4-MMC - Burada yanlış olan ne?

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
32
Hey millet, biraz Mephedron yapmak istiyorum, ama anlamıyorum

100 g 2b4mp'yi sanırım 300 mL DCM içinde çözdüm. Daha sonra 3 adımda 150 mL Metilamin ekledim.
Ürünler su ile yıkandı ve ayrıldı.
Ürün koyu turuncu bir renkteydi.
Daha sonra pH 5,5 olana kadar Aceton/HCl çözeltisi eklemeye başladım.
Ama sonra dikkatimi çekti. Mefedron çıkmadı. Neden çıkmadı?

Geçen sefer dcm yerine benzen ile çalkala ve pişir yöntemini uyguladım ve bu işe yaradı.
Ama bu sefer... neyi kaçırıyorum

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Ben bir şey bilmiyorum. Görünüşe göre 200 ml (veya g?) Metilamin kullanmalıydınız, eğer gram ise 232 ml. Bu stokiyometrik miktar olurdu. Sanırım ne kadar hcl kullandığınıza bağlı olarak birçoğu o suda çözünmüş olabilir.

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
32
Weile olayını tekrar yaptım.

Bir keresinde 500 mL DCM kullandım ve 100 g 2b4mp'yi bir RBF'de çözdüm. Daha sonra RM'ye 200 mL %40 metilamin verdim ve 2,5 saat boyunca 38°C'de karıştırarak reaksiyona girmesini sağladım.
Daha sonra dH2O ile yıkadım ve organik fazı topladım.
Daha sonra pH = 5,5 olana kadar Sterling altında %37 HCl ekledim ve yine bir şey olmadı... Sadece koyu kahverengi turuncu bir çözelti.

Paralel yaptığım 2. denemede bir şişeye 500 mL DCM verdim ve 100g 2b4mp çözdüm.
Daha sonra üzerine 50 mL'lik adımlarla 200 mL Metilamin verdim ve 2,5 saat çalkaladım.
Sonra yıkadım ve yukarıdaki yazıda yaptığım gibi devam ettim. Ve yine bir şey çıkmadı... Neden?

Geçen sefer aynısını yaptım ama çözücü olarak benzen kullandım ve mükemmel çalıştı.
Burada yanlış olan ne?

TheCook

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
Merhaba,

DCM kullanırken, ürününüzle birlikte organik fazın genellikle alt katman olduğunu ve suyun üstte yüzdüğünü aklınızda tuttunuz mu?

Eğer buna saygı duyuyorsanız, burada zaten birçok sorun var demektir.
Frit doğru yoldaydı, ancak çok fazla Metilamin kullandınız.
Reaksiyonun stokiyometrik oranı 1:1'dir. 1 mol 2-bromo-4'-metilpropiofenon, 1 mol metilamin ile reaksiyona girerek 1 mol 4-MMC freebaz oluşturur. Kullandığınız miktarlar 0,440 mol 2b4mp'ye karşılık 1,931 mol metilamine karşılık gelir. Gerçekte gerekenden yaklaşık 4,4 kat daha fazla metilamin kullandınız.
100 g 2b4mp ve 1:1 stokiyometrik oranla, suda %40 oranında 38,12 ml metilamine ihtiyacınız vardır.
Aşırı miktarda metilamin kullanımı, şimdi uğraşmak zorunda kalabileceğiniz birçok soruna yol açar:

1. Sentetik yan ürün potansiyeli
İstenmeyen yan ürünlerin oluşma olasılığı artar. Safsızlıklar hidroklorürün kristalleşmesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

2. Nernst dağılım yasasına uyulmaması
Su ile 1 kez yıkamak yeterli değildir, bunu en az 3 kez yapmanız gerekir (tatlı su ile). Aksi takdirde serbest bazınıza çok fazla kirlilik bulaştırırsınız. Kristalleşen bir şey olursa, daha sonra asetonla yıkamanız gerekir. Bazda ne kadar az yabancı madde varsa, asetonla yıkama nedeniyle ürün kaybı o kadar az olur.

Ürününüzü yanlışlıkla tuvalete düşürmediyseniz, şimdi pisliği temizlemekle uğraşmanız gerekir.
Bu sadece can sıkıcı değil, aynı zamanda gereksiz ekstra bir iştir. Çözücülerden kurtulmak için bir damıtma aparatınız var mı?

Saygılarımla

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
32
Evet, kaybeden organik fazı sakladım.
Ne kadar Metilamine ihtiyacım olduğunu hesaplamadım. Metilaminin fazla miktarda eklendiğini biliyorum ve buradaki çoğu konuda açıklanan aynı oranı kullandım.
Geçen sefer de aynı oranı kullandım ve iyi çalıştı.
Ve evet, sadece bir kez değil, birkaç kez su ile yıkadım.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Birkaç ay önce bir başlıkta, adamın stokiyometrik metilamin miktarının 8 katını kullandığını söyledim ve o da talimatlara uyduğunu söyledi, bu yüzden bu sitedeki sentezi kontrol ettim ve dengeli miktarın birkaç katını gerektirdikleri doğru. Kendiniz kontrol edin ve görün.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Görünüşe göre geriye kalan tek şey, reaksiyonun gerekli sıcaklıklara ulaşmaması, yeterince uzun süre reaksiyona girmemesi veya hcl tarafından az veya fazla protonlanması. Ben de bu sentezde başarısız oldum. Aslında iki kez, etil asetat içinde. Son seferinde doğru görünen, birden fazla çözücüde doğru çözünürlüğe sahip, doğru sıcaklıkta eriyen ve 0 potensli olması dışında yaptığım ürünle aynı olan kristaller elde ettim. Kendi metilamonyum klorürümü yapıyorum ve rafine ediyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. CH³NH²HCl, amonyum klorürden farklı görünüyor. NaOH+ su ile nötralize edildiğinde yanıcı gaz çıkarır.... Anlamıyorum. 2-b-4-mp portakal likörü gibi kokarken gözlerinizi yakar ve burnunuzu akıtır. Ben de kayboldum.

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Ben de bir keresinde Etil Asetat ile denedim ve ürün güçlü değildi. Bilmiyorum ama belki de etil asetat reaksiyonu iyi bir yol değildir?

badboy345

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Kardeşim, ben burada yeniyim ama böyle bir saçmalık duymadım. Mefedron üretimi dondurma üretimi gibidir, basit ve hoştur. Metilamin yapabilirsin ama mefedron yapamazsın xD. Ph'ın bununla bir ilgisi yok, ph 1 olabilir ve yine de 4mmc elde edebilirsiniz. metilamin 20ml 200nl 2l olmalıdır, miktara bağlıdır 2b4m 10g 100g 1kg. Aynı şey çözücü için de geçerlidir, ne kadar çok çözücü varsa o kadar çok nihai ürün vardır. Rusya'dan dcm'yi ne kadar süre kaynatmanız ve dmso'yu ne kadar süre çalkalamanız gerektiğine dair bir tablo var. su+soda ile aynı birkaç kez su ve solvent ekstraksiyonu Aseton sadece kristalizasyon işleminde bile gerekli değildir. Bu 4mmc ve 3mmc'nin üretim felsefesidir.

Attachments

• NB4PsIAQRi.jpeg
    NB4PsIAQRi.jpeg
    4.8 MB · Views: 176
  • zr9xI5Ogo1.jpeg
    zr9xI5Ogo1.jpeg
    5.1 MB · Views: 288
  • oxbnyTZj3s.jpg
    oxbnyTZj3s.jpg
    4.7 MB · Views: 105
  • KU0cMW4gNR.jpg
    KU0cMW4gNR.jpg
    4.1 MB · Views: 101
  • bhPKSYpnWV.jpg
    bhPKSYpnWV.jpg
    4.2 MB · Views: 154

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Ne gibi saçmalıklar? Ph hakkında konuşmamın nedeni metilamin HCL'den (metilamonyum klorür) başlayıp in-vitro deprotonlama yapmam (yapmaya çalışıyorum) metilamin burada bulunmuyor, keşke satın alabilseydim. Birinin bunu buraya postalamasını sağlamak, size kokain veya LSD postalanması kadar kolay ve tehlikeli

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Reaction score
138
Deals
8
Ne kadar sinir bozucu bir tavır, yardım isteyen biriyle alay etmenin bir anlamı yok. Yardım etmek istiyorsanız, sanki birilerinin umurundaymış gibi hayat hikayelerinizi anlatmak yerine nelerin yanlış gidebileceğini söyleyin.

badboy345

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Kardeşim, benzen videosundan kendi kendime öğreniyorum. Ama burada yazdıklarımdan gördüğün gibi mükemmel bir şekilde yapabiliyorsun. Ben zaten hayatımda 3 tane 4mmc sentezi yaptım. Sentezinin nasıl çalıştığını göstermediyse nasıl yardımcı olabilirim bilmiyorum, bu yüzden herkes ona biraz tavsiye verebilir.

badboy345

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Tüm asidi attığımda o kadar da kötü değil O diğer renk sadece beyaz süt

Attachments

• 29RTMsPvqI.jpg
    29RTMsPvqI.jpg
    4.1 MB · Views: 107

badboy345

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Bugün 2 kez denedim ve aynı etkiyi aldım.
Ne yaptığınızı söylemeniz gerekiyor ve belki birisi size yardımcı olabilir kardeşim.

Attachments

• OkfG592cYn.jpg
    OkfG592cYn.jpg
    3.3 MB · Views: 92
  • e142pmyVR5.jpg
    e142pmyVR5.jpg
    2.7 MB · Views: 93

badboy345

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Ph 4 alıyorum.
Kuru sıvıya ihtiyacım var ve yarın ne kadar gram aldığımı söyleyeceğim.

Attachments

• PAb4rYHOsJ.jpg
    PAb4rYHOsJ.jpg
    4 MB · Views: 95

badboy345

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
100g 2b4m'den ancak yarın kuru toz göndermeniz gerekiyor

Attachments

• RHkoBh1ZGu.jpg
    RHkoBh1ZGu.jpg
    3.5 MB · Views: 147

badboy345

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Bodrumum sıcak değil ve kuruması uzun zaman alıyor. Hala ıslak

Attachments

• xBn1Sq6jCE.jpg
    xBn1Sq6jCE.jpg
    3.7 MB · Views: 133

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Reaction score
138
Deals
8
BK4'ten %100'ün üzerinde verim aldığınızı iddia ediyorsunuz, değil mi?

View previous replies…

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Reaction score
138
Deals
8
Neden daha hızlı çözücü buharlaşması için onu ezip ince bir tabaka yapmıyor?

badboy345

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
146 gramdı.
hala ıslak ama şimdi 46g kaybetti.
kuru 75g alinabi̇li̇rse 60g kuru toz yapin

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
32
Sende ne var ne yok? Bana fotoğraflarını DM yoluyla gönderiyorsun, sonra tüm fotoğrafları buraya tekrar gönderiyorsun... Ve şimdi? Anlamıyorum. Soru, burada neyin yanlış gittiğini birinin bana söyleyip söyleyemeyeceğiydi çünkü benzeni DCM ile değiştirmem ve garip bir şekilde hiçbir ürünün çökmemesi dışında her şeyi her zamanki gibi yaptım. Prosedür buradaki neredeyse her ikinci konuda anlatılanla aynı ve çözücü hariç bana anlattığınızla da aynı.
Katkıda bulunacak faydalı bir şeyiniz var mı yoksa sadece herhangi bir sorun yaşamadığınızı göstermeye mi çalışıyorsunuz? Aynı şeyi daha önce DM üzerinden de tartışmıştık, ancak şu ana kadar yaklaşımımda bir hata tespit edemediniz... Bu yüzden, burada ne anlatmaya çalıştığınızı merak ediyorum.

Şimdi, konuya dönersek... Tekrar düşündüm ve çözücümün ve metilaminimin çok soğuk olduğunu fark ettim, onları karıştırdığımda doğrudan buzdolabından geliyorlardı. Sebebin bu olup olmadığından emin değilim çünkü her şeyi 38°C'de 2,5 saat boyunca karıştırarak ısıttım ve çalkala ve pişir denemesi sırasında bile reaksiyonda yeterli ısı oluştu. Bir sonraki denememde, 2b4m/DCM çözeltimi ve metilamini karıştırmadan önce en azından oda sıcaklığında olduklarından emin olacağım.
Aksi takdirde, bir dahaki sefere farklı bir çözücü ile tekrar denemem gerekecek.
Başka fikri olan var mı? Bir türlü anlayamıyorum... Benzeni DCM ile değiştirmek dışında, normalden farklı bir şey yapmadım ve bu forumdaki birçok yerde anlatılanlardan farklı bir şey yapmadım.

Reaction score
296
Birçok kişi sentez yöntemlerini PD'de tanıtmakta ve ücretli hizmetler sunmaktadır. Kendi konularını oluşturmazlar, ancak başkalarının konularına gönderirler.
Sentezlerle ilgili zor durumlarda, forum uzmanlarıyla özel mesaj yoluyla ücretsiz olarak iletişime geçebilirsiniz. Biz de yardımcı olmaya çalışacağız.
Size bir mesaj gönderdim.

Eylemlerinizi adım adım anlamak ve düzeltmeler yapmak gerekir.