Question Kemijska sinteza piperonilmetil ketona (CAS: 4676-39-5) iz PMK etilglicidata (CAS: 28578-16-7) korak za korakom.

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Iskal sem na tem forumu, vendar nisem našel omenjene kemijske sinteze, hvala vsem.
Menim, da bi moral biti ta forum bolj organiziran z vsako sintezo in njenim imenom.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Etilglikidati BMK\PMK se naredijo približno na enak način kislinska hidroliza lahko privede do preureditve, ki jo najverjetneje želite, bazična hidroliza pa bo dala glikidat uporabljenega alkalnega hidroksida (NaOH na primer povzroči natrijevo sol in KOH kalijevo sol ter druge manj pogoste alkalne hidrokside, ki jih lahko raziskujete iz radovednosti, kot so Li, Cs, Rb, in morda ne ravno Francij) in ustrezni etialkohol, za katerega je navedeno, da se odstrani, ko se tvori, saj je to dobra strategija, da se reakcijsko ravnovesje usmeri v tvorbo karboksila, ki ga lahko nato segrevate, dokler karboksilna skupina ne odide kot plin CO2, nato pa se diol, ki nastane iz alkenoksida, spremeni v 1-aril-propan-2-on s skrivnostnim urokom ali morda obrednim kemičnim seksom. (Za zadnji del nisem imel več navdiha)
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Za kemijsko sintezo 3,4-metilendioksimetamfetamina (MDMA) potrebujem kemijski predhodnik, imenovan piperonilmetil keton (PMK), ker je pridobivanje tega kemijskega predhodnika težavno, so mi povedali, da lahko na Kitajskem zakonito kupim drugo snov, imenovano PMK etilglicidat, in jo s to snovjo pretvorim v PMK, kemijski predhodnik MDMA.
Zdaj je moje vprašanje, kako lahko pretvorim etilglikidat PMK v PMK.
je, da gre za dve snovi s podobnima imenoma, kar je zavajajoče. PMK etil glicidat in PMK metil glicidat.
Opravičujem se za svojo nevednost, vendar nimam pojma o kemiji, vendar se poskušam naučiti po malem.
Hvala!
 
View previous replies…

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
pmk etil in pmk metil se razlikujeta po tem, da je pmk etil v tekoči obliki, podobni medu, pmk metil pa v obliki prahu, oba se pretvorita na enak način, na forumu je odlično razloženo, kako nadaljevati s pretvorbo. hidroliza s kavstično sodno vodo in klorovodikovo kislino bo naredila čudež.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
pmk etil in pmk metil se razlikujeta po tem, da je prvi v tekoči obliki, podobni medu, pmk metil pa v obliki prahu, oba se pretvorita na enak način, na forumu je odlično razloženo, kako nadaljevati s pretvorbo. hidroliza s kavstično sodno vodo in klorovodikovo kislino bo naredila čudež.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Se opravičujem za prvo razlago, ne dajte tega v španščini, ampak telefon uporablja traductión automatic
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Govorim špansko, sin problema hermano.
Bi bil tako prijazen in mi povedal, v katerem delu foruma lahko najdem sintezo? Iskal sem, vendar je nisem našel.
In ali poznate izkoristek PMK, ki se dobi pri izvedbi omenjene sinteze?
HVALA!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Da, dajte mi trenutek in vam pošljem povezavo (samo eanglesh na forumu so pravila, samo zasebno je mogoče govoriti špansko).im v bolnišnici zdaj, ampak poslal povezavo danes
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
metil, etil, n-propil, izo-Pr, n-butil, i-Bu, sec-Bu, tert-Bu ... in tako naprej učenje kemije poskusite tudi razumeti reakcije hidrolize in spoznati ravnovesje (sila, ki pretrga vez, ima tudi sposobnost, da jo tvori, zato je treba eno stalno odstranjevati), dekarboksilacija pa je le toplota, ki spremeni kislinski del COOH v CO2 (anhidrid ogljikove kisline), ki se izloči kot plin in tako odstrani iz molekule.
 
Top