1-Fenil-2-nitropropen (P2NP) Benzaldehit ve Nitroetandan Video Sentezi. Henry Reaksiyonu.

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
13
Bunu ebay'den temin edebildim:
XrcI8OeL7Q

Buraya tıklayın

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Reaction score
26
Bunu ve sattığı uç karıştırıcıyı sipariş ettim, eurchem adlı bir kimyasal üretimden geliyor, tam olarak böyle yazılıyor. yüksek kaliteli,

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Reaction score
26
Sorun bu kısımda! Bu da adresinizin tehlikeye girebileceği anlamına geliyor! Dikkatli olun

nakli̇ye ambalaji belgelendi̇rmesi̇
standardizasyon
Not
:
:
:
:
:
:

devlet taşımacılığı (IATA, ADR, ECHA-REACH) kurallarına göre
kimyasal taşıma için özel
C.O.A., MSDS, GMP, API, USP, EUP, ECHA-REACH, ORIGIN, vb. *
*(orijinaller mal ile birlikte ve kopyalar sipariş onaylandıktan sonra teslim edilecektir)
Avrupa Birliği - Echa-Reach kurallarına göre
Ürünün fiyatı, ICIS tarafından yayınlanan "Uluslararası Kimyasal ve Farmasötik Ürünler Borsası "nın yürürlükteki resmi fiyatına kıyasla -%25'ten daha az indirimli ise

Pavel

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Bir merak olarak, oda sıcaklığında da başarılı oldu. Ama bu birkaç düzine gün demek. Sikloheksilamin kullanımıyla, Ama glasiyal asetik asit kullanımını hatırlamayın...

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
28
N-Butilamin

Bunu aldım.
Di n butilamin
CAS:111-92-2
Kullanabilir miyim

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
28
Bu reaktifler doğru mu yanlış mı? CAS numarası almak için yardımınızı istiyorum

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Gaaaah. Bu sefer reaksiyonu mahvetmeyi başardım ve rm'yi iki saat boyunca gözetimsiz bıraktım. Geri döndüğümde 110 C'nin üzerindeydi, muhtemelen bir süredir öyleydi ve koyu kırmızımsı kahverengiydi, tarif etmesi zor çok belirgin bir kokusu vardı. Ne düşünüyorsunuz, bu partiyi yaktım mı? Eğer içinden kristalleşecek bir şey elde etmeyi başarırsam, bu güvenilir mi?

Kendime daha iyi sıcaklık kontrolü olan bir ısıtma plakası almalıyım.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Koku benzaldehit gibi ama daha fındıksı mı?
Her neyse, kristalize etmeyi denemekten zarar gelmez, bakalım ne çıkacak lol

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Hayır, artık benzaldehit kokusu yok. Soğuk kış sıcaklığında dışarıda (plastik film altında) beklettim, kristal yok. Bu muhtemelen saçmalık. Lanet olsun.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Aslında, bunu çizin! Bir gecede kristalleşti. Ancak sarı kristallerin etrafında kahverengi bir bulamaç var ve kesinlikle kötü kokuyor.
Herhangi bir sıcaklık hatası olmadan bir parti daha yaptım (aslında sous-vide ısıtıcı çubuk kullanmak bu sentez için mükemmel bir ısıtma sistemi! Mükemmel, sirkülasyonlu bir su banyosunu tam bir sıcaklıkta tutuyor, sadece bir ipucu). Şimdi ikinci parti neredeyse tamamen katı, mükemmel sarı kristallerden oluşuyor.

Ama kötü parti için: Onu düzgün bir şekilde temizlemek istiyorum. Ancak P2NP için çözünürlük ya da daha doğrusu ÇÖZÜNMEZLİK verileri bulmak zor. Bana hatırlatın @G.Patton @William Dampier vs, P2NP suda çözünmez mi? Görünüşe göre hem metanol hem de DCM'de mükemmel çözünür - peki ya polar olmayanlar? Toluen gibi mi? Bununla yıkayabilir miyim? En iyi temizleme prosedürü ne olurdu?
IPA'dan ayrı olarak yeniden kristalleştirme yani.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Suda çözünmez, polar olmayan maddelerde kolaylıkla çözünür

View previous replies…

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Aslında, bir kaynağınız var mı? Çünkü internette gerçek bir çözünürlük verisi bulamıyorum, bu da canımı sıkıyor.
Görünüşe göre etanol ve diğer alkollü içkilerde çözünebiliyor, yani suda da çözünebilir gibi geliyor?

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Ha. Ha. Tamam. Neyse ki başka bilgi kaynakları da var.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
İşte resim. Solda mükemmel sıcaklık kontrolünden gelen kanarya sarısı kristaller, sağda daha koyu sarı olanlar, uzunca bir süre 110 C'nin üzerinde seyreden çalışmadan.

Şimdi en iyi temizlik? Metanol veya IPA'dan yeniden kristalleştirmek mi?

Attachments

• lF8dcjxSik.JPG
    lF8dcjxSik.JPG
    450.6 KB · Views: 306

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Evet, belki çok az soğuk ipa veya aseton ile yıkayarak kurtulabilirsiniz, ancak bahsettiğiniz çözücülerde yeniden kristalleştirme veya daha da iyisi etil asetat idealdir.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Bu yüzden metanolden yeniden kristalleştirmeyi tercih ettim Renk farkı hala var, ama biraz daha az. Yine de metanolü kristallerden çıkarmak çok zor, bütün gün vakumlu kurutma ile uğraştım.

Ama NaBH4 ile indirgeme aşamasına geçtim, şimdi yarın tuzlamak için buzdolabında bekleyen MgSO4 üzerinde aseton içinde bir şişe formilamfetamin var. Sadece temiz ve iyi bir tuzlama asidi bulmam gerekiyor ki maalesef şu anda buna sahip değilim.