Čiščenje praška mefedrona (4-MMC)

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Uvod
Reakcija sintezemefedrona (4-MMC ) poteka s proizvodnjo določene količine stranskih produktov. Prav tako v reakcijski zmesi po reakciji ostane določena količina nereduciranega prekurzorja. Za zmanjšanje tveganja za zdravje je treba očistiti proizvod 4-MMC z nezadostno čistostjo.

Ročno

Takoj ko dobimo mefedronov hidroklorid, je treba zmes spremeniti v tekoče stanje. Pregosto zmes je težko filtrirati. Izdelek lahko zamaši Buchnerjev lijak. Nastala produktna pasta je videti kot glina, vsebuje različne nečistoče in ima oster kemični vonj. Barva takšnega izdelka se razlikuje od običajne. Prav tako se lahko dlje časa strjuje. Bistveno je, da iz izdelka odstranimo čim več topila, zato je bolje doseči drobljivo stanje, tako da izdelek 4-MMC na filtru nežno premešamo z lopatico. Če je izdelek videti onesnažen, lahko za izpiranje na filtru uporabimo malo suhega ledeno hladnega acetona (čim hladnejši aceton, tem bolje). Pomembno je, da 4-MMC temeljito posušite, da je drobljiv in se ne zlepi v grudice. Za sušenje v suhem in toplem prostoru lahko uporabite infrardečo svetilko (infrardeči grelec). Izdelek je treba presejati, da se prepričate, da je dovolj suh. Dobili boste praškasto frakcijo.
2
3
UI43OdYZ6v
33
Kakovost prahu 4-MMC preverimo z raztopino v vodi: 4-MMC 1 g se raztopi v vodi 3 ml 100 ºC. Ta postopek se izvede v prozorni čaši, tako da se vidi barva raztopine. Raztopina mora biti bistra in brezbarvna. Če so prisotni netopni delci ali temna barva (temnejša od limone), je potrebno dodatno čiščenje izdelka. Temnejša kot je barva raztopine, več nečistoč vsebuje 4-MMC.
IMG 20210719 135204
IMG 20210719 125956

Pranje z acetonom:
V Buchnerjev filter damo mefedron v prahu in vanj vlijemo aceton, hladen s suhim ledom. Aceton se nalije med delovanjem vakuumske črpalke. Izogibati se morate preveliki količini acetona na filtru, ker se lahko del 4-MMC raztopi. Izdelek je treba filtrirati do drobljivega stanja, aceton pa je treba čim bolj odstraniti. Za dosego najboljšega rezultata lahko 4-MMC nežno premešate z lopatico. Aceton se dodaja v majhnih odmerkih, dokler v erlenmajerici ne dobimo bistrega topila. Nato se izdelek dobro posuši, preseje in ponovi postopek preverjanja.

*Začiščenje mefedrona v prahu je primeren visokokakovostni aceton 99 %+, ki se pred tem postopkom destilira in posuši. Včasih se pred acetonom izpere majhna količina diklorometana ali etil acetata.


Rekristalizacija v izopropanolu

Stekleno ali emajlirano posodo postavimo na električni štedilnik (uporabljajte samo električni štedilnik, izopropanol (IPA) je lahko vnetljiv). Nalije se IPA in nežno se segreje na 80 ºC. Ko je dosežena temperatura rahlega vrenja (majhni mehurčki), se začne dodajanje mefedrona v majhnih odmerkih z mešanjem, da se ves izdelek raztopi. Mešanica ne sme preveč vreti, grelec se izklopi, če je to potrebno, da se izdelek ne pokvari. Takoj ko se raztapljanje izdelka ustavi, dobimo nasičeno raztopino mefedrona v IPA. Raztopina se ohladi na sobno temperaturo, 8 ur v hladilniku in 8 ur v zamrzovalniku. Tako dobimo bistro oborino 4-MMC hidroklorida, večina stranskih produktov pa ostane v IPA. Oborina se filtrira z vakuumom. Dobljeno maso 4-MMC primerjamo s soljo 4-MMC pred rekristalizacijo. Če so izgube prevelike (> 50 %), je del produkta verjetno še vedno v raztopini IPA. V tem primeru izparimo ~50 % IPA, ga počasi ohladimo in ponovno filtriramo.

Čiščenje raztopine mefedrona v diklorometanu

Mefedron raztopimo v razmerju 1 g na 1 ml vode (+30 ºC), dodamo 0,5 volumna DCM in raztopino nekaj minut močno mešamo. Raztopino pustimo nekaj minut brez mešanja in nastaneta dve plasti. Zgornja vodna plast je raztopina mefedrona, spodnja plast je DCM s stranskimi produkti. Plasti se ločijo, plast DCM se izloči. Vodno raztopino mefedrona lahko izparevamo v čisti prah ali pa jo uporabimo za rast kristalov. Raztopino mefedrona lahko speremo večkrat, dokler raztopina ne postane brezbarvna.

Te metode se lahko uporabljajo v kombinaciji. Dobili boste visokokakovosten prah, Priporočljivo je izdelati kristale http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...threads/crystallization-of-mefedrone-4mmc.72/
 
Last edited by a moderator:

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Pri raztapljanju v vodi in delitvi obeh plasti ter uparjanju obeh se je veliko oborilo, kar je bila plast DCM njen umazano bel / rumen kristal v prahu. Tekočina je bila prej oranžna.
Ali je mefedron delno raztopljen v DCM? Če je tako, bodo nečistoče prav tako ostale?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Verjetno soli mefedrona niste dovolj dobro ekstrahirali z vodo. Zato ste imeli mefedron v obeh fazah. Podrobneje zapišite, kaj ste naredili, po možnosti s sliko rezultata.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
@Marvin "Popcorn" Sutton Sledil je tej objavi, čiščenje v DCM. Pred uporabo tehnike čiščenja, ki ste jo opisali, sem ga opral z acetonom.

Oborina v DCM ni lahko topna v (hladni) vodi. Vodo sem uparil in oborine skoraj ni. 15 % celotne mase je v vodni fazi, preostanek pa v fazi DCM.
 

Enalainirtselap

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 16, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
1
Zahvaljujoč temu forumu sem uspešno izdelal svojo prvo serijo mefedrona. Mefedron sem raztopil v vodi za kristalizacijo, vendar ima voda svetlo rjavo barvo. Glede na vašo temo mefedron vsebuje nečistoče in ga je treba dodatno oprati. Imam mefedron, raztopljen v demivodi. Skupna količina raztopine je približno 800 ml.

Kupil sem DCM in vodo približno štirikrat izpiral, vendar barva raztopine ni limonina, kot ste jo opisali, ampak bolj podobna kokakoli. Nisem čistil z acetonom, ker sem za zakisanje uporabil raztopino HCL v vodi.

Ali imate kakšen nasvet, kako naprej? Kristaliziral sem približno 20 ml raztopine, slika spodaj.
4XcufODTzQ
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
aceton pomoč u samo zdaj
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
172
Reaction score
67
Points
28
Deals
7
@marvin
se opravičujem, da sem vas motil, že dolgo nazaj me je navdihnila kemija, zdaj je moj čas, da začnem.
Imam samo eno vprašanje. Sledil sem tvoji temi in rad bi te vprašal, ali lahko, če opravim kristalizacijo z acetonom, opravim samo kristalizacijo z IPA?
Mislil sem na prifilacijo acetona iz vaše teme spodaj, ali je treba slediti tem trem korakom v vaši dejanski objavi ali samo kristalizaciji IPA.
 

Muktika

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Dec 24, 2022
Messages
28
Reaction score
2
Points
8
Ali je ta barva izdelek sprejemljive kakovosti?
LXYn9cqPyK
 
Top