ketami̇ni̇ nasil alacağim

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Kas içine (IM) genellikle uyluklara ya da damar içine (IV) kolun kıvrımına enjekte edebilirsiniz.
IM yaparken iğneyi çıkarmak ve hazırlanmak için daha fazla zamanınız vardır (1-5 dakika), IV size hemen vururken, IM enjeksiyonu daha ince olurken anında bir telaş sağlar.
Eğer bu ilk seferinizse IM'i tavsiye ederim çünkü IV'ü karıştırmak daha kolaydır ve ayrıca bir hata yaparsanız daha tehlikelidir.
Biyoyararlanım hemen hemen aynı (belki IV ile daha yüksek ama önemli değil) IV yapmayı tercih ediyorum ama yüksek dozlar yaparken sandalyemde hala damarımın içinde bir iğne ile uyanacağım zamanlar olacak.

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Ayrıca ısıtmaya gerek yok ama iyi çözünmezse tuz ekleyebilirsiniz (ben hiç kullanmıyorum)
Steril su döktüğüm bir şişe kapağı alıyorum ve şırıngaya yaklaşık 0,4 ml su alıyorum, ardından ketamini alıyorum (0,1 = karartma 0,07 = ortalama doz) ve şırınganın turuncu kapağını kullanarak cam bir petri kabında eziyorum, ardından şırıngadaki suyu ekliyorum.
Ketamini çözün ve şırınganın içine alın.
Bunu yapmak gerçekten sadece 2 dakikamı alıyor.
Yaklaşık 0,5'ten itibaren doz, süreyi ve daha az yoğunluğu belirleyecektir.
IM enjeksiyonlar için önce vastus lateralis kasını bulun, sonra alkolle temizleyin, sonra gevşetin ve 90 derecelik bir açı kullanarak iğneyi içine bastırın şırıngayı aspire edin ve kan dönüşü varsa, bu bir kan damarına çarptığınız anlamına gelir, bu yüzden çıkarın ve basınç uygulayın. Kan gelmezse, pistona sabit bir hızda basabilir ve enjekte edebilirsiniz, bunu yaptıktan sonra bölgeyi dezenfekte edin ve enjeksiyon bölgesine masaj yapın, sonunda rahat bir yere geçin.
IV enjeksiyonlar için medyan kübital venin olduğu bölgeyi dezenfekte edin ve 45 derece ile bastırın (derinliğe bağlıdır).
Kan dönüşü olup olmadığını kontrol edin, eğer varsa damarın içindesiniz demektir (turnike kullanıyorsanız çözün yoksa damarın patlamasına neden olabilir, turnikeyi çıkardıktan sonra hala damarın içinde olduğunuzdan emin olun) sabit bir hızda enjekte edin, ne çok hızlı ne de çok yavaş.
Bölgeyi dezenfekte edin.
Daha görünür damarlar elde etmek için bol su için, sıcak bir duş alın veya şınav çekin.
Atlanan bir iğne nedeniyle bir yumru oluşmuşsa, enjeksiyon bölgesine hemen sıcak havlu uygulayın ve bunu gün boyunca yapmaya devam edin.
Yumru kaybolana kadar her 6 saatte bir enjeksiyon bölgesine sıcak havlu uygulamaya devam edin.
Eğer hala büyüyorsa ve 3 gün sonra sıcaksa, apse için hastaneye gitmeniz gerekir, aksi takdirde başka sorunlara neden olabilir.
Her zaman yeni steril iğneler kullanın ve dozlarınızı gözünüzde büyütmeyin!

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
10
2 gram kristali 50 ml'lik bir enjeksiyon şişesinde çözerdim, tuzlu göz suyu ile süspanse etmek için. bu bana bir wollop verirdi