Čiščenje 2-bromo-4-metilpropiofenona

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Pozdravljeni

Našel sem dobavitelja, ki mi prodaja res dobre 2bk4.

Vendar se želim prepričati, da sem izpral vse nečistoče, preden sem nadaljeval s sintezo 4-MMC.

Kako naj to storim? Najbolj me skrbita 4mpf in brom. Morda to ni potrebno, vendar ga vseeno želim očistiti.

Lep dan!
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Želite očistiti kupljeno napravo 2b4mp? Najprej se morate prepričati, da je to potrebno.
Kaj je narobe z vašo napravo 2b4mp?
Morda ima slabo barvo in teksturo? Ali pa daje nizke donose?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Zdi se, da sta njegova čista barva in tekstura dobri AFAIK.

Želim se samo prepričati, da uporabljam čim bolj čiste bk.

Sledil sem urnim nitem glede sinteze v DCM in čiščenja, vendar brez pričakovanih rezultatov.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Med bromiranjem so se poleg 2BK4 sprostili še vodikova kislina (HBr) in druge snovi, ki so onesnažile 2BK4. Da bi iz raztopine odstranili vse nečistoče, morate opraviti več izpiranj z raztopino sode bikarbone in eno izpiranje s čisto vodo. Soda bikarbona nevtralizira kislino, voda pa izpira umazanijo. 2BK4 je v vodi netopen, zato ostane v DCM (diklorometanu).

Pripravite raztopino: Pripravite 100 g sode bikarbone na 1000 ml destilirane vode. Vzemite prazno dvolitrsko steklenico, vanjo nalijte 1000 ml vode in dodajte 100 g sode bikarbone. Močno stresajte 2-3 minute, nato pa pustite, da se preostala soda usede še za 2-3 minute. Raztopina je pripravljena; med odvajanjem ne motite usedle sode.

Iz bučke odstranite vse: prehod, hladilnik, lij za kapljanje in jedro.

V reakcijsko zmes gladko (počasi, v majhnih obrokih) vlijemo približno 300 ml raztopine sode, zapremo pokrov in vključimo mešalnik za največ 2 minuti. Mešanica mora postati svetlejša. Mešanica se bo mehurčkala, sipala in penila - to je soda, ki nevtralizira kislino in brom. Reakcija je aktivna, zato jo dodajajte počasi.

Odstranite sidro z izvlečkom za sidro. Nato še 2 minuti močno stresajte z rokami (nobeno mešalo ne more mešati tako dobro kot vi v tem primeru z rokami, to je pomembno).
Nato na stojalo postavite ločilni lijak in izlijte vse, kar je bilo v erlenmajerici.

Opazujte, kako se plasti ločujejo (to traja približno 30 sekund). Zgornja plast bo vodna, spodnja pa bo raztopina 2BK4 v DCM.

Ko se plasti ločijo, vzemite indikatorski papir in nanj nanesite majhno kapljico spodnje plasti, samo toliko, da navlažite papir. Želena barva je nevtralna (rumena, ko se papir navlaži, vendar ne spremeni barve). Če je bila plast rahlo alkalna, dodajte kapljico raztopine sode. Če je kisla, ponovite fazo tako, da sperete s sodo bikarbono, pustite, da spodnji sloj steče v bučko, zgornji sloj pa zavržete. To je ključni korak - vso kislino moramo nevtralizirati z raztopino sode. Če boste v sintezo poslali premalo oprano raztopino, boste verjetno uničili serijo.

Tako sta zdaj v lijaku za ločevanje dve plasti. Spodnjo plast (najverjetneje boste po 2-3-4 izpiranjih s sodo končno videli nevtralno barvo) spustite v steklenico, zgornjo plast pa zavrzite. Na tej stopnji lahko zberete majhno količino vodne plasti, ne da bi izgubili plast 2BK4.

Da boste spodnjo plast iz lijaka lažje prenesli neposredno v bučko, postavite stojalo z ločevalnim lijakom na rob mize in odmaknite nosilce na stran (POZOR, LIVNIK LAHKO VESEL, PADEL IN SE RAZLOMIL - ČIŠČENJE BODO VELIKO TEŽAVNO!). Lahko pa lijak preprosto držite v rokah.

Ko končamo s pranjem s sodo, lij ponovno speremo s čisto destilirano vodo: v bučko dodamo 100-150 ml destilirane vode, močno pretresamo 2-3 minute in prelijemo v ločilni lijak. Še enkrat pustimo, da spodnja plast steče v bučko, zgornjo plast pa zavržemo.

Tako smo z izpiranjem z alkalijami (1-4-krat) in čisto vodo (1-krat) odstranili nereagirani brom, kislino in druge stranske produkte, tako da smo dobili čisto raztopino 2BK4 v DCM.

Na zdravje
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Torej, ali je bil 2b4mp opran nečistoč?
Dejstvo je, da se podobno izpiranje opravi na koncu sinteze 4mmc, pri čemer se odstranijo iste nečistoče.
V proizvodnji se 2b4mp izpira po bromiranju. Če imate 2b4mp v prahu, ga morate ponovno narediti tekočega, da izperete nečistoče.
To lahko storite tako, da ga segrejete do tališča (~75-77 ºC). Vendar je 2b4mp močan lakrimator in to je grozno.
Lahko pa uporabite tudi topila. Raztapljanje v ledeni ocetni kislini, ki mu sledi obarjanje v vodi in izpiranje z natrijevim bikarbonatom, se dobro obnese. Vendar se pri tem porabijo reagenti in izgubi sam 2b4mp.
Ne vidim smisla v splakovanju 2b4mp, bolje je splakovati mefovo olje po sintezi. Postopek je enak, vendar je bolj priročen.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Še posebej lepo je, če želite po pranju posušiti mokro 2b4mp.:) Navsezadnje ga ne morete dati v vrečko mokrega in ne vedeti, kakšna je njegova natančna teža. Poleg tega se suši zelo dolgo in oddaja solzne hlape.:cry::sick::poop:
To temo povzemam takole. Če bromirate, je na tej točki smiselno, da 2b4mp operete, dokler je tekoč.
Če ste kupili pripravljen 2b4mp in ga želite oprati in shraniti, tega ne smete storiti. Najboljši način za pranje 2b4mp je pranje v topilu.
Razmislite o tem!
 

thevines2

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Poskušal sem najti načine za čiščenje 2-bromo-3,4-metilenedioksipropiofenona, vendar brez večje sreče
 
Top