4-MMC - Burada yanlış olan ne?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Görünüşe göre geriye kalan tek şey, reaksiyonun gerekli sıcaklıklara ulaşmaması, yeterince uzun süre reaksiyona girmemesi veya hcl tarafından az veya fazla protonlanması. Ben de bu sentezde başarısız oldum. Aslında iki kez, etil asetat içinde. Son seferinde doğru görünen, birden fazla çözücüde doğru çözünürlüğe sahip, doğru sıcaklıkta eriyen ve 0 potensli olması dışında yaptığım ürünle aynı olan kristaller elde ettim. Kendi metilamonyum klorürümü yapıyorum ve rafine ediyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. CH³NH²HCl, amonyum klorürden farklı görünüyor. NaOH+ su ile nötralize edildiğinde yanıcı gaz çıkarır.... Anlamıyorum. 2-b-4-mp portakal likörü gibi kokarken gözlerinizi yakar ve burnunuzu akıtır. Ben de kayboldum.

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Ben de bir keresinde Etil Asetat ile denedim ve ürün güçlü değildi. Bilmiyorum ama belki de etil asetat reaksiyonu iyi bir yol değildir?

badboy345

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Bodrumum sıcak değil ve kuruması uzun zaman alıyor. Hala ıslak

Attachments

• xBn1Sq6jCE.jpg
    xBn1Sq6jCE.jpg
    3.7 MB · Views: 133

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Reaction score
138
Deals
8
BK4'ten %100'ün üzerinde verim aldığınızı iddia ediyorsunuz, değil mi?

View previous replies…

badboy345

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
146 gramdı.
hala ıslak ama şimdi 46g kaybetti.
kuru 75g alinabi̇li̇rse 60g kuru toz yapin

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
32
Sende ne var ne yok? Bana fotoğraflarını DM yoluyla gönderiyorsun, sonra tüm fotoğrafları buraya tekrar gönderiyorsun... Ve şimdi? Anlamıyorum. Soru, burada neyin yanlış gittiğini birinin bana söyleyip söyleyemeyeceğiydi çünkü benzeni DCM ile değiştirmem ve garip bir şekilde hiçbir ürünün çökmemesi dışında her şeyi her zamanki gibi yaptım. Prosedür buradaki neredeyse her ikinci konuda anlatılanla aynı ve çözücü hariç bana anlattığınızla da aynı.
Katkıda bulunacak faydalı bir şeyiniz var mı yoksa sadece herhangi bir sorun yaşamadığınızı göstermeye mi çalışıyorsunuz? Aynı şeyi daha önce DM üzerinden de tartışmıştık, ancak şu ana kadar yaklaşımımda bir hata tespit edemediniz... Bu yüzden, burada ne anlatmaya çalıştığınızı merak ediyorum.

Şimdi, konuya dönersek... Tekrar düşündüm ve çözücümün ve metilaminimin çok soğuk olduğunu fark ettim, onları karıştırdığımda doğrudan buzdolabından geliyorlardı. Sebebin bu olup olmadığından emin değilim çünkü her şeyi 38°C'de 2,5 saat boyunca karıştırarak ısıttım ve çalkala ve pişir denemesi sırasında bile reaksiyonda yeterli ısı oluştu. Bir sonraki denememde, 2b4m/DCM çözeltimi ve metilamini karıştırmadan önce en azından oda sıcaklığında olduklarından emin olacağım.
Aksi takdirde, bir dahaki sefere farklı bir çözücü ile tekrar denemem gerekecek.
Başka fikri olan var mı? Bir türlü anlayamıyorum... Benzeni DCM ile değiştirmek dışında, normalden farklı bir şey yapmadım ve bu forumdaki birçok yerde anlatılanlardan farklı bir şey yapmadım.

Reaction score
296
Birçok kişi sentez yöntemlerini PD'de tanıtmakta ve ücretli hizmetler sunmaktadır. Kendi konularını oluşturmazlar, ancak başkalarının konularına gönderirler.
Sentezlerle ilgili zor durumlarda, forum uzmanlarıyla özel mesaj yoluyla ücretsiz olarak iletişime geçebilirsiniz. Biz de yardımcı olmaya çalışacağız.
Size bir mesaj gönderdim.

Eylemlerinizi adım adım anlamak ve düzeltmeler yapmak gerekir.

badboy345

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Bana ve diğer insanlara resim gösterin ve adım adım ne yaptığınızı söyleyin. kardeşim işinizi görmezseniz biri size nasıl yardım edebilir?
Evet, size saf toz yapmanın mümkün olduğunu gösteriyorum, benzen ve nmp ile videodaki gibi aynı adımları kullanıyorum. Dcm'de yapmadım ama benzer bir yol olduğunu düşünüyorum.
Hayatımda sadece 3 kez mmc yaptım. 4-methylenopropiophenone ve brom ve videodaki adımları kullanıyorum.
Sadece etil asetat ve nmp ile de videonuz var.