Sinteza fenilacetona (P2P) iz benzaldehida z butanonom

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Zakaj bi želeli zamenjati kloroform? Z acetonom in belilom si ga zlahka sintetiziramo sami. Oglejte si youtube.
Če pa to iz nekega razloga res potrebujete, sta diklorometan in kloroform običajno zamenljiva.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Prvič sem poskusil z DCM in mi je popolnoma spodletelo.
Izdelek sem ekstrahiral z mešanico etilacetata (več) in ksilena (manj).
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Kako doseči, da se MPB strdi? V zamrzovalniku vidim kristale, zunaj zamrzovalnika pa se utekočini.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Aldolova kondenzacija.

Navodila za to so v poglavju Organske reakcije



Zdi se, da se ta zapis bolj ujema s tem, kar vidim. Ali je kdo dejansko poskušal ekstrahirati s topilom iz organske plasti. Uporaba kloroforma ne bo delovala, ker se meša z organsko plastjo. Če nisem česa spregledal, je treba zapis preizkusiti in spremeniti.

Ali je kdo že poskusil ta sintetizator.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
V REDU. Samo segrevajte benzhid in MEK s klorovodikovo kislino približno 3-5 ur. Temperatura: 90-110 C.
Samo zahvalite se mi. :)
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Opravi aldolno kondenzacijo MEK in benzaldehida. Izdelek je: Mehtilfenilbutenon.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Zdi se, da ste zelo prepričani o svojem postopku. Ali lahko sklepamo, da ste ga preizkusili in da vam je uspel?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
V REDU. Porabil sem na stotine evrov, da bi to naredil, zdaj pa se sprašujete, ali bo to delovalo?!
Zdaj sem res besen! Odslej ne bom objavljal... žlica hrani moje informacije kogar koli tukaj.
Prekleto! Predlagam, da preberete tudi kemijo, preden začnete dvomiti o mojih metodah. Če vas kemija ne zanima, želite pa informacije o tej celotni sintezi, ki sem jo s težavo poskusil 16-krat, pozabite. Na nikogaršnja vprašanja sploh ne bom odgovarjal, saj sem svoje znanje sam pridobil iz znanstvenih člankov, vendar sem ga uporabil v praksi z lastnim znanjem kemije. Da. Aldol kondenzacija na mestu sinteze deluje z boljšimi izkoristki kot pri uplinjanju. Nikomur ne bom odgovarjal o nobeni drugi točki v zvezi z zadevno sintezo. Hvala in nasvidenje!
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Ne razumem, zakaj se vam to zdi tako žaljivo. Poskušal sem le komunicirati z uporabo formalnega jezika.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Opravičujem se za svoje razočaranje. Takrat sem bil zelo utrujen. Alkohol deluje.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Z uporabo postopka "Twodogs" in "Bio" pa je acetoksifenilpropen deloval kot čar.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
To je v redu. Na koncu dneva smo vsi ljudje. Ali lahko delite količine reagentov, ki jih uporabljate?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Najboljša količina, ki sem jo dobil, je bila minimalna količina, v kateri sem uporabljal reagente. Tako sem dal 10 g benzaldehida + 25 g MEK + 30 g klorovodikove kisline. Dobil sem 28 gramov kristalov, ki so bili mokri, in ko sem jih dobil suhe, kot sem jih lahko dobil, sem dobil 13 gramov metilfenilbutenona.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Naslednji teden bom dobil novo steklovino, tako da bom lahko začel eksperimentirati na naslednji ravni.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Napačno sem navedel tališče MPB, to je: 37-38°C
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Ok, korak 3 - dodal sem raztopino NaOH, segreto na 50c in postavljeno v mag Stir po 6 urah je bila v mojem rbf gosta, skoraj trdna kremna kaša. Dodal sem DCM in pojavili sta se dve plasti. Najprej sem bil zelo vesel!!! Ker je kremasta debela plast sedela na dnu in sem mislil, da je bistrejša plast DCM ekstrahirane dobrote na vrhu. Ne ne ne..... Mlečna debela plast je bila DCM. Z gotovostjo vem, da ko bom odstranil DCM, ne bom imel rumenega bistrega olja alias p2p.


@HEISENBERG

Ali je vaša ekipa pred objavo pregledala ta postopek. Zdi se, da so strokovnjaki o tem postopku molčali. Lepo bi bilo, če bi dobili nekaj podpore za metodo, ki jo je objavila vaša ekipa.

Ok, poskusil bom destilacijo na kremasti kaši in videl, kaj bo nastalo.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Uporabite samo svojo metodo, to je: segrevajte MEK in benz s klorovodikovo kislino: 90-110 C, 3-5 ur.
Nato dodajte 10-odstotno raztopino KOH in takoj se pojavijo kristali. Znebite se vode. Postavite jih v zamrzovalnik. Znebite se olja. Čisti, beli kristali. ...lepo pozdravljeni!
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Ali pred dodajanjem 10-odstotne raztopine KoH mešanico BENZ in MEK ohladite? S tem postopkom ne bo potrebe po vakuumski destilaciji prav.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Ohlajen je na sobno temperaturo. Nato zberemo rjavo organsko plast. Vanjo damo 20 ml 10-odstotne raztopine KOH. Če je pH preveč kisel ali preveč bazičen, ga uravnajte na pH: 7. Ko je pH 7, odstranite vodo. Bučko postavite v zamrzovalnik za vsaj 4 ure. Ko je zamrznjena, zavrzite zgornjo oljnato srajco. Destilacija ali celo sušenje raztopine ni potrebno, ker se kristali takoj pojavijo v bučki, le zamrzniti jih morate, da dobite oljno plast, ki je le nekaj stranskih produktov.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Pozabil sem omeniti, da preden vstavite raztopino KOH, organsko plast sperite z enako količino kisline, kot ste jo uporabili.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Raztopino MPB že imam in bi rad dobil kristale brez destilacije. Adolova kondenzacija je bila izvedena s kislinskim uplinjanjem. Ali menite, da če v raztopino Benz + MEK vnesemo kislino s plinjenjem in jo 3-5 ur segrevamo na 90-110 °C ter speremo s hcl, preden dodamo 10 % KoH, ali obstaja možnost, da se kristali takoj oborijo? Ali je pomembno, da raztopino zamrznemo, da dobimo kristale, in kakšne so vaše meritve reagentov.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
O moj bog. NE umivajte s kislino, OK. Enako količino vode, kot ste uporabili kislino.
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Ali lahko za drugi korak uporabim 15-litrsko bučko ? in postopek ekstrakcije izvedem v 50-litrskem plastičnem sodu?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Pozdravljeni vsi !

To sintezo sem poskusil dvakrat in tukaj je moj zaključek glede te sinteze.

Prvič, še zdaleč nisem izobražen kemik, zato je treba moje besede jemati z rezervo. Lahko me popravite.

Reakcije in mehanizmi so rezultat mojih raziskav in mojega razumevanja sinteze, zato so tudi odprti za kritiko.

Videl sem le, da je o tej temi razpravljalo že veliko ljudi, zato upam, da moj prispevek ne bo odveč. Tudi povezava na koncu mojega prispevka je že bila objavljena na to temo. Oprostite, če se iz mojega prispevka ne boste ničesar naučili.


Korak 1: prečkanje aldolske kondenzacije :
Običajno pri tej reakciji uporabimo majhen presežek MEK, ker se ketoni lahko samokondenzirajo, vendar je ta reakcija termodinamsko uničljiva in bo v literaturi, ki sem jo uspel najti, izvedena do največ 5 %. Kljub temu lahko benzaldehid v skladu s tem dokumentom reagira s končnim produktom, kar bi močno zmanjšalo izkoristek, zato se uporabi presežek MEK, da se zagotovi, da benzaldehid reagira s pravo molekulo. (Poleg tega po navedbah istega dokumenta destilacija med prečkano aldolno kondenzacijo in Baeyer-Villigerjevo oksidacijo ni koristna, saj stranski produkti med Baeyer-Villigerjevo oksidacijo ne reagirajo in jih je mogoče odstraniti z naslednjo destilacijo). Spraševal sem se, ali ne bi bilo bolje benzaldehid dodajati po kapljicah, s čimer bi zagotovili presežek MEK in tako preprečili, da bi benzaldehid reagiral z novo nastalim produktom. Ker aldolska samokondenzacija ketonov ni zelo ugodna, je takšen postopek morda boljši za izkoristek. Vendar je treba, kot sem rekel, moje trditve preveriti.

Kot katalizator lahko za aldolne reakcije običajno uporabimo kislino ali bazo. Predvidevam pa, da tukaj uporabljamo kislino, da bi se izognili Cannizzarovi reakciji, ker benzaldehid ni enolizabilen. Z uporabo kislega katalizatorja namesto enolata tvorimo enol.

Kot kislinski katalizator sem pri prvi reakciji poskusil z močnim dodatkom koncentriranega H2SO4, pri drugi pa sem ga dodal le nekaj kapljic. Razlika, ki sem jo opazil med njima, je bila, da se je ob prevelikem dodatku H2SO4 produkt polimeriziral, zaradi česar je bila destilacija skoraj nemogoča.

Prekrižana aldolna kondenzacija vodi do 3-metil-4-fenil-3-buten-2-ona.

Za Baeyer-Villigerjevo oksidacijo sem želel poskusiti s perboratom ali natrijevim perkarbonatom. Edina težava, ki sem jo videl pri uporabi natrijevega perkarbonata, je bila, da bi reagiral z GAA in ga postopoma nevtraliziral. In res je to precej slaba zamisel, saj sem jo preizkusil v majhnem obsegu. Perkarbonat se težko raztaplja in potrebuje medij, ki vsebuje malo več vode. Ko je to opravljeno, je treba paziti, da se ne sprosti preveč CO2. Perocetna kislina se tvori in situ in reagira s 3-metil-4-fenil-3-buten-2-onom. Da bi se moj perkarbonat raztopil, sem dodal malo H2O2. Če nimate 50 % H2O2, ne izgubljajte časa s to sintezo. In to je moj zaključek. Čeprav se zdi ta sinteza privlačna, je dolgočasna in zamudna, zlasti z vsemi temi vakuumskimi destilacijami (poskusil sem tudi brez njih, deluje, vendar vodi k delu z visokimi temperaturami in na ta način mi je celo uspelo uničiti izdelek!) Zato bi vsakomur svetoval, naj se odloči za drugo metodo sinteze. Na koncu mi je uspelo dobiti želeni izdelek, vendar po mojem mnenju ne dovolj, da bi upravičil celoten postopek. Tistim, ki želijo izvedeti več, priporočam, da si preberejo članek, poiščejo "Two dogs aldol", se seznanijo z mehanizmi aldolne reakcije, Baeyer-villigerjeve oksidacije in hidrolize estrov.



 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Presežek MEK deluje tudi kot topilo pri reakciji (razen tega, kar ste zapisali). Izpust produkta brez destilacije je mogoč po razredčenju z vodo (odvečni MEK in druge nečistoče) in ekstrakciji usedline v obliki olja. Olje se po rekristalizaciji z etanolom dobro kristalizira v vmesni produkt. Na tej stopnji dobimo izdelek prve stopnje brez zapletenih manipulacij (ni treba ekstrahirati kloroforma, na splošno pa je treba tehniko v tej temi nekoliko popraviti). Hidroksida ne moremo uporabiti, saj bi zaradi tega dobili še en stranski produkt.
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Vljudno vas prosimo, da nam posredujete postopek pridobivanja olja MPB iz surove mešanice, če ne želite vakuumsko destilirati.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
William D. Ali lahko pls pls razložite postopek pridobivanja kristalov MPB brez izvajanja vakuumske destilacije. Sledil sem predlaganim korakom, vendar se mi zdi, da mi ne more uspeti. Opral sem, nevtraliziral, raztopil v etanolu in zamrznil, vendar iz nekega razloga ne vem, zakaj se moj kristal pri sobni temperaturi utekočini. Kaj delam narobe pri tem postopku? Ali lahko nadaljujem z Baeyerjevo villigerjevo reakcijo brez ekstrakcije kristala? Hvaležen vam bom za vaš izkušeni prispevek.
 
Top