5-Meo triptaminden 5-Meo-Mipt, bu işe yarayacak mı?

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Formaldehit dışında başka seçenekler var mı?

andrewbarron1988

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Sure

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Bu tür ürünleri elde etmenin oldukça zor olduğu bir bölgede yaşıyorum,
bu yüzden bana herhangi bir alternatif bildirirseniz çok memnun olurum.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
dimetil sülfat; trimetil fosfat veya dimetil karbonat ve bir baz... dimetil sülfat ölümcül derecede tehlikelidir

Emelia

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Tanımladığınız prosedür, bir dizi kimyasal reaksiyon yoluyla 5-MeO-Triptamin'i 5-MeO-MiPT freebase'e dönüştürmek için bir sentez yolunun ana hatlarını çizmektedir. İşte sürecin kısa bir analizi:

1. Metanol ve Asetonda Çözündürme: 5-MeO-Triptaminin metanol ve asetonda çözündürülmesi, sonraki reaksiyonları kolaylaştırmak için bir çözücü sistem görevi görür.
  2. Formaldehit ve NaBH4 ile Reaksiyon: Formaldehit(formalin olarak) ve sodyum borhidrür (NaBH4) ilavesi muhtemelen indirgeyici bir aminasyon reaksiyonu yoluyla bir imin ara ürünü oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu, alkil gruplarının amin bileşiklerine eklenmesi için yaygın bir yöntemdir.
  3. pH Ayarlama ve Solvent Ekstraksiyonu: pH'ın hidroklorik asit (HCl) ile ayarlanması ve ardından diklorometan (DCM) ile yıkanması, safsızlıkların giderilmesini ve istenen ürünün reaksiyon karışımından ayrılmasını amaçlar. DCM genellikle ekstraksiyon için organik bir çözücü olarak kullanılır.
  4. Bazifikasyon ve Ek Solvent Ekstraksiyonu: Sulu çözeltiyi bazikleştirmek için sodyum hidroksit (NaOH) eklenmesi ve ardından DCM ile ekstrakte edilmesi, ürünü daha da saflaştırmayı ve kalan safsızlıkları gidermeyi amaçlar.
  5. 5-MeO-MiPT Freebase'in Çözündürülmesi: Son adım, istenen ürün olan 5-MeO-MiPT freebazın daha fazla işlem veya saflaştırma için DCM içinde çözülmesini içerir.
Açıklanan sentez yolu, 5-MeO-Tryptamine'in 5-MeO-MiPT freebase'e dönüştürülmesi için makul bir yöntemin ana hatlarını çizerken, aşağıdaki hususlara dikkat etmek önemlidir:

• Güvenlik Önlemleri: Formaldehit ve sodyum borohidrit dahil olmak üzere sentez sürecine dahil olan kimyasalların çoğu tehlikeli olabilir ve uygun güvenlik önlemlerinin alındığı iyi donanımlı bir laboratuvarda dikkatli bir şekilde kullanılması gerekir.
  • Verim ve Saflık: Tanımlanan sentez yolu, ürün verimi ve saflığı açısından değişken sonuçlar verebilir. İstenen ürünü yüksek verim ve saflıkta elde etmek için reaksiyon koşullarının ve saflaştırma adımlarının optimizasyonu gerekebilir.

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Opal'in dediği gibi, reaksiyon akışının aşağıdaki gibi olduğunu düşünüyorum.

1 Baz triptamin + aseton -> imin
2 imin + nabh4 -> izopropiltriptamin

#1-#2 reaksiyonunun bir görüntüsü var, ancak bu reaksiyonda H20 üretiliyor, değil mi?

3 izopropiltriptamin + formaldehit -> başka bir imin
4 bu başka bir imin + nabh4 -> MiPT

Burada, bu tepkiyi bir şekilde anlayabiliyorum ama aynı zamanda mantıklı olmayan bir şey hissediyorum.
Sakıncası yoksa, #3-#4 reaksiyonu hakkında biraz daha detay verebilir misiniz?

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Bennychairman tarafından önerilen ikinci sentetik yolun anlamını gerçekten anlamıyorum.

"Bu, buz banyosunda 60 dakika boyunca karıştırıldı. 60 dakika sonra NaBH4'ü söndürmek için 35c su banyosunda karıştırıldı, metanol tekrar 0c'ye soğutuldu ve 2.20ml (25mmol) %37'lik formaldehit çözeltisi eklendi. Bu 60 dakika boyunca karıştırıldı ve ardından yavaşça 0,65 g NaBH4 (17,5 mmol) ilave edildi, bu söndürüldü ve formaldehit ilavesi tekrarlandı."

Söndürme işleminden sonra formaldehitin neden tekrar tekrar eklenmesi gerektiğini anlamıyorum.

Mona857

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Reaction score
15
Deals
1
Deneysel sonuçlarınızı dört gözle bekliyoruz