Sinteza P2P z oksidacijo alfa-metilstirena z oksonom (kalijev peroksomonosulfat) (merilo 1 kg)

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Kupite ga lahko za 10 £ 1lt
 

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
da, ali lahko namesto oblike prahu uporabimo tekočino, ker je zapisano v gramih
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43

Lepo. Našel in priložil sem članek in dobro, napačno ste izračunali količino potrebnega oksona. Potrebujete 2 molska ekvivalenta oksona, okson pa ima molekulsko maso ~630 g/mol. a-metilstiren ima molsko maso 118 g/mol, zato je 1 kg približno 8,5 mol. To delimo z dva in nato z molsko maso oksona in dobimo neverjetnih 10,700 g, recimo 11 kg. In to je problem. Sicer bi bilo bolje kot rezan kruh, saj lahko stiren kupim za manj kot 10 EUR na liter. Prekleto!
Kljub temu je odlična metoda in sinteza jodohidrina je nekaj, kar pride prav na drugih mestih in je res zelo priročno.

In ja, to sem izračunal pravilno, vem za nesmisel, da naj bi imel okson včasih 314 g/mol, ampak ker polmolekule ne obstajajo, je to nesmisel. Ima 630 g/mol in 2 oksidativna ekvivalenta na mol. Prilagam še en dokument, kjer lahko vidite, da je za jodohidrin potrebnih vsaj 1,5 oksidativnega ekvivalenta, tako da z dvema ekvivalentoma sploh ne more delovati.

Izkupiček v članku je bil 81 %, kar bi pomenilo 922 g, običajno ne dobimo tega, kar so dobili ti fantje, 800 g bi bil realen odličen rezultat.

Morda bi to lahko naredili z drugim oksidatorjem? Nekaj manj obsežnega. H2O2 bi moral delovati, če ima kdo dostop do koncentriranega H2SO4 in 30 %+ H2O2, potem bi lahko uporabili Carosovo kislino in močno zmanjšali prostornino. Samo kot hiter, a zanesljiv poskus.
 

Attachments

  • pQWI4awkvN.pdf
    1.2 MB · Views: 352
  • iXPmcM2538.pdf
    76.6 KB · Views: 349

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
gospod želim to narediti v 10-litrski bučki za testiranje gospod, ali mi lahko pri tem pomagate, ali naj vse delim z 20?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Gospod, lahko dobim vse potrebne reagente, vendar je poraba acetonitrila in oksona prevelika, vrednost dokončanja eksperimentalnega P2P pa bo zelo draga. Ali obstaja reagent, ki lahko nadomesti acetonitril? Ali pa že imate bolj smiseln način za dokončanje tega dela?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Lahko ga nadomestite z etanolom
 

BBCO

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 12, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Kakšna je koncentracija vašega oksona?
 
Top