Enostavna sinteza metilona (bk-MDMA)

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
DnzLBhvNV1
Metilon (3,4-metilendioksimetilkatinon, βk-MDMA) je sintetična snov iz razreda katinonov, ki jo pogosto primerjajo z MDMA. Ta izdelek je zelo priljubljen in povzroča močno evforijo in empatijo. Deluje kot močan afrodiziak, katerega učinek povzroča nezadržno željo po spolnosti.
LvPtWE6U08
Ta članek opisuje sintezo majhne količine metilona. Rad bi opozoril, da se reakcija linearno stopnjuje in da so razmerja vseh snovi ohranjena. Metilon je precej enostavno proizvesti v velikih količinah. Za njegovo proizvodnjo ni potrebna zahtevna laboratorijska oprema. Ta članek opisuje tehnologijo za proizvodnjo metilona iz halogenskega ketona (2-bromo-3,4-metilendioksipropiofenona), ki ga dobimo s standardno bromizacijo iz 3,4-metilendioksipropiofenona (3,4-(metilendioksi)fenil-1-propanona (MDP1P)).

Reagenti.
  • 3,4-metilendioksipropiofenon (MDP1P; cas 28281-49-4) 20 g.
  • diklorometan (DСM) 90 ml.
  • Brom (Br2) 22 g.
  • natrijev tiosulfat (Na2S2O3) aq raztopina 10 % ~ 50 ml.
  • Destilirana voda.
  • n-metilpirolidon (cas 872-50-4) 50 ml.
  • vodna raztopina metilamina 40% 20 ml.
  • natrijev bikarbonat 12 g.
  • magnezijev sulfat (MgSO4) ~30 g.
  • klorovodikova kislina (~35 %) ~10 ml.
  • Aceton.
Oprema in steklovina.
  • Orodje: bučka z ravnim dnom 250 ml;
  • Stojalo za retorto in objemka za pritrditev aparata (neobvezno);
  • Magnetno mešalo;
  • povratni hladilnik (neobvezno);
  • lijak;
  • brizga ali Pasteurjeva pipeta;
  • papirčki z indikatorjempH;
  • čaše (500 ml x1, 250 ml x2; 100 ml x2);
  • Vakuumski vir;
  • laboratorijska tehtnica (primerna je od 0,1 do 200 g);
  • merilni valji 100 mL;
  • Hladna vodna kopel;
  • steklena palica in lopatka;
  • ločilni lij 1 L (neobvezno);
  • Laboratorijski termometer;
  • Buchnerjeva bučka in lij;
  • Filtrirni papir;
Postopki sinteze
MDP1P 20 g se raztopi v DСM 60 ml, doda se nekaj kapljic klorovodikove kisline, nato se po kapljicah doda brom 22 g. Reakcija je eksotermna, reakcijska zmes postane temna, nato pa zaradi sproščanja hidrobromida (belega plina) postane svetla. Preostali brom odstranimo z 10 % aq raztopino natrijevega tiosulfata, reakcijsko zmes pa po koncu reakcije speremo z vodo. Organsko plast lahko uporabimo za reakcijo metilaminiranja (izkoristek ~ 140 % MDP1P) ali pa v vakuumu destiliramo DСM v trdno snov.

Sinteza poteka pod običajnimi pogoji. 2-Bromo-3,4-metilenedioksipropiofenon 10 g iz prejšnjega koraka se raztopi z n-metilpirolidonom 50 ml v reakcijski bučki. Mešanico mešamo, dokler se trdne snovi ne raztopijo.
Spogledovanje:
XcuQHTMzkp
Zmesi se doda 40 % vodni metilamin 20 ml, erlenmajerica se zapre in močno premeša. Eksotermno reakcijo je treba nadzorovati. Reakcija se konča v 10 min in temperatura se zniža.

Eksotermna reakcija je lahko zelo burna, zato je v primeru velike obremenitve potrebno prisilno hlajenje. Bučko je treba potopiti v hladno vodno kopel, da se ohladi. Pomembno je, da je temperatura nižja od 55 ºC
.
: .
QVTqOU6mR3
Čiščenje brez metilonske baze
Reakcijsko maso po koncu reakcije speremo z raztopino natrijevega bikarbonata, ki jo pripravimo vnaprej (voda 120 ml in natrijev bikarbonat 12 g). Raztopina natrijevega bikarbonata se vlije v reakcijsko zmes in se intenzivno meša 1-2 min.
:
Cn5pETB1OI
Doda se 30 ml diklorometana (CH2Cl2) in se 5 min močno meša. Iz te mešanice z DCMekstrahiramobrez metilona . Organsko plast ločimo z ločilnim lijem.
: .
CYFu1wPcRQ
Ekstrakcija
Ločevanje plasti v ločilnem lijaku (fotografija 1). Spodnja plast je ekstrakt DCM s katinonsko bazo. Vodna frakcija je zgornja plast, ki jo je treba ločiti in še enkratekstrahirati s 30 ml DCM (fotografije 2-3-4). Spodnje organske plasti se združijo in 3-4-krat sperejo z destilirano vodo 60 ml v lijaku, dokler ni vonja po metilaminu (fotografija 5-6). Metilona prosta baza v DCM je vedno v spodnji plasti. Plasti se previdno ločijo. Poskusimo se izogniti vdoru vode v organsko plast. Organsko raztopino posušimo nad MgSO4.
: .
Ilo54CD2dg
Zakisanje
Raztopino brez metilona v DCM razredčimo z enakim volumnom suhega acetona (laboratorijski razred 99 %+). Nato se v majhnih odmerkih po kapljicah doda klorovodikova kislina (~35 %). Mešanico nenehno mešamo in kontroliramo pH. Pojavi se oborina. Če zmes postane zelo gosta, dodamo aceton.
9Pb2tE4KvY
Mešanica mora biti zelo tekoča, da se metilon pravilno zakisa. Ko pH doseže vrednost 5,5-6, se dodajanje HCl ustavi. Mešanica se ohladi in filtrira.
IZ8e71PmBb
Če metilona hidroklorid ni dovolj čist, si lahko tukaj preberete, kako ga očistiti. Pridobivanje velikih kristalov je opisano v tem članku.

Čiščenje metilon hidroklorida s suhim acetonom daje dober rezultat. Na voljo je več slik metilon hidroklorida pred postopkom čiščenja in po njem
.
:
VyerkFfsCY

ELiAWq8a9r
 
Last edited by a moderator:

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
dobro M1 imajo velik udarec - zame celo prevelik, da bi ga izdelal :) Tu uporabljate veliko DCM, ni mi všeč, ali ga lahko zamenjam s čim drugim? (Eter?)
 

karamelosanto

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
HI, Hvala za delitev te sinteze, mislim, da je zelo jasna.
Sem iz Južne Amerike in tukaj je malo težko najti DCM. Vendar ga lahko poskušam najti na kakršen koli način. Morda ga bom kupil na Kitajskem.
Želim vprašati. Ali lahko vse regente navedete na seznamu s količinami, da bom lažje razumel, kaj moram kupiti. Če je mogoče, tudi z okvirno ceno.
Hvala!!!
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
DCM je mogoče nadomestiti s topilom, ki je lažje dostopno. Količine reagentov so odvisne od vaših potreb.
Za podrobnejšo razpravo sem vam pisal na PM.
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
ali je mogoče nadomestiti mytalamin 40 %?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Metilamina ni mogoče zamenjati. Če imate na voljo nižji % metilamina, ga lahko uporabite.
Namesto metilaminske raztopine lahko uporabite metilaminski hidroklorid, vendar je treba dodati alkalno raztopino.
 
Last edited by a moderator:

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Prijatelj, ali mi lahko poveste barvo in teksturo sintetičnega katinonskega prekurzorja 2-bromo-3',4'-(metilendioksi)propiofenona (CAS:52190-28-0) v čistem in nečistem stanju?
Večina kitajskih dobaviteljev kemikalij ga prodaja v obliki prahu in majhnih peščeno rjavih kamnov, ne vem, ali ima to rjavo barvo zaradi nečistoč ali gre za drugo kemikalijo, saj mi je dobavitelj povedal, da ima omenjeni kemični predhodnik čistost 99 %, tudi če ima to rjavo barvo.
Hvala!!
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
še vedno čakamo na odgovor
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
160
Points
43
je mogoče v evropi najti 3,4-metilendioksipropiofenon ali 2-bromo-3,4-metilendioksipropiofenon ?
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
In katero alkalno raztopino morate kombinirati, da nadomestite 20 ml metilamin 40 % z metilamin hidrokloridom + alkalno raztopino, ki jo razlagate v svoji sintezi
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Ali lahko navedete laboratorijske instrumente, ki so bili uporabljeni v tem procesu, in uporabo, ki jo igram, prosim :)
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
V preglednici je navedena gostota 40 % metilamina 0,89 g/cm3, zato v 20 ml dobimo 7,18 g čistega plina metilamin.
Primerjajmo molekulske mase metilamina in njegovega hidroklorida:
M (CH3NH2)HCl = 67,518 g/mol
M CH3NH2 = 31,057 g/mol.
Razmerje = 2,174
Če uporabite razmerja iz sinteze, boste potrebovali 15,6 g metilamin hidroklorida, da nadomestite 20 ml 40-odstotne raztopine metilamina.
Metilamin hidroklorid je treba predhodno raztopiti v razmerju 1 g na 2,5 ml vode (15,6 g in 39 ml).
Pripravite raztopino natrijevega hidroksida (NaOH) iz 18 g in 54 ml vode, pustite, da se ohladi, in jo prelijte v bučko z raztopino 2-bromo-3,4-metilendioksipropiofenona. Nato dodajte raztopino metilamin hidroklorida. Nato nadaljujte v skladu z navodili.
 
Last edited by a moderator:

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
na poljskem
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
bk-MDMA iz te metodologije in domače prilagoditve.
5l6eTjRPuq
 

Attachments

  • BTqb9ONzUv.mp4
    5 MB · Views: 0

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Koliko je treba uporabiti dcm in kako dolgo je treba mešati samo mešati ne potrebujete toplote ??
Koliko dobimo iz 2 kg mdp2p ??
 

darkblink

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Ali lahko DCM nadomestimo z drugim topilom? Kako lahko kupim DCM v Združenem kraljestvu? Ksilen in etil acetat imam enostavno na voljo v velikih količinah
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
etilacetat
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Pozdravljeni, oprostite, prijatelj, želim vprašati, koliko mg se uporablja pri uporabi, to se uporablja s smrčanjem kot metamfetamin ali s požiranjem kot tableta. Oprostite, pravkar sem slišal za to novo stvar.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Peroralni način uporabe
Light 75-150 mg
Običajni 150-225 mg
Močan 225 - 325 mg
Močan 325 mg +
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Im lahko dcm uporabimo kot NMP in koliko je treba mešati, če je pri NMP treba mešati samo 10 min, koliko časa je treba mešati pri dcm?
 
View previous replies…

hexen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2023
Messages
29
Reaction score
7
Points
8
Je 20 minut prekratkih za animacije?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ali razumete, da lahko 10 g snovi reagira hitreje kot 10 kg? Obstaja razlika in reakcijski čas ni konstanten. Za to reakcijo (reakcijska obremenitev : čas) nimam podatkov o odvisnosti. Kot sem povedal v prejšnjem sporočilu, jo morate nadzorovati s TLC.
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
27
Reaction score
10
Points
3
@G.Patton
Zanima me, koliko miligramov vsakega od 4MMC in metilona je potrebnih, če ju kombiniramo ? morda ni pravo mesto za to vprašanje, vendar nikjer ne najdem odgovora.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, lahko me vprašate v neposrednem sporočilu, ne tukaj.
 

Didi

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2022
Messages
31
Reaction score
18
Points
8
Kako izdelati metiloamin 40 % po korakih?
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Lep pozdrav vam in vsem! Nekdo lahko predlaga rezultat in opiše učinek snovi, če 3,4-(metilendioksi)propiofenon v tej sintezi nadomestimo s 3,4-(metilendioksi)butirofenonom.
Imel sem takšno vprašanje, ker sem na našem prostem trgu našel samo 3,4-(metilendioksi)butirofenon.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobili boste 2-metilamino-1-(3',4'-metilendioksifenil)butan-1-on hidroklorid cas 17762-90-2
 
Top