Sinteze 2C-fenilentilaminov

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Trenutno sem sredi sinteze 2c-b in sem naletel na direktivo, ki pravi

"V 250-mililitrsko erlenmajerico RB smo dodali 16,6 g 2,5-dimetoksibenzaldehida,
1,6 g NaOAc in 50 ml nitrometana. Po 4 urah refluksiranja je po rekristalizaciji nastalo 14,4 g ustreznega nitrostirena [1].
Raztopini 4,0 g natrijevega borohidrida v 100 ml izopropanola smo dodali 5,0 g 2,5-dimetoksilfenil-2-nitroetena. Tako smo dobili 4,2 g rumenega olja
po razgradnji odvečnega borohidrida, ki ji je sledila običajna obdelava (B).
2,5-dimetoksifenil-2-nitroetan smo raztopili v 100 mL izopropanola z 8 molskimi ekvivalenti Zn in 3,5 molskimi ekvivalenti HOAc (glede na količino Zn). Tako smo dobili 2,0 g 2,5-dimetoksifenilantilamina v obliki šibko rumenega olja (C).

Potrebujem pomoč pri stavku, ki sem ga podčrtal. Kaj točno pomeni. Preden sem začel, sem razumel, da pomeni, da se olje spere z ocetno kislino in loči z lijakom. Zdaj, ko sem sredi sinteze, nisem tako prepričan. Hvaležen bom za vsako pomoč, ki jo lahko dobim od kogar koli v zvezi s tem.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
običajno se odvečni borohidrid razgradi s kislino, soli pa se filtrirajo.

Skrbi me, zakaj se pri Henryjevi kondenzaciji uporablja natrijev acetat, in ne razumem, zakaj najprej obnovite dvojno vez in nato ločeno obnovite nitro skupino. Stireni se reducirajo na cinku v klorovodikovi kislini (dvojna vez in nitro skupina), to ne deluje pri nitropropenih.

Lahko pa uporabite natrijev borohidrid z bakrovim katalizatorjem
 
Last edited:
View previous replies…

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Hej, w2x3f5, hvala za odgovor. To je bila ena od tistih stvari, o katerih sem se moral prepričati. In cenim skrb. Nisem prepričan, kaj točno imaš v mislih s "ponovno vzpostavitvijo dvojne vezi in nitra ločeno". NaBH4 zmanjša dvojno vez, nato pa cink v ocetni kislini zmanjša nitro skupino. Mogoče, ker je to razlika, zato ni obnovitve nobene dvojne vezi, tj. ne poteka oksidacija. Zelo se trudim, da bi priložil datoteko, vendar mi ne uspe. Če imaš račun wickr ali proton mail, ti jo lahko pošljem na ta način. Lahko vam tudi sporočim, kako se je izkazalo. Imam še druge postopke, vendar sem želel poskusiti s tem, ker teoretično daje le približno 2 grama končnega izdelka in sem mislil, da bi bilo zanimivo, če bi delovalo. Zavedam se, da ne uporabljam LAH in to je namerno. Rokopis se začne z janeževim oljem, s katerim sem začel. Najtežja kemikalija za ta del dela je bil kalijev dikromat. Moral sem ga naročiti na Kitajskem. Ni poceni in je zelo nevaren. Dajte mi vedeti, če vas zanima
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
stiren lahko reduciramo s cinkom in klorovodikovo kislino v eni reakciji. ta reakcija deluje samo za stirene.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Vprašanje za vas, gospod, saj se zdi, da veste več kot jaz in ste mi bili v pomoč. Imam tudi paladij na ogljiku %10. Predvidevam, da bi bila tudi to lahko smiselna pot, vendar se včasih znajdem v težavah, ko domnevam. Namesto cinka in hcl.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Prav tako ne poznam te posebne sinteze, vendar sem videl, da se K2CrO4 prodaja na priljubljenem spletnem mestu za domačo znanost. Nisem prepričan, ali je to tisto, kar iščete.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Kje ste kupili 2,5-dimetoksibenzaldehid?
 
View previous replies…

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Hej, C.M., nisem. Začel sem z janeževim oljem. Preberi moj odgovor zgoraj. Če želiš, ti lahko tudi kaj pošljem prek protonske pošte ali katere koli druge platforme anon
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Brez šale. janeževo olje(anetol) do anisaldehida do o-formalnega-4-metoksifenola do 4-metoksifenola do 2-hidroksi-5-metoksibenzaldehida do 2,5-metoksibenzaldehida. Kot sem omenil zgoraj, se mi zdi, da ne morem pripeti datotek, vendar če imate protonmail račun, vam jih lahko pošljem. Morda je tukaj, kolikor vem. Nisem ga dobil od tu. To je iz nizozemskega raziskovalnega poročila.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
a mislite, da se vam splača opraviti vse te korake? ne vem, ali izdelujete 2-CB za zabavo ali za nadaljnjo prodajo.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Je to donosno? Odvisno od vašega def dobička, mislim, da. Najpomembnejše? Izkušnje. Delati napake in se učiti. Za to je potrebno veliko vsega. Denar. Znanja. Izkušnje. Čas. Energije. Zame je skoraj vedno zabavno. Morda nekega dne dobiček. Ampak to je tako, kot ste rekli...kje lahko dobite 2,5 bnzldyd? Nekdo mora to narediti, ne pa podjetje. Ne zaslužim dovolj, da bi ga prodal, ampak morda nekega dne. Po nekaj letih dela lahko povem, da če to počnete izključno zaradi dobička, prenehajte zdaj in si prihranite čas in denar. Do diplome iz biokemije mi manjka le nekaj kreditov, pa sem se komaj dotaknil teh stvari.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Žal mi je, človek. Šele zdaj sem prebral nekaj tvojih zgornjih prispevkov. Ne vem, kaj počnete tukaj, če nimate pojma o kemiji. Ne veste, koliko 2-cb boste dobili iz 100 g beta-nitrostirena? To je skoraj vedno na koncu katere koli obdelave, ki ji sledite. Obstaja več kot en način, kako dobiti končni izdelek 2c-b. Nobeden od njih ni enostaven in ga ne bi smel izvajati nekdo, ki "nima pojma o kemiji". Začni z metamfetaminom. Odločite se, ali je to nekaj, kar menite, da lahko naredite ali celo želite narediti. Potem pojdite naprej. Nimam pojma o kemiji. Ošabno, fant.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Vprašal sem profesorja organske kemije, če lahko nekdo, ki nima pojma o kemiji, sledi receptu za kemijsko sintezo, in rekel je da, zato sem se pridružil temu forumu, izgubil sem se, ne vem, s katero sintezo naj začnem, in to počnem Za dobiček, lahko vložim čas in denar, da se naučim, moj cilj je proizvodnja v velikem obsegu in prodaja na debelo, vendar vidim, da je ta industrija zelo težka, ne samo za kemijsko sintezo, ampak tudi za pridobitev potrebnih kemijskih reagentov in predhodnikov, Kakršna koli priporočila o tem, kaj sinteza narediti? hvala!!
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Wut. Če to počneš izključno zaradi dobička, zakaj bi se sploh želel ukvarjati s serijo 2c... Ne zasvojenost, nišne droge. Večji dobiček boste imeli z gojenjem trave.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Ali ima kdo dobrega dobavitelja nitrometana v ZDA, ki ne poroča? Pridobivam ga iz dirkalnega goriva, vendar to postaja dolgočasno. Vsi prodajalci v razdelku z oglasi, s katerimi sem bil v stiku, so zunaj ZDA.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Našel sem enega, ki prodaja kup različnih goriv in trdi, da ima 100 % NitroM. Še nisem naročil in zdi se napol zakonit. Ampak kdo ve. Mislim, da je samo en način, da to ugotovimo.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Imam dvom glede zadnjega koraka sinteze 2CB. Piše: "Reakcijska zmes se je vrnila na sobno temperaturo, filtrirala in trdne delce previdno izpirala s hladno ocetno kislino." Dokler ne vem, da ocetna kislina postane trdna pri 16-17C, kaj točno pomeni hladna ocetna kislina?
Hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. predvidevam, da hladna kislina pomeni sobno temperaturo, saj je razlaga, da se pri reakciji sprošča toplota.
 
View previous replies…

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Razumem, da bo preostali elementarni brom iz proizvoda izhlapeval v zraku, tako kot vsako topilo, zato sčasoma ne bo ostala nobena razumna količina. Izdelava HCL brez sušenja HBr - veliko sreče, da boste dobili čistejši izdelek, saj boste morda imeli opravka z bromovimi solmi v raztopini brom/GAA in samim bromom.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ne vidim nobenih težav, da ostanke broma zbij o s tiosulfatom , nato ph privedej o do alkalnega sredst va in olje zberej o s topilom .
 
Top