Najpreprostejše sinteze nitroetana

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Nitroetan je zagotovo splošni reagent pri sintezi vseh amfetaminov, kot so amfetamin, MDA, TMA, DOM, DOB, 4-FA in številni drugi, ki jih je opisal Aleksander Šulgin. Toda v zadnjem času je ta reagent v mnogih državah omejen v obtoku, zato imajo pivovarji težave pri varnem in enostavnem nakupu, kot je bilo to pred nekaj leti. Ta izziv lahko ustvari novo smer v poslovanju z zdravili - sintezo snovi, ki je zakonsko omejena za nadaljnjo prodajo v laboratorijih, ki se ukvarjajo s končno sintezo zdravil. Sinteza nitroetana v domačem laboratoriju je dokaj varno dejanje s strani zakona. Za kakovostno sintezo in prečiščevanje lahko namenite potreben čas, v stroške pa vložite minimalna sredstva. Cena na črnem trgu lahko ob povečanem povpraševanju doseže 300 USD za kilogram nitroetana, sam posel pa je lahko pogojno zakonit in ni kazniv (odvisno od zakonodaje vaše države). Vendar je treba omeniti, da želi policija nadzorovati sive dobavitelje, v vsakem primeru pa je treba upoštevati vse ukrepe tajnosti.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Do tega je očitno prišlo zaradi vojne v Ukrajini. Skoraj vsa svetovna oskrba z nitroetanom je izvirala od tam, kar je prenehalo, ker so bile meje blokirane in so industrijski subjekti prenehali delovati.

To je dejansko razkrilo, da celo priznani dobavitelji kemikalij nekatere kemikalije naročajo pri zunanjih dobaviteljih, ki jih preprodajajo pod svojim znanim imenom. Nitroetan je bil ena od teh kemikalij, zato ga v nasprotju s časi, ko si ga lahko brez vprašanj kupil na tone od takšnega dobavitelja kemikalij, tudi ti viri nimajo več.

Osebno se mi zdi precej impresivno, da je industrijska proizvodnja te spojine tako strogo zaprta, vendar tajni kemiki sintetizirajo to spojino v primerjavi z njo z malo ali nič sredstvi.
 

nitro

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 12, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
1
Ukrajina ne proizvaja nitroetana in ga tudi nikoli ni proizvajala. Nezmožnost njegovega pridobivanja je posledica dolgoletne mednarodne vojne proti drogam, vključno z mednarodno razširjeno zakonodajo o nadzoru in prepovedi nitroetana. S proizvodnjo nitroetana je povezanih 17 podjetij iz samo petih držav: ZDA, Nemčije, Španije, Kitajske in Indije.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
obdelavo propana z dušikovo kislino pri 350-450 °C. Pri tej eksotermni reakciji nastanejo štirje industrijsko pomembni nitroalkani: nitrometan, nitroetan, 1-nitropropan in 2-nitropropan.
Je veliko lažje, se opravičujem za skok v 😅
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
To je dobro znano, obstaja patent za učinkovitejšo postavitev, ki uporablja staljeni NaNO2 v osnovi, mislim, da v ohišju v obliki zvona, nad katerim se razpršita vroča dušikova kislina in propan, pri čemer se produkti uparijo na zunanji strani zaprtega zvona, preden se kondenzirajo na vrhu. ta patent razkriva tudi dejstvo, da so naključne eksplozije pogoste in pomembne. prav tako boste morali vsaj enkrat frakcionirano destilirati vso zmedo. prav tako ne morete v celoti izkoristiti 3/4 produktov reakcije, kot to lahko storijo v industriji. Ob upoštevanju vsega tega ta metoda ni primerna za laboratorijsko ali mikro proizvodnjo.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Ali ste že poskusili?. Sem v majhnem obsegu, poleg tega je vse odvisno od tega, kako daleč ste pripravljeni iti, da bi nekaj dosegli.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ne, nisem tako nor, delo z dušikovo kislino pri temperaturi 359-400c v neprofesionalnem okolju pač zahteva to.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Koliko ml dcm naj uporabim pri sintezi nitroetana in ekstrakciji s tekočino?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
NOpdFIvYaL


Ali naj vzamem zgornjo ali spodnjo plast?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Katero sintezo spremljate
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Namesto natrijevega etil sulfata bom uporabil dietijev sulfat, koliko g dietijevega sulfata koliko g natrijevega nitrita koliko g natrijevega karbonata naj uporabim in ali je postopek sintezne reakcije enak?
 
Top