Kemik v majhnih serijah, ki išče Henryjevo reakcijo....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Pozdravljeni,
zanima me, ali bi mi kdo tukaj prodal relativno majhne količine nekaj različnih aldehidov, da bi lahko s pomočjo nitrometana in nitroetana raziskoval svet psihedeličnih amfetaminov in PEA, ne da bi mi bilo treba kupovati vsak različen aldehid v 500g količinah.
Iščem predvsem 3,4,5-trimeotoksibenzaldehid in 2,5-dimetoksibenzaldehid.
Vsekakor čutim, da moram po vseh teh letih izkusiti meskalin...., vendar ga vsekakor ne želim nekaj sto gramov lol
2,5 je malo drugačen, saj se mi zdi, da je več stvari, za katere ga znam uporabiti.
Če sem iskren, sem nameraval narediti P2NP samo zato, da bi lahko izvedel Henry rxn, ampak sem pozabil na potreben primarni amin in zagotovo ne najdem n-butilamina ali cikloheksamina in tbh končni izdelek me tako ali tako ne zanima, zato sem si rekel, da bom za to državo prihranil nitrometan, ki sem ga pridobil iz presenetljivo 50:50 DCM:nitroEthane izdelka....

Aaannyway
Mislil sem, da se me bo morda kdo usmilil, ha!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nekdo je objavil pot do dimetoksibenzaldahida in drugih substituiranih feniletilaminov, zvenelo je precej težko
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ja, prebral sem ga, če sem pošten - odločil sem se, da imam dovolj dela s poskusi pridobivanja cikloheksilamina atm. Ne zdi se mi, da bi imel možnosti za izdelavo aldehidov. Res je, da se je zdelo precej težko in prepričan sem, da obstaja razlog, zakaj ljudje tega ne počnejo!
Dvomim, da bom na koncu uporabil steklenico benzaldehida...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ja, ne predlagam, da bi svoj benzaldehid spremenil v kaj drugega, bodisi mi nekdo, prosim, proda n-butilamin bodisi mi sporočite, ali bi metilamin deloval, saj bi potencialno lahko naredil majhno količino. (Očitno z drugimi materiali)
Resnično sem upal, da bo nekdo rekel, da ti prodam 250 g vsakega! 2,5-dimet/aldehid in 3,4,5-trimet/aldehid bolj kot karkoli drugega. Mislim, da je vseeno, saj bom na koncu tako ali tako kupil po 500 kosov.
imam samo prihranek za nitroetan in nitrometan za prave naloge
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Kataliza amonijevega acetata zadnja možnost 👌
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ok, torej poskušam ustvariti meskalin. Ali lahko nekoliko podrobneje pojasnite, kaj imate v mislih s katalizo amonijevega acetata? Googlala sem in prebrala cel članek o primarnih aminih, vendar še vedno ne razumem, ali lahko enega preprosto zamenjam z drugim, dvomim lol
Edina sinteza, ki sem jo prebral, je tista, ki uporablja cikloheksilamin... vendar ne poznam najcenejšega načina za pridobivanje majhnih količin.
Mislil sem, da je bilo nitro najboljša stvar za pridobivanje! Ha, kako sem se motil.
Rad bi naredil tudi ustrezen TMA, vendar ne morem reči, da ga je Iv še preučil.
To je res nadležno, ko hočeš narediti gram nečesa, ha to preprosto ni mogoče, razen če vse reaktante narediš iz ničle sam.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Sem v nadležnem položaju, ko vem dovolj, da poznam molekularno pot, ki jo ljudje opravijo, vendar vseh podrobnosti ne morem razvozlati sam. Ne gre za to, da bi to delal zato, da bi to prodal...
Še vedno se ukvarjam z reduktivno aminizacijo triptamina, vendar potrebujem suhi led in ker sem bil zaposlen, ga nisem mogel prevzeti in nadaljevati.
Zdaj vem dovolj, da vem, da je delati stvari v majhnih količinah TEŽKO.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tudi sledenje Rxn brez rotovapa je samo po sebi precej težko....
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
popolnoma se ne strinjam s tem, da je rotovap zelo enostaven, po mojem mnenju je le prepričljiv, če nimate časa. že dolgo časa se ukvarjam s kemijo in po potrebi uporabljam normalno destilacijo z vakuumsko črpalko.
Zakaj bi bilo treba slediti reakciji brez rotovapa, da bi se kaj spremenilo??????
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ups, svoj odgovor sem po pomoti objavil v splošnem razdelku, ampak ja, imaš prav...
Sem len in nisem kemik, vendar sem se v zadnjih 6 mesecih naučil strašno veliko, da je noro.
Vse, za kar sem tukaj, je učenje.
Ah, samo preberi spodnjo objavo lol, v vsakem primeru se strinjam s teboj.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Menite, da potrebujete le šibko bazo Amonijev acetat, cikloheksilamin in n-buti morda se motite, vendar lahko vedno poskusite
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ya amonijev acetat bo tisti, ki bi ga mislil....
Pred 2,5-di bom izbral 3,4,5-triMEOba. Zgolj zato, ker reagira z nitrometanom in ste na poti do meskalina in še vedno sem potem svoboden, da poskusim uporabiti nitrometan tudi za izdelavo 3,4,5-TMA.
V nekem trenutku želim narediti 2c-b, vendar me bromiranje na splošno straši - imam 1 kubični centimeter, ki sem ga kupil pred leti in je shranjen v steklenički, v kateri je prišel, vendar uporaba plina zveni še bolj strašljivo!!
Ali ne obstaja način, kako bromirati nekaj brez uporabe elementarnega broma?
 
View previous replies…

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Da, Rabidreject, bromiranje ni več problem. Vzemite nekaj NBS (N-bromosukcinimida). Vendar morate imeti izdelan čist 2c-h Hcl ali 2c-h oksalat. Vendar to ni tako težko.

Zdaj obstaja nestrupena in varna sinteza 2c-b, ki jo lahko naredite doma. NaBH4 + redukcija Cu(II)Cl in bromiranje NBS. In dejansko deluje dobro tudi pri večjih količinah.

Svoj zapis o 2c-b bom sčasoma kopiral/prilepil.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Pomen tega prispevka je pravkar prišel na dan. Ogromna zahvala za nekaj preprostih besed! Haha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ja, okej, s tem se strinjam - okej, torej potrebujem vakuumski vir, ki lahko deluje več kot 30 minut, za katere so rekli, da lahko deluje moj vir brez olja. Potrebujem oljno rotacijsko žilno črpalko. Ampak ja, jaz sem precej len, ne bom lagal, in pridobivanje topil je vedno nekaj, kar rad počnem, če je to mogoče, zato bi bilo koristno, ampak okej, ne za neposredne rxns očitno.
Kot rečeno, gledal sem pootube fanta, ki je sprostil 2,5-dimetoksi-b-nitrostiren (opravičujem se, ker sem verjetno popačil ta pravopis ali način pisanja, vendar razumete, kaj mislim) in je pomotoma dodal nitroetan namesto nitrometana, vendar sem opazil, da mu ni bilo treba dodati primarnega amina, ali zato, ker je aldehid bolj zapleten kot recimo benzaldehid -> P2NP?
Poslušajte, nisem kemik, tukaj se poskušam učiti, pri čemer sem do zdaj potreboval nekaj drobcev.
Moja grelna plošča/mešalnik je pokvarjen, zato je naslednji na vrsti za posodobitev, ampak iskreno, bolj ko se učim, manj vem!
Razmišljal sem, da bi dobil 3,4,5-trimetaldehid in ga dal v reakcijo z nitroetanom, da bi dobil ustrezno TMA? (Po b-nitrostiren)
ALI reakcijo z nitrometanom (in sintezo, ki sem jo prebral, pravi, da gre za drug primarni amin - cikloheksilamin), da bi na koncu (po nekaj korakih in potrebi po vakuumu) prišel do meskalina.
Ugotavljam, kaj naj kupim najprej, 3,4,5-trimet aldehid (opravičujem se za dosledno skrajševanje imen aldehidov tukaj, precej nadležno je, da jih vedno znova pišem) ali 2,5-dimeth.
Kaj dobite, če preprosto reagirate s 3,4,5-trimetoksibenzaldehidom z nitrometanom? Predvidevam, da 3,4,5-trimetoksinitrostiren in nato fenetilamin 3,4,5-trimetoksifenetilamin po redukciji z LiAlH4 ali karkoli drugega...
Potem tudi ni težko reagirati z nitroetanom in dobiti amfetamin, kot sem že omenil.

Ali sem se pri tem popolnoma zmotil?

Priznam, da pred šestimi meseci nisem imel skoraj nobenega znanja in trenutno poskušam z reduktivno aminizacijo triptamina v n,n-DMT, vendar moram kupiti suhi led in izrezati (se opravičujem za besedno igro) čas.
Pravzaprav sem prišel sem, da bi vprašal nekaj o LiAlH4. Če ni mogoče najti majhnih količin, Ali je amalgam, ko nekdo uporabi aluminij, da ga naredi sam? Včasih slišim ta izraz in nikoli nisem vedel, kaj pomeni....
Pri roki imam redukcijska sredstva, samo radoveden sem.
hvala
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Z drugimi besedami, naj bom zmeden 🤔
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oh, tudi v zvezi s črpalko: nekega dne sem preprosto izvajal vakuumsko filtracijo in ko sem naslednjič videl soseda, je mislil, da žagam vodovodno napeljavo, saj sem jo imel nameščeno na jebeni kuhinjski površini! Idiot!
Kupil sem aspirator iz Kitajske, vendar se zdi, da še ne vleče vakuuma... jebem ve, kaj delam narobe, ali je bil prodan bunkelj ali preprosto ne morem dobiti ustreznega pretoka.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Trenutno sem pripravljen priznati, da za zaključek sinteze n,n-DMT ne potrebujem rotacijskega uparjalnika, vendar se zavedam, da potrebujem dovolj nizke temperature (in počasno dodajanje stvari) z uporabo suhega ledu in ne le ledene kopeli, da bi to lahko storil v tem letnem času v moji državi....
To nima nobene zveze s to temo - to je samo razlog, zakaj sem se začel ukvarjati z organsko kemijo, saj se nisem zavedal, da so triptamini bolj kompleksni od dveh glavnih razredov psihedelikov, kar je bilo neumno.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tako da ja, pomislil sem, da je 3,4,5-trimetoksifenetilamin meskalin.
Vprašanje je, ali lahko ustrezni aldehid preprosto zreagiram z nitrometanom in nato reduciram, da dobim meskalin?
Zakaj v sintezi, ki sem jo prebral v tem poglavju, uporabljajo cikloheksilamin?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
In hkrati opravite enako RXN z nitroetanom, da dobite ustrezni TMA (čeprav ne morem reči, da sem ga iv pogledal in mislim, da je vredno zdravilo za sintezo - pogledal ga bom v svojem izvodu pihkal - vendar, kot je bilo navedeno prej - lenoben!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Pravzaprav lenoba ni prava beseda, ker sem v študij teh stvari vložil kar nekaj ur, samo zdi se mi, da več kot vem, manj znam ha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ok, iv zbral sem svoje misli in moje glavno vprašanje zdaj je, kakšna je razlika med snovjo, ki jo dobite pri reakciji tega aldehida z nitroetanom, v primerjavi z nitrometanom - poznam končni rezultat, vendar kakšna je razlika v nitrostirenu? Ali nastane b-nitrostiren in stiren? Ne vem in ne trdim, da vem.
V bistvu, kakšna je razlika med prekurzorjem za n-stiren, ki se proizvede z uporabo nitroetana, in tistim, ki se namesto tega proizvede z nitrometanom... to je tisto, kar me zmoti, ampak spet moram potegniti pihkal
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ok, iv zbral sem svoje misli in moje glavno vprašanje zdaj je, kakšna je razlika med snovjo, ki jo dobite pri reakciji tega aldehida z nitroetanom, v primerjavi z nitrometanom - poznam končni rezultat, vendar kakšna je razlika v nitrostirenu? Ali nastane b-nitrostiren in stiren? Ne vem in ne trdim, da vem.
V bistvu, kakšna je razlika med prekurzorjem za n-stiren, ki se proizvede z uporabo nitroetana, in tistim, ki se namesto tega proizvede z nitrometanom... to je tisto, kar me zmoti, vendar moram spet potegniti ven

V bistvu je precej znan med chemtubers danes izdal video in je po naključju reagiral 2,5-dimetoksi z nitroetanom namesto z nitrometanom. Načrtoval je dobiti prekurzor n-stirena do 2c-b, ker pa je namesto tega dodal nitroetan, je dobil prekurzor za 2,5-dimetoksiamfetamin - redukcije do amfetamina ni izvedel. (po vsem sodeč gre za zelo nezaželeno drogo).

Če bi uporabil pravilen nitrometan, bi dobil b-nitrostiren za 2c-b?
 
Top