Sinteza olja PMK iz PMK (CAS 28578-16-7 oblika voska) v velikem obsegu

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Pozdravljeni,

Po preverjanju in preizkušanju metod, objavljenih v temi http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...-methyl-pmk-glycidate-conversion-to-pmk.2013/, sem se odločil, da je objava najboljša metoda zame:

1. V reaktor dajte 47,5 litra H2O in dodajte 2,5 kg natrijevega bikarbonata, mešajte do popolnega raztapljanja, zmes vzemite in jo shranite.
2. V reaktor dajte 7 l H2O
3. Med mešanjem dodajte 1,2 kg natrijevega hidroksida
4. Medtem ko se H2O in natrijev hidroksid mešata in segrevata, dajte 5 kg voska PMK, da se raztopi na nizki temperaturi.
5. Ko je PMK stopljen, ga dodajte v reaktor in mešanico med enournim mešanjem postavite na 80 °C pri povratnem toku.
6. V majhnih obrokih dodajte 3,25 kg HCL 37 %, ko je vse dodano, zmes med enournim mešanjem hranite pri 80 °C pri povratnem toku.
7. Prenehajte mešati in postavite zmes na 25 °C.
8. Odstranite zgornjo plast vode.
9. V reaktor ponovno dajte zgornjo plast olja.
10. Dodajte mešanico H2O in natrijevega bikarbonata, mešajte 2-3 minute.
11. Dodajte 10 litrov DCM (po možnosti iz zamrzovalnika).
12. Počakajte, da se loči približno 10-15 min.
13. Iz spodnje plasti izparevajte DCM.

Donos olja PMK (MDP2P; cas 4676-39-5) je 3,72 kg.
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Reakcijska shema:
CMjodEngKU
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Hvala, ker nam prihranite čas ! pravkar sem dobil svoj , torej ravno pravočasno. hvala lepa !
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
8. Zavrzite zgornjo plast vode.
9. V reaktor ponovno vstavite zgornjo plast olja.

koliko plasti bo? na vrhu je bila zavržena voda in nato ?
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Tudi to sem videl. To je tiskarska napaka. Morala bi biti samo dve plasti. Pričakoval bi, da bo plast z oljem padla na dno. Zgornjo, vodno plast, ločite in zavrzite. Spodnjo oljno plast obdržite za naslednji korak. Kasneje, če boste uporabili DCM, bo vaš končni izdelek v spodnji plasti DCM, ki ni akvastna. Če boste DCM nadomestili s toluenom ali dietil etrom (kot je to želel storiti nekdo drug), bo vaš izdelek v zgornji plasti, ki ni akva. DCM, navzdol. Toluen in dietil eter gor. Predlagam, da ostanete pri DCM, ker ga je za razliko od toluena mogoče ločiti z nizko temperaturo in ne predstavlja takšne nevarnosti za požar kot DE. Vendar je rakotvoren in ima nizko plamenišče*. Uporabite dobro prezračevani prostor in zbirajte v ohlajeni posodi za ponovno uporabo.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
2 plasti, ko zavržete vodno plast, morate oljno plast sprati z raztopino vode + natrijevega bikarbonata, kot je pojasnjeno v postopku.
 

Dafunkphenomena

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 5, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3

Pozdravljeni , to je moja metoda (im Fring, samo izgubil sem jebeno geslo)
Videl sem, da ste dodali nekaj korakov, vprašanja:

Zakaj ste se odločili, da namesto NaOH uporabite natrijev bikarbonat, zakaj točno? (poskusil sem oboje, vse je delovalo).
in v zadnjem koraku pravite "izparite DCM od dna" , zakaj izpariti? ali ne bi bilo bolje ločiti plasti?
ali mislite, da bi po ločitvi dali v vakuumsko destilacijo, da bi se znebili morebitnih ostankov vode?

In barva PMK? temno rdeče-rjava ali rumenkasta kot pri starem?
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
To ločite. Ločite spodnjo plast, ki je sestavljena iz DCM in izdelka, nato pa izparite DCM iz *toga, kar je bila spodnja plast* (uporabil bi vročo vodno kopel), tako da ostane vaš (umazan, vendar za večino dovolj čist) izdelek. Menim, da bi bilo dobro izdelek destilirati s paro.

Če je kdo seznanjen s kemijo, ve, da obstaja vrsta različic, ki jih lahko uporabite.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ali ta metoda deluje, ali je kdo poskusil s tem?
Zdi se, da je to daleč najpreprostejša metoda in preveč enostavna.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
No, ta metoda je za pmk CAS 28578-16. Torej ga lahko dobite v obliki prahu, nato pa se po končani reakciji spremeni v olje.
Toda to se zdi zelo enostavno, ali je kdo to poskusil?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Popolnoma, bom. Samo želel sem se prepričati, ker se zdi, da je veliko zmede glede olja pmk in njegovih različnih različic.
Hvala,
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ta prispevek je dobra razlaga, ki jo je objavil @btcboss2022 (hvala). Potrjujem, da je to dokazano in delujoča metoda.
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Ali obstaja kakšna alternativa DCM (morda toluen?), saj ga je v moji državi težko dobiti?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Pozdravljeni,

opravičujem se, da sem bil te dni zelo zaposlen, vse metode, ki sem jih objavil, sem naredil in preizkusil sam, kot pravim v istem prispevku, gre bolj za številne od njih, ki so bili preizkušeni, in samo najboljša je bila objavljena.
Hvala.
 

Handsomerx

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2023
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Zakaj ni navedena barva oljne in vodne faze?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Im ne uporabljam sklicevanja nanje, ampak kaj točno morate vedeti?
 

Handsomerx

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2023
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Na primer, kakšne barve je olje, ki se loči na dnu? Moj začetni pmk je nekako svetlo rjave barve, zato predvidevam, da bi moralo biti olje, ki se izloči, videti podobno.
Kakšna je barva vodne plasti ob ločevanju? Moja je nekako bledo rumeno zelene barve.

Mislil sem, da je standardni operativni postopek, da navedete barvo svojega izdelka.
Kakor koli že, hvala! Zelo koristno bi bilo slišati odgovor.

Stranska opomba... ko pravite "izpariti dcm", ali dejansko mislite, da ga pustite pri nizki temperaturi, da izhlapi? Ali pa govorite o odstranjevanju v vakuumu.

Hvala
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Pozdravljeni,

najprej mislim, da niste ustvarili tega postopka, pravzaprav sem imel te podobne informacije že pred časom od kitajskih dobaviteljev, vseeno pa sem naredil nekaj sprememb, kot lahko vidite.
Natrijev bikarbonat je mehkejša metoda pranja in v tem primeru je varnejša, da se izognemo poškodbam izdelka.
Glede DCM očitno mislim, da je treba ločiti spodnji sloj (sloj DCM) in ga izpariti, če moja razlaga ni jasna, se opravičujem.
Da bi se izognili vodi po ločenih plasteh, jih lahko posušite s poljubnim natrijevim sulfatom in filtrirate pred izhlapevanjem topila (dejansko to vedno počnem pri vseh svojih postopkih).
Hvala.
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Ali obstaja kakšna alternativa DCM (morda toluen?), saj ga je v moji državi težko dobiti?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tudi toluen bo deloval, vendar vam ne morem zagotoviti enakega izkoristka, v bistvu zato, ker nisem poskusil.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ali lahko vprašam, katero metodo uporabljate za krizializacijo končnega izdelka?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Pred kristalizacijo morate pridobiti freebazo, za freebazo uporabljam metodo NaBH4, za kristalizacijo freebaza pa obstaja veliko metod.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ah ok, tako da sem bil zmeden, mislil sem, da je končni izdelek, ki ste ga dobili iz vaše reakcije, mdma prosta baza.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ali za redukcijo uporabljate amonijev acetat ali plin MeNH2?
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
+ Amonijev acetat = MDA
+ MeNH2 = MDMA

Od vas je odvisno.
 

Dafunkphenomena

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 5, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Predvidevam, da ne sledite poti plina hcl , vendar me zanima, zakaj kristalizirate prosto bazo?
 
Top