kateri so najboljši prenosni računalniki za opsec?

depresskid

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
kateri so najboljši prenosni računalniki za opsec?

Trenutno uporabljam Mac OS z Windows boot-camp - T2 - s FileVault z dolgim geslom
med pogovorom uporabljam samo relacije , wicker me , telegram (vklopljena ključavnica z geslom + samo uporaba zasebne masaže).

Za boot-camp okna sem jih uporabljal samo za Tor, ko sem delal operacijo
Nisem strokovnjak na tem področju, zato vas prosim, da mi za to svetujete.

Želim vse nastavitve, ki so v nasprotju z digitalno forenziko.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Purizem - Librem 14 je beležnica ameriškega podjetja, ki ceni zasebnost uporabnikov. Snowden je to podjetje nekoč priporočil na svojem twitterju.
Ta prenosnik ima fizična stikala za izklop mikrofona, kamere ter druge funkcije za varnost in zasebnost.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Nikoli ne uporabljajte telegramov, nikoli ne uporabljajte oken.
Uporabljajte kriptorje trdega diska + operacijski sistem tails z mostički tor.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Moralo bi biti obvezno na globokem spletu, programska oprema za vrata in anonimnost..hmm ne vem :D :) Tam so litterally ljudje s telefoni, ki vstopajo v DN
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Ne morem se bolj strinjati.
 

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2023
Messages
28
Reaction score
10
Points
3
Thinkpad x230. Flash coreboot na njem. Zagnati linux, po možnosti QubesOS. Svoja dejanja, pomembna za OPSEC, opravljajte v sistemu Whonix qube.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Zakaj menite, da je naprava THinkpad x230 najbolj varna? Sem ljubitelj ThinkPada, vendar bi bilo zanimivo slišati vaš pogled na njihovo tehnično infrastrukturo
 
View previous replies…

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2023
Messages
28
Reaction score
10
Points
3
Thinkpad x230 je eden od zadnje linije računalnikov Thinkpad, ki jih je mogoče corebootati/librebootati. Na splošno so tovrstni Thinkpadi stari, na primer 10 let in več. Zato so njihovi procesorji intel tretje generacije ali celo starejši.

Thinkpad x230 ima najboljši procesor intel, ki ga je mogoče tudi corebootati. (Ne upoštevajoč sistem76 in druge prodajalce linux prenosnih računalnikov, ki imajo novejše procesorje in se dobavljajo s corebootom).

X230 ni najbolj varen, vendar ima najhitrejše procesorje, ki so med tistimi, ki jih je mogoče narediti "najbolj varne" s coreboot'ingom.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Najlepša hvala. Nisem tako tehnično podkovan, vendar iščem bolj varno nastavitev zase, od njegovih tehničnih sposobnosti.
Težko je ugotoviti, kaj in kaj ne opredeljuje dober prenosnik z vidika OpSec, vi pa ste mi očitno pomagali to bolje razumeti
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Kateri so tehnični ukrepi, ki bi jih poleg uporabe različnih oblik operacijskih sistemov za enkratno uporabo, kot je Tails/Whonix, sprejeli za dodatno zaščito zasebnosti? Kaj sploh iščete?
 

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2023
Messages
28
Reaction score
10
Points
3
>Kateri bi bili tehnični ukrepi, ki bi jih sprejeli za dodatno zaščito zasebnosti?

To je odvisno od tega, katero svojo zasebnost ščitim in pred kom.
 

mevex21

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 22, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
@KokosDreams

Najprej, prosim, upoštevajte, da obstaja možnost X %, da je bbgare resnično narejen za zbiranje informacij o določenih igralcih, ki tako ali tako ne bi ustavile njihovega carrerja, edina razlika je v tem, da bi potencialne interesne skupine lahko dale problem ( kako narediti določena zdravila) - (vse te stvari bi tako ali tako dobili iz elektronskih knjig, brez kakršnih koli težav pa -> vam bodo dali možnost nakupa majhnih količin (ali morda velikih količin, kar bi določeno osebo pripeljalo do povezave med osebo in temi policisti za pridobivanje nadaljnjih informacij puščajo, saj spletna stran ne potrebuje samo javascript, ampak teče na clearnetu brez kakršnih koli težav. Obstaja nekaj aktivnih uporabnikov, ki so strokovnjaki za kemijo (seveda se lahko z njimi kadar koli posvetujete, vendar jim raje povejte vse, kar imate v mislih, saj so tu za vas)... in nekaj aktivnih ljudi, ki so bodisi idioti bodisi policaji. Varno bi stavil, da ne bi stavil, kdo je kdo, vendar mi je včasih to res jasno.

Po mojem mnenju je povprečna življenjska doba prodajalca na darknetu veliko krajša, kot si večina ljudi misli. Ne rečem, da določenih dejanj ne bi bilo mogoče opraviti anonimno, vendar je način delovanja na dnu tak, da če bo nekdo iz celotne piramide na neki čarobni točki nekje fuknil, potem se lahko potencialno povežeš tudi ti ... In zgodba se nikoli ne konča...
Naredite, kar želite, nekatere stvari zagotovo delujejo, vendar ne domnevajte, da je katera koli oseba in katera koli zbirka podatkov s shranjevanjem v zunanjem strežniku varna pred tem, da bi vas na neki točki izpostavili.
Btw, tehnologija, ki se uporablja za iskanje določenih puščanja v kodi literallty ničesar (vključno z zagonom VM z uporabo sistema Android, vse to "določene" stvari, ki je na spletu, je neskončno. Tisti, ki bodo na neki točki prišli do nje, bodo najboljši od najboljših v celotnem IT oddelku kibernetske varnosti.

Jaz bi samo ostal zelo, zelo previden s predpostavkami, kot je zato, ker nekaj je splošno uporablja vsi ljudje, kot je nekaj comunicator itd, tako da ne bi mogli biti badass narobe o tem in dejansko čakajo na svojo tragedijo,
 
Last edited:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Namigovanje, da je BB medena točka, je nesmisel :D
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Menim, da je to očitno zaradi načina, kako se tu znanje prosto širi. Medena točka bi bila bolj vsiljiva pri zbiranju podatkov, medtem ko je BB vseeno, kdo vsebino konzumira. Menim, da LE ne bi tako širil znanja. Stroški za družbo niso vredni za nagrado, to ne bi bilo upravičeno kljub za vsako noro vlado bi verjel.

Zakaj ste negotovi?
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Sistema76 in Tuxedo imata lepe gradnike, nekateri so dejansko precej dostopni.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Za to zadevo bo zadostoval vsak prenosni računalnik. Opsec je vse lepo in prav, a v resnici gre predvsem za vedenje in previdnostne ukrepe. Boljši način razmišljanja je: kaj se zgodi, ko preiskovalci razbijejo vaša vrata in vam vzamejo računalnik. Kljub temu, kar vam govorijo ljudje, bodo kljub tehnologiji in šifriranju ali programski opremi, ki jo uporabljate, našli dokaze.

To je na koncu tisto, kar morate preprečiti. Morda se vse to sliši očitno, vendar si ljudje na koncu običajno olajšajo delo (tj. uporabljajo preprosta gesla, hranijo datoteke in zgodovino in podobno).

Primer nasveta: Zagon prenosnega računalnika z USB , na njem ne uporabljajte trajnosti in ne uporabljajte shranjevalne naprave. (Jasno, ob vsaki uporabi je treba stvari nastavljati), vendar je to cena, ki jo plačate.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Priskrbite si računalnik Chromebook, vendar takega, ki lahko poganja operacijski sistem Linux. Rabljeni so tako poceni, da so za vrženje, boljši pa lahko poganjajo vitek Linux z dostojno hitrostjo IN večina jih ima coreboot kot bios. Poleg tega imajo procesorje ARM in kot taki niso prizadeti zaradi težav z mikrokodo, zaradi katerih so vsi novejši procesorji Intel in AMD varnostno nevarni. Ker se procesorji ARM za delovanje ne zanašajo na mikrokodo in je celoten BIOS odprtokoden s core ali libreboot, ni binarnih blobov z neznano kodo.

Kot distribucijo priporočam Puppy Linux za ARM. Da, to je nenavadno, vendar za to obstajajo razlogi: With a "frugal" install it will run completly from RAM and it is as such insanely fast even onChromebooks (4 Gig RAM is what you want). Namesti se v šifrirano datoteko, ki jo lahko preprosto kopirate v drug računalnik in jo tam zaženete, zaradi česar je Chromebook pravi odpadni računalnik. Edina pomanjkljivost je, da v brskalniku ne morete imeti odprtih več kot milijon zavihkov. Vendar tega na napravi za ta namen tako ali tako ne bi smeli početi. Uporabite enonitni brskalnik, kot je waterfox, in odprite le minimalno število zavihkov.
Puppy Linux ponuja tudi varnost s prikritostjo. Stavite lahko, da ima sovražnik programsko opremo za vse zelo priporočljive distribucije in brskalnike z visoko varnostjo. Puppy Linux je zgrajen na večplastnem datotečnem sistemu. Vsaka zlonamerna programska oprema se bo lepo namestila v običajne datoteke, ki so prisotne na vrhu, vendar se te datoteke nikoli ne uporabljajo, ampak dejansko vse teče na datotekah dve ali več plasti nižje in samo če VSI nekaj namestite, bo to storjeno na delujoč način. Vendar bi morali uporabljati pakete flatpacks in sfs - potem je praktično nemoteno.
 
Top