Sinteza nitrata živega srebra(II) s poznejšim pridobivanjem Al/Hg. Video priročnik.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Napačno je, ker je tam koncentrirana dušikova kislina. Poleg tega dobite NO2 kot rjav plin.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Da, bolj pravilna je Pennywiseova formula, ki proizvaja NO2.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Da, imate prav. Popravil sem se, klobuk dol, gospod.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Ali lahko koncentracijo kemikalije izračunam z njeno gostoto? Teža raztopine nitrita, devidirana po prostornini, saj je voda 1 g/ml, in natančno vedeti, koliko soli imam, namesto da se zanašam na teroetični izkoristek?

En mol Hg proizvede en mol soli. Iz enega termometra (2 grama) nastane približno 3,24 grama soli. Ne vem, koliko je teoretično potrebno za amalgamiranje 12 gramov Al, na spletu nisem našel enačbe, vendar se mi zdi, da je to zelo malo. Če je kaj od tega res, lahko iz enega termometarja dobite 10 serij.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Zakaj bi se igrali s termometri? :). Pravkar objavljeno: 200 + živosrebrna stikala z Ebaya, skupna cena približno 12 EUR. Po mojih izračunih vsebujejo približno 80 gramov živega srebra. Malo bo bolelo v riti, da ga spravim ven, ampak sem zaposlena čebela :). Preprosto jih bom zdrobil v plastični posodi in živo srebro filtriral skozi filtrirni papir z majhno luknjico.
 

Attachments

  • RBtomFewLx.jpg
    RBtomFewLx.jpg
    3.7 MB · Views: 486

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Ogledal sem si ta Merkurjeva stikala na spletni strani Alibaba in ni videti, da bi bila kaj velika. Ali je lahko v enem res približno 3 grame živega srebra?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43

od tu;-)
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
kako narediti živosrebrov nitrat v obliki prahu? poskušal sem ga zamrzniti, vendar se živosrebrova sol ne obori
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Počakajte, da tekočina izhlapi.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Pri nizki temperaturi, da bi se izognili škodljivim hlapom.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Pozdravljeni, poskusil sem s tem korakom, a ko sem živemu srebru dodal dušikovo kislino, se ni zgodilo nič. koncentracija moje dušikove kisline ni zelo visoka, zato sem dodal večjo količino. pustil sem to precej dolgo, a se ni zgodilo nič, zato sem želel vprašati, ali imate morda kakšno idejo, zakaj bi se to lahko zgodilo. hvala lepa.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Pozdravljeni, če vaša dušikova kislina ni dovolj močna, da bi raztopila Hg, odstranite Hg in ga koncentrirajte z izhlapevanjem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Verjetno obstaja nekaj Hg(NO3)2, ki je raztopljen v vodi. Mislim, da imate šibko aq raztopino HNO3. V ta namen morate uporabiti koncentrirano kislino.
Iz aq raztopine dušikove kisline ne morete izpariti vode, ampak morate izvesti le destilacijo. Poleg tega bodite previdni, ker lahko NO2 med tem postopkom eksplodira, izogibajte se odprtemu ognju.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Hvala za informacijo, tega nisem vedel!
Ali je mogoče iz kisline izločiti vodo z MgSO 4 moj splošni .... ???
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
kakšna koncentracija bi bila najmanjša in ali obstaja kakšen način za doseganje višje koncentracije brez destilacije? nimam toliko steklovine in res ne želim razliti vrele dušikove kisline, zato bi se rad izognil tej metodi. če to ne deluje, ali lahko za tvorbo živosrebrovega klorida uporabimo klorovodikovo kislino? kakšna bi bila enačba za to in kakšna koncentracija hcl bi bila potrebna? najlepša hvala.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ne, klorovodikove kisline ne morete uporabiti. Ta ne bo raztopila kovin. Za proizvodnjo živosrebrovega klorida morate najprej izdelati živosrebrov nitrat, ki ga nato s segrevanjem pretvorite v živosrebrov oksid. Živo srebrov oksid je dovolj reaktiven in ga lahko zmešate s HCl, da dobite živosrebrov klorid.

In sin, če se boš ukvarjal s kemijo, boš potreboval vsaj napravo za destilacijo. To je osnovna stvar. Najmanj. Ni tako drago, samo naročite jo na ebayu.

Dušikova kislina ima vrelišče 83 C, voda, kot veš, ima vrelišče 100 C. Če torej zavreš, boš zavrel dušikovo kislino in ne vode. Priskrbite si napravo za destilacijo. Prizadevajte si za vsaj 63-65-odstotno koncentracijo. S kakšno koncentracijo začenjate?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ne, samo destilacija. Ta postopek si lahko ogledate v YouTubu.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Ali obstaja način, da bi reakcija stekla z majhno koncentracijo? Visoka temperatura bi morala pospešiti reakcijo, ali bi to bilo dovolj? Ali kakšen katalizator? Najlepša hvala.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Toda ali ste spregledali moje vprašanje? Bistveno je.
Kakšno koncentracijo dušikove kisline imate?
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Im res žal moje dušikova kislina hast 0,5mol/l mislim, da je 0,3%, Višji odstotki so težko dobiti h ere die to explosive regulations, hvala lepa za vašo pomoč, vaš najboljši
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
To ne bo nikoli delovalo.
Dušikovo kislino lahko izdelate sami, če res ne morete najti prodajalca. Vem, da je to v Evropi zelo težko. Preverite Youtube, tam boste našli veliko videoposnetkov o tem, kako izdelati dušikovo kislino. Vendar boste potrebovali koncentrirano žveplovo kislino.
Ali pa si oglejte stran "Seznami" tukaj na BB. Mislim, da boste tam našli dušikovo kislino.
 
Top