L-PAC (fenilocetokarbinol)

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Pozdravljeni vsi, tukaj sem nova. Ali lahko kdo od vas, ki ste izkušeni, z mano in drugimi zainteresiranimi deli kakšno dobro in učinkovito metodo za domačo proizvodnjo tega efedrinskega prekurzorja? Imam benzaldehid, kvas, melaso in vedro za alkoholno fermentacijo. Že nekaj časa zbiram informacije, v svoj jezik sem prevedel patent (US6271008) in nekatere druge študije, zanima me ta postopek, na žalost se ne spoznam na to napredno kemijsko kodo, rad imam, če je znanje podano jasno, večina teh študij pa je napisana v jeziku znanstvenikov, težko se je dokopati do konkretnih, doslednih informacij, ne bi pa rad kaj pokvaril, če bi kaj naredil netočno, zato prosim, da me izkušeni s to metodo vodijo korak za korakom kot razumevajoči starš za roko. Verjamem, da je to mogoče poenostaviti v navodila v podobnem slogu (prednostna predloga primera):

Za pridobitev 100 g fenilacetokarbinola (z metodo biotransformacije) morate:
1) V vedro dodajte x mililitrov/gramov melase, nato dodajte (x) gramov kvasovk
2) Po 24 urah dodajte (x) mililitrov/gramov benzaldehida
itd.


Ali mi lahko pomagate to navodilo natančno dopolniti, da bo v prihodnosti služilo meni in drugim, ki jih zanima proizvodnja l-PAC? Ali pa sem spregledal kakšno nit, ki bi me zlahka usmerila k rešitvi? Pomagajte mi poenostaviti to uganko. Lep pozdrav!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, ta biosinteza je precej zapletena. V njej je veliko več korakov, kot ste jih navedli zgoraj. Če niste biolog ali kemik, je vredno začeti z drugimi načini sinteze.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
kot biokemik in sintetični organski kemik se čutim dolžnega povedati, da "umetnost" ne stoji v sestavljanju materialov (in organizmov) in zagotavljanju optimalnih pogojev za potreben čas, temveč v ekstrakciji vaše ciljne molekule iz zmesi v dovolj čisti obliki
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Če želite, lahko to temo razširite. Z veseljem bi se seznanil z vašim znanjem. Morda mi lahko priporočite nekaj zanimivih virov, iz katerih črpate svoje znanje.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
stari profesor mi je točno to povedal z drugimi besedami, tako da to ni citat, ampak govori resnico... Ujel sem samo konec foruma o ulu, vendar je bila baza podatkov o rodiju moj glavni vir informacij... Zelo priporočam Voglovo praktično organsko kemijo kot učbeniški vodnik, pa tudi Pihkal an Tihkal očitno.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Moram se strinjati, da je pri bioprodukciji glavni strošek, ko imate delujoč sev, običajno čiščenje izdelka. Vendar pri L-PAC to ni tako slabo, saj ne potrebujete nobenih domiselnih kolon ali česa podobnega.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Oh, kako lep odgovor, tako zelo me zanima to znanje, hvala za to. Pravkar preverjam Voglovo knjigo, prav tako bom preverila Pihkalovo in Tihkalovo, vidim, da je prva knjiga precej dolga, ampak sem lačna znanja in moji možgani hočejo jesti :)
 
Last edited:

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Nekoč smo eksperimentirali z navadnim kvasom, benzaldehidom in sladkorjem (melaso).
In dobili smo paket l.
Paket L smo obnovili na različne načine.
Na splošno tehnologija deluje, vendar ni dobila industrijskega obsega.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Hvala za odgovor. Uspešnost metode bio-sinteze bom preveril z znanjem, ki ga imam o jedrski fiziki, o njej imam zelo konkretno predstavo. Lepo bi bilo, če bi lahko rezultate svoje raziskave delil z vsemi vami.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Kot dodatek k temu, kar je bilo povedano že prej, uporaba običajnega pivovarskega/pekaškega kvasa bo povzročila slabše donose. V industrijskem merilu se to počne s specializiranimi sevi, pridobljenimi z mutagenezo in selekcijo. Na primer 20-kratno povečanje donosa.

Kakor koli že, v prihodnjem tednu ali dveh bom pripravil podroben vodnik o tem, kako to storiti, vendar je na spletu na voljo nekaj zelo poenostavljenih tehnik.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
zamisel o napenjanju je resnična ... optimizirani vzorci so izredno dragi in niso javno dostopni
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Hvala za vaš odgovor. Glede vprašanja učinkovitosti - poznam metodologijo, ki lahko pomembno vpliva na učinkovitost in čistost končnega izdelka, svoje rezultate pa nameravam deliti, ko bom pridobil dovolj znanja in preizkusov. Izredno bi bil hvaležen za ta vodnik, najbolj me zanima delež uporabljenega benzaldehida glede na melaso in druge proizvode, uporabljene v sintezi, saj so informacije, ki sem jih našel, precej nespecifične.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
morali bi prebrati o pojavu, imenovanem inhibicija substrata (zamisel, da prevelika količina snovi, ki jo je treba pretvoriti, encimu preprečuje učinkovito delovanje, s čimer se znatno zmanjša izkoristek, če ne celo uniči reakcija)
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Hvala za nasvet, pravkar preverjam.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Preučujem učbenik za študente biokemije in se veselim branja vašega priročnika :)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Mislim, da je bolje, da ga kupite neposredno je na voljo na komercialni način.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Na žalost ni na voljo v trgovini po vsej moji državi, , ni niti prevodov v mojem jeziku, če želite to storiti, sem moral sam prevesti patent US6271008 ter KC18-3-0363 in Pure Appl. Chem. 1997, Vol. 69, No. 11, str. 2371-2386, da sem pridobil znanje.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Na vaš naslov lahko pride neposredno od kitajskih dobaviteljev.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Hvala za nasvet, vendar mislim, da je še vedno varčnejša, boljša in zadovoljiva možnost, da grem samo do korena sinteze in naredim svojo. Uporabil bom nekako ormusovo snov, da to naredim (tekoča plazma kostnega mozga) in sodobno znanje alkimije/jedrske fizike, da dobim potencialno veliko manj polutantno raztopino, moja naloga je najti varčevalno altervativo klasičnemu metamfetaminu brez/zmanjšanimi stranskimi učinki, da bi bilo treba narediti svoj L-PAC. Če bomo našli nekaj rešilnega, lahko to potencialno ustavi vojno proti drogam, zato sem izbral metodo biološke sinteze, saj imam v lasti snov, ki vse očisti in jo naredi simbiotično skozi nanoatomsko lestvico. Da bi malo pojasnil svoj pristop, dodajam grafiko, ki malo pojasnjuje metodo, ki jo bom uporabil.
 

Attachments

  • 0zQAlx6gZf.png
    0zQAlx6gZf.png
    186.3 KB · Views: 272

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Naj kopiram odlomek iz sporočila, poslanega uporabniku G.Patton: Gre za plazemsko tehnologijo, ki temelji na jedrski fiziki, zadeva se dogaja na nanoatomski ravni, to tehnologijo preizkušam že več let in sem uspešno dosegel presežek pri proizvodnji kovin, ne da bi pri tem razgradil osnovne vzorce, gre za nekakšno zlitje surovine, ki je posledica prave konfiguracije magnetno-gravitacijskih polj, zdaj preizkušam še en vidik te tehnologije, razbil sem atomske vezi kostnega mozga, poravnal njegovo polje (magnetna kristalizacija), da bi dobil plazmo, in bi jo rad uporabil kot dodatek gojišču kvasovk pri proizvodnji L-PAC, da bi potencialno dobil izjemno čisto novo snov, zelo podobno l-fenilocetokarbinolu, vendar veliko bolj kristalizirano (prečiščeno, močno integrirano v celično raven), kar bi lahko imelo tudi velik vpliv na uspešnost proizvodnje L-PAC, saj je snov, ki sem jo dobil, sposobna kvasovkam zagotoviti neskončno število elementov, potrebnih za biosintezo, in jo je mogoče uspešno doseči brez zahtevne laboratorijske opreme, preprosto z upoštevanjem navodil, ki jih nameravam razviti, preizkusiti in izpopolniti ter nato deliti v nekomercialne namene, da bi vplivala na zmanjšanje škode, ki jo povzročajo težki nesimbiotski elementi, ki so stranski produkt klasičnih metod ekstrakcije in sinteze.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Ta nit se je nepričakovano obrnila -_-
 

catalyst4232

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Kaj je na voljo? L-pac?
 
View previous replies…

catalyst4232

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Ne dovoli mi, da bi vam poslal sporočilo. Pm mi, prosim
 
Top