Sinteza meskalina z nitrometanom. Lestvica za 1000 g.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reagenti:
M4

  • 3,4,5-trimetoksibenzaldehid (cas 86-81-7) 1000 g;
  • ocetna kislina 5 l;
  • Nitrometan (cas 75-52-5) 2 L;
  • Cikloheksilamin (cas 108-91-8) 100 ml;
  • destilirana voda ~17 L;
  • Izopropil alkohol (IPA) ~23 L;
  • natrijev borohidrid (NaBH4) 1200 g;
  • bakrov klorid (CuCl2) 72 g;
  • natrijev hidroksid (NaOH) 25% aq. 8 L;
  • magnezijev sulfat (MgSO4);
  • Aceton 2,5 L;
  • Žveplova kislina (H2SO4 konc.) ~410 ml ali klorovodikova kislina (HCl konc.) ~150 ml;
Oprema in steklovina:
Korak 1. Sinteza beta-nitro-3,4,5-trimetoksistirena (cas 6316-70-7) iz 3,4,5-trimetoksibenzaldehida.
XzhxvnMYoK
1. V 20-litrsko bučko dodamo 3,4,5-trimetoksibenzaldehid (cas 86-81-7) 1000 g, ocetno kislino 5 L in nitrometan 2 L.
2. Reakcijsko zmes premešamo in dodamo 100 ml cikloheksilamina.
3 . Mešanica se segreje na 80 °C in meša 3 h.
4. Ob stalnem mešanju se po kapljicah dodaja destilirana voda 10 L. Nastanejo rumeni kristali.
5. Kristali
sefiltrirajo in sperejo z destilirano vodo.
6. Nato jih posušimo na zraku pri sobni temperaturi.
7 . Nato kristale raztopimo v vrelem IPA (
čimmanj) in jih damo za 12 ur v zamrzovalnik.
8 . Kristali se
filtrirajo, sperejo z majhno količino hladnega IPA in posušijo na zraku po postopku kristalizacije raztopine 7. Izdelek beta-nitro-3,4,5-trimetoksistirena (cas 6316-70-7) je 920 g.

Korak 2. Redukcija beta-nitro-3,4,5-trimetoksistirena z NaBH4/CuCl2 do meskalina.
EdS9emk4pb
1. Mešanica izopropanola in vode (IPA/H2O 2:1) 18 L se doda v 50 L šaržni reaktor.
2. Natrijevega borohidrida (NaBH4) 1200 g se doda v enem obroku ob stalnem mešanju.
3 . Beta-nitro-3,4,5-trimetoksistiren (cas 6316-70-7) 1000 g se doda v majhnih obrokih, tako da se temperatura zmesi ohranja pod 60 °C.
4. Bakrov klorid (CuCl2) 72 g v 200 ml destilirane vode se dodaja po kapljicah, tako da se temperatura zmesi ohranja pod 80 °C.
5. Nato reakcijsko zmes z zunanjim gretjem 30 minut vzdržujemo pri temperaturi 80 °C.
6. Reakcijski mešanici se doda 8 L 25-odstotne vodne raztopine natrijevega hidroksida (NaOH) in dobro premeša. Dobljene plasti se ločijo.
7. Vodna plast se
ekstrahira z IPA 8 L (ali DCM, ali etrom, ali benzenom). Ekstrakti se združijo inposušijo nad magnezijevim sulfatom (MgSO4).
8 . Topilo
destiliramo pod znižanim tlakom, da dobimo olje.
9 . Olje raztopimo v suhem acetonu 2 L.
10 . Žveplova kislina (H2SO4 konc.) ali klorovodikova kislina (HCl konc.) se dodaja po kapljicah ob stalnem mešanju, da se doseže pH 6.
11. Mešanico damo v zamrzovalnik za 12 ur.
12. Suspenzijo
filtriramo in po postopku kristalizacije speremo s suhim hladnim acetonom. Izkoristek meskalina (cas 642-73-9 ali cas 832-92-8) je 60-70 %.
M2
 
Last edited by a moderator:

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Pozdravljeni
Sinteza je lahko bolj preprosta in deluje tudi v manjšem obsegu

Da bi bila bolj preprosta, lahko spremenimo te točke iz koraka 2:

7. Vodno fazo smo ekstrahirali z 8 litri IPA, DCM, etrom ali benzenom.

Pustimo, da se lazure ločijo - pustimo jih nekaj časa. Vzamemo zgornjo plast. Kar je ostalo, se lahko ekstrahira z dodajanjem IPA. Nato lahko damo zgornjo plast in IPA iz pranja skupaj.

8. Rumeni tekočini iz točke 7 dodamo 30 % H2SO4. To storimo po kapljicah, pri čemer stremimo k temu, da se PH zniža na PH 6. Počasi po kapljicah. Potem lahko vidimo, da se začne mlečno obarvati in vidimo kristale. Lahko jo pustimo v hladilniku (ne vem, ali bo to pomagalo) in jo nato filtriramo.

9. Preostane nam dihidrat meskalin sulftae. Je lepo bel in ga lahko po želji speremo z acetonom. To je (C11H17NO3)2 x H2SO4 x 2H2O

To je enostavno - ne potrebujemo vakuuma...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Verjetno bo deloval z zelo majhnim obsegom. Prepričan sem, da vaš izdelek ne bo kristaliziral v 8 L topila. Zato morate izpariti topilo. Poleg tega aceton iz koraka 9 izvleče vodo in pospeši kristalizacijo.
 
Last edited by a moderator:

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Poskušam to v 10 g nitrostirena - vse reakcije iz drugega dela skalaminiram in od začetka dobim 10 g nitrostirena, učinek pa je 4,5 g meskalin sulfata.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Pozdravljeni, ali v zvezi z LAH obstaja kaj drugega, kar je lažje dobiti in uporabiti namesto njega, ali obstaja kakšen način, da bi me poučili, kako od nekod kupiti hidrid z minimalnimi težavami? Poskusil sem v Indiji, a niso imeli nič od tega! Sedež imam v Združenem kraljestvu
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Ali ste jih na koncu pridobili nekaj za Združeno kraljestvo, kolega?
 
View previous replies…

BufoKing

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 30, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
imam 100 g LAH, ki ga ne uporabljam več. je neodprt v jušni konzervi. če ga želite, vam dam dobro ceno.
samo natrijev borohidrid /cucl2 za vse, za kar sem ga nameraval uporabiti.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
lol Naredil sem popolnoma enako stvar! Precej me je strah, da bi se približala LAH!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Če je LAH za vas preveč strašljiv ali ste novinec v preparativni kemiji, lahko poskusite z metodo NaBH4/CuCl2. LAH se lahko spontano vname, če z njim napačno ravnamo ali ga dovolj dolgo hranimo v okolici.
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Če bi to zmanjšali, bi lahko vse reagente zmanjšali za recimo desetino ali bi morala oseba narediti molekularno ekvivalenco? to je zame še vedno zelo novo. kakšen predlog, kako to narediti ali kje se tega naučiti? hvala vnaprej.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
za velik obseg u lahko greste prek 3,4,5-trimeofenilacetona
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Iskanje 345-tmba ni grozno težko in nitrometan se zdi, da ga je mogoče narediti iz nekaterih videoposnetkov na YouTubu, vendar ne z največjimi kvasovkami. kako bi šlo za poskus z 10 grami tmba? Če lahko kdo pomaga, da se nekdo usmeri v pravo smer, sem prepričan, da bi mu bil zelo hvaležen.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
S tem aldehidom lahko uporabite kloropropionat, da prek glicidata dobite fenilaceton. Če je ta reagent za vas lažji od nitrometana, ki je reguliran.
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Ali bi bil seznam reagentov videti takole?
100 g tmba
.5l ocetne kisline
.2l nitrometana
10 ml cikloheksana
1,7 l destilirane vode
120g NaBH4
7,2 g cuCl
0,8l NaOH
.25l acetona
41ml H2so4
Ali moram upoštevati kakšne molekularne ekvivalente?
 

faszom

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 10, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni.
Če nitrometan spremenim v nitroetan, ali lahko s to metodo nabh4 naredim tma?
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Super vprašanje tudi jaz sem iskal odgovor. u verjamem, da je tako, vendar upam, da se bo pridružil nekdo izkušen
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Očitna težava, ki jo opažam, je, da se IPA in voda popolnoma mešata. Kako boste sploh dobili plastS! Ali je to še koga zaskrbljujoče ali celo zaskrbljujoče?

Ali je kdo dejansko izvedel to sintezo, kot je zapisana?

Če sem kaj spregledal, mi prosim sporočite!
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Te sinteze nisem izvajal, vendar pri izdelavi 2c-b po zelo podobni metodi plast vode pade na dno, ko zajame natrijev borohidrid. Podobno se voda in IPA ločita, ko držimo prosto bazo.

IPA in voda se popolnoma mešata, vendar se pod določenimi pogoji tvorita v plasti. In plasti bodo zelo razločne. S svežim IPA lahko dejansko poberete vse, kar ima vodna plast, in se ne bosta mešala.
 

Muktika

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Dec 24, 2022
Messages
28
Reaction score
2
Points
8
Ali je mogoče v koraku 1 dobiti manjšo prostornino tako, da vse sestavine zmanjšamo za 10-krat?
 
Top