Najpreprostejše sinteze nitroetana

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Uvod: V tem priročniku so predstavljeni naslednji primeri kemijskih kemikalij, ki jih je treba obravnavati v okviru kemijske zakonodaje.

Predstavljam vam tri najpreprostejše sinteze nitroetana.
  1. iz natrijevega etil sulfata in kovinskega nitrita.
  2. iz etilhalogenida in srebrovega nitrita.
  3. iz etilbromida (jodida) in natrijevega nitrita.
Ta seznam omogoča izbiro ustreznega reagenta, ki ga je mogoče kupiti na vašem območju. Glede na lokalne cene reagentov, cene končnega izdelka in razpoložljivost reagentov lahko izberete primernejši način sinteze.
WUMbTH73Js

Videz: oljnata tekočina, vonj po sadju
Vrenje: 112,0 do 116,0 °C/760 mmHg
Tališče: -90 °C
Molekulska masa: 75,067 g/mol
Gostota: 1,054 g/ml (20° C)
Indeks loma: 1,3917 pri 20 °C/D; 1,39007 pri 24,3 °C/D

Iz natrijevega etil sulfata in kovinskega nitrita.

1,5 mola natrijevega nitrita (103,5 g) se intimno zmeša z 1 molom natrijevega etil sulfata (158 g) in 0,0625 mola K2CO3 (8,6 g). Mešanica se nato segreje na 125-130 °C, pri tej temperaturi pa nitroetan destilira takoj, ko nastane. Segrevanje se prekine, ko se destilacijski tok znatno zmanjša, surovi nitroetan pa se spere z enako količino vode, posuši nad CaCl2 in po potrebi razbarva z malo aktivnega oglja. Nitroetan se nato ponovno destilira, pri čemer se zbere frakcija med 114-116 °C. Izplen 42-46 % teorije.
OSRZtdHJj3
Podrobnejši opis sinteze je na voljotukaj. Obstaja metoda sinteze nitrometana, ki se lahko pretvori v sintezo nitroetana z. Dimetilsulfat morate zamenjati z dietilsulfatom in preračunati mase reagentov .

Iz etilhalogenida in srebrovega nitrita .

100 g srebrovega nitrita (0,65 mol) v 150 ml suhega etra ohladite na 0 °C v bučki s 3 vrati in 500 ml (v zatemnjenem prostoru ali z uporabo rumene svetlobe). Dodajte 0,5 mola etil halogenida (78 g etil jodida ali 55 g etil bromida) po kapljicah v obdobju 2 ur med stalnim mešanjem in vzdrževanjem temperature 0 °C ter temnimi pogoji. Mešajte 24 ur pri 0 °C, nato 24 ur pri sobni temperaturi, če uporabljate etilbromid, in 48 ur, če uporabljate etilbromid .
FXhGqkgvrb
(Za ugotavljanje halogenov preverite, kdaj je reakcija končana, tako da nekaj kapljic reakcijske mešanice dodate v epruveto z alkoholno raztopino srebrovega nitrata in ugotovite, ali se pojavi oborina. Če je tako, je reakcija nedokončana. Uporabimo lahko tudi Beilsteinov test, pri katerem uporabimo majhno tuljavo bakrene žice v epruveti, ki ji dodamo majhen del reakcijske zmesi, in opazujemo, ali pride do reakcije, pri čemer se na površini bakrene tuljave odloži elementarno srebro). Srebrov jodid (ali bromid) se med reakcijo obori v raztopini. Srebrno sol filtriramo in speremo z več odmerki etra. Eter izpareva pri sobni temperaturi. (To lahko nadomestimo z destilacijo etra na vodni kopeli pri atmosferskem tlaku. Uporabi se kolona 2x45 cm, napolnjena s 4 mm pireksovimi spiralami. Zaradi nestabilnosti etilnitrita, ki nastaja kot stranski produkt pri reakciji, se učinkovitejša kolona ne uporablja. Ohranite brezvodne pogoje, saj bo etilnitrit hidroliziral v etanol in ga bo težko ločiti.) Nato ostanek vakuumsko destilirajte pri približno 5 mm Hg. Začetna frakcija je etilnitrit, sledi vmesna frakcija, nato pa se destilira nitroetan. Atmosferska destilacija lahko zmanjša izkoristek. Izkoristek je približno 83 % teoretičnega.

Iz etilbromida (jodida) in natrijevega nitrita (DMF).

32,5 g etilbromida (0,3 mola) smo vlili v mešalno raztopino 600 ml dimetilformamida (DMF) in 36 g suhega NaNO2 (0,52 mola) v čaši, ki stoji na vodni kopeli, pri čemer raztopino ohranjamo na sobni temperaturi, saj je reakcija rahlo eksotermna. Raztopino vedno hranite zunaj neposredne sončne svetlobe. Z mešanjem smo nadaljevali šest ur. Nato smo reakcijsko zmes prelili v 2500-mililitrsko čašo ali bučko, ki je vsebovala 1500 ml ledene vode in 100 ml petroletra. Plast petroletra smo izlili in shranili, vodno fazo pa smo še štirikrat ekstrahirali s po 100 ml petroletra, nato smo organske ekstrakte zbrali in jih nato izprali s 4x75 ml vode. Preostalo organsko fazo smo posušili nad magnezijevim sulfatom, filtrirali in petrol eter odstranili z destilacijo pod zmanjšanim tlakom na vodni kopeli, katere temperatura se je počasi dvignila na približno 65 °C. Ostanek, ki je sestavljen iz surovega nitroetana, smo destilirali pod običajnim tlakom (najbolje z majhno destilacijsko kolono) in dobili 60 % produkta, ki vre pri 114-116 °C.
X1fiPcNzMX

Etilbromid reagira z NaNO2, pri čemer nastaneta nitroetan in etilnitrit.
To metodo je mogoče spremeniti na več načinov. Prvič, dimetilsulfoksid (DMSO) lahko nadomestimo z dimetilformamidom (DMF) kot topilom. Tudi etilen glikol je primeren kot topilo, vendar reakcija v tem mediju poteka precej počasi, kar omogoča stranske reakcije, kot je ta: RH-NO2 + R-ONO => R-(NO)NO2 + R-OH. Namesto NaNO2 lahko uporabimo tudi KNO2. Če se NaNO2 uporablja v DMF, se lahko doda tudi 30 g (0,5 mol) sečnine kot čistilca nitritov, da se zmanjšajo stranske reakcije, hkrati pa se poveča topnost NaNO2 in s tem znatno pospeši reakcija.

Če se etilbromid nadomesti z etiljodidom, se zahtevani reakcijski čas zmanjša na samo 2,5 h namesto 6 h. V primeru uporabe etiljodida je treba nekoliko spremeniti zgornji postopek. Zbrane ekstrakte peterola je treba sprati z 2x75 ml 10 % natrijevega tiosulfata, ki mu sledi 2x75 ml vode, namesto s 4x75 ml vode, kot je navedeno zgoraj. S tem se odstranijo majhne količine prostega joda.
 
Last edited:

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Nitroetan je zagotovo splošni reagent pri sintezi vseh amfetaminov, kot so amfetamin, MDA, TMA, DOM, DOB, 4-FA in številni drugi, ki jih je opisal Aleksander Šulgin. Toda v zadnjem času je ta reagent v mnogih državah omejen v obtoku, zato imajo pivovarji težave pri varnem in enostavnem nakupu, kot je bilo to pred nekaj leti. Ta izziv lahko ustvari novo smer v poslovanju z zdravili - sintezo snovi, ki je zakonsko omejena za nadaljnjo prodajo v laboratorijih, ki se ukvarjajo s končno sintezo zdravil. Sinteza nitroetana v domačem laboratoriju je dokaj varno dejanje s strani zakona. Za kakovostno sintezo in prečiščevanje lahko namenite potreben čas, v stroške pa vložite minimalna sredstva. Cena na črnem trgu lahko ob povečanem povpraševanju doseže 300 USD za kilogram nitroetana, sam posel pa je lahko pogojno zakonit in ni kazniv (odvisno od zakonodaje vaše države). Vendar je treba omeniti, da želi policija nadzorovati sive dobavitelje, v vsakem primeru pa je treba upoštevati vse ukrepe tajnosti.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Do tega je očitno prišlo zaradi vojne v Ukrajini. Skoraj vsa svetovna oskrba z nitroetanom je izvirala od tam, kar je prenehalo, ker so bile meje blokirane in so industrijski subjekti prenehali delovati.

To je dejansko razkrilo, da celo priznani dobavitelji kemikalij nekatere kemikalije naročajo pri zunanjih dobaviteljih, ki jih preprodajajo pod svojim znanim imenom. Nitroetan je bil ena od teh kemikalij, zato ga v nasprotju s časi, ko si ga lahko brez vprašanj kupil na tone od takšnega dobavitelja kemikalij, tudi ti viri nimajo več.

Osebno se mi zdi precej impresivno, da je industrijska proizvodnja te spojine tako strogo zaprta, vendar tajni kemiki sintetizirajo to spojino v primerjavi z njo z malo ali nič sredstvi.
 

nitro

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 12, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
1
Ukrajina ne proizvaja nitroetana in ga tudi nikoli ni proizvajala. Nezmožnost njegovega pridobivanja je posledica dolgoletne mednarodne vojne proti drogam, vključno z mednarodno razširjeno zakonodajo o nadzoru in prepovedi nitroetana. S proizvodnjo nitroetana je povezanih 17 podjetij iz samo petih držav: ZDA, Nemčije, Španije, Kitajske in Indije.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ozko grlo pri tem je natrijev nitrit. Težaven predhodnik. Sinteza je težka. Ni na voljo za nakup brez recepta.
 

Pussy_Kurt

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2022
Messages
6
Reaction score
10
Points
3
Lepo! Neprekinjena pot mislim, da je bila boljša za velik obseg. Kaj je z nitracijo propana v plinski fazi? Na forumu sciencemadnes je bil nek kemik, ki se je ukvarjal s podobnim postopkom...
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Otto snow ima nekaj risb o tem v eni od svojih knjig, če se ne motim
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ta postopek je precej zapleten. Mislim, da je ta metoda bolj primerna za kemike iz podzemlja, ki nimajo veliko laboratorijskega znanja.
 
Last edited by a moderator:

a_king

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
Pozdravljeni geji, želim metodo za velik obseg, ali mi lahko kdo pove, kako narediti velik obseg
hvala vsem.
 

Needtolearn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 27, 2022
Messages
47
Reaction score
26
Points
8
ali obstaja boljši način za izdelavo nitroetana kot ta. če je moja matematika pravilna, je tukaj potreben spodnji smešni seznam za izdelavo 1 kg. prosim, povejte mi, da to ni prav. kdo pozna matematiko za izračun izplena rezultata?

6437 g natrijevega nitrita
9875 g natrijevega etilsulfata
531 g kalijevega karbonata
+ 66 ur dela z enojno napravo za 2L.
za izdelavo 1000 g nitroetana
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ali imate izkušnje s sintezo v majhnem obsegu?
 
Last edited by a moderator:
View previous replies…

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
To je najpomembnejši dejavnik nitroetana kot nitrit.if to je dobro.yealds bo nekaj, kar accepeble.but še vedno bo nizka
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Nikoli nisem imel poguma, da bi resnično povečal obseg
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

zakaj lahko urejamo prispevke ?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Najpreprostejše sinteze nitroetana

http://linx4f75phtm63mxalb2wtspofcodku5lwofiyoupda4n4uc6cfjuzid.onion/nitroethanesynthesis.mp4
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
T0R, povezava ne deluje več, ali lahko, prosim, še enkrat delite ta videoposnetek?
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Hmm... Glede na priljubljenost in redkost nitroetana sem presenečen, da kitajski kemiki niso izumili česa novega, v kar bi se lahko spremenili z eno samo reakcijo ali kaj podobnega. Ne morem verjeti, da tako preprosta molekula povzroča tako velike težave. Zakaj je vsako leto na voljo nov predhodnik, za nitroetan pa že desetletja nič?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Te metode so vaša "ena sama reakcija" za proizvodnjo nitroetana
 

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Ali v zvezi s potjo etilbromid/jodid "60 % izdelka" pomeni 60 % od 32,5 g etilidodida/bromida in 36 g natrijevega nitrita ali ...?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Izkoristek je izračunan glede na pomanjkanje reagenta (32,5 grama etilbromida (0,3 mola)).
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Ali lahko kdo opredeli kakšne večje nevarnosti pri bromoetanski poti? Zavedam se strupenosti EtBr in NaNO2. če se izvaja zunaj z ustrezno osebno zaščitno opremo in laboratorijsko etiketo, ali moram biti pozoren še na kaj drugega?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Ali je tudi tukaj mogoče obnoviti topilo?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Opravičujemo se za dolg odgovor.
Uporabljajte ustrezno osebno zaščitno opremo in ne vdihavajte njihovih hlapov, izogibajte se stiku s kožo in očmi.
Seveda, obnovitev topil
 
Last edited by a moderator:

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Vse navedene metode so preverjene in preizkušene, vendar jih ni mogoče zares razširiti. To me je pritegnilo in zanimalo me je, kako bi se tega lotili. Seveda bi bili začetni stroški večji, vendar je to res dobra naložba za nekoga, ki potrebuje spodoben znesek.

Metoda 14: nitracija propana v parni fazi.

Propan se pretaka skozi dušikovo kislino, segreto na 108 °C, in vodi v reaktor pri 420 °C. Produkt se nato kondenzira in frakcionira (nastane 26 % nitroetana).

Industrial and Engineering Chemistry, letnik 28, marec, 1936. str. 339-344.
JOC, letnik 17, str. 906-944

Enak postopek z etanom z 80 % izkoristkom.

Ali je bila kakšna zgodba o uspehu pri sestavljanju opreme in izvedbi reakcije uspešna?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Na mojem mestu se ne bi igral s to reakcijo. poleg tega s tem postopkom dobite mešanico 4 nitroalkenov, kar se v majhnem obsegu ne splača. poleg neumnih predpisov je nitroetan drag tudi zato.
 
Top