Kemik v majhnih serijah, ki išče Henryjevo reakcijo....

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Menite, da potrebujete le šibko bazo Amonijev acetat, cikloheksilamin in n-buti morda se motite, vendar lahko vedno poskusite
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ya amonijev acetat bo tisti, ki bi ga mislil....
Pred 2,5-di bom izbral 3,4,5-triMEOba. Zgolj zato, ker reagira z nitrometanom in ste na poti do meskalina in še vedno sem potem svoboden, da poskusim uporabiti nitrometan tudi za izdelavo 3,4,5-TMA.
V nekem trenutku želim narediti 2c-b, vendar me bromiranje na splošno straši - imam 1 kubični centimeter, ki sem ga kupil pred leti in je shranjen v steklenički, v kateri je prišel, vendar uporaba plina zveni še bolj strašljivo!!
Ali ne obstaja način, kako bromirati nekaj brez uporabe elementarnega broma?
 
View previous replies…

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Da, Rabidreject, bromiranje ni več problem. Vzemite nekaj NBS (N-bromosukcinimida). Vendar morate imeti izdelan čist 2c-h Hcl ali 2c-h oksalat. Vendar to ni tako težko.

Zdaj obstaja nestrupena in varna sinteza 2c-b, ki jo lahko naredite doma. NaBH4 + redukcija Cu(II)Cl in bromiranje NBS. In dejansko deluje dobro tudi pri večjih količinah.

Svoj zapis o 2c-b bom sčasoma kopiral/prilepil.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Pomen tega prispevka je pravkar prišel na dan. Ogromna zahvala za nekaj preprostih besed! Haha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Čeprav naj pojasnim. Vsakih štirinajst dni dobim od države plačilo za različne invalidnosti, 85 % pa se približno porabi za moj zasebni račun za medicinsko konopljo.
To poskušam zmanjšati ... jemanje prevečkrat je v mojem življenju velika stvar - sem ozdravljen odvisnik od heroina (opiatov) in predvsem od benza.
Na srečo mi je za odvisnost od opiatov predpisan buprenorfin - pravkar sem začel z injekcijami Buvidal sub-cut. Trenutno sem na tedenskem zdravljenju in to je malo kot po tekočem traku. 🎢
KAKO, počasi, a zanesljivo, se približujem temu cilju.
Kot sem že rekel - kemija je veliko boljša droga od vseh drog, ki jih proizvaja, čeprav sem se zato zapletel vanjo. Ne zato, da bi zaslužil denar, ampak da bi se naučil več o drogah, ki ne povzročajo zasvojenosti - morda celo proti zasvojenosti, in prvo, kar mi je prišlo na misel (ker o kemiji nisem vedel ničesar), je bil DMT, zato sem dobil nekaj opreme in kup kemikalij ter to in ono in na koncu sem jih imel kar nekaj, še več kot to pa sem vsrkal ogromno znanja.
Resnično cenim, da ste me povezali z obema knjigama, in ko bom imel več časa, ju bom ustrezno prebral.
Želel sem samo, da se tam postavi, ne dobim veliko denarja, zato so zame vsi ti RXN zelo dolgotrajna stvar s pridobivanjem enega reagenta naenkrat, ker skoraj nikjer ne prodajajo stvari, kot so 3,4,5-tmobza v količinah manjših od 0,5-1 kg!
To je v redu, samo stvari so bolj dolgotrajne, saj ne nameravam ničesar prodati ... samo dejstvo, da imam lahko toliko meskalina, kolikor bi si ga kdaj želel, je lep predlog, ha
Nikoli ne bi domneval, da dejansko poznam svoje sranje, čeprav verjetno vem dovolj, da se sliši, kot da ga poznam, še vedno ne bi mogel napisati svojega lastnega sintetizatorja, tako da, ko bi izdelal meskalin, ne bi mogel izdelati proskalina. Ali pa samo zato, ker lahko sledim in razumem redukcijsko aminiranje DMT, še ne pomeni, da razumem, kako uravnotežiti enačbo ali narediti N,n-DET.
Mislim, da sem zamudil osnovni del kemije, kjer se naučiš uravnotežiti enačbe in se naučiš, kako uporabiti stvari, ki jih že imam, da jih dovolj spremenim, da dobim nekaj drugega - če je to smiselno!
Pred kratkim sem izvedel, da lahko zasebne vzorce česar koli pošljete v laboratorije v Španiji, kjer se na njih opravi GCMS. To bi zagotovo storil...., čeprav je za nekatere stvari dovolj preprosta TLC, da lahko zaupam kemiji.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Veliko lažji način

 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Haha da je bilo že večkrat opravljeno in da je veliko cenejše in lažje - do neke mere. Želim narediti dovolj N,n-DMT za preostanek življenja in ga soliti itd. vendar bi rad raziskal tudi druge triptamine, kot so n,n-DET, DiPT, DPT seveda - ne rečem, da bom dejansko prišel do tega z drugimi kot DMT, vendar sem prepričan, da lahko to naredim s kitajsko stopnjo 99% čistosti tripamina, ki ga imam, in preprosto kopeljo suhega ledu/acetona, namesto da bi poskusil srečo z enostavno ledeno kopeljo.
Ampak ja, priznano - če želite poskusiti DMT, potem bo zagotovo lažje uporabiti ekstrakcijo A/B, vendar je boljša stvar od dejstva, da bom zdaj lahko sintetiziral n,n-DMT (mislim, da je to samo po sebi kul in precej nenavadno v teh dneh), dejstvo, da sem se začel učiti o organski kemiji in spoznal, da je PEA in psihedelične amfetamine veliko lažje proizvesti kot triptamine!
To bi moral ugotoviti preprosto po vrstnem redu, v katerem je Šulgin napisal svoje knjige, vendar ne, nisem tako pameten - imel sem cilj in sem ga uresničeval lol
Zdaj imam veliko ciljev z organsko kemijo in ves čas zbiram ... kemija mi je resno odprla oči v svet, ki se ga dejansko trudijo naučiti le redki "navdušenci nad drogami". Mislim sranje - poskušal sem en psihedelik ali drugega na in off za 20 čudno let zdaj - pridobivanje DMT je precej velik del tega, ampak tudi nakup veliko zgodnjih (Shulgins) RC je v zgodnjih dneh, sem presenečen, da je trajalo tako dolgo, da dejansko resnično kopati v temo tbf!
Vsakdo, ki želi zaslužiti denar (kar očitno nisem), naj ne misli, da je to enostaven in zagotovljen način zaslužka, še vedno bi samo ekstrahiral in rexiral, vendar je to nekaj, kar želim storiti!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Mislil sem, da bi morali vedeti, od kod prihajam.
Pravzaprav je precej nadležno, da ne moreš razmišljati o drugih stvareh!!!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ali ima kdo na prodaj amonijev acetat?! Haha jk ☺️
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
EBay ali ACP pure ko enkrat obvladate kemijo, je meni drog vaša ostriga, verjemite mi, poskusil sem približno 90 % drog, zlasti dizajnerskih drog 😆😆
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Haha yer oba sta bila večinoma zajebana - razen tega je bilo nekaj poljskih podjetij uporabnih. Veliko glavnih kemikalij, ki sem jih potreboval, sem na koncu preprosto destiliral iz stvari, ki so že v državi, čeprav....
Pravzaprav moram dokončati nitroetanski sintetizator, ki sem ga začel. Zdaj moram narediti samo še zadnji korak. Ko sem dobil približno 150 ml, sem nekako pozabil nanjo (manjša količina - zavedam se).
Kakorkoli že, naslednja stvar, ki jo moram rešiti, je LiAlH4, saj ga ne morem kupiti vnaprej pripravljenega. Obstajajo stvari, ki jih lahko kupim od teh podjetij (naročanje na stanovanje), in stvari, ki jih ne morem. Presenečen sem bil, da mi je uspelo najti podjetje, ki je dostavljalo koncentrirano Hcl kislino!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Na tem mestu sem spremljal videoposnetek o meskalinu / TMA, vendar sem spremljal tudi Pihkala.
Uspešno sem izdelal približno 7-8 g 3,4,5-b-nitrostirena, zato sem mislil, da bom poskusil srečo in poskusil izdelati tudi ustrezni nitropropen.

V zadnjih nekaj dneh sem najprej naredil refluks - naslednji dan se mi je zdelo, da barva ni prava - po shulginu, zato sem refluksiral dlje in tokrat v plašču z mešalno palico namesto v parni kopeli.
Barva je bila "boljša", vendar ne točno takšna, kot je opisana, zato sem jo pustil čez noč, da se ohladi.

Naslednji dan sem se odločil, da bom izvedel vakuumsko destilacijo z uporabo mojega plašča. Ne morem reči, da sem jo že kdaj prej izvedel.
Moram priznati, da sem na začetku nekaj udaril, sicer samo enkrat, ampak hej - prvič. Po določenem času pa mi je ostalo rdeče olje.

Tako sem se danes, po treh dneh dela s to noro reakcijo, odločil, da bom olje ponovno izločil iz MeOH, kot je navedeno v Shulginovi sintezi.
Zdaj čakam, da se ohladi, in čutim, da verjetno ne bo šlo - zdi se mi, da imam pri ustvarjanju nitropropenov res veliko smolo, čeprav sem imel veliko uspeha z b-nitrostirenom, pri čemer gre za isto reakcijo!
Zelo čudno....

Kakorkoli že, ohrani svoj 🤞za mene!!

Če bom imel kakšen uspeh, ga bom delil z vami.

Ne glede na to, da moram še vedno zmanjšati vsebnost dveh različnih b-nstirenov, je to že samo po sebi vznemirljivo.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Uau, danes zjutraj sem vstal z občutkom, da sem bil prekleto prepričan, da je šla sinteza TMA narobe in da bo kristalizirala.

Zakaj? Pravzaprav nimam pojma... morda sem ga prehitro preveril, vendar sem bil po tem, ko sem ga čez noč pustil v zamrzovalniku, zelo presenečen, ko sem videl, da so ga premagali rumeni kristali...
Zadetek!
Tako imam zdaj približno 6 gramov b-2,5-DMONS-a,
približno 8 gramov nerekristaliziranega b-3,4,5-TMONS-a
nato pa še kolikor ustreznega trimetoksinitropropena je v naslednjem. Iz nekega razloga vedno zmotim ime tega nitropropena. Niso poimenovani enako kot nitrostireni (glede na to, kako sem jih videl imenovati v Pihkalu).


7S08pRTMXA


(Ali ta spletna stran vedno obrne slike tudi za 90 stopinj?! To je res nadležno!!)

SPJoLt7len


Priznam, da sem pustil, da se je preveč ohladila in je zamrznila, vendar jo bom pred filtriranjem za nekaj časa vrnil v hladilnik.

Če sem iskren, se je isto zgodilo, ko sem naredil predhodnika meskalina - zato je bila fotografija, ki sem jo objavil pri sušenju, videti tako mokra. Samo filtriral sem ga, pustil tam nekaj časa in ko sem ga dal v tehtnico in nato v označevalnik, se je stopil in ni bil videti nič drugače kot 2,5-stiren.

Opravičujem se za ta dolg in raztresen prispevek - če sem iskren, sem zelo zadovoljen, saj res nisem mislil, da bo tokrat kristaliziral!

To je res lep občutek, da lahko dejansko sledim eni od Shulginovih sintez (ali njihovim delom), potem ko sem zadnjih več kot 20 let občasno gledal in bral to knjigo. Skorajda od samega začetka obdobja spletnih strani RC, ko so številni kitajski prodajalci ugotovili, da jih lahko večino prodajo.
Lepo je slediti njegovim besedam in delovati tako, kot pravi.
Pravzaprav sem celo sledil delom Shulginovega zapisa nad videom tukaj za ta najnovejši predhodnik TMA. Všeč mi je, kako vključuje stvari, kot so: "Refluksiral sem ga, dokler ni bil lepe temno rdeče barve".

Do neke mere se mi zdi ta opis bolj uporaben kot navedba časa refluksa. Na koncu sem ga sicer preveril s TLC, vendar bi ga, če ne bi imel dostopa do njega, refluksiral dlje, saj je bil takrat temno rumen, ne celo oranžen, tako da je to pomagalo.

Kakorkoli že - v zadnjem času imam veliko preveč uspeha pri "kemiji/alkimiji", zato upam, da ne bom pokvaril zadnjega koraka!
 
Top