Post Delivery Varno pakiranje stvari za naknadno dostavo

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
V tem priročniku boste našli priporočila za varno pakiranje stvari in nasvete za maskiranje za dostavo po pošti.

Pakiranje: Zaščitna embalaža, ki je v celoti opremljena z embalažo, je na voljo v dveh različicah.

Kljub vrsti snovi, ki jo boste poslali, jo morate nepredušno zapakirati, da preprečite prepuščanje vonjav. Pri tem so vam lahko v pomoč različni materiali, odvisno od prostornine pošiljke in vrste snovi.

Upoštevajte! V vsaki fazi pakiranja vedno uporabljajte rokavice.

Varianta 1: zadrga + folija za živila.

Napreden način pakiranja zahteva uporabo vakuumskega pečatnika. To orodje znatno pospeši postopek pakiranja, če morate dostaviti večje število paketov.

Potrebovali boste domači vakuumski pečatnik in posebne plastične vrečke, ki jih zlahka najdete v spletnih trgovinah.
2021 09 02 15 10

Takšne vrečke se uporabljajo za različne namene, zato njihov nakup ne bi smel povzročiti nobenih sumov.
Namesto vakuumskega pečatnika lahko za zapiranje paketov uporabite tudi ravnalnik za lase.
2021 09 02 15 11
2021 09 02 15 11 1

Najprimernejša velikost paketov je 28x500.

Primerno jih je razrezati glede na velikost embalaže izdelka. Preprosto odrežite potrebno velikost paketa in zaprite njegove konce z ravnalnikom las, potem ko ste stvari dali v zadrgo.

2021 09 02 15 12


Način 2. Ziplock, folija, električni trak.

Osebje stehtajte in ga položite v zadrgo. Nato ga zavijte v folijo, kot bi ga zavijali v zvitek, nato pa naredite prvo stransko plast električnega traku in ga pritisnite. Nato morate nanesti glavno plast električnega traku. Če je paket s snovjo velik, ga zavijte poševno, kot je prikazano na sliki, če pa je majhen, zavijte spodnji in zgornji del z drugo plastjo.
2021 09 02 15 13

Če velikost zadrge bistveno presega prostornino kadi, jo preprosto prepognete in zavijete navzgor.

Tega načina pakiranja ni težko izvesti, vendar takšno pakiranje ne prepušča nobene tekočine ali vonja. Njena prednost je tudi majhna poraba časa, če vsa dejanja izvajate zaporedno. Najprej blago zapakirate v zadrgo, nato vse zadrge zavijete v folijo, nato pa vse skupaj ovijete z električnim trakom. Tako bodo vsi vaši gibi iste vrste, dokaj natančni in hitri.

Kako maskirate stvari.

Obstaja veliko načinov za ustvarjanje skrivnosti, vsak pa je odvisen od vaše iznajdljivosti.

Snovi z majhnim volumnom, na primer kisle znamke, ne zahtevajo zahtevnega maskiranja. Večinoma ponujajo trgovci, ki vakuumski paket z znamkami prilepijo v notranjost razglednic brošur ali kartonskih listov in jih pošljejo s priporočeno pošto. To je lahko na primer lažna promocija, zahvala za sodelovanje v katalogu sociološke raziskave za člana knjižnega kluba in tako naprej.

2021 09 02 15 15

Ta metoda je manj tvegana, saj se pisma ne preverjajo tako skrbno kot paketi. Postopek je pri pismih lažji, saj je mogoče pakete preveriti s skenerji. Edina pomanjkljivost te metode je, da je mogoče na ta način poslati le majhno količino snovi.

Primeri:
2021 09 02 15 26
2021 09 02 15 26 1


Če pošiljate večji paket, bi bilo potrebno bolj zapleteno maskiranje snovi. Za takšne primere obstaja veliko število različic. Stvari lahko skrijete v drobno elektroniko ali elektronske podrobnosti, v igrače, v orodje, zgoščenke, pakete športne prehrane ali katero koli drugo drobno blago.
Primeri:
2021 09 02 15 27
2021 09 02 15 27 1
2021 09 02 15 27 2
2021 09 02 15 27 3


Tovrstno prikrivanje morda stane nekaj dodatnih dolarjev, vendar bistveno pripomore k zmanjšanju tveganj in tudi k večji stopnji zaupanja strank. Pri delu s poštnimi pošiljkami se morate najprej zavedati, da je za vas najbolj varna metoda, če razvijete svoj edinstven način maskiranja. Lahko si izposodite že obstoječe zamisli in jih dopolnite s svojimi podrobnostmi. V tem primeru bodo vaše možnosti za razkritje čim manjše.
 
Last edited by a moderator:

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2022
Messages
25
Reaction score
12
Points
3
Ko omenjate velike. Kako velika je po vašem mnenju teža/masa? Uporabimo samo moko kot primer. Če bi jo vakuumsko zaprli, nato pa dali v majhno vrečko Mylar. Koliko unč bi se vam zdelo varno za papirnato pošto z mehurčki iz manilskega papirja?
 

Attachments

  • l2Ux8jYuIp.jpg
    l2Ux8jYuIp.jpg
    31.3 KB · Views: 741
Last edited:

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Menim, da je včasih ohlapno vakuumsko tesnjenje boljše od tesno zaprtega, saj je tesno zaprt paket v notranjosti mogoče takoj začutiti, če ovojnico držimo v roki
 

TangeloFellow

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
Menim, da bo vsak paket, ki močno diši po amoniaku, takoj postal rdeča zastava.

Boljša alternativa za preprečevanje vonja poslane pošte bi bila najprej ta, da ovojnic ne bi shranjevali v bližini izdelkov z vonjem ter da bi z ovojnicami in drugim embalažnim materialom ravnali le s sveže obutimi rokami. Smrdeče izdelke zapečatite z enim parom rokavic, nato pa jih zamenjajte za embalažo.

Preventivno lahko tedensko pošto zaprete v vrečko z zadrgo ali plastično kad, polno aktivnega oglja, in pustite stati 2 ali 3 dni, da se vpijejo morebitne vonjave, ki so se prenesle na zunanje dele. Prav tako ne bi škodilo, če bi stvari, kot je vakuumsko zaprta trava, poslali v zunanji vrečki z aktivnim ogljem, da bi preprečili neprijeten vonj med prevozom.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Odličen vodnik @HEISENBERG

Dodal bi le, da si priskrbite veliko vlogo milare za zaščito pred rentgenskimi žarki
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Pozdravljeni,

žal miloščki ne preprečujejo zaznavanja z rentgenskimi žarki.

Najučinkovitejši način za "zaustavitev" rentgenskih žarkov je uporaba materialov z zelo nizko gostoto, na primer lesa. Večja kot je gostota, lažje je zaznavanje z rentgenskimi žarki.

Stari rentgenski žarki so včasih skenirali le s strani, z razvojem tehnologije pa zdaj skenirajo v krogu okoli predmetov.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pozdravljeni

v informativne namene bi rad dodal, da ti postopki prikrivanja vonjav/smradov delujejo le ob sodelovanju ljudi.

Takoj ko so vključeni psi, ti sploh ne bodo delovali, vakuumsko zaprte plastične vrečke ali miklavževe vrečke ne prikrivajo vonjav ali smradov, temveč le za ljudi. Organi pregona so opravili veliko testov in psi v 100 % primerov najdejo vsako parcelo, ki je bila prikrita samo z vakuumom.

Oglejte si kanal tega fanta, ki prikazuje različne tehnike prikrivanja, ali delujejo proti psom ali ne.

https://www.youtube.com/channel/UC2WVymD3IM_FE26PjgDG6qQ

Lep pozdrav
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Hvala, ker ste me o tem obvestili. Sam nisem prodajalec, vendar bo ta novica zagotovo pomagala nekaj mojim prijateljem.

Hvala tudi za vaš dodatek k videoposnetku, mislim, da bo za druge koristno, če ga vključite v ločeno objavo, kar bom morda kmalu storil (pri čemer vam bom pripisal zasluge za deljenje).

Videl sem tudi nekaj vaših drugih komentarjev na tem forumu in morda se kmalu oglasim za zasebni pogovor o nekaterih stvareh.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pozdravljeni KoKoDreams,

vesel sem, da vam lahko pomagam, prosimo, da se oglasite in pogovorili se bomo o vašihvprašanjih.

Lep pozdrav
 

lsdkingpin

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 16, 2022
Messages
7
Reaction score
7
Points
1
Za pošiljanje večjih količin tablet si priskrbite nekaj kavnih vrečk Mylar stand up z blagovno znamko fižola in jih rahlo vakuumsko napolnite s svojimi tabletami in že boste lahko začeli.

Metoda za pošiljanje meta po vsem svetu je, da ga zdrobite in vakuumsko zapečatite samo v vrečki iz milare, brez vakuumskih vrečk, nato uporabite nalepko 4x6, ki jo pritrdite na notranjo stran čestitke in jo pošljite s povratnim naslovom v zgornjem levem kotu z znamkami na desni in naslovom v sredini.

Druge prikrite metode, ki niso tako napredne, so trakovi za čiščenje por v nosu, ki so v škatli, izdelek pa vstavite vakuumsko zapečaten in mylar v notranjost z vsemi temi trakovi za nos - odlična metoda za pošiljanje LSD.

Ali lahko kdo razloži lastnosti mylarja in kaj kupiti, da se izognemo odkrivanju, to bi bilo zelo koristno!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Kaj bi bila vaša najboljša izbira za pošiljanje velikih količin kemijskih predhodnih sestavin po EU prek DHL/DPD z najboljšo možno prikritostjo?
@eyelow Zanimalo bi me tudi vaše mnenje o tem.
 

lsdkingpin

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 16, 2022
Messages
7
Reaction score
7
Points
1

Najprej več pošiljk
nato, če je mogoče, poiščite najbližji prašek, ki je pravni dodatek, in dajte izdelati nekaj vrečk mylar (uporablja se storitev vistaprint, ki ponuja celo predloge, ki jih lahko prilagodite), nato pa jih zapakirajte in pošljite na ta način, ne pozabite toplotno zapreti, ker se lahko vrečka med prevozom odpre, vistaprint spet ponuja embalažo in etikete po meri, uporabite vse, morda dobite tudi nekaj promocijskih kartic a5 s popusti, ki jih lahko vstavite v škatlo in vedno vključite račun in povratni naslov.

To je najboljše, kar mi pride na misel za praške, zdaj pa še za tekočine, kar je zapleteno, vendar je prva stvar, ki mi je prišla na misel:

kupite največje steklenice s kapalko, ki jih lahko najdete, in vsako napolnite s tekočino s pomočjo lijaka, pri čemer pazite, da se ne razlije, lahko uporabite tudi veliko brizgo, da dobite natančno meritev ml, nato pa označite kot aromo ali eterična olja ali kaj podobnega in ponovno zapakirajte z embalažo po meri ter računom in povratnim naslovom.

drago bo, če boste dobili vse te stvari, ki sem jih opisal tukaj, vendar boste leteli mimo radarja nihče ne uporablja blagovne znamke po meri za pošiljanje paketov NIKOLI, tako da če začnejo, mi lahko dajo kredit.

Upam, da to pomaga.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Dope man! Označevanje kot ponarejene blagovne znamke in izdelka je zelo smiselno, človek!
Tudi o tem sem že razmišljal.

Pravzaprav gre samo za praške, ne za tekočine, zato bi moralo biti enostavno.

Hvala za nasvet, kolega
 

lsdkingpin

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 16, 2022
Messages
7
Reaction score
7
Points
1

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pozdravljeni,

pršilo proti smradu ne deluje, med prevozom se izsuši in ne preprečuje izhajanja vonja zdravil, saj ne ustvari "pregrade".

Pakiranje po meri ni dobra zamisel, pri pakiranju po meri vedno obstaja sled, če se en paket ustavi, lahko organi pregona zlahka izsledijo proizvajalca, ta pa lahko izda seznam naročil pakiranja po meri. Če je torej ne naročite prek navideznega podjetja, vas bodo ujeli.

Ne morem se dovolj ponavljati, mylarbags NE! prikrivajo ali ustvarjajo kakršno koli oviro pred psi, ko gre za vonj.

Z največjim spoštovanjem
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Tudi sprej proti psom se mi zdi bolj podoben marketinškemu triku tbh.

Brez ozira, če deluje, preden se posuši, ali ne bi bilo smiselno, da ga damo v zadnjo plast trikrat vakuumsko zaprte embalaže, da ostane moker?
 

breakingurmomsvag

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
1
Reaction score
3
Points
1
Moram reči, da sem šel in preveril videoposnetke blaze ali best in ne morem videti, kje preizkušajo MBB in kažejo, da so neučinkoviti. Vidim, da preizkušajo polivinilaste vrečke, vendar je to precej drugače kot aluminiziran mylar. Iz časopisnih člankov, ki sem jih prebral o penetraciji plina iz u-linij ekstra dri oziroma njihovih ekstra težkih MBB, je razvidno, da imajo precej minimalno penetracijo hlapov. Razumem, da je težava vseh vrečk MBB v tem, da lahko v njih nastanejo mikro luknje, in če v njih nastanejo mikro luknje, bo vonj uhajal skozi eno od teh lukenj. Že ena sama luknjica močno poveča zmožnost prodiranja hlapov skozi vrečko. Zato je zelo pomembno, da kupite vrečko iz milare dobre blagovne znamke in jo pred uporabo pregledate, če v njej ni nobene luknje. Prav tako morate biti previdni med polnjenjem vrečk, saj lahko kateri koli ostri vogali vanje vdrejo v celoti. Če po 24 urah vrečka še vedno ne kaže znakov vstopa ali izstopa zraka, je to precej dober znak, da vrečko iz milare ne morete vakuumsko zapreti, saj je to dober znak, da v njej ni ničesar. Tudi če sta Blaze ali Bust opravila test MBB, dvomim, da sta uporabila u-line extra-dri in še bolj dvomim, da sta testirala svojo vrečko za mikro luknje. Zaradi tega njihov test ni najbolj zanesljiv, saj obstajajo moteči dejavniki, ki jih niso upoštevali....
 

JoeCrow

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 5, 2022
Messages
3
Reaction score
13
Points
3
Ne bom se spuščal v podrobnosti svoje osebne metode skrivanja, saj čarovnik ne razkriva svojih skrivnosti. Pred tem sem se nekako ukvarjal s carino.

Toda tukaj so ključne točke:

- Rentgenski skenerji so zdaj skenerji gostote. Dobesedno lahko vidijo gostoto VSAKEGA sloja, najsi gre za zunanjo embalažo, posodo z izdelkom in sam izdelek. Ugotovijo lahko tudi, ali je izdelek ekološki ali ne. Za prikaz gostote in identitete predmeta uporabljajo različne barve. Če vsebina vašega paketa ni takšna, kot je

- Tekočine in tablete. Te so najbolj natančno pregledane. Če lahko, se jim izognite. Kar me pripelje do druge točke, saj je praške najlažje prenašati. Še posebej, če gre za RC.

- "Še posebej, če gre za RC". Večina carinikov ima spektrometre, ki lahko dobesedno identificirajo izdelek do njegovih onesnaževalcev/nečistoč. Vendar jih vsi ne uporabljajo zaradi velike količine paketov, ki gredo skozi. Namesto tega se zanašajo na hitro testiranje z reagenti. Večina stvari, ki jih iščejo in bi jih lahko našli, so amfetamin, metamfetamin, mdma in kokain.

- Tekočine in tablete je treba pošiljati le prek profesionalno videti embalaže drugih nevtralnih izdelkov. Pomislite na konzervirano hrano, prehranske dodatke itd. Ne pošiljajte jih, kot da jih pakirate za ulično predajo. Z rentgenskimi aparati in drugimi zmogljivostmi, ki jih imajo, bi jo odprli in videli očitno prepovedano snov. Če pakirate, kot da gre za dostavo na ulico, je to zelo nevarno (npr. preveč lepilnega traku itd.). To so kričeče droge. Zato poskrbite, da bo videti bolj kot ponarejen komercialni izdelek.

- Vedno premagajte pse. Zaradi njih bodo vaše pošiljke sploh preiskali in jih ponovno pognali skozi rentgenski aparat. Sprej proti psom je neuporaben. Milarove vrečke, ki jih po zapečatenju operete z acetonom, so prava rešitev. Enako velja za zapečatene kovinske zabojnike. Plastične vakuumske vrečke NISO namenjene zadrževanju vonja. Nesmiselno je, tudi če vrečko zapakirate petkrat. MYLAR in kovinske posode so edini pravi način. Ne trak, ne plastična vrečka... MIAR IN KOVINSKA POSODA. To je povezano z difuzijo plinov in arom. MYLAR IN KOVINA preprečujeta oboje.

- Ne pošiljajte iz znane in očitne države/lokacije izvora. Nizozemska, Kolumbija, Peru, Kalifornija, Kitajska itd. V zvezi s tem carina spremlja, kateri izdelki prihajajo iz določenih držav. Poiščite te podatke in pošljite svoje izdelke s to kategorijo. (npr. center za proizvodnjo kuhinjskih nožev v določeni državi, potem ga pošljite s predmeti, povezanimi s kuhinjskimi noži: nožem, brusilnim kamnom itd.)

Spet ne bom preveč razglabljal o podrobnostih. In tudi nihče na tem forumu ne bi smel. Oboroženi s temi informacijami uporabite svojo domišljijo. Če tega ne zmorete, se s pošiljanjem stvari ne ukvarjate. Samo izpostavili se boste nepotrebni nevarnosti. S tem ne želim nikogar poniževati. Resnično me skrbi za vašo varnost.
 

syntheticnazi

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 23, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Kovina in milejar sta resnično prava izbira!
 
Top