STAB, NaBh4'ün yerini alabilir mi? cas:56553-60-7

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Bildiğim kadarıyla STAB çok daha pahalı ve NaBH4 sizin amacınız için oldukça iyi

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Çin'de aynı fiyata var, kiminle konuştuğunuzdan emin değilim ama nitro indirgemez, sadece ketonları indirger.

View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Evet, herkesi bunun durumu hakkında güncelledim Bulgularım nitroyu aminoya indirgeyemediği, ancak susuz imin yolları için iyi ve çok hafif olduğu yönündeydi.
Literatürde nitroyu aminoya indirgediğine dair raporlar var, ancak denemediğim asetik asit varlığında.

ZRG

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Kimyayı çok iyi bilmiyorum, her neyse, p2np, STAB ve bakır hidrür kullanan devre İsviçre beyni olmadan geri yüklenir, değil mi?

ZRG

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Çevirimde bir yanlışlık olabilir, yani p2np STAB kullanılarak amfetamine indirgenemez, değil mi?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Hayır, bulgularıma göre normal koşullar altında yapamaz. GAA varlığında yapabileceğini söyleyen literatür var ama denemedim.

ZRG

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Hala aradığım cevabı bulamadım, çünkü kimse denemedi

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Size bir rüyadan bahsettiğimi mi düşünüyorsunuz? Denedim ve işe yaramadı, muhtemelen asetok asit ile bir dereceye kadar işe yarayacak ama tatmin edici değil.
Kısa cevap: Hayır.

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Reaction score
76
Bilginize, STAB'a ihtiyacı olan varsa, stokiyometrik miktarlarda Toluen (veya THF) , NaBH4 ve GAA ile oldukça kolay bir şekilde hazırlanabilir. İşte kısa bir yazı:

Sodyum Triasetoksiborhidrür (STAB) Hazırlanması

500 ml kuru Toluen içindeki 37,83 g (1 mol) Sodyum borohidrit süspansiyonuna 180,12 g (3 mol) GAA kuvvetli karıştırma sırasında damla damla eklenir. Gerektiğinde harici soğutma ile sıcaklık 30°C'nin altında tutulur. Gaz çıkışı durduğunda, yaklaşık 20 dakika, süspansiyon halindeki Sodyum Triasetoksiborhidrür (STAB) vakum filtrasyonu ile izole edilir ve bir kez kuru EtOAc ile yıkanır. Filtre keki vakum altında sabit ağırlığa kadar kurutulur.

Verim: Kuru reaktifler kullanılırsa ve reaktifler doğru ölçülürse kantitatif değerlere yakındır.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
Boranın başka kaynakları da var. Dekaboran olabilir mi? Tetrahidroksidiboron? Belki de amonyak borandan kolayca sentezlenebilen aminodiboranatlar. Sayfa 306'ya bakın https://core.ac.uk/download/4824361.pdf Kimyager değilim, bu yüzden bunların nitro bileşikleri üzerinde ne kadar iyi çalıştığını bilmiyorum.

STAB / NaBH4 karşılaştırmaları: https://www.organic-chemistry.org/synthesis/C1N/amines/reductive-amination-guide.pdf
Tepki sürelerini önemli ölçüde kısaltmanın yolları, GAA'nın neden kullanıldığı gibi ilginç STAB bitleri: https://www.researchgate.net/publication/286303639_Boron_reagents_for_reductive_amination