Kisanje mefedrona (4-MMC) Kako to storite?

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Pozdravljeni.

Zanimalo me je, po kakšni poti se ravnamo v fazi kisanja po izpiranju proste baze.

Po študiju in eksperimentiranju je način, ki ga uporabljam zdaj, dodajanje acetona v količini 1:1 bazi z raztopino HCl v razmerju 1:5 do acetona.

Na ta način je najlažje nadzorovati temperaturo. Tudi meni se je dvakrat zgodilo, da je prosta baza postala rdeča. Predvidevam, da se je to zgodilo zaradi prevelike količine nereagiranega bk, in opazil sem, da se to zgodi pogosteje, kadar je prosta baza bolj koncentrirana. Glede na to imam raje razmerje 1:5 med bk in topilom, medtem ko drugi uporabljajo razmerje 1:3. Vedno lahko dodate topilo po tem, ko je reakcija že potekala, vendar je to dodaten korak.

Prebral sem tudi o kisanju pod vodo. Tudi to je dober način, saj se bo 4-MMC raztopil v vodi in to je lažje shranjevati/prevažati z mesta kuhanja. Zaradi tega tudi korak zamrzovanja sam po sebi ni potreben, saj večina izdelka ne bo ostala v organski plasti.

Kateri način vam je ljubši in zakaj?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Prav tako me zanima, ali lahko pri zakisanju z vodo to tekočino ponovno uporabite pri zakisanju za naslednjo serijo? (Dodajte HCl v vodo in zakisajte naslednjo serijo?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28

Ali želite povedati, da na primer imate 100 ml baze, ki ji dodate 100 ml acetona in jo zakislite z raztopino hcl/aceton v razmerju 1 : 5 ali dodate 100 ml acetona in nato 20 ml HCl?
 
Top