Sinteza metamfetamina. Leuckartova metoda iz P2P.

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Reakcije potekajo v skladu s shemo 1
0mF57sWthx

Reagenti in materiali.

  • 1-fenil-2-propanon (P2P) 5,4 ml;
  • N-metilformamid 13,4 ml;
  • Natrijev sulfat (Na2SO4);
  • Klorovodikova kislina (14 % aq HCl) 32,1 ml ali 20 ml 44 % žveplove kisline H2SO4;
  • DCM 100-150 ml;
  • Natrijev hidroksid (NaOH) 9,6 g v 24 ml H2O;
  • natrijev hidroksid (NaOH) 7,5 g v 30 ml H2O;
  • Etanol 88 % 10-15 ml;
  • destilirana voda 100 ml;
  • dietil eter 5-10 ml;
  • aceton 5-10 ml;
  • Plinski vodikov klorid (HCl);
  • Bučke;
  • čaše;
  • povratni hladilnik;
  • generator plinskega vodikovega klorida;
  • grelec;

Izvajanje sinteze

N-metilformamidu dodamo P2P, priključimo povratni hladilnik. Mešanica se segreje na 165-170 °C in pri tej temperaturi refluksira 36 ur.

Začetni komponenti sta N-metilformamid in P2P. Slika 1

GnEO7d6G9D

Mešanica N-metilformamida in P2P. Slika 2

ZFHPSwT7rk

Reakcijska masa doseže temperaturo 160 °C. Slika 3

6iLKxDe0u5

Reakcijska masa po eni uri segrevanja pri navedeni temperaturi. Slika 4

KGi8RnyT2P

Reakcijska masa po 18 urah segrevanja pri določeni temperaturi postane rdeča. Slika 5

QPSmqKuMl6

Po 36 urah reakcijsko zmes ohladimo na sobno temperaturo. Nato se doda 9,6 g natrijevega hidroksida, raztopljenega v 24 ml vode, in reakcijska zmes se ob močnem mešanju ponovno segreva 2 uri. Pri tem pride do znatnega sproščanja metilamina ali amonijaka že pri obremenitvi 5 gramov!!! Slika 6

Tc4NMhYgBk

Po dveh urah vrenja reakcijsko zmes ohladimo na sobno temperaturo in jo ločimo v različne plasti. Slika 7

YnXh4fmrVs

Vodno plast zavržemo. V rdečo organsko plast dodamo 32,1 ml klorovodikove kisline (14 % aq HCl) ali 20 ml 44 % žveplove kisline H2SO4. Slika 8

KPupFWhod6

Mešanica vre 2 uri pod povratnim hladilnikom. Po vrenju se barva spremeni v temno zeleno, če jo obdelujemo s klorovodikovo kislino, medtem ko ostane rjava, če jo obdelujemo z žveplovo kislino. Slika 9
SfZFdgAQJR

Nato raztopino ohladimo na sobno temperaturo. Želena vodna plast se loči, organska plast pa se še naprej izpere z vodo. Dodamo raztopino NaOH (7,5 g v 30 ml vode). Po dodatku alkalije se barva ponovno obarva rjavo. Slika 10
G7Y0GR12uP

Metamfetamin iz vodne plasti ekstrahiramo z več odmerki DCM. Slika 11

Ezcdl16iOo

Plast DCM posušimo z brezvodnim natrijevim sulfatom in filtriramo skozi papirnati filter. Slika 12

6wSpQiT7fI

DCM destiliramo pri temperaturi 90 °C. Slika 13

JI8MBwydR9

V erlenmajerici ostane rjavo olje proste baze z značilnim aminskim vonjem. Slika 14

7k89Wt1HSZ

Dobljeno prosto bazo raztopimo v etanolu in nasičimo z vodikovim kloridom, dokler ne dosežemo močno kisle reakcije. Tudi barva raztopine se mora spremeniti v malinovo. Slika 15

EIAku1oqVh

Dobljeno raztopino izparevamo do kristalizacije. Na koncu dobimo rjavo maso. Slika 16

BGZ2liASNR

Nato se masa popolnoma kristalizira. Slika 17

VBDPeA1ZJN

Dobljeni kristalizirani masi dodamo majhno količino dietiletra in jo prenesemo na porozni filter. Samo eno pranje z dietiletrom ne da čistega produkta. Slika 18

SLylfgnHTd

Nadaljnje izpiranje s še tako močno ohlajenim acetonom ne da popolnoma čistega izdelka in povzroči znatne izgube zaradi njegove visoke topnosti. Slika 19
BgKSrh7EF9

Končni praškasti izdelek je metamfetaminova sol hidroklorid. Slika 20
BketJ3paT6

Zaradi dejstva, da je končni izdelek kljub uporabi prvotno prečiščenega P2P močno onesnažen, analiza pridobljenih podatkov priporoča (zlasti pri večjih količinah polnjenja 50 g P2P in več) obvezno parno destilacijo pridobljene baze brez metamfetamina po ekstrakciji z DCM. To bo pomagalo preprečiti znatne dodatne izgube. Poleg tega je treba na podlagi izvedenih poskusov opozoriti, da je hidroliza z žveplovo kislino priročnejša in za razliko od klorovodikove kisline preprečuje njeno izhlapevanje med vrenjem.

Izkoristek hidroklorida (hidroliza s klorovodikovo kislino) po izpiranju z dietiletrom in acetonom je 2,3 g ali 30,8 %.
Izkoristek hidroklorida (hidroliza z žveplovo kislino) po izpiranju z dietiletrom in acetonom je 2 g ali 30,8 %. 4 g ali 32,1 %.
Pri uporabi parne destilacije proste baze po odstranitvi DCM je izkoristek proste baze 2,3-2,4 g ali 38,3-40 %.

Nadaljnji izkoristek hidroklorida je 2,7-2,8 g ali 36,2-37,5 %.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Leukart je tako preprost, vendar so donosi popolnoma odpadni.

Če bi ljudje lahko ugotovili, kako povečati izkoristke, bi to zelo pomagalo skupnosti tajne kemije.

Očitno se lahko magnezijev klorid uporabi kot katalizator, kolikor sem zbral na spletu, morda bo to pripomoglo k izkoristkom za nekaj odstotnih točk.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Izvedli smo lastne poskuse in zdaj lahko z gotovostjo trdimo, da o izkoristku obstaja poročilo o sintezi.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Oprostite mi za mojo lenobo, vendar domnevam, da je to poročilo v oddelku o amfetaminu? Bom pogledal tja, ko bom končal tole.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Kratek pregled: Qasim Umar in Mei Luo

Tukaj je ogromno povečanje izkoristka in tudi hitrosti.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Sem popoln začetnik, vendar gledam dokument, v katerem je del, ki prikazuje, koliko ketona so uporabili, mravljinčno kislino in katalizator.

Zapis, ki so ga uporabili, me je zmedel. Za keton so imeli 3,00 mmol, točno tako, kot je zapisano, za mravljinčno kislino ali amonijev format 15 mmol, nisem natančno pogledal, in nato 15 mmol katalizatorja.

Ali lahko razložite, zakaj so uporabili 3,00 mmol, če so za drug reagent uporabili 15 mmol in ne 15,00?
 

The_Real_Gus_Fring

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 15, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ne razumem nobenega sranja v tem članku, prosim, razložite ga. Prav tako, kako visok je izkoristek pri tem, katere kemikalije je treba uporabiti in kako hitro to sranje pospeši? Če je mogoče, naredite diagram plz.
 

jackofspades

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 9, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Povezave nimam pri roki, vendar sem med arhivi Rodija prebral, da je uporaba Deanove Starkove pasti, napolnjene z vodo, povečala kvas. Z odstranjevanjem vode, ko je nastajala, vendar z ohranjanjem polne pasti, se je dosegel boljši rezultat.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Lahko poznam vašo sliko 9 boild pod refluksnim kondezatorjem za 2 uri. Kakšna je temperatura?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Pozdravljeni, gospod. Ne morem dobiti N-metilformamida. Imate kakšen drug material, ki lahko nadomesti N-metilformamid?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Nisem oseba, ki ste jo vprašali, vendar sem našel možno rešitev, če lahko najdete kemikalijo.

N metilacetamid. Ne morete ga preprosto zamenjati, ampak morate NMeAcet hidrolizirati, da nastaneta ocetna kislina in metilamin, izolirati metilamin, reagirati z mravljinčno kislino, jo segreti, nato pa dobite NMF.

Metilamin in mravljinčno kislino lahko uporabite skupaj kot nadomestek za NMF, saj delujejo metilamonijeve soli ali amidi.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
V mojem kraju lahko dobim raztopino metilamina in metilamonijeve soli. Kaj je NMF?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Če boste besedilo pozorno prebrali, vam bo moralo priti na misel. En nasvet:
Je ena od glavnih sestavin.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Upoštevano z zahvalo
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Kakšno je razmerje?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Ste prebrali začetek te teme? Prosimo, da to storite pozorno, saj je tam napisano vse.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Da, gospod, prebral sem vse ... vendar še vedno ne morem razumeti, s katerim materialom nadomestiti N metilacemid. Mogoče se moram tega nujno naučiti... ker imam 20 majhnih p2p
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Če imate dostop do metil amonijeve soli oziroma metilaminformata, v resnici ne potrebujete ničesar drugega. Lahko se lotite dela.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
To je metilamonijev klorid.

V tem primeru ga lahko uporabimo, vendar ne neposredno.

Klorid bi morali odstraniti z uporabo alkalne baze, nato pa po mojem mnenju to raztopino uporabiti v reakcijski posodi ali pa vanjo vmešati nekaj mravljinčne kisline in segrevati, dokler se ne odstrani vsa voda, nato pa nastali metilformamid uporabiti v reakciji.

Metilamonijev format deluje ali n-metilformamid, ne pa metilaminijev hidroklorid, ki ste ga objavili.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Zahvaljujem se vam, to je zame zelo koristno. Ali mi lahko pomagate pripraviti še en podroben postopek za jodovo kislino in efedrin? Želim začeti preprosto.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Zahvaljujem se vam, to je zame zelo koristno. Ali mi lahko pomagate pripraviti še en podroben postopek za jodovo kislino in efedrin? Želim začeti preprosto.
 
Top