Ev Laboratuvarı: DIY Sıcak Plakalı Karıştırıcı

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
İşte geçen gün bahsettiğim çöp. Vevor bunların bir varyasyonunu satıyor

Attachments

• AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 786

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
32
Vevor manyetik karıştırıcım 5L 500w, kullanımın ilk gününde çalışmayı durdurdu. Test olarak su ısıtmak için bir banyo kumu yaptım ve dakikalar içinde çalışmayı durdurdu. Google'da sorunun ne olabileceğini araştırdım ve ocak gözünün soğutucu olarak çalışması için her zaman bir sıvı olması gerektiğini buldum, bu yüzden banyo kumu yapamıyorum.
Ocak gözü kırık olduğu için onu açtım ve seramik ocak gözüne vidalanmış iç sıcaklık probunu çıkarırsam çalıştığını gördüm. Şimdi tekrar çalışıyor! Ocak gözünden sıcaklık kontrolü yok ama harici bir sıcaklık probu var.

cake

Don't buy from me
Resident
Reaction score
17
Bu hafta sonu karıştırmalı bir DIY sıcak/soğuk banyo inşa ediyorum...

Sonuçlarla birlikte cevap vermeyi unutmamak için buraya gönderiyorum.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Peltier soğutma/ısıtma kullanmayı düşünüyor musunuz? Ultrasonun yanı sıra manyetik karıştırma ve verimli ısıtma için ekstra bir direnç koyabilmeniz komik. Alüminyum kullanırsanız veya manyetik kap kullanmazsanız (karıştırıcı için).

View previous replies…

cake

Don't buy from me
Resident
Reaction score
17
Termoliz devridaim soğutucu/ısıtıcı + 12qt kova + 2 küresel vana = soğuk/sıcak banyo ¯\_(ツ)_/¯

Ben üstten karıştırıcı kullanıyorum.

Şişenizde bol miktarda boyun ve etrafta biraz claisens olduğundan emin olun çünkü daha sonra eklemek istediğiniz şeyler aklınıza gelecektir.

Önümüzdeki Pazartesi günü "Kendin Yap 1000 Dolarlık 5L Reaktör" başlıklı bir başlık açacağım.

cake

Don't buy from me
Resident
Reaction score
17
Reaksiyonumun -30C olmasına ihtiyacım olmasaydı 800 dolarlık soğutucu yerine 150 dolarlık bir ısıtıcı alabilirdim ve bu çok daha ucuza gelirdi.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Bunu ilk düşündüğümde aklımda çok daha küçük bir şey vardı... çok küçük değil ama geliştirme/optimizasyon gibi paralel sentez yapabilen. 5L ölçekli bir kesikli reaktör için pilot dememek için hazırlık kesikli demek istediniz. Bu ölçeğin geçmiş ve gelecekteki birçok hazırlığım için en verimli olduğunu düşünüyorum, ancak yöntem kendi kendini doğruladığında ve büyük ölçüde optimize edildiğinde.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Bir tanesini değiştirdim. Bununla ilgili bir gönderi yaptım. UL onaylı değildi. Hayır, hiç de değil.