Sinteza sintetičnih katinonov

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Razred metkatinonov je najbolj obetavna smer na sodobnem trgu zdravil. Enostavnost sinteze odpira neomejene možnosti za proizvodnjo v obrtniških pogojih, farmakološka aktivnost nekaterih različic, kot je mefedron, pa je naravnost osupljiva. Vsi metkatinoni se sintetizirajo z eno samo metodo. Z izbiro potrebnega primarnega vira - propiofenona, lahko dobite snovi različnih lastnosti.

Za razliko od amfetaminov je sintezo mogoče zlahka razširiti. Zaradi razpoložljivosti in cenenosti primarnega vira so stroški končnega izdelka fantastično nizki. Povprečna cena 4-metilpropiofenona na Kitajskem je 50 USD na kilogram. Z vsemi drugimi stroški za reagente lahko dosežete ceno 150-200 dolarjev na kilogram končnega mefedrona v kristalih. V času zakonitosti dizajnerskih drog je bilo mogoče brez spremembe tehnologije sinteze izdelati snov iz razreda mefedronov, ki je zakonita za svojo državo. Zdaj je to mogoče le v Afriki, kjer so vrzeli v zakonih še vedno prisotne, v večini civiliziranih držav pa so vsi metkatinoni prepovedani.

Toda reagenti za sintezo so zakoniti, in tudi če so nekateri propiofenoni prepovedani, lahko na primer proizvedeno snov vedno nekoliko spremenite: 4-MMC lahko nadomestimo s 3-MMC, tako da 4-metilpropiofenon zamenjamo s 3-metilpropiofenonom. Ali pa 4-MMC nadomestite s 4-FMC, tako da primarni 4-metilpropiofenon nadomestite s 4-fluoropropionfenonom. Poleg spreminjanja položaja substituentov benzenovega obroča se lahko uporabijo tudi daljše verige, kot sta butirofenon ali valerofenon. Slednji ima druge lastnosti in je primeren za sintezo pirrovaleronov: a-PVP in MDPV.

Če imate težave z nakupom metilamina za sintezo mefedrona, lahko to težavo obidete z uporabo legalnega etilamina za proizvodnjo 4-EMC, snovi z zelo podobnim evforičnim učinkom. Pravzaprav je iz razreda metkatinonov mogoče sintetizirati vse snovi v delovanju, odvisno od razpoložljivosti reagentov in potreb trga: evforetike in stimulanse za vsak okus, od mehkih fluorometkatinonov do zelo trdega a-PVP.

Tako preprosta sinteza in razpoložljivost reagentov odpirata velike možnosti za osvojitev trga - konkurenca klasičnim snovem: kokainu, metamfetaminu in MDMA, ki jih je veliko težje proizvesti.

Pomembno je omeniti eno koristno fizikalno lastnost metkatinonov - enostavnost pridobivanja kristalov. Hidrokloridi dobro kristalizirajo, prav tako hidrobromidi.

Že 15 let izdelujem različne metkatinone, od katerih sem mnoge osebno biotestiral v raziskovalne namene. Če ima kdo vprašanja o sintezi, izbiri snovi, dostopnosti reagentov, bom z veseljem delil svoje izkušnje.
 
View previous replies…

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Trenutno sem v postopku izdelave mefedrona. Izdelal sem štiri majhne serije. Iz vseh sem pridobil lep bel ali belkast izdelek, katerega količine so se ujemale s pričakovanimi izkoristki.

Težava je v tem, da nobeden od njih ni aktiven! Posmrkal sem več 100-mg linij in zaužil do gram vsake od njih. Vendar nič! Prekurzorji so mi bili poslani; 1 kg 2-bromo-4'-metilpropiofenona in 2 litrska kozarca 40-odstotnega metilamina v vodi.

Ste se že kdaj srečali s čim podobnim?
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Morda boste morali ponovno kristalizirati 4-MMC HCl, da bi odstranili nečistoče in očistili izdelek, da bi bil močnejši.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Xjqe8pvN0T
Sintetiziral sem bk-MDMA po poti sinteze, ki jo je delil uporabnik @Acidosis, iz prekurzorja CAS 52190-28-0. Po pridobitvi HCl bk-MDMA (droben bel prah, ki se sveti) sem rekristaliziral omenjeno HCl bk-MDMA z deionizirano vodo in jo pustil stati nekaj dni na prostem s prozornim plastičnim lončkom, težava je, da dobim rjave ali oranžne kristale, kar pomeni, da vsebujejo nečistoče, moj cilj je dobiti večje in čistejše kristale in da so prozorni (vendar še vedno ne vem, kako).
 

Attachments

  • HtQImhDjuq.jpeg
    HtQImhDjuq.jpeg
    6.4 MB · Views: 472
  • VuIfrmKEgn.jpeg
    VuIfrmKEgn.jpeg
    6.6 MB · Views: 487

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Zanimivo bi bilo videti dobro izhodišče za mefedron prek metilamina.
Hvala!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
??? 2-bromo-4- 4-metil-propriofenon + metilamin = 4mmc. To je priljubljena pot. Prav tako se začne z metilaminom. Vem, da to ni bilo to, kar ste imeli v mislih, vendar izpolnjuje vaša merila. Metilamin -->4MMC se zdi kot več kot 10 reakcij
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Ne vem, ali ste že opazili, ampak kokain je prav tako keton, vendar z ogromnim repom ;)
 

Cotton Jerzy

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 5, 2023
Messages
13
Reaction score
4
Points
8
Ali lahko to podrobneje pojasnite? To me zanima.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Nanaša se na oilno sestavino dvojno vezani kisik med benzoilom in tropanom. Njegova izjava je bila napačna, saj ima keton strukturo C(=O)C , ( kisik je dvojno vezan na dva ogljika), ta skupina v kokainu pa je C(=O)OC, ester
OVE1IW2bUF
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Po mojem amaterskem mnenju se zdi, da je tu vse preprosto. dodajte metilamin in to je to. točno to, kar je potrebno! )))
Vendar razumem, da bi bilo to preveč preprosto.

To je veja katinonov in ne amfetamina. Oprostite, sem neizkušen na forumih.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
To ni kationon, ti so ketoni in imajo dvojno vez kisika na alfa ogljiku ter so predstavljeni z "-on", ki je lasten ne enemu fenil-pentan-1-onu, na primer. Tako je za kemikalijo v OP brom nadomeščen z nh2-ch3 in to je metamfetamin Nh2Ch3 je metilamin
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Obstaja še ena pot do metilamina, ki se mi je zdela boljša
To je amonijev klorid in formaldehid v razmerju 2:1 pri 100 °C
6HCHO+4NH 4Cl→(CH26)N4+4HCl+6H2O
Tako nastane metilamin
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Pozabili ste na primes dimetilamin hidroklorida (približno 5 odstotkov), pri tej sintezi obstajajo subtilnosti.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Veliko ljudi ima pri sebi 2-bromovalerofenon, vendar ne najdem nikogar, ki bi kot bromirano različico prekurzorja MDPV. Ali bi bilo 1-(benzo[d][1,3]dioksol-5-il)-2-bromopentan-1-on pravilno ime?
 
Top