Al/Hg aracılığıyla P2NP'den amfetamin sentezi (video)

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
yine verim bilmiyorum sanırım tuz elde etmek için fosforik asit kullanıyorum ama pc'de gördüğünüz 9 ml'de biraz su var soğutucu ve adaptörlerdeydi

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
hala damliyor 130 ml %15 sülfürik damitmaya karar verdi̇m, ama sanirim bi̇raz uykuya i̇hti̇yacim var

Attachments

• oqgBkwUOne.jpg
    oqgBkwUOne.jpg
    2.3 MB · Views: 259
  • BvQGyN3zDX.jpg
    BvQGyN3zDX.jpg
    2 MB · Views: 261
  • tvc2MxH36U.jpg
    tvc2MxH36U.jpg
    2 MB · Views: 257
  • zJ427vdDIl.jpg
    zJ427vdDIl.jpg
    2.3 MB · Views: 258

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Sülfürik asidi damıtamıyorum. Dumanı çıkana kadar ısıtabilirim ve ~%95'e ulaşabilirim. Bu, serbest bazlı tuz oluşumu için uygun mu? Bu ekstra su, oluşan tuzu çözecek, bu yüzden biraz kaybedeceğim. Başka bir şey var mı?

Last edited:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Oldukça yeterli, sülfürik asidi her zaman iyice kapatın, çünkü havadaki suyu emme özelliğine sahiptir.

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Reaction score
126
Deals
16
Cıva II nitrat monohidrat alırsam, cıvanın kaynama noktası H20'den düşük olduğu için H2O'yu en iyi nasıl ayırabilirim? VEYA hiç işe yaramayacak mı

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Monohidrat kullanın

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bu reaksiyon benim için oldukça iyi çalışıyor, 7 litrelik kalın bir HDPE varil içinde 20 gramlık birkaç test çalışması yapmayı başardım ve nem alma cihazında düşük sıcaklıkta kurutulduktan sonra verimlilik yaklaşık % 60'a ulaştı. bazı partilerde biraz aşırı asitlenme var ama genel olarak çok güzel beyaz bir madde, düzgün bir şekilde kurutulduğunda hafif-orta basınçla toza dönüşen taneler oluşturuyor.
Yine de iki sorum var.

Cıva nitratım suya değdiğinde sarıya dönüyor, cıva alüminyum/su karışımına eklenmeden önce saf beyaz ama suya eklenir eklenmez sarıya dönüyor ve su/alüminyum içinde oturduktan sonra neredeyse kırmızı-turuncuya dönüyor. bu topaklar suda çok az çözünüyor gibi görünüyor çünkü her küçük eser miktardan kurtulmak için en az 3-4 kez durulamam gerekiyor. cıva metalim eğimli anahtarlardan geliyor, bu da bana eser miktarda başka metallerle kirlenmiş olabileceğini düşündürüyor belki de?

İkinci endişem, 100 ml izopropil ve 50 ml buzlu asetik asit içinde 10 g P2NP verildiğinde p2np'm IPA / asetik asit karışımımda çözülmüyor. asetik asidim sadece% 80'dir. ep2np'yi çözmek için yaklaşık 120-130 ml IPA ve muhtemelen 70 ml asetik aside ihtiyacım var, aksi takdirde çözeltimde dönen sarı kristallerim var.
Bu %80 asetik asidin bir sonucu olabilir mi?

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Çözeltiyi 50°C'ye kadar biraz ısıtın, ancak çok sıcak olmasın, çünkü o zaman sarı kırmızıya dönecektir.

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
bunu deneyeceğim teşekkür ederim, bu arada, IPA'yı örneğin biyoetanol ile değiştirmek mümkün mü? daha büyük miktarlarda IPA'dan çok daha kolay tedarik edilebilir.

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
IPA Polonya'da tüketiciler için yasaldır ve 5L %99 için yaklaşık 20$'dır >

Saygılarımla

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Evet yasal ama biyoetanol daha ucuz, daha az şüpheli ve çevrimdışı olarak büyük miktarlarda kolayca tedarik edilebiliyor, bu da bence onu kullanmak mümkünse tercih edilebilir kılıyor.

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Sentez için Metanol kullanıldığını biliyorum ya da daha doğrusu okudum, bu yüzden Etanol kullanmak da mümkün olmalı. Neredeyse sudan arındırmak için asit eklemeden önce tüm çözücüleri ayırmanız gerekir, bu yüzden ne olursa olsun, deneyin ve rapor verin.

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
p2np'yi artırdığımda kaç tane başka reaktif koymalıyım?

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
P2nP'nin ne kadarını artırmak istediğinize bağlıdır.

Aynı miktarda % P2nP artışı diğer bileşenlere de eklenmelidir.

Örneğin tarif 10 g P2nP içindir, eğer %100 artış olan 20 g P2nP ile tutarlı bir parti pişirmek istiyorsanız, o zaman diğer malzemelere de %100 ekleyin. Bu kadar kolay.

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Kimyagerler molar oranları kullanır. Doğru dönüşüm elde etmenin en iyi yolu budur.

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
denedim ama wikipedia gibi bir sitede molar oranları bulamıyorum ya da sadece p2p demir ve fecl için molar oranın ne olduğu sorusu gibi bir şey

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
62,5 ml %80 asetik asit eklemek dışında tam olarak videodaki gibi yapıldı. Başlangıçta P2NP'nin yaşı ve kalitesi nedeniyle asit konsantrasyonu konusunda endişeliydim (kavanozda yaklaşık 10 ay kaldı, biraz yağlandı). "scribd" sitesindeki Al/Hg tarifinde üç kez başarısız oldum, umutsuzdum. Ancak reaksiyon o kadar güçlüydü ki, kondansatörü ilave 20 ml IPA ile durulamak zorunda kaldım. 99 asetonu 300°C'de moleküler elek üzerinde kuruttum, ancak bir şekilde %96 sülfürik asit ekledikten sonra kahverengi kalın bir yapışkan maddeye dönüştü. Bu yüzden fosforlu yolla asitlendirmek zorunda kaldım. Nihai ürün çok güçlü, verim 10.3g P2NP'den 7.2g kuru. Önümüzdeki hafta işyerime bir numune götüreceğim ve GC-MS/MS'de bir kalite çekimi yapacağım.
Ayrıca, GAA'yı farklı bir asitle değiştirip değiştiremeyeceğimi merak ediyorum, örneğin formik? Dökülen %80 sirkenin kokusu korkunç

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Tebrikler! Güzel olurdu. Sonucunuzu bizimle paylaşın lütfen.
Sizi hayal edebiliyorum ve çok iyi anlıyorum. Bu tarifi asetik asit olmadan deneyebilirsiniz.
Asidi doğrudan mı eklediniz? Aseton içinde sülfürik asit çözeltisi (~%10) kullanmalısınız.

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
10 ml asetona 2 ml %96 asit ekledim, asetonla karıştırmak için seyreltilmiş sülfürik asit kullanmam gerektiğini mi söylüyorsunuz? Nötralizasyon maddesinin mümkün olduğunca susuz olması gerektiğini sanıyordum. Bir dahaki sefere bu tarifi %85 formik asidin molar eşdeğeri ile 1g ölçeğinde deneyeceğim.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Sorun değil. Hayır, aseton ile %96 asitten %10'luk çözelti hazırlamanız gerektiğini kastetmiştim, net olmayan açıklama için özür dilerim.