Koka Yapraklarından Kokain Ekstraksiyonu

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Reaction score
26
yerine ne kullanılabilir:

H2SO4 %5
Potasyum permanganat
Amonyak çözeltisi
Dietil Eter

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
>>>Dietil Eter
Petrol eteri, muhtemelen

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Muhtemelen, H2SO4 ve NH4OH yerine kullanabilirsiniz. Örneğin nitrik asit ve sodyum hidroksit ama emin değilim.

Ghost123

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bir şey arıyorum

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, ne aradığınızı açıkça yazın ve spam yapmayı bırakın.

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
25
Metilekgonin sinnamat

koka bitkisinde bulunan doğal bir tropan alkaloididir. Daha yaygın adı olan cinnamoylcocaine, kokaine olan yakın yapısal benzerliğini yansıtmaktadır. Farmakolojik olarak aktif değildir, ancak uyuşturucu karşıtı kurumlar tarafından finanse edilen bazı çalışmalar, içildiğinde aktif olduğunu ima etmektedir. Ayrıca, el konulan kokainde metilekgonin sinnamat veren farklı safsızlık ürünlerinin keşfedilmesi, uygulayıcı kurumların yasadışı üreticilerin kokaini ham bir formdan rafine ederken oksidasyon prosedürlerini değiştirdiklerini varsaymalarına yol açmıştır. Metilekgonin sinnamat, truxillic asit türevi truxilline dimerize olabilir. Aktif kokain analoğu yapılarının patentlerinde metilekgonin sinnamatın verilmiş olması dikkat çekicidir.

Coca Paste'den sonra, sinnamoylkokain ve diğer safsızlıkları filtrelemek için potasyum permanganat eklenir. Potasyum permanganat ayrıca kokain macununu oksitleyerek kokaine beyaz görünümünü verir.

AJIucv6PTH

The chef

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Merhaba bu kısmı daha iyi açıklayabilir misiniz çünkü anlamadım lütfen "240 ml aseton susuz potasyum karbonat ile kurutuldu ve eşit miktarda HCl (6.58 ml) hesaplandı ve eklendi. Hesaplama sadece 230 ml kullanılacağı düşünülerek yapılmıştır."

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32
Herkese merhaba. Koka yapraklarından kokain ekstraksiyonu hakkında harika bir rehber buldum.

Rehber oldukça detaylı olduğu ve görseller içerdiği için uzun bir yazı olacak.

Daha fazla ado olmadan....
Pompa ile 2,5 kg koka çayından kokain ekstraksiyonu
  1. Pompa ile çalışan ekstraksiyon kabı

Ekstraksiyonlarım için yakıt pompasıyla çalışan bir ekstraksiyon kabı kullanıyorum. Çayı çıkarmak için en kolay, en temiz, en bakımsız "kur ve unut" yöntemi olduğunu gördüm. Aslında kurulumu oldukça basit ama pompa ve güç kaynağı dahil tüm malzemeler için yaklaşık 200 dolar gibi biraz yüksek bir maliyeti var.

Yine de, zaman içinde birden fazla ekstraksiyon yapmayı planlıyorsanız veya bir kerede büyük bir ekstraksiyon yapmayı planlıyorsanız (10 kg artı düşünün) buna değer. Aslında çalışma şekli oldukça basittir, temel olarak dibinde musluk olan büyük bir HDPE kap alırsınız (bir su kabı), bu kabı basit bir çarşafla kaplarsınız ve ardından bazlı koka çayı yapraklarınızı çarşafın içindeki kaba yerleştirirsiniz. Musluğa şeffaf bir tüp takılır ve bu tüp daha sonra sıralı bir yakıt filtresine beslenir. Tüp filtreden bir yakıt pompasına yönlendirilir ve oradan da yarısı %5 sülfürik asit çözeltisiyle dolu bir ayırma hunisinin dibine yönlendirilir. Ayrıştırma hunisinin tepesine takılan ve bir sirkülasyon sistemi oluşturarak ekstraksiyon kabına geri dönen başka bir "çıkış" tüpü vardır.

Ekstraksiyon kabı daha sonra gazyağı ile doldurulur ve pompa çalıştırılır. Gazyağı sistemde dolaştırılarak asidik sudan geçirilir ve huninin tepesinden tekrar kaba geri itilir.

WzpnBkUZO0
WzpnBkUZO0
Çalışırken kurulum böyle görünüyor
Y4aWR5A1uc

(Aşağıda) İç kısmı yeni bir tabaka ile kaplanmış gemi ve geminin içinin üstten görünümü
UXIuas0Bv3
9L0f85gu6k
ITzqrh0AoH

(Üstte) Solda HDPE su sprey şişesi (ayırma hunisi) yakın çekim. Katmanları ve içinden kabarcıklar geçen ayırma çizgisini görebilirsiniz. Görmesi zor biliyorum ama bundan daha sert olmasını istemezsiniz yoksa H2SO4\kokain katmanınızı akımın kuvvetinden kaybetmeye başlarsınız. Sağda HDPE şişenin altına açılan iki deliğin yakından görünümü. Soldaki tüp dibe kadar iner ve gazyağını atomize etmek için tüpün ucuna itilmiş bir hava taşı vardır. Sağdaki tüp çıkış tüpüdür ve şişenin içine sadece 1 inç kadar itilir ve kabın içine geri yönlendirilir.

B2cMoNWQap

(Yukarıda) Tüpü ve ucundaki taşı ve taşın yakın çekimini görebilirsiniz.
GuGzj59SQr

(Üstte) Ve son olarak bu istediğiniz akış hızıdır. Bundan daha hızlı olursa H2SO4\kokain tabakasını ekstraksiyon kabına geri itmeye başlarsınız ve bu iyi değildir. Bu akış hızı, başlangıçta güç kaynağı yalnızca 6v'a ayarlıyken elde edildi, ancak yakıt filtresi zamanla tıkanmaya başladığında 7,5v'a ayarlandı. Bazı çalışmalarda başlangıçta 9v ve sonunda 12v kullanmak zorunda kaldım. Nedenini bilmiyorum ama durum böyle, işte bu yüzden değişken bir DC güç kaynağı şart!

Ekstraksiyon

İhtiyaç duyulan kimyasallar
  1. 2.5Kg Coca çayı
  2. 12L Gazyağı
  3. 500g Sodyum Karbonat (Na2CO3)
  4. 5L su (musluk suyu iyidir)
  5. 300 mL %5 Sülfürik asit çözeltisi (H2SO4)
  6. ~80 mL %6 Potasyum permanganat çözeltisi (KMnO4)
  7. ~100 mL %10 Amonyak çözeltisi (NH3)
  8. Kalsiyum klorür (CaCl2)
  9. Aseton (kalsiyum klorür ile kurutulmuş)
  10. 37 hidroklorik asit (HCL)
C4Rr0FTONq
Büyük bir kovada (Kova A) 500 g Na2CO3'ü 5 litre suda çözün. (1:10 oranında) Karıştırın ve çözelti tamamen berraklaşana kadar bekleyin (yaklaşık 5 dakika sürecektir). Berraklaşmasını beklerken 500 g koka çayınızı başka bir kovaya (Kova B) ekleyin.

Bir beher veya ölçü kabı kullanarak A kovasındaki Na2CO3 çözeltisinden yaklaşık 1 litreyi B kovasındaki 500 g koka çayına dökün ve eldivenli ellerle iyice karıştırın. Bir süre sonra yeşil çay yapraklarının siyaha dönmeye başladığını ve keskin bir koku yaydığını fark edeceksiniz. Yaprakların dokusu da saksı toprağının dokusuna benzeyecektir. Bitki maddesini sıktığınızda kil gibi kendi kendine şekillenmeli ve su çıkmamalıdır. Eğer sıktığınızda su çıkıyorsa çok fazla su eklemişsiniz demektir ve suyu emmesi için biraz daha kuru çay eklemeniz gerekecektir. Kek karışımı yapmakla tamamen aynıdır, eğer çok fazla su eklerseniz daha fazla çay ekleyin, yeterli su eklemezseniz biraz su ekleyin ve doğru miktarda olana kadar biraz karıştırın.

İyice karıştırdıktan sonra artık toprak görünümünde olan bitki maddesini ekstraksiyon kabına aktarın ve 500 g'lık bir çay partisini daha karıştırın. Bunu küçük partiler halinde yapmanın nedeni, Na2CO3 çözeltisinin yapraklara eşit bir şekilde dağıldığından emin olmaktır. Tüm çay Na2CO3 çözeltisi ile hazırlandıktan ve ekstraksiyon kabına yerleştirildikten sonra, çözeltinin yaprakları gerçekten parçaladığından ve kokaini serbest bıraktığından emin olmak için yaklaşık 1 saat boyunca üstü kapalı olarak bekletin.
VCNxO2KTkF

(Aşağıda) 1 litre Na2CO3 çözeltisi içinde karıştırıldıktan sonra
B0iYzKQMOo

(Aşağıda) Sıkın ve hiç su çıkmasın
CbkxNnGhW1
(Aşağıda) Bitki maddesi kil gibi kendine yapışır
EHrGn3wvis

(Aşağıda) 2,5 kg bazlı çay yaprağı ile doldurulmuş reaksiyon kabı
XPE4OA2bzy

(Aşağıda) Reaksiyon kabının içine daha yakından bakış
T5fbD1BAcj
1 saat bekledikten sonra reaksiyon kabı 12 litre gazyağı ile doldurulur ve 24 saat bekletilir. Bu süre zarfında gazyağının yapraklardaki tüm kokaini çektiğinden emin olmak için birkaç kez iyice karıştırın ve pompa sisteminizi ve ayırma hunisini 300 mL %5 H2SO4 çözeltisi ile yarıya kadar doldurun.

24 saatlik bekletme süresinin sonunda pompayı açın ve gazyağını ayırma hunisindeki alt H2SO4 katmanından geçirerek tekrar reaksiyon kabına aktarın. Asit tabakasının tüm kokaini gazyağından çektiğinden emin olmak için bu sirkülasyonu 24 saat daha devam ettirin.

24 saatlik sürenin sonunda pompayı kapatın ve asit katmanını gazyağı katmanından ayırın. Eğer gerçek bir ayırma hunisi kullandıysanız, bu çok kolay bir iştir, ancak benim getto eşdeğerimi kullandıysanız, sadece uç kapağını açmanız ve asit tabakasını plastik bir tek kullanımlık sandviç torbasında yakalamanız gerekecek ve bir miktar kerosenin de gelmesine izin vererek tüm asit suyunu içine akıttığınızdan emin olun. Daha sonra torbanın alt köşesini keserek asit katmanını bir beherde yakalayıp gazyağı katmanını atarak katmanları ayırın.

Önemli Not: Akışın çok türbülanslı olmadığından emin olmalısınız, aksi takdirde güçlü akım H2SO4\kokain su katmanını yavaşça reaksiyon kabına çeker ve ürün kaybedersiniz.

Kontrol etmenin yolu hunideki iki katmanın buluşma noktasına bakmaktır. Eğer gazyağı tabakasının içinde yüzen küçük su kabarcıkları görüyorsanız sorun yok demektir, ancak tüm ayırma tabakası deli gibi hareket ediyorsa kısmanız gerekecektir. Bu nedenle pompa için değişken voltajlı bir DC güç adaptörü satın almak gerçekten iyi bir fikirdir.

Benim kullandığım 2,4 amperlik değişken DC güç adaptörü 3, 4,5, 6, 7,5, 9 ve 12 volt ayarlarına sahip. Çalışmanın başlangıcında 12 voltun aslında çok hızlı olduğunu ve ayırma katmanlarını çok fazla rahatsız edeceğini, ancak sona yaklaştıkça (yaklaşık 12 saat sonra) filtrenin giderek daha fazla tıkanmasıyla akışın yavaşlayacağını görüyorum. Bu nedenle, gece boyunca 7,5v'de başlatmanın ve ardından son yarısı için (gerekirse) 12v'ye getirmenin daha iyi olduğunu buldum.

Yine bu gerçekten sadece filtrenin ne kadar tıkalı olduğuna bağlıdır, ancak aradığınız şey, ayırma katmanlarını çok fazla rahatsız etmeden elde edebileceğiniz en hızlı akış hızıdır, aksi takdirde asit suyunu kaybetmeye başlarsınız ve daha düşük bir verim elde edersiniz. Hava taşının kullanılmasının bir başka nedeni de budur; sadece yüzey alanını artırmakla kalmaz, aynı zamanda gazyağının su üzerindeki etkisini "yumuşatır" ve ayırma katmanını bozmadan daha hızlı bir akış hızı sağlar.
Bdo5lWRqsF
(Üstte) Ekstraksiyon kabı çalışıyor ve optimum akış hızı.
V4wRLek5Nf

(Üstte) Altta kahverengi H2SO4\kokain tabakası ve üstte az miktarda gazyağı tabakası bulunan sandviç torbası.
Torbanın alt köşesi keskin bir makasla kesilir, böylece sıvı yavaşça dışarı akar. Alt tabaka temiz bir 600 mL'lik behere alınırken, gazyağı tabakası atılmak üzere plastik bir şişeye alınır.

H2SO4\kokain beherine hiç gazyağı girmesini istemezsiniz, bu nedenle şansınızı zorlamamak ve H2SO4\kokain tabakası tamamen bitmeden atma şişesine geçmek iyi bir fikirdir. Ürününüzü kirletmektense asit tabakasının 5 mL'sini kaybetmek daha iyidir! H2SO4\kokain tabakasını kerosenden arındırdıktan sonra artık prosedürün ekstraksiyon kısmını tamamlamışsınız demektir! Şimdi oksidasyona geçme zamanı!
Oksidasyon

Oksidasyon adımını biraz açıklayacağım çünkü insanların kolayca hata yaptığı bir numaralı yer burasıdır.
Yani kahverengi\tan H2SO4\kokain çözeltisine mor bir KMnO4 çözeltisi ekleyeceksiniz. Ancak KMnO4 reaksiyona girerken arkasında koyu kahverengi renkte MnO2 parçacıkları bırakır. Bu yüzden ilk eklemede çözelti mor\pembe olacaktır ancak birkaç dakika sonra solacak ve daha koyu kahverengi olacaktır. H2SO4\kokain çözeltisine giderek daha fazla KMnO4 çözeltisi ekledikçe, her eklemeden sonra daha uzun süre pembe kalacak, ancak sonunda daha koyu ve daha koyu kahverengi olacaktır. Örneğin, 1. ekleme sadece bir ya da iki dakika pembe kalacak ve sonra kahverengiye dönecektir, ancak 5. ekleme muhtemelen yaklaşık 10 dakika kadar pembe kalacak ve sonra kahverengiye dönecektir.

Şimdi tüm bunları bilmenizin tek nedeni, oksitlemeyi durdurmak için mükemmel zamanın KMnO4 ilavesinden sonra çözeltinin yaklaşık 20 dakika pembe kaldığı nokta olduğunu düşünüyorum. Şimdi kulağa yeterince kolay geliyor değil mi?

Kulağa geldiğinden biraz daha hileli çünkü bahsettiğim gibi çözelti, etrafta yüzen tüm MnO2'den daha koyu kahverengi hale gelir ve sonunda çözeltideki pembeyi görmek neredeyse imkansızdır. Endişelenmeyin çünkü rengi kontrol etmek için bulduğum en iyi yol, çok koyu kahverengi H2SO4\kokain çözeltisinden bir miktarını kağıt havlu üzerine damlatmaktır, bu şekilde kahverengiyle karışan pembe rengi kolayca görebilirsiniz.

Bu şekilde çözeltinin ne kadar süre pembe kaldığını kontrol etmeye devam edebilirsiniz. Örneğin, behere 6. KMnO4 ilavesinden sonra süreyi kontrol edin ve 10 dakika kadar bekleyin, ardından bir kaşık ya da başka bir şeyi (ben sadece termometre kullanıyorum) çözeltiye daldırın ve ardından hızlıca bir kağıt havluya silin. Pembe renk kalıp kalmadığını kontrol edebilir, kalmadıysa karışıma bir miktar daha KMnO4 çözeltisi ekleyebilir, bekleyebilir ve tekrarlayabilirsiniz. Çözelti 17-20 dakika civarında pembe kalana kadar bunu yapmaya devam edin. Bu işte iyi olmak için biraz pratik yapmak gerekir ama sabrınız olduğu sürece o kadar da zor değildir!

Mükemmel oksidasyon adımı konusunda çok endişeli değilseniz veya çözeltiyi her zaman kontrol etmekten rahatsız olamıyorsanız, iyi bir temel kural, ekstrakte edilen bir kilogram koka çayı başına 33 mL %6 KMnO4 çözeltisidir.
Bu size her seferinde iyi sonuçlar veren, özen gerektirmeyen bir oksidasyon sağlayacaktır. Prosedür aslında çok basittir ancak önemli olan yavaş, buz gibi soğuk ve iyi karıştırarak ilerlemektir. KMnO4 çözeltisini çok hızlı veya çok sıcak eklerseniz kokaini oksitlemeye başlarsınız - dikkatli olun.

İki beher alın, A beherinde koka yaprağı alkaloidlerinizi içeren %5'lik açık kahverengi H2SO4\kokain çözeltiniz olacak. B beherini %6'lık KMnO4 çözeltisi ile doldurun. B kabındaki %6'lık KMnO4 çözeltisini A kabına yavaşça damlatacağımız için A kabının içine en az 300 mL daha fazla hacim sığacak kadar büyük olduğundan emin olun. Bu işlem en fazla 5 °C'nin altındaki bir sıcaklıkta yapılmalıdır. Bu da yaklaşık 3 - 4 °C'ye kadar soğutmanız gerektiği anlamına gelir. Bunu yapmak için beher A'yı bir buz banyosuna yerleştirin (sadece buz dolu bir kap yeterli olacaktır) ve sıcaklığı ölçmek için bir termometre kullanmalısınız. Kabı daha hızlı soğutmak için bir kaşık kullanarak buzlu suyu kabın etrafında karıştırabilirsiniz. Su beherden ne kadar çok geçerse ısıyı o kadar hızlı emecektir. Alternatif olarak H2SO4\kokain çözeltisine birkaç buz küpü atarak oldukça hızlı bir şekilde soğutabilirsiniz.

Şimdi, çözelti soğuduktan sonra ve hala buz banyosundayken KMnO4 çözeltinizi her 5-10 dakikada bir yaklaşık 10-15 mL ekleme zamanı gelmiştir. Bir çözeltiyi diğerine kolayca aktarmak için 3 mL'lik plastik bir pipet kullanıyorum. 10-15 mL KMnO4 çözeltisi A kabına eklendikten sonra, oksidasyonun eşit şekilde gerçekleştiğinden emin olmak için iyice karıştırılması gerekir. (Ben aslında manyetik bir karıştırıcı kullanıyorum, ancak eğer yoksa termometre ile manuel olarak karıştırın).

KMnO4 ilavesi çözeltiyi hafifçe ısıtacağından, sıcaklığın 5 °C'nin altında kaldığından emin olmak için buzlu suyu A kabının etrafında iyice karıştırmak iyi bir fikirdir. Söylediğim gibi KMnO4 ilavesinin durdurulacağı nokta, kg koka çayı başına yaklaşık 33 mL KMnO4'tür ancak farklı çay yaprağı partileri farklı miktarlarda alkaloit içereceğinden bu sadece bir kılavuzdur.

Temel olarak oksitlenmeyi durdurmak için mükemmel zaman, KMnO4 ilavesinden sonra çözeltinin yaklaşık 20 dakika boyunca pembe kaldığı zamandır. (Ben yaklaşık 17 dakikada durdurmayı seviyorum çünkü hafif oksitlenmiş şeyleri daha çok seviyorum). Son parça eklendikten sonra, kalan tüm KMnO4'ün en az 45 dakika boyunca tamamen reaksiyona girmesi için beherin buz banyosunda bırakılması gerekir.

İşte daha kullanıcı dostu ve takip etmesi kolay bir şekilde yazılmış adımlar.
  • H2SO4\kokain çözeltisini bir buz banyosunda 5 °C'nin altına soğutun
  • Karıştırarak her 5-10 dakikada bir 10-15 mL %6 KMnO4 çözeltisi ekleyin
  • Sıcaklığı 5 °C'nin altında tutmak için A kabının etrafındaki buzlu suyu karıştırın
  • İstenilen miktarda KMnO4 eklenene kadar tekrarlayın
  • Tamamen reaksiyona girmesi için son KMnO4 ilavesinden sonra beher A'yı 45 dakika buz banyosunda bırakın.
(Aşağıda) H2SO4\kokain çözeltisi (solda) ve %6 KMnO4 çözeltisi (sağda)

PiOsLj5Ndp
UNB1deDoab
K5DMOdUlfC

NMZCTxv0aE

(Yukarıda) H2SO4\kokain çözeltisine %6 KMnO4 çözeltisinin ilk 10-15 mL eklenmesi (manyetik karıştırma ile)

1rpADfe5bo
(Üstte) İlk 10-15 mL eklendikten hemen sonra.

CMgo0Be34a

(Üstte) KMnO4 eklendikten sonra sıcaklığın düşük kalmasını sağlamak için beherin etrafındaki buzun karıştırılması.

QrNwt4ZFiU
(Üstte) KMnO4'ün 4. eklenmesinden sonra çözeltinin nasıl göründüğü. (Yaklaşık 40 - 50 mL) Görmesi zor ama çözelti aslında pembe/mor ama kahverengi parçacıklarla dolu.

Psdt1vgako

(Üstte) Renk testi (sağ altta) bu damla 6. KMnO4 ilavesinden yaklaşık 12 dakika sonra beherden alındı ve çözeltide hala biraz pembe var. Bundan iki dakika sonra beherden bir damla daha alınmış ve hiç pembe kalmadığı için daha fazla KMnO4 çözeltisi eklenmiştir. Yukarıdaki geçmiş renk testinden de görebileceğiniz gibi havludaki pembe hızla kahverengiye dönüşüyor.

QnXQDRcWmO
(Üstte) 7. eklememden sonra (yaklaşık 80 - 90 mL) çözelti çok daha koyu görünüyordu (kamera hakkını vermiyor) ve çözelti yaklaşık 18 dakika boyunca pembe kaldı, mükemmel!
Uih7lTNjs1

(Üstte) Tamamen reaksiyona girmesi için 45 dakika beklettikten sonra böyle görünüyordu. Flaş aynı görünmesini sağlıyor ama son resimden daha koyu olduğunu söylediğimde bana güvenin.
M0yFoZ6kEl

Z0FCwNfkmM
(Üstte) Tüm o MnO2'yi filtreleme zamanı. Tüm MnO2'yi yerçekimiyle filtrelemek SONSUZA KADAR sürdüğü için vakumlu bir filtreleme sistemi kullanıyorum (ama yapılabilir)

BFepSZRJsj
(Yukarıda) Filtrelemenin yarısında H2SO4\kokain çözeltisinin artık öncekinden çok daha açık ve çok daha net göründüğünü görebilirsiniz. Ancak bu son aşama değil, çünkü son çok ince MnO2 parçacıklarını çıkarmak için çözeltiyi yerçekimi ile tekrar filtreleyeceğim.

O9qReYvNIx

(Yukarıda) Filtrede topaklanmış MnO2

67bqQB85sT
(Yukarıda) Vakumla filtrelenmiş H2SO4\kokain çözeltisi

X1SdCM7u4Y
(Yukarıda) Yerçekimi ile filtrelenmiş H2SO4\kokain çözeltisi Gördüğünüz gibi artık neredeyse renksiz. Hala hafif sarı bir renk var. Bunun nedeni, daha öforik bir kokain olduğuna inandığım için onu biraz az oksitlemeyi sevmemdir. Eğer tamamen okside etseydiniz, çözelti su gibi tamamen renksiz olurdu. Hızlı bir hesapla ~85 mL (tam olarak ölçmedim) KMnO4/2,5 kg koka çayı, kg koka çayı başına 34 mL KMnO4'e denk geliyor. Kg başına 33 mL'lik tatlı noktanın biraz üzerinde. Bu artık serbestleştirme için hazırdır.

Serbestleştirme

1OFXeUzWxR
W2L95ZofCJ

(Yukarıda) %10'luk amonyak çözeltisinin ilk eklenmesi, H2SO4\kokain çözeltisine çarptığı anda gördüğünüz gibi bulutlanır, ancak karıştırdıktan sonra çözeltiye geri döner. Bu, çözelti aniden koyu sarı olana ve hepsi dökülene kadar devam edecektir.

OIyK1QoMVH
(Yukarıda) Amonyak ilavesi devam ettikçe çözelti daha da bulanıklaşıyor.
Bu, yakında aniden bulanıklaşacağı bir noktada.
IliSQ6NGty

(Üstte) Çözelti bulanıklaştı. Bu noktaya geldiğinde amonyak eklemeyi gerçekten yavaşlatmayı seviyorum çünkü molekülleri serbest hale getirmek için zorlamak istemezsiniz, yavaş ve nazikçe yapın.
KSx8twW35A

(Yukarıda) Bitmiş serbest hale getirmenin üstten görünümü, bu 20 dakika karıştırılmaya bırakılır.
DtEyWiYZK8
(Yukarıda) Hepsi bitti! Karıştırma durdu ve serbest baz kokainin kabın dibine düşmeye başladığını görebilirsiniz. Ayrıca çözeltinin renginin çok soluk sarıdan çok koyu sarıya, neredeyse kahverengi bir renge dönüştüğüne dikkat edin.
7x4bzoQfv9

(Üstte) Filtreleme için kurulum (serbest baz için vakumlu filtreleme kurulumuna gerçekten ihtiyacınız yok, ancak bende bir tane var ve çok daha hızlı hale getiriyor, bu yüzden kullanıyorum)
CxEXzs4i0T
(Yukarıda) Filtrelendikten sonra eski H2SO4\kokain çözeltisi. Teknik olarak şu anda sadece bazı oksitlenmiş bitki yağları ve istenmeyen alkaloidler içeren bir amonyak çözeltisidir.

Tüm freebase filtreye toplandıktan sonra, tüm kirli artık eski freebase solüsyonunu yıkamak için üzerinde temiz bir zayıf amonyak solüsyonu çalıştırmayı seviyorum. Bir beher alın ve musluk suyuyla doldurun ve pH'ı biraz yükseltmek için %10'luk amonyağınızdan bir miktar ekleyin. Daha sonra bu solüsyonu filtredeki kirli freebase kokainin üzerinde gezdirin. Birkaç yıkamadan sonra biraz daha beyazlaştığını göreceksiniz.

Temiz suyla yıkamadan memnun olduğunuzda, filtreyi toparlamanın ve suyu dışarı çıkarmak için sıkmanın zamanı gelmiştir. Kahve filtresini bir çay poşeti gibi bükün ve güç kullanın!

Filtreyi yırtmamaya dikkat edin yoksa kola dökülür. Daha fazla su sıkılmadığında, birkaç kağıt havlu alın ve filtrenin etrafına yerleştirin ve bir kez daha sıkın. Kağıt havlu filtre kağıdındaki son fazla suyu da emecektir. Artık su çıkmamaya başladığında filtreyi geriye doğru sıyırın ve artık kocaman olan serbest bazlı kola taşınızı bir çeşit kurutma tabağının üzerine koyun. Yüzey alanını artırmak için mümkün olduğunca parçalamak önemlidir, böylece gece boyunca tamamen kurur.

I76fRKh2Cb

(Üstte) Freebase kokain! Gördüğünüz gibi zaten biraz kuru ama yine de amonyak kokusundan ve geride kalan sudan kurtulmak için bir gece/gün boyunca tamamen kuruması gerekiyor. Bu, pyrex bir fırın tepsisine yayıldı ve üzerine küçük bir ayaklı fan çok hafifçe üflendi, fanın odanın diğer tarafında olduğunu düşünün, çünkü üflemenizi uçurmak istemezsiniz! Daha ileri gitmeden önce %100 kuru olduğundan emin olmalısınız. Ben emin olmak için en az 12 saat boyunca bir fan üfleyerek bırakıyorum. Eğer gerçekten soğuk bir geceyse kuruması için 24 saat bekletin. Sıcak su kokaini hidrolize edeceğinden, kokaini kuruturken ısıdan kaçınmak en iyisidir.

Gördüğünüz gibi manyetik karıştırma çubuklarını da ekledim (sağdaki beyaz şeyler) çünkü onlar da üzerlerine yapışmış freebase'e sahipler. Freebazın yapıştığı tüm nesneler kurutma plakasına eklenmelidir (kaşıklar, beherler vb.).

Freebaz tamamen kuruduktan sonra, onu bir miktar kuru asetonda (kuru, saf aseton olması gerekir) çözme zamanı gelmiştir. Kokain freebase aseton içinde çözünecek, ancak mevcut diğer bazı safsızlıklar çözünemeyecek ve çok ince parçacıklar halinde çözünmeden kalacaklardır. Bu partiküller bir kahve filtresi kullanılarak basit bir yerçekimi filtrasyonu ile giderilebilir. Süzüldükten sonra artık çok daha temiz olan aseton (temizlenmiş) pyrex fırın tepsisine geri dökülür ve buharlaşmaya bırakılır. Tıpkı son adımda olduğu gibi, işleme devam etmeden önce serbest bazın tamamen kuruması gerekir.

YIj7WQaHbR
(Üstte) Serbest baz filtrelendikten 24 saat sonra artık bir kemik kadar kuru ve aseton çözünmesi için hazırdır
.
SLj02Crlto

(Üstte) Asetonla doldurmadan önce beherdeki kuru freebazı kazıyın.

HRPzBbXfSg
(Yukarıda) Aseton ilavesinden sonra Freebase kokain. Gördüğünüz gibi aslında oldukça kahverengiye dönmüş, bu tamamen hala kalan safsızlıklardan kaynaklanıyor. Ne yazık ki bu noktada filtreleme işleminin fotoğrafını çekmeyi unuttum ama bu sadece çözeltiyi bir kahve filtresinden geçirip temiz asetonu başka bir beherde yakalamaktan ibaret. Tüm kahverengi partiküller filtrede kalıyor ve temiz aseton çok daha az renkli ve çok berrak görünüyor. Bu temiz çözelti pyrex fırın tepsisine dökülüyor ve birkaç saat içinde tamamen kuruyana kadar buharlaştırılıyor. Kalan asetonu tamamen kurutmak için bir saat daha düşük ısıda (40 derece C) fırına koydum.

E2beWkGTNl
(Yukarıda) Tamamen buharlaştırılmış ve fırında kurutulmuş freebase kokain. Ne kadar temiz ve beyaz göründüğünü görebilirsiniz. Bu maddeyi buharlaştırmak iyidir ve çok güzel, güçlü bir kafa yapar.

GJb5N4RLlv

14KNAwfkOg

Freebase verimi 12,056 g geldi

Tuzlama

Temizlenmiş serbest kokain, bir beher içinde bir miktar kuru asetonla, her bir gram serbest kokain için yaklaşık 20 ml aseton olacak şekilde çözülür. Şimdi başka bir behere (Beher B) yaklaşık 100 ml kuru aseton ve serbest kokain gramı başına az miktarda Hidroklorik asit (HCL) dökün. Beher B daha sonra Beher A'nın içine dökülür ve karıştırılır.

Bir süre sonra kokain.hidroklorür çözeltiden dışarı çıkacaktır! Bunun nedeni, serbest kokain hidroklorür tuzuna dönüştüğünde artık asetonda çözünür olmaması ve bu nedenle çözeltiden "düşmekten" başka gidecek yeri olmamasıdır. Birkaç saat sonra çözelti süzülür ve kokain.HCl filtrede toplanır ve kullanılmadan önce tamamen kuruması için bir yere konur.

Kimyasal sınıf %37 HCl için kullanılacak oran, her 1 gram serbest baz kokain için 0,32 gram %37 Hidroklorik asittir. Çok fazla asit eklenirse kokain burundan çekilirken yanar, çok az eklenirse kokainin tamamı çözeltiden tuzlanmayacaktır. Hırdavatçılarda satılanlar her zaman aynı konsantrasyonda olmadığı için %37 HCL kullanılması tavsiye edilir, yani bir parti %28, diğeri %31 olabilir. Bu tuzlama hesaplamalarını bozar ve yanlış bir tuzlama prosedürüne neden olur. Gerçekten de elinizde KMnO4 varsa %37 HCl'yi kolayca elde edebilirsiniz. Bilmeniz gereken en önemli şey, tuzlamadan önce serbest bazınızın tamamen kuruduğundan emin olmaktır çünkü fazla aseton, ağırlığını oldukça fazla düşürecektir ve ağırlık doğru değilse, doğru miktarda HCl'yi doğru bir şekilde ekleyemeyeceksiniz, bu da aşırı tuzlama ve burundan çekildiğinde burnu yakan bir ürünle sonuçlanacaktır.

ZANwbLCGXE
(Yukarıda) Beher A, içinde 12,056 g serbest baz kokain çözünmüş aseton içerir. Gördüğünüz gibi hafif bir rengi var, bunun nedeni az oksitlemeyi sevmem, bu nedenle üründe hala bazı küçük safsızlıklar var, bunların çoğu asetonda çözünmüş halde kalacak ve tuzlama prosedüründen geçemeyecek. Beher B, içinde 3,86 gram %37 hidroklorik asit çözünmüş aseton içermektedir.

1iJn6fWKgm
İki beher birlikte karıştırılır ve ardından çökmesi için bir saat bekletilir. (Yukarıda) Tüm kokain.HCl "karlanmış" halde beherin dibinde duran aseton.

NHd3iLsBKm

(Yukarıda) Filtrelenmiş kokain.HCl

Yine freebase gibi bu da bükülmüş ve içindeki tüm fazla asetonu çıkarmak için çok sert bir şekilde sıkılmıştır
.Son asetonu emmek için yine kağıt havlu hilesi kullanıldı. Birkaç saat boyunca tamamen kurumaya bırakıldı.

3Wp12dLPDr
(Yukarıda) Kokain.HCl filtrelendikten sonra aseton neye benziyor. Gördüğünüz gibi hala renkli yabancı maddelerin çoğunu tutuyor.
2pSPxgn9Wz

(Yukarıda) Tamamen kurutulmuş kokain.HCl
UZ1YJLrf0S

2,5 kg koka yaprağından elde edilen 12,141 g nihai verim %0,48

Moderatörler isterseniz bunu ayrı bir konu haline getirmekten çekinmeyin. Umarım bu topluluktan birilerine yardımcı olur. Şimdiye kadar burada harika bir forum ve daha fazla öğretici ve tartışmayı dört gözle bekliyorum!

Last edited:
View previous replies…

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
İnanılmaz konu :) Bunu denemeyi çok isterdim ama uygun fiyatlı koka çayı / yapraklarını toplu olarak bulmak çok zor ...

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Reaction score
16
Çok miktarda yüksek kaliteli eritroksilum novogranatense yapraklarına erişimim var. Saf kokain elde etmekle de ilgileniyorum.

Idontcarethatmuch

Don't buy from me
Member
Reaction score
1
Tamamen acemi bir soru olabilir ama önemli göründüğü için (ve kelime dağarcığı farklı olduğu için) asetonun ne kadar kuru olması gerektiğini belirtebilir misiniz? Yüzdüğüm yerde %99,5 aseton elde etmek kolay ama %99,9 değil. Asetonun kurutma işlemini atlayıp sadece %99,5 aseton kullanabilir misiniz?

harika iş bu arada

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Reaction score
24
Tamamen saf bir ürün üreten eter ile kokainin nasıl serbest bırakılacağını bilen var mı!

wael gano

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
Kağıda neden sodyum karbonat eklenir?
Alkaloidi suya katmak için asit eklemek ve onu filtrelemek mümkündür. Daha sonra alkali hale getirir ve polar olmayan bir çözücü ile bazı ekstrakte ederiz.
Uzmandan sodyum karbonat ekleme konusunu açıklığa kavuşturmasını isteyin, görevi nedir?

marty€mcfly

Don't buy from me
Resident
Reaction score
16
Genellikle sodyum karbonat ikame edilebilir, ancak genellikle özütlemek için kullanılır.

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32
Hayır, önce alkaloidleri temel almalısınız.

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32
Doğru çeviri.

wael gano

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
İzin verirseniz, bilgi alışverişinde bulunmak için bana özel mesajlaşma programınızı göndermek istiyorum

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Reaction score
137
Deals
8
Koka çayını/yapraklarını Avrupa'ya nasıl getirebileceğime dair bir tavsiyeniz var mı?

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Ben de bunu merak ediyorum, sanırım bu biraz da şans işi. :D

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Reaction score
137
Deals
8
Avrupa'da yapraklara izin verilen herhangi bir ülke varsa, o zaman istenen yere kolayca teslim edilebilir:rolleyes:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Polonya gibi gevşek geleneklere sahip ülkeleri tercih edin :)