Testiranje novih poti za d-meth (zame) brez P2P ali P2NP

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
In če imate pravilen stereoizomer metkationa, bi morali biti sposobni opraviti redukcijo v d-amfetamin neposredno, ne da bi najprej pripravili (psevdo)efedrin. To bi moralo izboljšati tudi celoten izkoristek.

Kljub temu bi bila po mojem mnenju najboljša pot BMK -> P2P - reduktivna aminizacija z (S)-(-)-α-metilbenzilaminom in NaBH4 -> d-N-benzilamfetamin -> debenzilacija in monometilacija v enem loncu s Pd/C in paraformaldehidom, izvedena kot reakcija v slogu CTH s formatnimi solmi kot donorji vodika -> d-metamfetamin.
Pomanjkljivost so visoki stroški Pd/C, ki pa so še vedno vredni glede na vrednost izdelka.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Neposredno?
Dokler ne vem, bi moralo biti tako:
Propiofenon->2-bromopropiofenon->Efedron->d-efedron->d-sekundarniamin->d-meth.
Prav?
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
V tem primeru ni težav, metikation alias efedron lahko neposredno reducirate v meth, ni treba najprej izdelati efedrina. In če je efedron pravi stereoizomer, boste dobili d-meth

Propiofenon->2-bromopropiofenon->Efedron->hiralnaresolucija, ki ji sledi redukcija s H3PO2/I->d-Meth.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Pravkar sem ugotovil, da je efedron nagnjen h keto-enolni tavtomeriji in bo v raztopini verjetno racemiziral. To se sliši slabo, vendar ste v resnici morda naleteli na nekaj zelo elegantnega. Ker lahko še vedno dosežete, da d-izomer kristalizira iz raztopine, saj ko ni raztopljen, do racemizacije ne bo prišlo. Ko d-izomer kristalizira, lahko uporabite Viedmovo zorenje ali podobno tehniko in na koncu dobite 100-odstotno sol d-edefedrona.

To sol lahko v obrokih vržete neposredno v reakcijo H3PO3/I, kjer se takoj reducira v d-meth brez časa za racemizacijo, pri čemer jo bodo pomagali preprečiti tudi močno kisli pogoji. To pomeni, da z ločevanjem d- ne boste izgubili nobenega produkta, temveč se bo vse spremenilo v d-.

In ne, to ne deluje za metan ali amfetamin, to deluje le za spojine, ki se same po sebi racemizirajo ali se lahko racemizirajo z dodajanjem nečesa (zelo močne baze ali podobno) v raztopino.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Torej v tem primeru, da bi imel d-efedron v trdnem delu, moram uporabiti l-vinsko kislino in mislim, da je šlo za tiskarsko napako, vendar bi bila redukcija H3PO2/I.
Najlepša hvala za vašo pomoč.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Predvidevam (vendar ne morem zagotoviti), da je vinska kislina iz trgovine naravnega izvora tista, ki jo potrebujete, in morda bo bolje delovalo z mononatrijevimi solmi te kisline. Ker ima vinska kislina dva kiralna centra, lahko zasedba enega pomaga, vsaj pri ločevanju amfetamina. Za mletje kristalov bi bile primerne keramične kroglice, ki se prodajajo za mline, in počasi premikajoče se mešalo nad glavo, da se kristali zmeljejo na dnu posode. Kristalov ne želite suspendirati v raztopini, ampak jih obdržati na dnu.
 

LiveviL

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 21, 2024
Messages
8
Reaction score
7
Points
1
Hej, človek, pravkar začenjam svojo pot s kemijo.
Torej praviš, da če imaš katinon, ga lahko neposredno pretvoriš v metamfetamin?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Iz kationa bi dobili amfetamin, iz metkationa pa metamfetamin. In da, lahko. RP-H3PO2-H3PO3/jod bi morala delovati tudi redukcija v Birchovem slogu in klasična Clemmensenova redukcija s cinkom/Hcl (vendar se spomnim, da je bilo s to redukcijo nekaj težav)
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Pozdravljeni vsi
Posneli smo že gradivo o sintezi efedrina iz metkatinona, ki bo objavljeno konec meseca.
Trenutno delamo na naslednji poti:
propiofenon - metkatinon - efedrin - metamfetamin
 
Top