Pridobivanje psilocibina in psilocina iz gob

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Uvod

Opisana je preprosta metoda vodne ekstrakcije za izolacijo in identifikacijo psilocina iz gob Psilocybe Cubensis. Ta metoda uporablja defosforilacijo fosfatnega estra do psilocina, kar omogoča večji izkoristek produkta in poenostavlja identifikacijo. Psilocin, ekstrahiran s to metodo, je dovolj koncentriran in brez soobremenil, da omogoča identifikacijo z infrardečo spektroskopijo in plinsko kromatografijo/masno spektrometrijo.

Predstavljena tudi ekstrakcija psilocina z uporabo alkohola, simplificiran postopek za ekstrakcijo psilocina. Psilocibin se v človeškem telesu spremeni v psilocin
.
M1mv72HVlp
L6swpHoy83

Psilocibin in psilocin

Triptamini so ena od štirih kategorij halucinogenih indolov v več kot 20 razredih indolnih spojin, ki obsegajo približno 600 alkaloidov. S psilocinom in psilocibinom je bilo opravljenih veliko raziskav, odkar ju je izoliral Hofmann et al. Za izolacijo psilocina in psilocibina iz več kot dveh ducatov vrst gob iz štirih rodov (Conocybe. Panaeolus, Psilocybe, Stropharia) je bilo uporabljenih več ekstrakcijskih tehnik. Tehnike, ki uporabljajo metanol, sočasno ekstrahirajo druge spojine, kot so sečnina, ergosterol, ergosteralni peroksid, α,α-trehaloza, baeocistin in norbaeocistin. Za psilocin in psilocin trenutno še niso poročali o uporabnem postopku vodne ekstrakcije.

Defosforilacija psilocina v psilocin in vivo je bila dobro dokumentirana in naj bi bila vzrok za večino ali celotno delovanje psilocina v osrednjem živčnem sistemu. Pretvorba psilocibina v psilocin je potrebna tudi za vodno ekstrakcijo z organskimi topili zaradi zelo majhne topnosti psilocina v lipidih.

Koncentracija in zaznavnost psilocina in psilocina sta odvisni od več spremenljivk, vključno z
  • odsotnost glukoze, ki preprečuje nastajanje psilocina.
  • Nizke ravni amonijevega sukcinata, zaradi česar je izkoristek psilocibina slab.
  • gojišče, ki zahteva pH manj kot 7.
  • Časovna razporeditev: največja proizvodnja psilocibina se pojavi sedmi dan po kalitvi, medtem ko je največja proizvodnja micelija dosežena deveti dan.
  • Temperatura: pri nabranih gobah, ki so dlje časa na sobni temperaturi, pride do popolne izgube psilocina in psilocibina.
  • Oksidacija: psilocin oksidira do modrega produkta (morda je razlog za modrikasto barvo pri štirih rodovih, ki vsebujejo psilocin in psilocibin).
Zaradi vse večje priljubljenosti teh gob in kompletov za gojenje gob, ki vsebujejo psilocin in psilocibin, ki so na voljo v publikacijah, usmerjenih v zdravila, v kravjem gnoju, je bil razvit preprost postopek vodne ekstrakcije, ki iz zrelih gob ekstrahira razmeroma čist psilocin.

Oprema in steklovina.

  • Orodje in pripomočki:malta in pestilo.
  • 250 mL čaša.
  • Vodna kopel z grelnikom.
  • termometer.
  • lijak.
  • Filtri za kavo.

Reagenti.

  • Sušene gobe: 2 do 10 g suhih gob.
  • 100 ml razredčene ocetne kisline (kis, AcOH 5-9 % aq.).
  • ~30 mL ledene ocetne kisline (AcOH).
  • ~ 50 g amonijevega hidroksida (NH4OH).
  • ~ 300 ml destilirane vode (H2O).
  • 100 mL dietiletra (Et2O).
  • ~ 30 g brezvodnega natrijevega sulfata (Na2SO4).

Eksperimentalni

Reprezentativni vzorec od 2 do 10 g posušenih gob se zmelje v fin prah z možnarjem in pestilom. Prah se zmeša s 100 ml razredčene ocetne kisline v čaši s prostornino 250 ml. Z ledeno ocetno kislino ponovno nastavimo pH na pH 4. Po enournem mirovanju čašo postavimo v vrelo vodno kopel za 8 do 10 minut ali dokler notranja temperatura kislinske mešanice ne doseže 70 °C. Čašo odstranimo in jo pod tekočo vodo ohladimo na sobno temperaturo. Mešanico kisline ločimo od prahu gob s sesalno (ali preprosto) filtracijo z uporabo steklene volne. Filtrat z zgoščenim amonijevim hidroksidom (NH4OH) zvišamo na pH 8 in hitro ekstrahiramo z dvema 50-mililitrskima odmerkoma dietiletra. Da bi preprečili nastanek emulzije, je treba namesto stresanja uporabljati nežno mešanje. Eter posušimo nad natrijevim sulfatom, filtriramo in izparevamo brez segrevanja.

Surovi psilocin se pojavi kot zelenkast ostanek.
Prirekristalizaciji iz kloroforma/heptana (1:3) dobimo bele kristale.

Rezultati in razprava

Ta metoda omogoča hitro izolacijo psilocina iz halucinogenih gob s sočasno ekstrakcijo psilocina in psilocina. Razredčena ocetna kislina je odlično topilo za ta namen, ker sta obe spojini zelo topni v ocetni kislini11 in se izloči zelo malo drugih motečih snovi, Najverjetneje so nekatere druge spojine koekstrahirane, vendar so odstranjene od psilocina pri etrski ekstrakciji iz vodne baze. Psilocin se s segrevanjem kislinskega ekstrakta popolnoma defosforitira v psilocin. Po dodatku baze je treba takoj izvesti ekstrakcijo v eter zaradi razgradnje psilocina pri pH, višjem od 7. S postopki ekstrakcije in defosforilacije se iz majhne količine gobjega materiala pridobi razmeroma čist psilocin.

Ekstrakcija psilocina z alkoholom

Oprema in reagenti.
ZuwaAvsYDE
InB5WJ0C3a


ZHbfWCEMys
  • 750 ml alkohola (50-odstotni etanol je v redu, vendar čim več, tem bolje)
  • Mešanica želatine, okus po okusu
  • Filtri za kavo (2 na ekstrakcijo)
  • 2 lonca (1 za dvojno kuhanje in 1 za želatino)
  • lijak(-i)
  • Skodelice za kozarce
  • 28 g suhih gob Cracker (ali 1 g na kozarec za odmerek, jaz sem uporabil 12,3 g APE + 16 g pinc in abort)
  • 2 kozarca s četrtinko ali pollitrskim kozarcem
  • Merilna skodelica
  • Naprava za mletje (možnar + pestič ali mešalnik, ugotovila sem, da je mešalnik najlažji)
Priprava:
1. Gobe zmeljite.
Mešalnik za to potrebuje približno 2 minuti, možnar + pestič pa približno 30 minut.
Če uporabljate mešalnik, počakajte nekaj minut, da se "prah" iz gob usede.

2. Prelijte gobji prah v kvarto/intni kozarec (jaz sem uporabil kvarto).
Uporabil sem 28 g, kar je enako 200 ml sesekljanih
9likmwzsYU
3. Posušene in sesekljane gobe prelijte z izbranim alkoholom, ki naj pokrije prah in še nekaj alkohola.
Gobe želite z žlico ali nožem malo premešati z alkoholom.
H89ZT4O6qH
4. Lonec napolnite z nekaj vode. Hočete, da je dovolj, da prekrije ves alkohol v kozarcu.

Postopek

1. Postavite kozarec v vodo na štedilniku na visoki temperaturi.
HgPB1k46E2
2. Pozorno opazujte, da se kozarec približuje vrelišču. Nežno sem premešal vodo okoli kozarca in mešanico v kozarcu, da bi zagotovil enakomerno porazdelitev toplote. Po 15 minutah vrenja.
CoY8Nvh4RT
Mešanica bo hitro zavrela. Zato boste temperaturo na štedilniku prilagodili z visoke na nizko in iz srednje nizke na nizko. Zadnja prilagoditev je odvisna samo od štedilnika. Za spremljanje temperature sem uporabil termometer z dolgim steblom.

3. Mešanico kuhajte 1 uro.

4. Mešanico izlijte iz posode in jo prelijte v dva kavna filtra; pri tem sem uporabil tudi lijak. Prav tako si nadenite kakšno zaščitno oblačilo za roke, saj je kozarec izredno vroč
.
HUvEWwXSsI
5. Mešanico nežno pritisnite in stisnite, da bo tekočina, bogata s psilocibinom, šla skozi filter.
Če uporabljate gole roke, si jih raje pokrijte z gumijastimi rokavicami, saj sem se zadnjič, ko sem to počel, začel malce spotikati.
Po eni polni ekstrakciji.
TyI1R8P7HZ
Vkozarec za vlaganje v kvartni kozarec dajte stiskati + iztisnjene gobe.

A6Q5NvSF94
6. Vse zgornje korake ponovite še enkrat, da dosežete popolno ekstrakcijo.
Ponovno v filtru.
MZoq5dYeD1
Skupna tekočina.
(8 oz): 237 ml.
YT3agQ0w1f
Če je alkohola manj, kot bi želeli, lahko dodate več alkohola ali pa ga z dvojnim kuhanjem še nekoliko zmanjšate.

7. Tekočino pustite v kozarcu
.

Priprava želatine

Razmerja: 1:
a. Imel sem 237 ml (8 oz) tekočine s psilocibinom. Zato sem želel lepo mešanico vroče in hladne vode.
b. Odmerite 237 ml vode in jo za 15 minut postavite v zamrzovalnik.
c. Uporabil sem 355 ml (12 oz) vroče vode + 89 ml (3 oz) mešanice suhe želatine. Nisem počakal, da voda zavre, ampak samo, da je dovolj vroča, da se prašek raztopi.

Mešanje tekočin
1. Vročo vodo vlijte v kvarto posodo z alkoholom+.
2. V kozarec za vlaganje z alkoholom nalijte hladno vodo.
3. Malo premešajte
4. Prelijte v skodelice.


Alternativni način mešanja za točen odmerek na odmerek
1. Zmes gob zmanjšajte na točno določeno količino tekočine.
2. Tekočino za gobe dajte v brizgo ali graduirani valj za natančne meritve.
3. Zmešajte svojo vročo želatinsko vodo + hladno vodo in enakomerno prelijte v vsak kozarec.
4. V vsak kozarec enakomerno vbrizgajte/razlijte gobovo tekočino.
Zdaj imate X količin Jello shotov z natančno odmerjenim odmerkom.


Sveže naliti šoti.
CDo7zl08Nk

Vmes se24 ur ohlajajte in nato uživajte, kadar koli se vam zahoče.
TRbQNdZtrO
Priporočam, da začnete z enim odmerkom in preverite, kako se bo obnesel. Hitro bi morali začeti (20 minut) in intenzivneje uživati krajši čas (približno 3 ure).
 
Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
koliko % najmanj za amonij ?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Ali veste, ali ta TEK deluje tudi z amanito? (za pridobivanje muscimola in ibotenske kisline)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, opravičujem se za dolg odgovor. Da, lahko. Postopek je enak.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
ali lahko uporabimo kaj drugega?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Poskusite lahko z dioksanom ali petrol etrom.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Zahvaljujemo se Splošno
 

egomaniacle

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Kako koncentrirana je lahko končna alkoholna raztopina? In koliko dejanskega psilocibina se iz 1 unče gob prenese v tekočino?

Ali menite, da bi lahko končno alkoholno raztopino zmešal z oljem MCT, tako da bi iz nje lahko pripravil užitno hrano?
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Ne potrebujete toliko reagentov, samo enega, potrebujete prah psilocybe cubensis in etilni alkohol in lahko začnete, na primer 20 gramov prahu psilocybe cubensis dajte v bučko, zdaj v čašo dodajte etilni alkohol, približno 200 ml etilnega alkohola zdaj postavite na grelno ploščo, dokler se ne segreje, dodajte vroč etilni alkohol v bučko, spet postavite na grelno ploščo, izparite etilni alkohol za polovico in lahko ga odstranite z grelnega mesta, zdaj naredite 3 filtracije, najprej potrebujete krpo in tekočino prelijte skozi krpo, zdaj bodo gobe v krpi, zdaj naredite filtracijo prek bombažnega diska in nato uporabite filter za kavo ali filtrirni papir za manjšo filtracijo, zdaj dajte ekstrakte na mesto, kjer je lahko 25*C, in po 48 urah jih lahko postavite v zamrzovalnik ali hladilnik, in po tednu dni odstranite ekstrakt, 665 mg kristalov psilocibina.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ali ste mislili srednjeverižne trigliceride?
Odvisno od vrste gob. Ne morem natančno povedati, zakaj lahko s tem postopkom dobite širok razpon izkoristka.
Do obarjanja kristalov iz raztopine
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Opisali ste drugo metodo(y)
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Veseli me, da radovedni kitice ohranjajo te redke dragulje pri življenju. Pred kratkim sem opazil, da običajnih kanalov ni več ali pa jih preprosto ne bodo več ponujali, zato so jih prepustili darknetu in jih ustrezno zaračunavajo, vendar morda veliko preveč. Na primer štirikrat več, kot je stalo nekoč.
Zdi se, da je od zdaj naprej s temi posebnimi dobrotami skoraj najbolje, da jih naredite sami, namesto da jih pridobivate. Razen če nimate spretnosti, časa in ali kraja za to, potem je morda naročanje iz uglednega vira sklopka.
Veliko sreče. Z veseljem bi videl nadaljevanje te teme.
 

TheHusky

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 21, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Hvala za objavo! V zvezi z etanolom: katero temperaturo štejemo za "vročo"? Ali mora biti etanol brezvoden? Ali lahko po končanem postopku, ko izločite kristale, te ponovno raztopite v svežem "vročem" etanolu in jih ponovno kristalizirate, da bi jih bolje očistili? Ali bi bilo bolje ponovno kristalizirati s kloroformom/heptanom? In to je samo mešanica 1 dela kloroforma in 3 delov heptana, pravilno? Opravičujem se za vrsto vprašanj.
 

Kryst&l

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2023
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Pozdravljeni. ali lahko ta postopek uporabim tudi za Psilocybe semilanceata? Vnaprej se zahvaljujem za odgovor in želim vam lep dan.
 

uominicarti

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
ali to velja tudi za posušene/dehidrirane gobe?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
To je seveda najprimernejša metoda, saj svežih gob ni mogoče natančno stehtati. Lahko, vendar jih je treba nabirati še danes sveže. 10 g svežih gob cubensis je skoraj 1 g suhih s kostmi. Jutri bo teh 10 g tehtalo le 7-8. Zato. Lesni ljubljenci in Panaeolus sp. so običajno nekoliko gostejši, bolj kot 7-8:1 mokro/suho. Po navadi so tudi močnejši, vendar se lahko zelo optimizirani sevi, kot je oenis envy, približajo 2 % (20 mg/G posušenega).
 

autodidact6

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
me lahko vodite za izdelavo lsd podobnih trakov iz gob
 
Top