kateri so najboljši prenosni računalniki za opsec?

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Najboljši prenosnik za opsec je SSH/VNC v raspberrypi, na katerem teče rep, zamaskiran kot priključna omarica visoko na strani vaše hiše.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
42
Points
18
Deals
1
Samo repi
Preberi dnm Biblijo. Je zelo osnovna, vendar vsebuje nekaj točk za začetek.
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Resnično ni pomembno, kakšen prenosni računalnik lahko dobite, če lahko na njem poganjate rep ali kateri koli drug šifriran operacijski sistem, kot so whonix, qubes itd.

Chromebooki lahko poganjajo tails in, kot je dejal drug uporabnik, so prekleto poceni in jih lahko po potrebi odvržete, če pa uporabljate tails ali kateri koli drug šifriran operacijski sistem s ključka USB, lahko trdi disk preprosto odvržete, saj na računalniku tako ali tako ni sledi.
 

zeus

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 21, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Pri tem ni pomemben specifičen model prenosnega računalnika. Ne bom pa uporabljal takega, ki je znamke Apple ali Microsoft.

Tukaj je nekaj varnostnih nasvetov.
  • Po nakupu prenosnega računalnika vedno znova namestite operacijski sistem.
  • Uporabite Whonix v Virtualboxu znotraj vsebnika VeraCrypt.
  • Ves promet z Whonixom usmerite prek Tor.
  • Uporabite močan VPN v glavnem operacijskem sistemu, da ponudnik internetnih storitev ne bi videl, da uporabljate Tor.
  • Šifrirajte glavno shrambo in za operacijski sistem uporabite primerno varno geslo.
  • Vedno zaprite pogon veracrypt, ko je delo končano.
  • Nikoli ne shranjujte datotek darkneta zunaj šifrirane posode veracrypt.
  • Preberite tukaj priporočene knjige o opsec.
 

thecurious

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Ko pogledam razloge, zaradi katerih so bili ljudje v zadnjih petih letih zaprti, so naslednji:

- Uporabljali so umazano kriptovaluto za plačilo pice (administrator Wallstreet-Market, Chemical-Revolution "joko7/sicario")
- Uporabljali so e-poštni naslov, ki je imel povezavo z resničnim svetom (Silkroad/DPR)
- Pomanjkanje šifriranja
- Izdajanje s strani nekdanjih partnerjev in domnevnih prijateljev


Preko organov pregona sem izkusil in moral izkusiti, da je bil TrueCrypt takrat neprebojen, VeraCrypt pa je neprebojen zdaj.

Moja preiskava se je pred kratkim končala, zaplenjena (in šifrirana) strojna oprema ni bila izročena, vendar ni bilo mogoče najti ničesar.

Moje osebno priporočilo (odvisno od lokalnih zakonov) poleg vseh besnih pozivov za Linux in sod:
- Uporabljajte prenosni računalnik samo z napajalnim kablom (odstranite baterijo).
- namestite najnovejšo različico programa VeraCrypt
- Umazanega denarja, ki ga zaslužite na kakršen koli drug način, nikoli ne uporabljajte za potrošnjo, tj. za hrano, pijačo itd. Najprej ga pretvorite v gotovino, prav tako ne uporabljajte Monero - le denar je popolnoma anonimen.
 
Top