Sinteza amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 v enem loncu (merilo 1 kg)

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
20-40 stopinj je optimalno ... pridi, po mojem mnenju je bolje opazovati, kako se reakcija obnaša, in ne togo držati neke temperature ...

ti predpisi, ki jih je mogoče najti na internetu, so bolj nazorni za pristop k njim ... le praksa bo pripeljala do ustreznih rezultatov ...
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
@DocX @Mystery_chemistry @G.Patton

Ali bi med izvajanjem tega postopka v 20-litrski erlenmajerici priporočili ročno hlajenje z ledeno kopeljo, kot je prikazano v videonagovoru o poti Al/Hg?

Ker P2NP ne bi smeli dodati naenkrat, kakšen bi moral biti najdaljši časovni okvir, v katerem je bila dodana celotna količina?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
da, vrzite zadnjico v led in začnite dodajati p2np ... prvi očitki bodo najbolj bučali ... ko se bodo bombe pojavile po vsej površini, boste lahko začeli dodajati p2np hitreje ... s prakso in opazovanjem se boste naučili, kako hitro in kdaj lahko dodate še eno porcijo
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Zanimivo! Recimo, da bi uporabil 1000 g P2NP, na kako majhne obroke bi ga razdelil?

Poleg tega, kaj mislite z besedo ''bombe'', ali mislite na mehurčke?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Zahvaljujem se vam za odgovor, to mi bo vsekakor pomagalo in mi bo zdaj veliko lažje.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Moj človek, res moraš kmalu začeti kuhati sam :)..
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pozdravljeni,

Tako sem danes opravil svoj drugi poskus in je šlo zelo dobro, kmalu bom dal popolno posodobitev s slikami celotnega postopka.

Imam pa eno vprašanje, za katerega mislim, da sem ga spregledal.



V 6. koraku sem med mešanjem dodal 25 % NaOH in plasti so se ločile tako, kot je opisano, moje vprašanje je.

Rumena tekočina, ki jo imam, je prosta baza (a-olej), spodnja plast pa je aqeuous layer in to je plast, ki jo v koraku 7 zmešam z IPA, nato vakuumiram in kasneje zmešam s svojo prosto bazo.

Ali prav razumem?

Lep pozdrav
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Med reakcijo boste razumeli. Dodati morate P2NP in vzdrževati temperaturo pod 60 stopinj C. To je najpomembnejši parameter.

Pozdravljeni, dobro delo! Pravzaprav imate skoraj prav. V vodno plast boste dodali IPA, da bi iz nje izločili ostanke proste amfetaminske baze. Nato ločite plasti (potrebujete organsko), izparite topilo in dobite brezamfetaminsko bazno olje. Nato lahko plasti združite in nadaljujete z nastajanjem soli.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Haha I knoow man, imam pripravljene predhodnike in večino laboratorijske opreme in čakam samo na 20-litrsko bučko + kondenzator in nekaj drugih predmetov

Moji možgani eksplodirajo zaradi šestmesečnega učenja haha
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Odlično :) Komaj čakam, da ga kmalu preizkusim!
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pozdravljeni,

Samo zato, da bi to pravilno razumel.



Tako kot na sliki je vodna plast tista, ki jo ekstrahiram z uporabo IPA in nato vakuumiram?

Prosta osnova ne potrebuje več ekstrakcije, vakuum? Samo zmešam jo s freebazo, ki bo ekstrahirana iz vodnega sloja?

Ali prav razumem?

Ker sem včeraj zmešal freebase z žveplovo kislino do pH 6 in je postala zelo gosta kot stepena smetana in kristalno belega videza, zdaj je že 12 ur v zamrzovalniku in jo bom danes vakuumiral in očistil s hladnim acetonom, nato pa posušil.

Z največjim spoštovanjem
 
Last edited by a moderator:

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ko opravite ločevanje ipa, običajno ipa izločite z vakuumsko destilacijo.
Nekateri po tem opravijo tudi parno destilacijo olja A, da odstranijo vsak neprijeten vonj in ga naredijo izjemno čistega. (vendar ljudje običajno ne prepoznajo olja A brez smrdljivega vonja).
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Precej neurejeno, če pomislite, tbh, da bi ljudje raje imeli neočiščen izdelek
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Da, prosto bazo iz ekstrakcije vode morate združiti s splošnim delom.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Odlično, hvala.

Tretji poskus bom najverjetneje opravil jutri, vendar bom tokrat ekstrakcijo IPA opravil na vodni plasti in na a-olju. (Celotna zgodba s slikami bo kmalu objavljena)

Imam še eno vprašanje, serijo, ki sem jo naredil včeraj, sem shranil v zamrzovalnik za 15h in mešanica je bila ravno tako gosta kot stepena smetana, lepe bele barve, zelo težko jo je bilo vakuumirati, skupaj je trajalo približno 2h. Vendar se mi zdi, da so moje amfetaminske testenine še vedno premokre, kakšna priporočila, kako jih previdno posušiti?

Trenutno jo imam v plastični škatli za živila brez pokrova in sem jo pustila dve uri na sobni temperaturi, vendar se je začela zelo svetlo rjavkasto obarvati, zato jo imam trenutno namesto tega v hladilniku. Ali je način v hladilniku dovolj, da preostalo topilo izhlapi in se posuši?

Lep pozdrav
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Izperite ga z acetonom in naslednji dan dobite čisti prah
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Izprati ga morate s suhim (brez % vode) hladnim acetonom do čiste beline. Nato ga lahko vakuumsko filtrirate in ga postavite v škatlo za živila v vakuumski eksikator ali drugo komoro z vakuumom.
 

Eidolon-UK

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 11, 2022
Messages
3
Reaction score
6
Points
3
Nekaj koristnih nasvetov mojega prijatelja ciphirja, ki je sodeloval v izvirni temi v vespijskem priročniku:

V tem primeru je nujno potrebno mešanje nad glavo, magnetno mešanje ne zdrži, izredno močno mešanje je potrebno za začetni del reakcije, ko se pretrga dvojna vez C=C,
raztopina bo po koncu tega dela spremenila barvo iz rumene v belo.
Drugi del, redukcija nitroskupine v amin, poteka bolje z dodajanjem raztopine bakrovega klorida dihidrata (CuCl2.2H2O) čim hitreje,
se močno peni, zato lahko na plinski priključek priključite izhod električne vakuumske črpalke in uporabite rahel pozitivni zračni tlak, da nadzirate penjenje.
Prav tako lahko med reaktorsko posodo in sklopom kondenzatorja pritrdite ravno spojko proti brizganju, da preprečite peneče se izpuščanje iz zgornjega dela.
Namesto 10 do 20 % molskega ekvivalenta bakrovega klorida lahko poskusite uporabiti tudi 8 % molski ekvivalent bakrovega klorida dihidrata in 8 % molski ekvivalent bakrovega sulfata pentahidrata, tako da še vedno zagotovite Cu nanodelce ali kompleks NaBH4-Cu, vendar z manjšim penjenjem. (Opomba: 1000 g P2NP pomeni, da gre za 6,12 molsko reakcijo (1000/163,2 g/mol), tako da je 8 % molski ekvivalent 0,49 mola vsake bakrove soli.)
Ekstrakciji vode dodajte nasičeno količino navadne kuhinjske soli (NaCl), ker ima večjo afiniteto do vode, se zadnja obremenitev aminskih molekul iztisne iz raztopine in bo vstopila v nepolarno plast.

Vstran:
Vem, da Ciphir po pretvorbi nitra v amin običajno dodaja ledeniško ocetno kislino do pH = 4, da potisne amin v vodni sloj (morebitno šumenje je ugašanje odvečnega NaBH4, naslednjič ga uporabite manj). IPA se odstrani do približno 97C, nato se z NaOH bazificira do pH=11, zdaj se destilira s paro s stenskim papirnatim parnikom, priključenim na vhod v sredino reakcijske posode.
S pomočjo 2-litrskega ločilnega lijaka poberite vodo (spodnja plast) za ekstrakcijo, nepolarno plast shranite, saj je to čisto olje brez baznega amina.
Vodni sloj 3 x ekstrahirajte z DCM ali drugim nepolarnim topilom, ki se ne meša z vodo, za končno ekstrakcijo dodajte sol v vodni sloj.
Združite organsko fazo in ekstrakte ter destilirajte NP topilo.
Aminsko olje zmešajte s 5 deli brezvodnega izopropanola (IPA), žveplovo kislino zmešajte z 2 deloma brezvodnega IPA, dodajajte, dokler pH=9, nato zelo previdno dodajajte, dokler pH=6,7, z Buchnerjevim lijakom filtrirajte amorfno belo trdno snov (kristalizacija pri tem aminu ni mogoča), vakuumsko posušite trdno snov v lijaku.
Preverite pH filtrata, po potrebi dodajte več kisline, dajte v zamrzovalnik za drugi pridelek, postopek ponavljajte, dokler se ne obori več amin sulfat.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Da, imate prav. Moja napaka, hvala za pojasnilo.
 
Top