Recept Shake & Bake (samo besedilo)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ta prevod je za 500 % boljši od prvega. Ali bi to lahko delovalo? Vsebuje nekaj osnovnih informacij in nekaj dejanskih meritev. Žal jih je veliko napačnih. sprašujem se, kako je tako hudo pokvaril najpreprostejši del? To ne vzbuja ravno zaupanja v njegovo metodologijo.
MgSO⁴ (brezvodni) mol.mas=120.x g
MgSO⁴(heptahidrat,)mol.mas=246,x g
To pomeni, da magnezijev sulfat v vodi, ki seveda tehta 1g/1ml, zadrži nekaj več, kot je njegova lastna teža.
1/4 946-mililitrskega (četrtlitrskega) kozarca je 236 ml.
236 ml MgSO⁴ tehta 654,36 grama!
Topnost vode v heksanu je 0,01 %, zato je 1 gram magnezijevega sulfata več kot dovolj, da je voda brezvodna in takšna tudi ostane.
Ok, torej je heksanu dodal več kot pol kilograma preveč sušilnega sredstva. Topnost vode v etil etru je 1,5 % pri 20 °C, tj. 1,5 ml/100 ml. Četrt litra etil etra lahko vsebuje 15 ml vode. 30 g MgSO⁴ bi bil velik presežek. Dodal je za 1 lb preveč sušilnega sredstva.
Magnezijev sulfat kot sušilno sredstvo ne zadržuje samo vode, ampak tudi absorbira topilo, zato vas bo dodajanje 300-krat prevelike količine stalo ogromno denarja. Na splošno je ta del pokvaril. Ali ste vedeli, da če ga po 15 minutah potegnete iz pečice in ga stresete ter ponovno po 30 minutah, se ne bo zlepil. Poskušati ga razbiti s kladivom je neumna zamisel. Če ga ne premešaš, je dobesedno trd kot beton.
Razmerje med amonijevim nitratom in amonijevim sulfatom je 80/132 (to je mol.mas. vsakega od njih. Vsaka molekula ima amino funkcionalno skupino in še en del molekule. Razlika v masi je enaka razliki med nitratom in sulfatom. razmerje, da bi dobili enako število amonijevih sestavin, je 1/1,6, 160 % mase nitrata, da bi dobili enako količino amonijaka iz sulfata. 60 gramov amonijevega nitrata ali 96 gramov amonijevega sulfata. Če uporabi dvakrat več amonijaka s sulfatom, je bolj verjetno, da je pravilno število 120 gramov nitrata ali 192 gramov sulfata. Stavim, da je napačna tudi količina luga v amoniju. Ja. Mislim, da je 90 gramov luga 3 moli, kar ustreza 80x3 240 gramov amonijevega nitratavir 132x3, 396g sulfata. Ta tip ne ve, kako uravnotežiti enačbo. Če bi ga kdo temeljito pregledal, bi bili popravki daljši od metode. Tvoj veliki brat ti ne bo dovolil, da bi našel dobro in popolno metodo na dns. Prisilil te bo, da se boš trudil, da ti ne bo uspelo, in se ti smejal, medtem ko ti bo na zapestja nataknil manšete.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Ne morete uporabljati Colemanovega goriva?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ker je lahko modra. To ni problem. Včasih je nitrometan moder. Včasih je rdeč. Obarvajo ga. Epsomsko sol pripravite tako, da jo posušite in zdrobite, jo dodajate, dokler se ne zlepi več, magnezijev sulfat filtrirate ali dekantirate in snov čim prej uporabite.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Colemanovo gorivo NI nadomestilo za dietileter ali heksan. Nikakor. Gorivo Coleman je surova mešanica ogljikovodikov, dietil eter in heksan pa sta veliko bolj prečiščena in nimata podobnih lastnosti
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Colemanovo gorivo ali nafto lahko uporabite samostojno in bo delovala. Pravzaprav bodo dietileter, heksan ali v bistvu kateri koli ogljikovodik NPS delovali samostojno. Nekateri imajo na to reakcijo drugačne učinke kot drugi. Za najboljše rezultate je priporočljivo uporabiti njihovo mešanico. Oglejte si datoteko pdf, ki jo je objavil flatline, v njej je zelo dobro razloženo, kako in zakaj poteka celoten postopek. Za najboljše rezultate mora biti celotna reakcija čim bolj suha.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Amonijev sulfat amonijev klorid vsako kislo sol amonijaka je mogoče pripraviti za delovanje. So preprosto amonijak, ki je povezan s kislo komponento. So Lewisove kisline. Če jim preprosto dodamo bazo, se deprotonirajo nazaj v amonijak in sulfatne nitratne ali kloridne ione. To je vse, kar počnemo v tej reakciji. Če poznate kmeta, ki ima rezervoar brezvodnega amoniaka, bi bilo to idealno, vendar je nevarno, še bolj nevarna pa je njegova kraja. Če lahko dobite rezervoar plinastega amonijaka, si ga priskrbite, vendar ga ne morete. Če najdete hladilne obloge z amonijevim nitratom, kupite vse. Ne izdelujejo jih že deset let. Zdaj uporabljajo sečnino ali kalcijev amonijev nitrat samo iz tega razloga.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Vendar pa se nam ne more zgoditi, da bi "kalcijev amonijev nitrat" deloval, kajne? Hmm... ali lahko kaj storimo, da bi dobili uporabno sol?
Nekega dne sem se sprehodil v trgovino CVS in po naključju našel škatlo instantnih hladilnih oblog AN, iz katere sem vzel en zavojček in ga preizkusil. To je bilo za mojo uspešno izvedbo SNB. Od takrat nisem več našel teh hladilnih paketov - vsi so iz sečnine ali CAN, kot pravite. Morda se lahko odpravite v bolnišnico ali zdravstveno ambulanto in prosite za hladilne obloge ter vidite, kaj boste dobili kot zadnjo možnost.

Nekako me zmoti, zakaj se tekoči amoniak ne more uporabljati samostojno s freebase suzy in Li, ali veste, zakaj se mora v tej reakciji iz soli razviti v plin in kondenzirati? Hvala.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Amoniak je samo plin pri atmosferskem tlaku in temperaturah. Tekoči amonijak je močno stisnjen in izjemno hladen, za njegovo utekočinjenje potrebujete 7,5 bara tlaka pri 20 °C ali -30 °C pri atmosferskem tlaku. Oboje je mogoče narediti, vendar ni enostavno. To je 104 psi ali suhi led. S kalcijevim kloridom/ledom in majhnim pritiskom, morda 15-30 psi, bi vam lahko uspelo. 100-odstotno sem prepričan, da bo iz amonijevega sulfata ali klorida in luga nastal amonijak. Poskusite, meni je amonijak nastal.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Zahvaljujem se vam za informacije, moj prijatelj. Zdi se, da imaš zame vedno nekaj dobrih namigov.
Naj vprašam, kaj uporabljate kot vir za amonijev sulfat ali klorid?
Med protonacijo se izloča plinasti amonijak in ustrezna sol - nitrat v dušik, klorid v klor itd. Prepričan sem, da je ustvarjanje inertnega ozračja v avtodomu, na primer z dušikom, dober del varnosti pri tem posebnem postopku. Kako lahko ugotovimo, katere amonijeve soli bodo varno raztopile litij, - varno - , ne da bi povzročile stransko reakcijo ... ali bombo ... ali katerim se je treba izogniti?

Še eno vprašanje, če smem, kako veste, kakšna temperatura/tlak je potreben za izhlapevanje ali kondenzacijo, na primer za amonijak ali kar koli drugega. Kako to ugotovite?

Kot lahko vidite, je to del moje kemije, ki mi manjka. Ne vem, kako lahko sam ugotovim nekatere stvari. Zamudil sem formalno usposabljanje. Ne iščem enostavnih odgovorov, a če lahko, mi pokažite, kako naj lovim ribe, da tako rečem. Še enkrat se vam zahvaljujem.
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
Svoj amonij sem preizkusil z izvajanjem testa topnosti v vodi. Našel sem preglednico s količino, ki je topna.
Amonijev nitrat se lahko v vodi raztopi več kot dvakrat več kot amonijev sulfat ali klorid. To je bil moj namig za testiranje hladilnih oblog, s katerim sem se prepričal, da so moje sestavine v redu.

lahko daste tudi malo svojega AN samo z NaOH, ti dve stvari v majhno petrijevko ali katero koli posodo, morali bi reagirati skupaj.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
V vsakem primeru si ne želite, da bi bila v vaši reakciji z brezi voda. Če že morate, uporabite 10 ml, vendar se litij ob stiku z vodo zažge. Topnost v vodi ni pomembna
 
Top