Al/Hg aracılığıyla P2NP'den amfetamin sentezi (video)

ch3wbacca

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1

Bir miktar %50 nitrik aside metalik cıva eklemek ve dumanları solumamak, daha sonra bunu Al'ı su veya alkol içinde amalgamlamak için kullanmak.
Her zaman işe yarar, güvenilir ve hızlıdır.
Bu şimdi (I) veya (II) nitrat ise, itiraf etmeliyim ki üzerinde hiç düşünmedim.

Ancak tüm cıva tuzları işe yarar, çözünürlük ikincildir. Cıva tek başına gerçekten işe yaramaz, ancak biraz nitrik asit veya biraz HCl ve bir tutam nitrat yola çıkmasına yardımcı olur.

Amalgamasyon, çitin cıva tarafındaki pastadır, cıvanın suçlandığı sorunlar IMHO'ya göre neredeyse her zaman, hala uygun olduğuna inanılan özel aptal folyodaki alüminyumun suçlanmasıdır.
İyi bir %99,9 Al granül alın ve amalgamasyon sorunlarınızın en küçüğü olacaktır, o zaman tüm reaksiyon büyük olasılıkla sorunsuz olacaktır.

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Harika, teşekkürler.
Yolda biraz Cıva Nitrat var ama bu başarısız olursa biraz termometre alacağım!
Piroteknik için biraz Al granülüm var ama neredeyse bir toz, daha iri taneli bir tane alsam daha mı iyi olur? öyleyse, hangi boyutu önerirsiniz?
Teşekkürler! Bunu denemek için gerçekten heyecanlıyım!

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Al'ı birkaç kez iyice durulayın.
Kullanılan nihai ürüne kıyasla cıva içeriği muhtemelen sizi zehirlemek için yeterli olmayacaktır, özellikle de çoğunu durularsanız. Nihai üründen ziyade reaksiyon sırasında cıva ile uğraşmak muhtemelen en tehlikelisidir.
Ancak deneyimli bir üyeye sorarsanız muhtemelen sizin için açıklayabilir, ben de meslekten olmayan biriyim :)

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Birkaç kez yansıtmaz. Ancak her gün değil de makul sınırlar içinde düzenli olarak yaşarsanız, uzun vadede oldukça zehirli olabilir. Nispeten daha basit sentezleme süreci nedeniyle piyasadaki amfetamin sülfatların çoğunun bu sentezle yapıldığını düşünüyorum. Benzer bir oranın diğer tarafta da ortaya çıktığını düşünüyorum, eğer bunu yapan ve sonra sokağa saçanlar arasında bitmiş üründe ne kadar cıva kaldığını umursamayan kaç kişi olduğuna bakarsak.
Umarım BB tarafından formüle edilen ilkeler gelecekte, gelecek nesiller için takip edilecek örnekler olur. Bunun için aptalca bir kelime olacak ama bence en iyisi BB'nin kalite arayışından yeni bir dönemi tanımlayan bir "moda" yaratabilmesi olurdu. Bunu daha basit gören ve/veya ne pahasına olursa olsun kâr odaklı oldukları için... ya da kendi sınırlamaları gelişimlerini engelleyen diğer uçtaki insanların tutumunu etkilemek neredeyse imkânsız. Bunun dışında trendleri ve dolayısıyla değişen pazarın ihtiyaçlarını takip etmek zorunda kalacaklar.
Ama cıvaya dönersek, ben de korkuyorum. Bu doğru, geçmişte bir aile üyemin başına gelen korkutucu bir örnek var.
Cıva ağır bir metaldir, çoğu durumda ağır metaller için tipik olan 20+ yıllık yarılanma ömrü sayesinde vücuttan atılmaz bile. İnternet detoksifikasyon yöntemleriyle dolu, hatta burada forumda bunun ayrıntılı bir tanımını buldum, ancak bu çok fazla iş. Eğer içimizde birikirse, ciddi sorunlara neden olabilir. Vücudumuza günlük olarak girdiğini biliyoruz, tıpkı kurşun ve diğer her şey gibi. Ancak bunu dolaylı olarak almanız başka bir şey, aksi takdirde önlenebilecek bir tedavi olarak yapmanız başka bir şey.
Kimya mühendisi değilim, sadece reaksiyon sırasında mevcut olan cıvanın çoğunlukla ayrılan katmanların oluşturduğu cürufta kaldığını tahmin ediyorum. Ve tekrarlanan yıkamanın amacı, diğer şeylerin yanı sıra, cıva kontaminasyonunun giderilmesini en üst düzeye çıkarmak olabilir. Ancak sanırım tamamen yok olacağının bir garantisi yok.
Beni yanlış anlamayın, size ders vermeye çalışmıyordum. Sadece konuyu merak eden forum üyelerini kastettim. Bu şekilde, çeşitli bakış açılarına dayanarak bir imaj oluşturabilirler.😊✌️

Reaction score
296
Deneyimlerime göre, alüminyum folyo amalgam için en iyi alüminyum formudur. Ana koşul, herhangi bir yabancı bileşen içermemesi, yalnızca %99,9 Al içermesidir. Toz ve granül alüminyum da uygundur, ancak reaksiyon için daha büyük miktarlarda alınmaları önerilir ve verim folyo kullanıldığında olduğu kadar iyi olmayacaktır.

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0

Merhaba

Öncelikle teşekkürler :) Ve aşağıdaki bazı sorular.

1. Asit konsantrasyonu sorusu ?
  • 50 ml asetik asit(konsantrasyon?)
  • 2 ml sülfürik asit(konsantrasyon?)
Bulunduğum yerde bunu bulamadığımız için bunu nasıl yapacağımı youtube'da anlatacağım

2. izopropil ?
"IPA Isopropanol Isopropyl Alcohol 99.9%" iyi olur mu?

3. 1-fenil-2-nitropropen ?
  1. Saflık çok önemli mi, birkaç kez yeniden kurmam gerekir mi? Muhtemelen birinden aldığım için.
  2. 10 gram yerine 50 gram 1-fenil-2-nitropropen ekleyebilir miyim, deneyde gösterilen diğer kimyasallar / bileşikler üzerinde herhangi bir miktar ayarlamam gerekir mi?
4. Susuz Aseton?
Susuz Asetonu adı gibi elde edemiyorum. Bunun yerine bunu kullanabilir miyim Aseton 100 ml %99,9 Saf ACS/Lab sınıfı yüksek Kalite

Verim
?
Bu deneyden sonra gram olarak ne kadar amfetamin üretildi lütfen ?
(%60-70) 1-fenil-2-nitropropen ?

Saygılarımla

Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Asetik asit genellikle arıcılık konusunda uzmanlaşmış dükkanlarda, genellikle yüksek konsantrasyonda formik asit ile birlikte bulunabilir. Bunlar kolonideki parazitlerle savaşmak için kullanılır.
Bununla birlikte, daha büyük miktarlarda sipariş vermeniz gerekiyorsa, şüphe uyandırmamak için diğer ekipmanlara da birkaç dolar harcayın.

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
662
  • 50 ml asetik asit(konsantrasyon ?) %95-98
  • 2 ml sülfürik asit(konsantrasyon ?) %95-99
  • "IPA Isopropanol Isopropyl Alcohol 99.9%" iyi olur mu? Evet.
  • Prekürsörün tazeliği gibi saflığı da önemlidir. İdeal olarak, açık sarı kristaller olmalıdır. Kahverengi, koyulaşmış fenilnitropropen kristalleriniz varsa, bunları izopropil alkolden bir kez yeniden kristalleştirmeniz yeterlidir.
  • Yükü 5 kat artırmak istiyorsanız, diğer tüm reaktifleri orantılı olarak yeniden hesaplamanız gerekir. Ancak ilk sentezlerin 10 g gibi küçük miktarlarda yapılmasını tavsiye ederim.
  • Evet, susuz olacak, yüksek kalitede asetonunuz var.
  • Verimi gram olarak düşünürsek, 10 g fenilnitropropen yüklediğinizde 6-7 g amfetamin sülfat elde edebilirsiniz.

Last edited by a moderator:

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0

Çok teşekkür ederim.

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Prekürsör saflığı açısından, safsızlıkları filtreleyen izo ile karıştırıp sonra buharlaştırır mıyım? veya dondurarak çökeltir miyim?
yoksa bu sadece iso ile mi yıkanır? Benim p2np'm oldukça kahverengi.

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
662
P2np'niz kahverengi ise, sıcak IPA alkolde çözülmeli ve ardından kristaller dökülene kadar dondurucuda soğutulmalıdır. Bunların filtre üzerinde toplanması gerekecek ve kirli alkol çözeltisi dışarı atılacaktır.

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Reaction score
44
Yüksek saflıkta sülfürik asit elde etmenin en iyi yolu nedir? Ülkemde %14,5'ten fazla asit satışı kısıtlanmıştır

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Aslında, bu yol yüksek saflıkta sülfürik asit elde etmek için çok iyi değildir. Bir miktar konsantre sülfürik asit üretebilir, ancak safsızlıklar da aynı derecede konsantre olacaktır.

Yüksek saflıkta konsantre sülfürik asit üretmek istiyorsanız, onu damıtmanız gerekir. Youtube'da bunun nasıl yapılacağına dair yüzlerce talimat videosu var. Yine de çok kolay değildir ve damıtma işlemi 300 C'nin üzerindeki sıcaklıklarda yapıldığı için iyi borosilikat camdan yapılmış bir cam damıtma aparatı gerektirir.

Ancak tek istediğiniz freebazdan amfetamin sülfat yapmaksa, gerçekten yüksek saflığa ihtiyacınız yoktur ve bu yöntem işinizi görecektir.

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0

Bunu da bir gün kullanmam gerekecek ;)

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0

Siz sevgili dostlar :)

Bu süreç veya video P2NP yerine L-PAC ile çalışacak şekilde nasıl değiştirilebilir? Bu süper havalı/harika/doğru ve amaca uygun olacaktır.

P2NP1-Fenil-2-nitropropen
Fenil-2-nitropropen
C9 H9 N O2
L-PACFenilasetilkarbinol
1-hydroxy-1-phenyl-propan-2-one
C9 H10 O2

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
662
Phenylacetylcarbinol kullanmayı düşündüm, ancak satın almanın oldukça zor olduğu ortaya çıktı, madde ilaçlarda kullanılmıyor ve Çin ve Hindistan'da piyasada yok. Ancak bulsanız bile, ondan metamfetamine geri dönüştürülebilen ephederin yapmanız gerekir.

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0

Bu kılavuzu gelecekte L-PAC yapmak için kullanmaya çalışacaktım. https://www. thevespiary.org/talk/index.php?topic=12453.0

Kimya konusunda tamamen acemiyim ama sizlerin yardımıyla parçaları bir araya getirebileceğimi biliyorum :)

Umarım yukarıdaki süreçle L-PAC çok eğlenceli bir deney olabilir :)

layman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
GAA'nın nelerden sorumlu olduğu konusunda beni aydınlatabilecek biri var mı?

layman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Etanol yerine izopropanolü tercih etmek için özel bir neden var mı?