p2np se ne raztaplja, moja prva sinteza.

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Pozdravljeni, pravkar mi je spodletela prva sinteza. ( AMF AI/Hg)
zmanjšano za 1/2 vsega ( primerjaj z :how-to-video, torej 5 gramov p2np)
mislim, da je bil moj amalgam napačen, ( prebral sem nit iz gpatreona o amalgamu)
Ali je normalno, da je moj p2np v raztopini IPA in vode postal kašast? ( najprej se ni hotel mešati, s hladno ipo,) GAA sem dodal tik preden sem ga dal v amalgam.
potem je mešanica sicer plinila, vendar ni delala mehurčkov in se je malo segrevala ( poskusil sem jo segreti v ogrevalnem plašču, vendar brez uspeha.
Nato sem dodal Naoh sollution in v erlenmajerici je zgornja plast postala rjavkasto siva in mehurčkasta, spodnja plast pa temna, skoraj črna.
Uporabil sem tudi demineralizirano vodo namesto destilirane.
Kakšna pomoč? Kakšni triki?
in ali me mora živo srebro tako zelo skrbeti (pred njim sem se preveč zaščitil, zamenjal sem štiri oblačila, dvakrat sem se odišavil, stokrat sem si opral roke, ...)?
Dobro.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Po dodajanju P2NP k IPA dobite raztopino, v kateri še vedno plavajo kristali. Topnost P2NP v IPA je omejena, vendar je to posledica naknadnega dodajanja GAA. Prav imate, da GAA dodate tik pred mešanjem z amalgamom. Po dodajanju GAA in zmernem segrevanju raztopine, da se poveča topnost, bi morali dobiti prozorno rumeno/zlato obarvano raztopino brez motnosti.

To je morda odvisno od reagentov in pogojev, v katerih je bila reakcija izvedena, vendar po mojih izkušnjah se ob dodajanju raztopine P2NP takoj pojavijo blagi mehurčki/spominjanje. Če ob dodajanju nitrostirena (P2NP) reducentu (Al/Hg - amalgam) sploh ne vidite mehurčkov, je to znak, da redukcija ni uspela. Mehurčki so posledica nastajanja plina H₂, ki je nujen za delovanje redukcije.

Ko dodamo alkalno raztopino, NaOH delno vsrka H₂O, kar povzroči ločevanje plasti, pri čemer alkohol preide v zgornjo plast. Pričakuje se rahlo mehurjenje, saj NaOH reagira tudi z ostanki amalgama. Poudariti moram, da do ločitve plasti ne pride takoj. Po mojih izkušnjah, odvisno od pogojev, lahko ločitev plasti traja od 30 min do 1 ure. Zgornja plast mora biti prozorna in brezbarvna ali rumeno do oranžno obarvana (če je nečista). Siva barva, kot ste poudarili, nakazuje na ostanek Al iz amalgama, ki je obtičal v zgornji plasti. Morda ste uporabili preveč Hg soli, zaradi česar se je amalgam preveč nasičil. Tehtanje soli pravzaprav ni tako enostavno. Prepričajte se, da za to uporabljate natančno tehtnico. Videl sem primere, ko so ljudje pomotoma dodali preveč soli, ker njihova tehtnica ni bila dovolj občutljiva.

Destiliran H₂O pri tej reakciji ni nujno potreben, čeprav je priporočljiv. Tudi če bi uporabili pitni H₂O, to ne bi smelo ovirati reakcije toliko, da bi bila neuspešna, zato menim, da to ni vaša glavna težava.

Na vašem mestu bi poiskal vir čistejše Al folije/praška. Preverite, ali res odtehtam ustrezno količino soli Hg. Za gotovost bi prešel na uporabo destiliranega H₂O. Prehod na kemično čist NaOH namesto tehničnega. In predvsem bi P2NP rekristaliziral iz EtOH. Prav tako je precej pomembno, kako dolgo tvorite amalgam. Ko ga oblikujete, ga ne pustite dalj časa reagirati. Ko ne vidite več skozi bučko z amalgamom, saj je postal siv in vidite, da se hitro razvijajo mehurčki, je to pravi čas, da dodate P2NP, poskrbite, da bo pripravljen prav na tej točki, namesto da ga poskušate segrevati in raztopiti še nekaj minut.

Now the most important part - NEVER, EVER UNDER ANY CIRCUMSTANCES PUT A FLASK CONTAINING ANYTHING MERCURY RELATED CLOSE TO YOUR HEATING MANTLE AGAIN. Ali česar koli kovinskega (na primer lopatke, laboratorijska stojala ...). Hlapi Hg reagirajo z vsemi kovinami (razen s čistim Fe). Ne gre toliko za dotikanje raztopine kot za hlape, ki se sproščajo pri tej reakciji, saj se dejansko sprošča precej vročih Hg hlapov, zlasti ko se ob dodajanju P2NP segreje. Dejansko ste pravkar za večno onesnažili svoj grelni plašč s Hg. Pod okroglim pokrovom, na katerega ste postavili bučko v grelni plašč, je kup pene, ki je izredno porozen material. Porozni materiali absorbirajo Hg v svoji matrici in ga počasi sproščajo čez čas. Svetujem vam, da zamenjate ta grelni plašč, sicer se boste nenehno zastrupljali s Hg parami. To reakcijo je treba opraviti v digestoriju ali zunaj. Vsaj naslednjih nekaj dni prezračujte celoten prostor. Iz lastnih izkušenj vem, da Hg ni nekaj, s čimer bi se želeli ukvarjati. Nevidni hlapi onesnažijo skoraj vse, če niste zelo previdni, in v resnici se temu sploh ne morete izogniti. Zamenjava oblačil je v bistvu neuporabna, saj se tako ali tako kontaminirajo s Hg. Ne delajte si vtisa, da ga lahko operete s H₂O ali v pralnem stroju. Ne morete.

Kot opombo prijatelja vam svetujem, da se v celoti izognete Hg in se namesto tega odločite za zmanjšanje z NaBH₄. Razumem, da je žalostno to slišati, potem ko ste pravkar pridobili vse reagente, vendar je to poštena pripomba.

Ker vem, da tega nasveta verjetno ne boste poslušali, vam bom ponudil še enega, ki vam bo pomagal precej zmanjšati to onesnaženje. Najboljša laboratorijska obleka za to reakcijo je plastični dežni plašč, ki ne absorbira Hg. Zlahka ga lahko operete (zunaj) s H₂O. S tem tudi zaščitite večino svojih oblačil pred absorpcijo velikih količin Hg, zlasti če delate zunaj. Hg absorbira tudi mrežnica v vaših očeh, kar me pripelje do druge točke. Med celotno reakcijo morate nositi respirator, tudi če delate zunaj.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Oh, ja in tudi NIKOLI NE Pomislite, da bi ostanek te reakcije splaknili v odtok. Sol Hg se lahko v vodovodni napeljavi pretvori v Hg in vas čez čas zastrupi s hlapi. To se še poslabša, če živite na območju, kjer imajo stavbe skupno kanalizacijo. Ne zastrupite le sebe, ampak tudi druge ljudi. Če imate kovinske cevi za odvodnjavanje, se to lahko konča kot katastrofa. Hg se bo nanje oprijel in jih razjedel. Tudi če uporabljate PVC cevi, kamor koli vodi vaša kanalizacija, tistemu, ki zanjo skrbi, ne bo všeč, da Hg ioni onesnažujejo H₂O, celo mestne čistilne naprave imajo težave z odstranjevanjem Hg iz H₂O, ki ga spuščate v potok. To se vam lahko v prihodnosti vrne.

Edini "pravilen" način, ki je nekako etičen, je shranjevanje vseh odpadkov iz te reakcije v steklenicah za reagente s tesnim zapiranjem (sicer se bo Hg ponovno sproščal v obliki hlapov in vas še naprej zastrupljal čez čas). Ko ste pripravljeni na ravnanje z odpadki, jih prelijte v veliko večjo stekleno posodo (morda v veliko steklenico za reagente). Prepričajte se, da ne presega polovice višine posode, ki jo uporabljate. Zaradi naslednjega koraka se izogibajte plastiki. Nato dodajte neazeotropni HNO₃ (koncentracija nad 68 %). To storite zunaj ali v dobro prezračevanem prostoru. Reakcija ob dodajanju kisline je zelo burna zaradi bazičnosti odpadkov iz ostankov NaOH, ki je močna baza, zato pride do burne kislinsko-bazične reakcije (kislino dodajajte počasi, pazite, da ne bo šumela po posodi). Ko je vsa baza nevtralizirana in ni več mehurčkov, nadaljujte z dodajanjem kisline, da dosežete pH približno 5. Nato steklenico nežno zavrtite, da se vse premeša. Steklenico zaprite in pustite stati dan ali dva. Ker Hg ioni izvirajo iz redukcijske reakcije, vaša raztopina vsebuje nekaj živosrebrovega(I) nitrata kot posledico redukcije iz živosrebrovega(II) nitrata. V naslednjem koraku mora biti ves nitrat v oksidacijskem stanju +2. To lahko storite s segrevanjem pri visokih temperaturah (kar popolnoma odsvetujem, kot je pojasnjeno zgoraj) ali z nekajdnevno izpostavitvijo raztopine močnemu viru UV svetlobe (ne pozabite, da je UV svetloba škodljiva za vse oblike življenja, vključno s človekom, zato pri delu z njo nosite ustrezna očala, da preprečite svetlobo, sicer lahko v trenutku oslepite (to ni šala). Pravkar ste vse preostale Hg ione pretvorili v zelo reaktivno Hg nitratno sol z oksidacijskim stanjem +2 (isto, ki jo uporabljate za izdelavo amalgama). Ta je raztopljena v raztopini. Ponovno izmerite pH. Zdaj dodajte subtilno bazo, kot je natrijev karbonat, dokler pH = 8. Sčasoma boste dosegli točko, v kateri se pH zaradi šibke baze ne bo več spreminjal. To imenujemo pufrska raztopina in jo potrebujemo za naslednji korak. Zdaj vzemite natrijev sulfid in ga nekaj raztopite v H₂O, da ustvarite raztopino. Raztopino prelijte v posodo, v kateri je zdaj osnovna raztopina. Obarjanje živosrebrovega sulfida je opazno kot črna masa, ki je netopna v H₂O. Sedaj morate dodajati raztopino, dokler ne nastane več oborine. To je težko opaziti, saj raztopina postane temno črna. Takoj lahko preverite prisotnost preostalih Hg ionov tako, da del raztopine nalijete v ločeno bučko z ločeno raztopino natrijevega sulfida in v bučko s pipeto prenesete majhen del raztopine oborine s samega vrha (ki je najbolj bistra). Če jasno vidite, da se tvori več črne oborine, morate nadaljevati z dodajanjem raztopine. V nasprotnem primeru lahko posodo zaprete in jo vrnete čez dan ali dva. Večina živosrebrovega sulfida se bo zaradi gravitacije usedla na dno. Nato lahko nadaljujete z dodajanjem raztopine in preverite, ali se tvori še več oborine. Ko se oborina ne tvori več, celotno raztopino filtrirajte skozi približno 1 cm debelo plast celita (diatomejska zemlja). To je edini način za filtriranje drobnih delcev živosrebrovega sulfida iz raztopine. Končano, zdaj lahko raztopino odstranite brez kakršnegakoli tveganja.

Mislim, da je do zdaj postalo povsem jasno, zakaj tega ne smete zlivati v odtok. Čistilne naprave za vodo imajo popolnoma enak problem, zato ne prenašajo dobro ljudi, ki izlivajo Hg v odtok.
 
Last edited:
View previous replies…

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Bonus pri čiščenju teh sračjih odpadkov je, da lahko na ta način pridobite uporabljeno živo srebro iz začetne amalgamske reakcije. Nato lahko živosrebrov sulfid enostavno pretvorite nazaj v kovinsko živo srebro, ki ga lahko ponovno pretvorite v sol Hg. Priznam, da je amalgam precej OP, če o njem razmišljate na ta način, saj v bistvu obnovite skoraj vse živo srebro, ki ste ga uporabili na začetku. Še vedno pa je redukcija z natrijevim borohidridom najboljši način za reduktivno aminiranje.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
-Najprej se vam zahvaljujem za vaš prispevek, zahvaljujem se vam!
vendar sem pozabil omeniti, da sem uporabil : klorid v različici 0,15 g.
vedno sem nosila polobrazno masko 3m z novimi plinskimi kartušami.
amalgamacijo sem opravil zunaj, izpiranje pa sem opravil znotraj 3x (v vedru, ki sem ga imel ločeno).
grelni plašč sem uporabil šele čez nekaj časa, ko raztopina ni začela reagirati (raztopina p2np v amalgamu).
in plin nikoli ni uhajal iz kondenzatorja. nisem vesel, ko slišim, da je moj popolnoma nov grelni plašč za smeti ... :(.
prav tako se zavedam, da ne smem odvajati pasu v odtok ( razmišljam o zbiranju in odvozu pred centralo za odlaganje ali kaj podobnega).
Še enkrat hvala u o uRE input its golden info for me.
-
Ni mi mar, da moj amalgram ni deloval ali da sem dobil nekaj kemikalij nazaj.
Edina stvar, ki me je najbolj skrbela, je
1: ali je moj popolnoma nov ogrevalni plašč za smeti?/!
2: torej je vse v moji prezračevani garaži onesnaženo z živim srebrom? / ( čeprav sem videl, da je nekdo v video temi svetoval, da mi ni treba skrbeti za hlape živega srebra, ker ga kondezator vrača v reakcijsko bučko).
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Razumem vaše pomisleke glede stroškov zamenjave predmetov. Očitno si v prihodnje pri izvajanju te reakcije nadenite nekaj poceni oblačil.

Niste povsem zajebani. Glede na vaš opis se izpostavljenost ni nadaljevala dlje časa, zato imam dve ideji, kako bi lahko poskušali odstraniti večino Hg iz vašega grelnega plašča in ga še naprej uporabljati.

Prvič, kratkoročno manj nevaren način bi bil, da ogrevalni plašč postavite zunaj pod strešno kritino (v primeru dežja bo to rešilo vaš plašč, če H₂O pride vanj, je z njim konec). Kot svetujemo, ga ne postavljajte nikamor v bližino česar koli kovinskega. Najbolje bi bilo, če bi ogrevalni plašč razstavili in iz njega odstranili peno, ki je v njem, jo razpršili na krožnik ali kaj podobnega in jo pustili, da gre tako ven (pazite, da pena ne odleti zaradi vetra, lmao). Če jo pustite tako približno 14 dni, bo po mojem mnenju dobršen del Hg izhlapel iz pene, ne da bi vas zastrupil. Nekaj jih bo neizogibno ostalo ujetih v njej, vendar to ni tako slabo, verjetno se vam ne bo zgodilo nič posebnega, če boste pogosto prezračili prostor, v katerem je shranjena. Pod nobenim pogojem se izogibam temu, da bi jo postavil v prostor z nečim poroznim, kot je preproga, sicer jo boste močno pokvarili. Demontaža plašča je precej preprosta. V resnici so veliko preprostejši, kot si ljudje predstavljajo po videzu. To je odvisno od tega, kateri ogrevalni plašč imate, najpogosteje pa je ohišje/pokrov plašča pritrjen le z nekaj vijaki. Vzemite izvijač in jih odvijte. Zdaj pozorno poslušajte! Večina ogrevalnih plaščev vsebuje kovinsko žico, ki jo ploščica s tiskanim vezjem, ki se običajno nahaja na spodnji enoti, nenehno krati. Odvisno od proizvajalca je lahko ta žica zelo kratka in z uporabo močne sile se lahko držalo odtrga od plošče s tiskanim vezjem. Ko odstranite vijake, enoto s peno počasi odmaknite od plošče s tiskanim vezjem, da žice ostanejo pritrjene. Ko jih iztrgate, jih je zelo težko namestiti nazaj na svoje mesto. Tako boste imeli dovolj prostora za odstranitev pene na notranji strani. Tudi to počnite počasi, odstranite majhne koščke pene, da ne motite žic. Ko ste odstranili peno, jo lahko postavite ločeno od preostalega ogrevalnega plašča in pustite, da se para prezračuje. Ponovna sestava grelnega plašča je popolnoma enaka. Peno samo namestite nazaj v notranjost in vse skupaj pritrdite z vijaki. PENE NE UMIVAJTE Z nobeno tekočino, saj jo boste uničili in bo postala lepljiva. Pustite jo suho na zraku.

Drug način, ki je nevarnejši, vendar ne zahteva razstavljanja plašča, je, da ga preprosto postavite zunaj in segrejete na približno 120 °C. Temperatura naj ne bo veliko višja, sicer lahko nitrat živega srebra, ki je sublimiral v peni, preide v kovinsko živo srebro, kar bi še poslabšalo stanje. Po mojem mnenju naj tako deluje približno tri dni (to počnite zunaj, saj so vroče pare Hg smešno nevarne).

Katera koli od teh metod bo verjetno odstranila večino hlapov Hg iz pene. Ko jo postavite zunaj, jo postavite nekam stran od mesta, kjer ste prvotno izvedli reakcijo, sicer jo lahko še dodatno onesnažite.

Osebno bi v celoti zamenjal plašč, vendar razumem, da to morda ni rešitev za vsakogar.

Veseli me, da pri tej reakciji uporabljate respirator.

Glede plašča, če ga ne želite odstraniti, bi ga tudi pustil na prostem kakšnih 14 dni. To bi moralo odstraniti večino Hg, ki je obtičal v jakni. Ne vsega, vendar bi moralo biti vse v redu.

Kar zadeva vašo garažo, jo nekaj časa pogosto prezračujte in hlapi bi se morali večinoma odstraniti. Na srečo se vam zaradi tega ni treba preseliti v drug prostor.

Nazadnje glede uporabe povratnega kondenzatorja. Nekaj pare še vedno uhaja, zlasti če se ne uporablja zelo hladen H₂O. V laboratorijih to rešujejo tako, da hlape odvajajo ven ali v zaprt prostor z aktivnim ogljem. Fant v videoposnetku, ki ste si ga ogledali, je žal idiot, če misli, da ga to čudežno reši pred tem. Ne pravim, da to ne pomaga, samo da ni popolno.

Ljudje so pri uporabi Hg neprevidni, vendar le, dokler ne utrpijo negativnih učinkov na zdravje. Ne pozabite, da se bioakumulira zelo dolgo. Ko pride v krvni obtok, lahko prestopi krvno-možgansko pregrado in vstopi v možgane, kjer se lahko prilepi na nevrone, ki vsebujejo veliko maščob. Ker je Hg zelo lipofilen, se obnaša podobno kot olje in se kopiči v maščobnih tkivih v telesu. Razpolovna doba (to pomeni, v kolikšnem času polovica Hg izgine) Hg v krvnem obtoku je približno 1-2 meseca in se razlikuje glede na posameznika. Najnevarnejši je del, ki se zatakne v možganih. Razpolovna doba Hg v možganih je približno nekaj več kot 20 let, v tem času pa lahko povzroči velike nevrološke poškodbe. Ko se Hg enkrat zadrži v možganih, ga ne morete odstraniti drugače kot z jemanjem kelatorjev (zdravila na recept). Kelacijska terapija vpliva na delovanje jeter in ledvic, zato se uporablja le v resnih primerih.

Ne želim vas preveč prestrašiti. Najverjetneje, če prezračite hlape, ki so obtičali v čemer koli, bi moralo biti pošteno v redu. Samo upoštevajte ta dejavnik v prihodnosti.

Želim vam čim več uspeha pri obnovi vašega ogrevalnega plašča.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Oh ja in svetujem vam, da uporabite zaščito pred paro, ki je zelo poceni, vendar le začasna. Kupite lahko aktivno oglje (znano tudi kot aktivno oglje). Nekaj ga dajte v posodo, po možnosti v kozarec. Nekaj jih tako napolnite in jih postavite povsod, kjer bi se lahko zadrževali hlapi. Aktivno oglje je zelo učinkovito in na svoji površini adsorbira hlape Hg z do 7 % mase. Tudi če bi hlapi Hg ostali v prostoru, jih bo to aktivno odstranilo. Aktivno oglje lahko nato preprosto odvržete v smeti, namesto da bi hlape vdihavali v pljuča. To bi počel naslednja dva meseca in aktivno oglje zamenjal po približno dveh tednih. Ne kupujte farmacevtskih tablet, ki vsebujejo aktivno oglje, saj so smešno predrage. Kupite večjo količino aktivnega oglja (res je zelo poceni). In ga v prihodnosti ne uporabljajte za nič drugega. Če to storite, menim, da so možnosti, da bi vam hlapi škodovali, do takrat zelo majhne.

Zdaj, ko razmišljam o tem, bi lahko aktivno oglje vstavili v cev za sušenje in jo pritrdili na vrh povratnega kondenzatorja, ko izvajate to reakcijo. To bi po mojem mnenju preprečilo, da bi skoraj vsi hlapi uhajali. Fantje, to se dejansko sliši kot dobra zamisel, ki bi jo morali narediti, če za to reakcijo uporabljate povratni hladilnik. :cool:
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Nazadnje v zvezi z reakcijo. Kako velik obseg je imela reakcija? (Koliko P2NP in Al ste uporabili)? Mislim, da imam morda idejo, kaj je reakcijo sploh pokvarilo.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
uhm bom hitro odgovoril, pripravljam se na odhod ven.
še enkrat hvala za vaše pripombe, vse, kar ste rekli, presega mojo raven znanja.
vendar sem prebrala, da v možgansko pregrado vstopa samo dimetil živo srebro (Hg(CH 3) 2) in morda še nekaj drugih (glej zastrupitev Karen Wetterhan), mislila sem, da živosrebrov klorid ne vstopa v možgane.
in skupaj je najvišja koncentracija, ki jo je mogoče ugotoviti na nečem, 0,15 g ( ki sem jo splaknila in tako naprej), ali je tako strupena z vsemi meritvami, ki sem jih opravila? ker moji amalgami na zobeh oddajajo živo srebro vsakič, ko žvečim ( sem prebrala).

in drugi odgovor: vse sestavine v videu sem delila z 2.
Torej 5 g p2np in 6 g aluminijastega gospodinjskega papirja (ni bil rezan s sikorji, ker bi se zlepil, ampak je bil kos za kosom raztrgan, da se je vse skupaj lahko povezalo z vodo).

nisem prebral vašega odgovora v celoti, ampak se mi mudi. kot sem rekel, moram iti. zvečer bom imel več časa.
do takrat pa še enkrat veliko hvala.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
o tem ogljik na izhodu iz konditorja ideja zveni res kot dobra zamisel.
in mimogrede, aktivno oglje uporabljam v svoji maski za zaščito pred plini ( kolikšna je življenjska doba od odprtja vrečke? nihče v trgovini ni mogel dati dobrega odgovora
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
> mimogrede uporabljam aktivno oglje v maski za zaščito pred plini ( kolikšna je življenjska doba od odprtja vrečke?

To je zelo odvisno od intenzivnosti uporabe. Njegovo zmogljivost lahko izmerimo s količino zraka, ki se izpusti skozi filter. Nihče ne ve, kako ga boste uporabljali. Če boste z masko vsak dan delali v laboratoriju, vam priporočam, da jo zamenjate vsakih nekaj mesecev ali pogosteje.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
kako lahko dodam nekoga, ki bo podal svoje mnenje ? rad bi dodal/spomnil 2 člana na to temo.
@gpatreon
drugega bom poiskal
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Kdo je @gpatreon? lol

Na splošno se strinjam z @Never to sleep. Po mojem mnenju lahko svoj laboratorij očistite Hg in nadaljujete z vsemi varnostnimi ukrepi. V skladu s tvojo reakcijsko obremenitvijo menim, da nisi preveč onesnažil.
 
View previous replies…

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
mislim, da ste v temi, ki ste jo napisali ( o amalgamih), dejali, da imate informacije, da je preostali hg v amalgamu, če ga ne splaknemo ( ampak izpustimo samo vodo), približno 0,0000... v končnem izdelku?
Ali lahko to potrdite?
Zdaj me najbolj skrbi, da je hg v končnem izdelku.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Žal tega ne morem potrditi z dokumenti. To informacijo sem dobil od kemika na tem forumu, ki je imel dostop do fotoelektričnega plamenskega fotometra. To lahko preverite sami. Poleg tega je metoda Al/Hg zelo pogosta. Po tej metodi je bilo sintetiziranih na desetine ton amfetamina, ki je bil uspešno porabljen.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Kaj mislite s preverjanjem samega sebe ( Hg v končnem izdelku)?
Čistost končnega izdelka lahko preverim le tako, da preverim temperaturo vrelišča.
Če pa vrelišče ni doseženo pri želenem temperaturnem območju, vem le to, da je izdelek nečisti ( lahko gre za druge nečistoče iz postopka).
Nisem kemik, vse informacije, ki sem jih prilagodil, so s tega foruma.

Prav tako sem zelo negotov glede ostankov Hg, tukaj, kjer živim, je pri masovni proizvodnji vse/preko bmk leukart reakcije in dobivam nečisti izdelek (zaradi manjše izgube časa in večje količine proizvodnje izpustijo veliko končnih postopkov čiščenja).
To je glavni razlog, zakaj želim izdelovati sam (čeprav me stane več, kot če bi kupil kakšno posrano mokro pasto).

Ali lahko raztopino žveplove kisline ipa/aceton shranim za nadaljnjo sintezo?
In ali bi bilo shranjevanje Hg klorida v nepredušni steklenici (pri sobni temperaturi) dobro?

In kakšen je razlog, da se ne more uporabiti premikster raztopine IPA, p2np, H20, GAA? ( kot je bilo pripravljeno prejšnji večer)

In glavni razlog za dodajanje GAA tik preden raztopina preide v amalgam?

Hvala.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Verjamem, da se na ta način veliko proizvaja in porablja (predvsem zato, ker je tako enostavno proizvajati, in ker je enostavno uporabljati alternativne rešitve za draga steklena oblačila, kuhalnike, lonce ... kot so kozarci in lonci, ter uporabljati vročo kopel v umivalniku).
Toda stvari, ki sem jih videl na tem forumu (ne želim se spuščati v tega človeka, ampak ja, je nevaren za vse in vsakogar).
((Pri delu v kuhinji med zelenjavo je uporabil kuhinjski nož z mize, da je pobral svojo količino Hg , nato pa je samo odfukal nož in ga pometel z zaprto kuhinjsko brisačo, ki je bila na voljo.
topila, ki so se sušila v kuhinjski pečici, ...)).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Da, natančno
ofc ne
da

Lahko sploh ne uporabljate GAA, kot sem povedal v svojem učbeniku tukaj.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
jutri bom naredil še eno sintezo (če bom imel srečo 2).
prav tako me zelo skrbi živo srebro v končnem proizvodu.
amalgam bom opral 2X.
za raztapljanje p2np pa bom uporabil vroč IPA.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Oke hvala u za prispevek. v svoji prvi sintezi/prvem poskusu. uporabil sem koled IPA in veliko mešal s stekleno palico, vendar se ni raztopil ( p2np). Nato sem ga segreval (v glavi sem imel, da je vrelišče IPA le 60 stopinj),
naredil sem Mcguyver in ga poskušal nekako segreti v 1L grelnem plašču ( naredil sem ga v 250ml bučki s tremi glavami).
To je bilo na najnižji stopnji, vendar mislim, da je bilo preveč vroče (to je bil moj prvi poskus uporabe grelnega lončka, zato ne poznam temperaturnega območja). Zelo me je peklo v očeh (zato sem prenehal, zdravje je pomembnejše).
(( p2np se je raztopil, ko pa sem ga odstranila iz grelnika, je postal kašasta puhasta raztopina).
Vprašanje: ali je to normalno ali ne? ( pekoč občutek alkohola v mojih očeh)

Spet je zame vse novo, to je bil moj prvi poskus s kemikalijami, kot je p2np.
Jutri bom dobil 2l grelno ploščo (s stearingom) z amazona.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Vračam se tudi k svoji prvi sintezi, raztopina ( dodajanje alkija raztopljeni raztopini amalgama p2np) je imela na vrhu prozorno plast, ki sem jo zbral v razmerju iPA 50/50. ( za nadaljnjo sintezo)
toda smešno je, da sem po odstranitvi zgornjega sloja celotno zmes premešala in čez 24 ur se je na vrhu spet pojavil svetlo rumen sloj.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Kaj ste dobili iz dveh plasti (prozorne in rumene)? Ali ste jo zakisali?
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
še ne vem, nisem ga zakisal, ker si ne bi vzel časa in truda, da bi vložil v ta neuspeli poskus ( obdržal 2 plasti olja ločeno, zakisal ju bom po moji novi sintezi. potem imam že raztopino kisline/acetona pri roki, tako da ne bi porabil 3X časa za to. )
(( seveda ju bom zakisal, ne skupaj v eni mešanici!))
In naključna opomba: raztopino sem ponovno hranil 24 ur in pojavila se je še ena zgornja plast (vendar je bila bolj temna in rumenkasta) (to bom vrgel skupaj z drugo vsebino v čašo).
 
Top