HCl/aseton ile 4MMC freebaz reaksiyona girmedi

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
51
Ve neden bu kadar çok 4MMC'ye sahip olduğumu anlamıyorum, oysa sadece 20g 2b4m kullandım https://ibb.co/Dbrvm0Z
Belki de freebase'i şişede 5 saat beklettiğim içindir?

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Hangi çözücüyü kullandınız?

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Normalde, asit ilavesi birkaç nedenden dolayı sulu tabaka ile yapılır.

İlk neden, ürünü kaybetmemektir, hepsi su katmanına gider. aseton ve asit safsızlık verir, aseton mephedrone'u oldukça iyi çözer ve hatta asitten gelen su varlığında daha da fazla çözer.

İkinci neden, eğer ph'ınız 1'e bile düşmüşse, su buharlaştığında, tüm asit su buharı ile uçup gidecektir.

Ürünün rengi, hatırladığınız gibi, genellikle bk4 (2b4m) içindeki 4-metilpropiyofenon karışımından kaynaklanmaktadır. Ph 6'nın altına düştüğünde, safsızlıkların dökülmeye başladığı fark edilmiştir

Ve çözücüyü metilaminden kalitatif olarak yıkayın, o zaman fazla ağırlık olmayacak ve burnu yakmayacaktır.

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
51
Sulu katman, metilamin/su içeren üst katmanı mı kastediyorsunuz?

Neden bilmiyorum, pH'ım birkaç damla ile 6-7'den 1-2'ye düşüyor. Bir pH ölçer aldım, bu yüzden pH'ı tam olarak kontrol edeceğim!

Asetonla yıkadım ve tozum böyle : https://ibb.co/Yhk2LKT Evet beyaz ama bazı küçük yeşil kabartılar görebiliyorum

Ama sanırım IPA ile yeniden kristalleştireceğim

View previous replies…

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
51
Yani 4MMC'yi daha fazla çıkarmak için HCl'den önce veya sonra su koymam mı gerekiyor?

Hayır, muhtemelen daha iyi bilmiyorum, ama benim için beyaz süt iyi bir sonuçtu, eğer su ile asitlendirmem gerekirse yapacağım

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Tozu çözmek için HCl'den önce sadece suya ihtiyacınız vardır, bu nedenle maksimum miktarı alırsınız (ayrıca dсm tabakasını küçük bir miktar suyla yıkarsanız). Ardından, suyu dikkatlice buharlaştırmanız gerekir (örneğin bir vakumda veya kum banyosunda yapabilirsiniz, asıl önemli olan 110 derecenin üzerinde aşırı ısınmamaktır). Genellikle sulu tabakayı temizlemek için organik bir çözücü ile yıkarım, sonra sulu tabakayı kısmen buharlaştırırım ve kristalizasyona koyarım (daha önce 20 mm çapında kristallerin fotoğraflarını yayınladım, benzer teknoloji kullanılarak yapıldılar)

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
İşte bir fotoğraf https://ibb.co/ZWcfSyy
Bu toz, birden fazla kristalizasyondan sonra ana likör atıklarından elde edilmiştir. Kalan turuncu sıvıyı atmamaya karar verdim, temizledim ve bir toz elde ettim. Soldaki fotoğraf çözelti içinde kristalleşmenin başlangıcı.

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
51
Yani metilasyondan sonra anladığım kadarıyla 2 katmanınız var, üstte metilamin/su ve altta 4MMC freebase var, üst katmanı çıkarmadan önce mi asitlendiriyorsunuz yoksa sonra mı? (üzgünüm fransızım ingilizce değil, google translate ile bile anlamını anlamakta biraz zorlanıyorum ..) Ve sonra, 4MMC freebase'inizi vakum veya kum banyosu ile yıkarsınız. Tüm suyu çıkarmak için MgSO4'üm var ama nasıl kullanacağımı gerçekten bilmiyorum, MgSO4'ü 4MMC freebase'e koyun, az miktarda su koyun, karıştırın ve tüm suyu çıkarın mı?

Çok kötüyüm, özür dilerim. :confused:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
1. Metilamin ile bir su tabakasını parçalamak (atmak)
2. Dcm katmanını suyla iyice durulayın (eşit hacimde yapıyorum, yani 1 litre dcm'miz varsa, toplam 4-5 litre su için bir litre suyla 4-5 kez duruluyorum)
3. Yıkanmış dcm tabakasına su ekliyorum (her bir gram orijinal bk4 için 4 ml su alıyorum)
4. Hidroklorik asidi yavaşça ekleyin, asit ilaveleri arasında porsiyonlar halinde dikkatlice karıştırın, 3 ila 5 dakika daha karıştırın. Asidi ph 6'da ekliyorum, asidin son kısımları ilk kısımlardan çok daha küçüktür.
5. Su tabakasını ayırıyorum (bırakıyorum), dcm tabakasını temiz su ile yıkıyorum (1 gram bk4 başlangıç 0,5 ml su bazında) ve dikkatlice karıştırıyorum, iki kez yıkayabilirsiniz.
6. Su katmanlarını (3 ila 5. adımlardaki su) bağlarız ve 110 dereceyi geçmeyen bir sıcaklıkta buharlaştırırız. Buharlaşmadan sonra karışımın kendisi kristalleşir, soğur ve aseton ile tritürleşir.

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Reaction score
106
Asit HCl ve daha sonra su 2 veya 3x atarsınız ve su ısıtırsınız ve mmc su elde edersiniz, toz çıkarırsınız ve Basit elde edersiniz.
Ancak büyük ölçekte çok fazla iş

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
51
Kum banyom veya vakumum yok :(((( 20g 2B4M için 13g 4MMC var, yani% 65'lik bir yelf, seviye atlıyorum ahah! :))))

Yani suyu ısıtıyorsunuz ve 4MMC tozu elde ediyorsunuz, ya sonra? Ve 4MMC yağınız? Ne yapacaksınız?

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
merhaba kardeşim, bana yardım edebilir misin... Bu freebazı kristalize etmek istiyorum... freebazı asitle asitlendirdikten sonra... freebazı 110 ° 'ye ısıtın ve soğuk asetona atın vb. yoksa ısıtmadan önce freebazı bir miktar çözücü ile karıştırmak zorunda mısınız?

Attachments

• vLUZ5sBX18.jpg
    vLUZ5sBX18.jpg
    391.6 KB · Views: 306

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
Isıtılmış asitlendirilmiş freebazı asetonla mı karıştırmalıyım yoksa freebazı ısıtıp asetona mı atmalıyım?

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
freebase i̇çi̇ne soğuk aseton döküldükten sonra mdma kri̇stalleri̇ni̇n yavaşça oluşmasi normal mi̇di̇r

Attachments

• ip0vtVew1G.mp4
    4.3 MB · Views: 0

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Kum banyosu, içinde kum bulunan metal bir kap, ısıtıcı ise sıradan bir elektrikli sobadır.
Mefedronun içinde bulunduğu suyu asitle buharlaştırın, bir toz elde edin, beyaz olana kadar asetonla yıkayın (aseton yıkamaları da sonunda renksiz hale gelmelidir). Aseton dondurucuda yıkanır, unun bir kısmı içlerinden düşecektir (evet, bu daha kirli bir üründür).
Votkadan kristaller elde edilebilir, bu en kolay yoldur.
Serbest baza bir asit eklediğinizde, serbest baz bir tuz oluşturur (yağsız baz yoktur).

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Suyu 110 dereceye kadar buharlaştırın, kalıntıyı soğutun ve ancak bundan sonra asetonla doldurun, iyice süzün. Toz beyaz değilse veya aseton yıkamaları güçlü bir şekilde lekelenmişse aseton durulamasını tekrarlayın.

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
alkol, mefedronu güçlü bir şekilde çözer. yalnızca ana likörden toz kalıntılarını geri almamız koşuluyla kristalleri büyütmek için uygundur.
Etil asetat mephedrondaki kötü safsızlıkları yıkar, ayrıca kimyasal olarak çok aktiftir ve genellikle asetik asit içerir.
Sadece kuru aseton safsızlıkları veya diklorometan / dikloroetanı iyi giderir (bunlardan sonra yine de aseton, organoklorin zehiri ile durulamanız gerekir)

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Bir cevap almak için tam olarak ne yaptığınızı yazmanız gerekir.
ps. konu mephedrone hakkında, 3,4-metilendioksi metamfetamin hakkında değil
konu en iyi varyantı oluşturun

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Reaction score
106
Yapılan mmc, büyük ölçekte yapmak için laboratuvar ekipmanına ihtiyaç duymaz, ayrıca akıllı iseniz ihtiyacınız yoktur.
Dcm üzerinde çok fazla iş var ve çok fazla ekipmana ihtiyaç var.

Attachments

• 9iNWBTZ5VR.jpg
    9iNWBTZ5VR.jpg
    4 MB · Views: 330
  • TrXk6Fd378.jpg
    TrXk6Fd378.jpg
    4.1 MB · Views: 308
  • NGnAy3JOPQ.jpg
    NGnAy3JOPQ.jpg
    4.7 MB · Views: 318

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
filtreleme için sadece iç çamaşırı gerekir. aşağı kaydırıcı ve bununla gurur duyun)))
ama cidden, laboratuvar standartları aptallar tarafından icat edildi, eğer sizi dinlerseniz. EtOAc lol
Etil asetat, alkol ve aside hidrolize maruz kalır ve siz de ona bir alkali verirsiniz)))

Last edited:

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Reaction score
106
Eğer mmc yasalsa laboratuvar ekipmanlarıyla oynayabilirsiniz.
Ancak günde 500 kg yapmak istiyorsanız 1000 litrelik reaktör camına sahip olmalısınız.
Sadece 100l ve pahalı.Polonya'da plastik reaktör 1000l kullanın ve karıştırın aseton asit atın ve yasadışı laboratuvarı bitirin hızlı yapılan güzel laboratuvarla oynamayın hızlı sat ve satın al.

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
500 kg'lık bir reaktör 8000 l'ye ihtiyaç duyar, eğer bir çalışma başına.
Kim 1000l cam kullanır))) Sadece çelik veya PTFE kaplı. Bazı insanlar polietilen kullanmaktadır, ancak plastikleştiriciler tozun içine girecektir.
İyi ekipman ve doğru üretim döngüsü süreci hızlandırır ve kaliteyi artırır.
Bana öğretmek size düşmez, ölçeğiniz bir seferde veya günde 500 kg'dan çok uzak, birkaç kg pişiriyorsunuz ve boktan pişirmenizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz, boktan gurur duymaya çalışmamak ve hatta yayınlamamak çok daha kolay. Şimdi nedense kendinizi örtbas etmeye çalışıyorsunuz, bu çok saçma)))

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20

Serbest bazı yeniden ısıtmanız mı gerekiyordu yoksa sadece soğuk aseton mu attınız? Yoksa soğuk asetonu oda sıcaklığında serbest baz ile mi karıştırmalıyım?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
:D:D:unsure::unsure::unsure: Kötü İngilizce atışları yapıldı! Kafanızın üstündeki örtüyü kaldırın!