1-Fenil-2-nitropropen (P2NP) Benzaldehit ve Nitroetandan Video Sentezi. Henry Reaksiyonu.

Bhuro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
11

BongMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
ne kadar derece tem

Refleks için kaç derece sıcaklıkta tuttunuz?

quite

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Teşekkürler!

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Yerel olarak sadece %50 asetik asit bulabiliyorum, bunu kullanabilir miyim? Eğer öyleyse, ne gibi değişiklikler yapmalıyım (ısı yöntemi).
Asetik asidi tamamen konsantre hale getirmenin zor olduğunu biliyorum, bunu %80'e çıkarmanın bir yolu var mı?
Ya da başka bir asit kullanılabilir mi?
Ayrıca bilmem gereken herhangi bir risk var mı? (patlayıcı/zehirli dumanlar?)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Konuyu okuyun. Bu zaten sorulmuştu.

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Sadece bir uyarı SWIM, clearweb'de bir yerde belirli 'boya fırçası koruyucu' sıvıların esas olarak Nitroetan içerdiğini ve çok pahalı olmadığını öğrendi.

wael gano

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
Hoş geldiniz
Forumda nitroetan sentezi için bir başlık var

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Bazı insanlar bunun etno2 olmadığını bildiriyor, neden veya nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama eminim bulabilirim.
Her halükarda, nitroetanı başka bir şeyle değiştiriyorlarsa, onu yönlendirmek için harika bir plan.

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Çok yazık =(

ETNO2'nin yasal olup olmadığını görmek için bu yöntemi kullanarak bir test çalışması yapmak için yakında biraz sipariş vermem gerekebilir. P2NP üretmek için sorunsuz bir şekilde kullandıklarını iddia eden birinin bir gönderisini okudum, bu yüzden kim bilir. Keşke bunu kendim yapmanın kolay bir yolu olsaydı

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Sadece merak ediyorum, bu yöntem örneğin 5 litrelik bir şişe kullanılarak orijinal miktarların yarısı kadar küçültülebilir mi?
Ta

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Bien sûr. 100 g alkeniniz ölçekleme reaktifiyle doğrusal olarak reaksiyona girebilir, ancak belki daha az ipa idk tam olarak gözle gidiyorum, 1L erlenmeyerde sorun yok. 200'ü zorlayabileceğinizi düşünüyorum, ancak belirli bir noktadan sonra aşırı doldurmak koşer değil

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Teşekkürler doğrusal olarak ölçeklenecek ve bir deneyecek

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
Bir yerde amonyum asetatın Henry reaksiyonlarında katalizör olarak kullanılabileceğini okudum, burada mikrodalga yönteminde kullanabilir miyim ve ne miktarda ihtiyacım olur? Teşekkürler

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Yapabilirsiniz, ancak sonuçlar daha kötüdür, bu sentezde asetat kullanmayı hiç sevmedim. Sikloheksilamin ve butilamin en iyi katalizörlerdir.

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
benzaldehit ve nitroetan çözeltisini katalizör olarak metilamin ile 2 hafta boyunca karanlık bir yerde bıraktığınız bir yöntem buldum ve daha yüksek verim bildirdiler, burada daha önce deneyen veya bunun işe yarayıp yaramayacağını bilen var mı?

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
13
Merhaba s3v3n,
Bunu benzaldehit, nitroetan ve n-bütilamin kullanarak denedim. Şablon olarak PIHKAL'dan 3,4-DMA kullandım. Veratraldehit ve n-amilamin yerine benzaldehit ve n-bütilamin kullandım ve miktarları buna göre ayarladım.

RM bir ay sonra değişmemiş görünüyor. Hiç katı madde çökelmedi.

Bu, bu nitroetan ile başarısız reaksiyonlar dizisindeki son çabamdı:

Nipron ®™ yakıt zenginleştirme katkısı cas 79-24-3 Saf nitroetan bazlı, 100 ml.

Bunun >%98 nitroetan (NE) olması gerekiyordu. Kesin olarak kontrol etmenin bir yolu yoktu, bu yüzden NE'den başka bir şey olabilir veya yüksek su içeriğine sahip olabilir. Pahalıydı da - 100 mL için 125 $ teslim edildi.

Bence bu reaksiyon (ve ben bunun Henry reaksiyonu değil, Knovenagle reaksiyonu olduğunu sanıyordum!) işe yarayabilir, ancak ikame edilmemiş benzaldehit hakkında farklı reaksiyon koşulları gerektiren bir şey olabilir.

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Bu konuda yazılan oranları ve koşulları kullanın, en iyi şekilde çalışır.
Çeşitli yollarla üretilir. Butilamin ve sikloheksilamin bu işlem için en iyi katalizörlerdir.

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
metilamin hcl'yi katalizör olarak kullanmak da mümkün olur mu, benim için elde etmek çok daha kolay olurdu

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Evet, etilamin de işe yarar.

DÜZENLEME: HCl dediniz, bu işe yaramayacaktır, serbest baz metilamin elde etmek için alkali çözeltisi eklemeniz ve ardından prosedürdeki gibi kullanmanız gerekir.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Metilamin bazının yeterli baz gücüne sahip olduğundan emin değilim. Trietilamin veya dietilamini deneyebilirsiniz.