Sinteza P2P iz glikidatnih etrov BMK

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
to je priprava P2P fenilacetona CAS 103-79-7 z uporabo BMK glikidne kisline ( natrijeva sol ) CAS 5449-12-7 z glavno sestavino sulfonsko kislino moč je 75 % CAS 7664-38-2
-------------------------------------------------- ------------------------------
pripravili bomo 1 kg BMK
vzamemo 5-litrsko bučko z dvojnim vratom
dodamo 500 ml vrele vode . začnemo z mešalnikom.
zdaj počasi dodajte 1 kg soli BMK. nato dodajte 1 liter sulfonske kisline. zdaj priključite povratni tok in segrejte vsebino erlenmajerice na najvišjo temperaturo. plus minus 130 °C. uporabite močan mešalnik.
Pustite, da vre v refluksu 4 ure.
vzemite zgornjo plast in jo prelijte v merilno posodo.
spodnjo plast pustite, da se ohladi, in jo shranite za naslednjič. ( pri tej metodi priprave nimamo kemičnih odpadkov)

zdaj zavrite 1 liter vode in jo dodajte v merilno skodelico. z ročnim mešalnikom vse premešajte.
Po nekajminutnem mešanju pustite merilno skodelico, da se ohladi na sobno temperaturo.
odstranite zgornjo belo plast (to je voda in odpadki, ki jih ne potrebujemo)
spodnja plast je prečiščena in pripravljena za uporabo.

ps: pri tej pripravi nam ni treba skrbeti, da bi v P2P ostala voda, saj voda tehta manj kot P2P.

ps2: če upoštevate ta razmerja, bo imel P2P ph vrednost 4 .
Če uporabimo več sulfonske kisline, se bo ph vrednost znižala na 1. Zato ni treba uporabiti preveč sulfonske kisline.
 
Last edited by a moderator:
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Pozdravljeni, gospod... po reakciji moram še vedno ekstrahirati z DCM in uparjalnikom?
 

damakemi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 26, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
spodnjo plast pustite, da se ohladi, in jo shranite za naslednjič. ( pri tej metodi priprave nimamo kemičnih odpadkov )

kakšna je metoda pri drugi izvedbi z uporabo spodnje plasti iz prejšnjega primera?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Pozdravljeni, gospod. Zdaj se soočam s težko težavo, moj p2p je postal mlečno bel. Ali obstaja kakršen koli način, da ga rešim? Ali lahko za pranje uporabim destilirano vodo?
 

jessejames122669

See my products
Seller
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Zmotil me je del o sulfonski kislini. Razumem, da je uporabljal fosforno kislino.
Zdaj imam sulfonsko kislino. Ne fosforno. Ali se lahko uporablja sulfonska?
Ali jo je kdo poskusil? Rezultati?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Vse tri kisline (hci/phos/sulf) delujejo, vendar se zdi, da so rezultati pri donosu različni in da so izkušnje različne. Vsaka ima svojo temperaturo in čas za pretvorbo in morda je potrebna prufikacija.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Po reakciji je treba ekstrahirati z dcm? In sprati s slanico?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@jessejames122669 da son fosforno kislino uporabljam zelo žal, vendar lahko napake spremenimo po 10 minutah
Zelo frustrirajoče, vem .
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Ali bi po pridobitvi morebitnega P2P iz te reakcije adukt bisulfita potrdil, da gre dejansko za P2P, ali obstajajo še drugi ketoni, ki bi lahko nastali pri tem postopku?
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Joined
Sep 3, 2023
Messages
67
Reaction score
24
Points
8
Uporabil sem fosforno kislino in najprej je Rm prešel iz svetlo zelene v temno zeleno po 3 urah kuhanja sta nastali 2 plasti in vzel sem zgornjo plast, vendar je to zelo gosta raztopina zelo klopotec je to P2P ali kaj drugega?
IkWojKADEh
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
videti zelo dobro.
ste ga oprali z vročo vodo?
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Joined
Sep 3, 2023
Messages
67
Reaction score
24
Points
8
Ne, ali je normalno, da je tako gosta, ko jo hranim v hladilniku, da ne pride iz steklenice?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
morate ga oprati uporabite mešalnik z vročo vodo vsaj 3 litre in mu nato dajte 12 ur
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Pozdravljeni, gospod. Zdaj se soočam s težko težavo, moj p2p je postal mlečno bel. Ali obstaja kakršen koli način, da ga rešim? Ali lahko za pranje uporabim destilirano vodo?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ne vem, zakaj se je to zgodilo z vašim p2p. Kako ga shranjujete? V odprti steklenici pod sončno svetlobo? Lahko ga destilirate s paro, to bi moralo pomagati, da se del tega ohrani.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Ne vem, zakaj se je to zgodilo, zato sem ga zaprl in shranil na hladnem mestu. Ali moram za destilacijo dodati destilirano vodo? Na kateri stopnji se nadzoruje temperatura?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Oglejte si videoposnetek o proizvodnji d-metha, na voljo je videoučna navodila, kako izvesti parno destilacijo P2P.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Zapisano z zahvalo
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ali obstaja kakršen koli način za obnovitev "prekuhanega" bmk 5449? Med opravljanjem drugih nalog se nisem zavedal te bučke ,🤦‍♂️ sem poskusil na standardne in logične načine, vendar brez uspeha.
Hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, ne razumem jasno vašega vprašanja. Napišite mi DM vaš problem, poskušal vam bom pomagati.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
I
Uporabljam metodo je 100g bmk dodati 100g destilirane vode in 100g HCI po tem segreti na 80c refluks 3 ure. Ali je v redu?
 
Top