p2np se ne raztaplja, moja prva sinteza.

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
kako lahko dodam nekoga, ki bo podal svoje mnenje ? rad bi dodal/spomnil 2 člana na to temo.
@gpatreon
drugega bom poiskal
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Kdo je @gpatreon? lol

Na splošno se strinjam z @Never to sleep. Po mojem mnenju lahko svoj laboratorij očistite Hg in nadaljujete z vsemi varnostnimi ukrepi. V skladu s tvojo reakcijsko obremenitvijo menim, da nisi preveč onesnažil.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Da, natančno
ofc ne
da

Lahko sploh ne uporabljate GAA, kot sem povedal v svojem učbeniku tukaj.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
jutri bom naredil še eno sintezo (če bom imel srečo 2).
prav tako me zelo skrbi živo srebro v končnem proizvodu.
amalgam bom opral 2X.
za raztapljanje p2np pa bom uporabil vroč IPA.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Oke hvala u za prispevek. v svoji prvi sintezi/prvem poskusu. uporabil sem koled IPA in veliko mešal s stekleno palico, vendar se ni raztopil ( p2np). Nato sem ga segreval (v glavi sem imel, da je vrelišče IPA le 60 stopinj),
naredil sem Mcguyver in ga poskušal nekako segreti v 1L grelnem plašču ( naredil sem ga v 250ml bučki s tremi glavami).
To je bilo na najnižji stopnji, vendar mislim, da je bilo preveč vroče (to je bil moj prvi poskus uporabe grelnega lončka, zato ne poznam temperaturnega območja). Zelo me je peklo v očeh (zato sem prenehal, zdravje je pomembnejše).
(( p2np se je raztopil, ko pa sem ga odstranila iz grelnika, je postal kašasta puhasta raztopina).
Vprašanje: ali je to normalno ali ne? ( pekoč občutek alkohola v mojih očeh)

Spet je zame vse novo, to je bil moj prvi poskus s kemikalijami, kot je p2np.
Jutri bom dobil 2l grelno ploščo (s stearingom) z amazona.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Vračam se tudi k svoji prvi sintezi, raztopina ( dodajanje alkija raztopljeni raztopini amalgama p2np) je imela na vrhu prozorno plast, ki sem jo zbral v razmerju iPA 50/50. ( za nadaljnjo sintezo)
toda smešno je, da sem po odstranitvi zgornjega sloja celotno zmes premešala in čez 24 ur se je na vrhu spet pojavil svetlo rumen sloj.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Kaj ste dobili iz dveh plasti (prozorne in rumene)? Ali ste jo zakisali?
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
še ne vem, nisem ga zakisal, ker si ne bi vzel časa in truda, da bi vložil v ta neuspeli poskus ( obdržal 2 plasti olja ločeno, zakisal ju bom po moji novi sintezi. potem imam že raztopino kisline/acetona pri roki, tako da ne bi porabil 3X časa za to. )
(( seveda ju bom zakisal, ne skupaj v eni mešanici!))
In naključna opomba: raztopino sem ponovno hranil 24 ur in pojavila se je še ena zgornja plast (vendar je bila bolj temna in rumenkasta) (to bom vrgel skupaj z drugo vsebino v čašo).
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Danes nisem poskusil še enega poskusa izdelave AMF.
Ker je bil praznik in lepo vreme, zato je bilo veliko ljudi zunaj.
Vendar sem ta čas uporabil koristno in izdelal vedro z vodno črpalko za svoje kondenzatorje, da ne bi izgubil vode (voda iz izpušnih plinov se vrne v vedro in jo vodna črpalka posesa nazaj na vhod kondenzatorja).
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
zato danes drugi poskus.
Spet težave s p2np.
Popolnoma se je raztopil , vendar je potem, ko sem ga pustil pri sobni temperaturi, spet postal kašast.
Dodal sem GAA, mešal na vroči plošči, vendar brez večjega uspeha (GAA je odvratnega vonja, ki je izjemno prodoren in ostane dolgo).
Amalgam je bil dober, vendar sem naredil veliko napako! Po izpiranju sem na bučko namestil zamašek, da bi preprečil dostop kisika ( oblekel sem si dežni plašč @Never to sleep ;), in druge rokavice), nato sem zamašek ugasnil, sranje je skoraj eksplodiralo! sprostil se je visok tlak in visoke temperature. ( bil sem negotov, da bi vstavil p2np, ker je bilo izredno vroče), zato sem ga dal za sekundo v hladno vodno kopel, da se malo ohladi.
Nato sem dodal kašast p2np, vendar brez takojšnje interakcije. šele po intenzivnem stresanju se je temperatura dvignila, skupaj sem porabil približno eno uro stresanja, da bi se ohladil, če bi ga še vedno stresal in ohlajal. (veliko aluminija je ostalo v ozadju). domnevam, da sem zgrešil, kdaj naj dam p2np v amalgam.
Dodal sem raztopino alkija in jo "enkrat premešal", burna reakcija (veliko mehurčkov),
30 minut pozneje: zgornja plast se je še vedno tvorila, zato sem trikrat premešal.
Vzela sem 3 požirke, (če pomislim na Hg, me postane tesnoba).
Zdaj sem v pižami in nočem pogledati (hlapi v udobnih pižamah, potem pa grem spat z njo ....).

Vprašanja:
-Ali je normalno, da se ekstremno poviša temperatura (zaradi amalgama)?
-Če bi dodal p2np, bi se temperatura zaradi interakcije z amalgamom še bolj dvignila? / ali to ni povezano s toploto ? (dodajanje p2np)
- Še vedno sem zelo zaskrbljen zaradi hlapov Hg. skupaj sem vdihnil največ petkrat ( hlape ali v sobi/vrtnariji, kjer so bili hlapi še vedno prisotni),
Ali mi lahko kdo da kakšno informacijo, ki me bo pomirila? ( vem, da je najbolje ne uporabljati Hg, vendar to ne pride v poštev, ker sem za to porabil toliko denarja (moral sem kupiti vse).

Na zdravje
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. ali imate v mislih povišanje temperature med nastajanjem amalgama?

Da, redukcijska reakcija je zelo eksotermna.

Zakaj ne uporabljate respiratorja? To je preprost način za zaščito.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Oke fantje, tukaj je moja posodobitev.
-raztopina iz druge sinteze (na dnu je bilo veliko vode, vendar sem uporabil nekaj magnezijevega sulfata ((ki sem ga pozneje odfiltriral)), je postala skoraj imidiatno oranžna po 1 kapljici kisle raztopine (ph je bil še vedno visok in smešno je, da sem moral dodati veliko kisline/raztopine IPA, da je dosegel 5-6..
-Dve drugi raztopini iz moje prve sinteze sta bili najboljši.
-prva plast ( 24 ur pozneje in razredčena 1/1 z IPA) normalna preobrazba soli ( s preostankom tekočine, ki je bila malce rožnata, zato sem jo malce preveč zakisal).
-druga plast (ločitev po 48 urah brez razredčitve v alkoholu) je postala skoraj kot končni izdelek (raztopina se je s kisanjem zgostila in postala "mokra hitrostna pasta").
še vedno jih moram filtrirati in oprati, vendar bom to storil z naslednjo popolno sintezo.

Vprašanje: tukaj sta dva videoposnetka (AMF iz AI/Hg). zakaj eden doda malo vode (50 ml) s p2np in IPA? ( drugi tega ne naredi in uporabi p2np samo z IPA (in GAA...)).
Kaj je razlog za dodajanje malo vode?
@Marvin "Popcorn" Sutton @G.Patton.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
o tem preberite v tej temi: bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/dextroamphetamine-synthesis-nabenhower-1942.388/
 
Top