4mmc sentez

CristalKing

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
DCM de iyidir ancak organik katmanın altta, su katmanının ise üstte olacağını unutmayın:

1) 1 kg veya 2-Br-3-kloropropiyofenon veya 4 l DCM içinde çözün
2) Buna 2 l %40 Metilamin ekleyin ve 4 saat karıştırın. 50 kg 2br3 gibi daha büyük miktarlarla çalışıyorsanız, sıcaklığı 39 dereceden fazla tutmamak için metilamini çok yavaş 1-1,5 saat vermelisiniz ..., tüm metilamini ekledikten sonra 3 saat karıştırın
3) organik alt tabakayı ayırın ve 2 kez su ile yıkayın.
4) 0,390 ml HCl %37'yi 300 ml su ile karıştırın
5) organik tabakaya asit çözeltisi ekleyin ve maksimum yaklaşık 20 derece tutun. Büyük miktarda 15 dakika daha karıştırın ...(nihai ürünün bir çökeltisi görünebilir)
6) 15 dakika sonra tüm çökelti su katmanında çözünene kadar her şeyi 39 dereceye ısıtın. Karıştırmayı bırakın ve katmanlar ayrılana kadar sıcaklığı 39 derecede tutun.
7) Su katmanını boşaltın ve üzerine 1200 ml aseton ekleyin. Her şeyi hafifçe kaynatın ve ardından bir kristalizasyon küvetine dökün. Oda sıcaklığında hiçbir şey görünmezse, küveti 2 gün boyunca 5 derecede buzdolabına koyun.
Nihai ürünün fotoğraflarını bekliyoruz... ;)

breathing.fire

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
12
Neden içine koyduktan sonra bu olmadan pişirmelisiniz İki katman görmüyor musunuz?

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Reaction score
13
300 ml serbest bazlı suya 300 ml Hcl ekledim, karıştırma ve yavaş ekleme ile hızla koyulaştırdım

Attachments

• rDH30nGbOg.jpg
    rDH30nGbOg.jpg
    157.6 KB · Views: 181

little-flower

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Herkese merhaba"", reaksiyonu toluen ile test ettim, ancak 2B4M'yi toluen içine koyduğumda şişede süt gibi beyaz,,,
İyi mi? Normal bir renk mi?