Melatoninden 5-MeO-Triptamin Sentezi

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Birisi fazladan bir adım atmalı ve asitleştirmeden önce veya asitleştirme yerine bir dimetilasyon eklemelidir.

5-meo-dmt....(?)

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
İlk adımda, asetil grubunun hidrolizi (N-deproteksiyon) hem asit hem de baz ile yapılabilir (ki ben bunu tercih ederdim), ancak muhtemelen asitleştirme ile kastettiğiniz bu değildir ve daha fazla dialkilasyon (dimetil birçokları arasında sadece popüler bir seçimdir) ve preparatif sağduyu ile N'nin kolay izolasyon ve saflaştırma yöntemi olan birincil amin (R-NH2) meksamin verir,N-dialkil-5-MeO-triptamin, HCl ile hidroklorür tuzu oluşturarak, dondurucuda serbest halde saklamanız daha iyi olacak kahverengimsi katı yerine kararlı beyaz (meksamin hidroklorür durumunda) katı bir madde elde eder.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
5-meo-dmt'yi kastetmiştim ve bu benim doğal düşüncemdi çünkü bu formda içilebilir ve bitkilerde ve Colorado nehir kurbağalarının salgısında bulunan doğal bir formdur.vit ayrıca monamin etan parçasının terminal pozisyonu ise dimetilasyon yoluyla kolayca hazırlanır. Dialkil çeşidinde gösterilmeyen birçok kanıtlanmış faydalı etkiye ve çığır açan bir deneyim için 30 mg dozaja sahiptir.

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Reaction score
7
tüm bu malzemeler satın almam için yasal olarak mevcut. yorumları okudum ve aktif olmadığını ve diğer 5meo kimyasalları için bir öncü olduğunu gördüm. 5meo mipt yapmak kolay olacak mı, triptaminlerle ilgilendiğim tek kimyasal. dipt de işe yarar.

Last edited:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Melatonin nispeten düşük bir fiyata toplu miktarlarda mevcuttur ve melaminden iyi verim elde etmek kolaydır, 5-MeO-trypamine de bu forumda bazıları tarafından satılmaktadır (listeleri kontrol edin). Ticari meksaminden (5-MeO-triptamin) daha yüksek bir saflığa sahip olması beklenebileceğinden daha iyidir. Alkilasyon reaksiyonu geleneksel olarak formaldehit ve STAB (Na triasetoksi borohidrit) ile yapılır, formaldehit bisülfit ekleme bileşiği kullanırsanız verim daha iyidir, ancak basit de STAB yerine NaBH4 de yapacaktır. 1,2-dikloroetan, bir nedenden ötürü tercih edilen çözücü gibi görünüyor. Şerefe!

View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
DMT, DET, DPT ve diizopropil triptamin üzerinde ilginç etkileri olan DIPT gibi simetrik ürünlerin hazırlanması daha kolaydır (5MeO olmadan), etkiler %100 duyusaldır. 5-MeO-MIPT havalıdır ancak meksaminden de yapmak daha zordur.

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Reaction score
7
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Aslında tüm bunlarda yeniyim ve yasal yollardan hazırlayabileceğim kimyasallar hakkında kapsamlı bir şekilde okudum. 5-meo-triptamin yapabileceğim tek öncü çünkü bunun için gerekli tüm reaktifler ve kimyasallar ülkemde yasal ve melatonin dışında oldukça ucuz. Geri kalan kimyasallar için en az 1 yasadışı öncüye ihtiyacım var. Bu yüzden şimdilik 5-meo'yu seçiyorum. Bir sorum var - MHRB'den temel DMT ekstraksiyonunu yaptım, bunun burada tartışılan kimyasalların sentezine kıyasla çok kolay olduğunu biliyorum, ancak iyi bir talimat takipçisiyim. Tam bir acemi olarak talimatları takip edebileceğimi ve 5 meo mipt veya en azından mipt dışındaki kimyasallardan herhangi birini sentezleyebileceğimi düşünüyor musunuz? Bu tamamen merakıma dayanıyor ve büyütmek ve satmak gibi bir niyetim yok. Ve gerçekten dışarıdan gri yasal kimyasallar satın almak istemiyorum. herhangi bir analog yasamız olmamasına rağmen, yine de triptamin öncüsü sipariş etme riskini almak istemiyorum. 100 $ 'da bu yazıda belirtilen tüm kimyasalları alabilirim. ve cam eşyalar için başka bir 100 $ gitmek için iyiyim. ne önerirsin?

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Reaction score
7
DMT, DET, DPT'yi triptamin öncüsü ile hazırlayabileceğimi ve triptamin öncüsünden 5-meo-mipt'ten daha kolay olduğunu mu kastediyorsunuz? aptalca soru için özür dilerim burada yeniyim ve tüm kimyasal terminolojileri olabildiğince öğrenmeye çalışıyorum.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Melatoninden 5MeODMT, 5MeODET ve benzerlerini elde edebilirsiniz. DMT, DET ve benzerleri gibi basit olanlar için triptaminden başlarsınız.

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Reaction score
7
triptamin'den mipt yapmak kolay olur mu? Talimatları doğru takip edersem? Yoksa verilen talimatlardan daha mı karmaşık?

View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Güzel soru, azotun alkilasyonu, imin indirgemeleri için en seçici olan STAB tarafından indirgenen geçici bir imin (azot ile çift bağlı karbon) oluşumu yoluyla gerçekleşir. Azotun her iki sübstitüem-nosunun aynı olmasını istiyorsanız, metil için stokiyometrik miktarda formaldehit ekleyerek çok daha basittir. Mipt için triptamini (5 üzerinde MeO olsun ya da olmasın) sanırım önce asetonla muamele etmeli, ardından imini RHN-iPr'ye indirgemeli ve ardından formaldehitle muamele edip indirgemelisiniz. Alkil halojenürler halojen kuaterner amonyum tuzu oluşturmakla ünlüdür, bu nedenle MeI hariç tutulur. Diğer bir ajan dimetil sülfattır ancak bu ciddi şekilde tehlikelidir. Gördüğüm kadarıyla aseton imin, ardından indirgeme ve Me2SO4 ile muamele.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Ayrıca melatonin hidrolizinin triptofanın dekarboksilasyonundan daha basit ve daha yüksek verimli olması muhtemel olabilir. Fiyat açısından da bir uçurum var... triptofanla ilgili olarak, LD'nin (racêmic) daha ucuz olması durumunda optik olarak saf L-Trp kadar iyi olduğunu bilmelisiniz. Melatoninin kilo miktarlarına kadar süper uygun olduğunu gördüm, çeyrek kilo veya daha fazla alırsanız ... 15-25 gr alırsanız da memnun olurum. Elimde 5g falan var hidrolize etmem lazım, metanolik KOH ile başarılı olmuştum.

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Reaction score
7
Ayrıntılı cevabınız için gerçekten teşekkür ederim. Kullanıcının başarılı bir şekilde mipt yaptığı bir konuyu kontrol ettim. Sizce denemeli miyim? ben tamamen acemiyim, talimatları iyi takip edebilirim. tamamen acemi birinin triptamin sentezlemesi ve ardından ondan mipt yapması hakkında ne düşünüyorsunuz?

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Reaction score
7
ülkemde bir kg melatonin için 200$ ödüyorum. ama 20$'a 100G melatonin alabiliyorum. geri kalan kimyasallar 10$'ın altında

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Reaction score
7
ayrıca bunu büyütüp satmayı hiç düşünmüyorum. bu tamamen bu maddeyi yapmayı deneme merakıma dayanıyor ve sadece kişisel tüketim için. bu yüzden her kimyasaldan 2G'ım olsa bile daha mutluyum! haha

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Kimya yaparken maddi çıkarları düşünmediğinize sevindim. Kendi yaptığınız ya da hazırlayıcı karanlık sanatlar olduğunu düşündüğünüz birinden aldığınız bir şeyi alırken hissettiğiniz duygu. Şu anda benim önerimle kimya mühendisi olan bir arkadaşımın D-amp'ının tadını çıkarıyorum. Melatonin için fiyatınız çok iyi, keşke bu kadar düşük bir fiyata alabilsem ama yine de eski laboratuvarımın sadece küçük bir kısmına sahibim ve eksik olan bazı önemli öğelerin satın alınması gerekiyor. Triptamin ile hem ev laboratuarımda hem de akademik ortamda çalıştım ve en az iki simetrik ürün dimehyjl ve diisopropyl yapmanızı tavsiye ederim, o zaman mipt yapmak için yolunuzu bilebilirsiniz. Melatonininiz çok uygun olduğu için ikame edilmemiş triptamin ile pratik yapmanın bir anlamı olmadığını görüyorum. 5MeO'ları tüketirken veya kazara etkileşime girerken dikkatli olun, güçlüdürler ve uygun bir anda isteyerek alınmaları tercih edilir. Melatoninin hidrolizini yaptım ve bazı kazalar beni onu iyi bir şekilde saflaştırmanın güzel bir yolunu keşfetmeye yönlendirdi, ancak bu defter kayboldu.

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Reaction score
7
yolculuğa başlamak için sabırsızlanıyorum. kimyasallar burada ucuz ama satın alma deneyimim yok, bu yüzden satın almadan önce çok fazla araştırma yapmam gerekiyor. Kesinlikle ilk önce bahsettiğiniz daha kolay maddeleri deneyeceğim. Evet, bu 5 meo mg olarak aktif. dikkatli olacağımdan eminim. yardımınız için teşekkür ederim :D

Brinda

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
16
Harika sentezler :)

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Temelde OP ile aynı durumdayım, sadece sikloheksanon kullanarak triptofanın triptamine keton katalizini denedim.
Rodyum literatürüne göre bunu üç kez denedim ve iki seferinde triptofan çözünmedi bile, hepsi koyu (çözücü) kahverengiye döndü ve yapışkan (dönüştürülmemiş triptofan olduğunu varsayıyorum) sarıydı.
İkinci denemede boşver dedim ve çok daha fazla siklohekzanon ekledim ve triptofanı çözdü.
Daha sonra DCM veya metilen klorür ile karıştırdım ve şimdi yıkamak için biraz kabartma tozu veya soda bikarbonatı almam gerekiyor.
Daha sonra ne olduğunu gözlemleyeceğim - triptamini çökertmek için dondurucuya koymam gerekebilir - eğer gerçekten varsa!
Sarı yapışkan maddeyle ilgili olarak, ben de aynısını yaptım. DCM ile ekstrakte ediyorum ve sonra yıkayacağım - beni rahatsız eden şey, şişenin dibinde bir toz olmaktan asla vazgeçmemesi. Bir sürü kabarcık çıkardı ama bunu zaten geri akışa geçtiğinde yapıyor🤣
diyebilirim - ayrıca tamamen yeni başlayan biri olarak, bu doğru olması oldukça zor bir reaksiyon.
Ayrıca nane veya nane dönüştürme yöntemini de denedim ama başarılı olamadım.
Tbh, şimdi siklohekzanonu biberden elde edilen ve yapılan belirli bir madde ile başka bir reaksiyon için kullanmayı düşünüyorum. Bu kadar kolay görünmesi beni şaşırttı.
Keşke birileri sentezleri doğru bir şekilde yazsa (sadece ben değilsem).
TLC'yi biraz daha incelemem gerekiyor - bunun için silika plakalarım ve küçük cam tüplerim var.
Elimdeki karabiber özünü piperine ve sonra da piperidine saflaştırmak için YouTube'a ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.
Oradan, siklohekzanonun PCC üretimi için son derece yararlı olabileceğini biliyorum.
tekrar söylüyorum, ölçek büyütmek ya da satmak istemiyorum - o günler çoktan geride kaldı. Satmak için elimden geleni yaptım ve şimdi kendime kalıyorum.
Bir gram triptofanı triptamine dönüştürebilsem bile benim için buna değer.
Temelde kendime sadece kök kabuğunu çıkarmak yerine DMT, DET, DPT üretmek için bir yıl verdim, eğer çözebilirsem kendime ömür boyu yetecek kadar DMT yapabilirim...🤷‍♂️🤔👍

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Siklohekzanonun bir karbonil olduğunu ve susuz koşullarda sikloheksil imin oluşturmak için amin ile reaksiyona girmeye hazır olduğunu fark etmemiş olabilirsiniz, bu özel durumda daha az uygulanabilir olabilir. Oksalil klorürün iki molar indol eşdeğeri ile tepkimeye girip o partiyi kalıcı olarak mahvedebileceğini anlamadan önce yıllardır tihkal okuyordum. Triptaminlerin daha fazla deneyim ve laboratuvar sıcaklığı, ortam nemi ve inert gaz gibi dikkatli çalışma detayları gerektirdiğini biliyordum. LAH'ın modasının geçtiği ve indol-3-il glioksilamidleri yangın tehlikesi olmadan triptaminlere güvenli bir şekilde indirgemek için Red-Al gibi şeyler almak gerektiği doğrudur.