Prekürsörler/ekipmanlar nasıl güvenli bir şekilde sipariş edilir?

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Sahte bir isim kullanmalı mıyım? Evimden başka bir yerin adresini kullanamam ama ev adresimi kullanmak güvenli midir? Basit cam eşyaları (beherler, şişeler, reflü kondansatörleri, vb.) eBay veya amazon'dan satın almamın bir önemi var mı?

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Reaction score
158
Cam eşyalar ne zahmetli ne de yasadışı, bu yüzden bence sorun yok. Ayrıca bu durumda "prekürsörler" ile neyi kastettiğinizden emin değilim, ancak yasalarca prekürsör olarak sınıflandırılan bileşikleri kastediyorsanız, bunları sizin için alabilecek bir kimya şirketinde bir katırınız olmadığı sürece çoğunu satın alamazsınız. Ayrıca her kimya şirketi öncül madde üretemez. Genellikle sadece farmakoloji şirketlerine satılırlar. Lisansınız olmadan prekürsör sipariş edemezsiniz. Ayrıca kimyasal sipariş ediyorsanız sahte bir isim kullanmayın derim. Bu tür şeyler sizi izleme listesine aldırır - sahte bir isim kullanmak ve adresinize sipariş vermek. Polislere göre bu bir şey saklıyormuşsunuz gibi görünüyor. Sipariş ettiğiniz kimyasallar için meşru bir kullanım alanı bulun. Eğer size sorulursa bunu söyleyin.

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Tavsiyeniz için teşekkürler. Sorularınıza gelince - öncüller derken aseton, izopropanol, sodyum hidroksit vb. gibi şeyleri kastetmiştim. Amfetamin sentezi için ihtiyacım olan şeyler. Bu kimyasalların eBay'de birçok listesini buldum ve birinin bunları satın almasının şüpheli olacağını düşündüm.

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Reaction score
158
Bildiğim kadarıyla kredi kartıyla ödeme yapsanız bile bankanız, pazar yeri veya ödeme sağlayıcısı (bazı web sitelerinin ödemeyi işlemek için kullandığı 3. taraf web portalları, genellikle kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz ayrı bir sayfaya yönlendirilirsiniz) ödemenin devam etmesi için gerekli olmayan bu gönüllü ek bilgileri sağlamadığı sürece tam olarak ne sipariş ettiğinizi ve hangi satıcıdan sipariş ettiğinizi göremez. Ebay gibi pazar yerleri veya kural olarak Çin menşeli herhangi bir pazar yeri bunu sağlamaz. Eğer buradan sipariş verirseniz, ödeme önce pazar yerinin sahip olduğu bir hesaba gönderilir ve daha sonra satıcıya iletilir, yani kimyasallar gibi "şüpheli" bir şey sipariş ederseniz, bankanız aslında bir kimyasal sipariş ettiğinizi göremez, sadece Ebay'den bir şey sipariş ettiğinizi görebilir.

Ancak, paketleme satıcıya bağlıdır! Yasa dışı şeyler sipariş etmek, özellikle paket nakliye sırasında yetki alanlarını geçtiğinde (paket AB'den ABD'ye veya tam tersi şekilde gittiğinde) risklidir, bu durumda gümrük tarafından kontrol edilir. Etikette yasadışı bir kimyasalın adı yazıyorsa, buna el koyacaklardır. Aynı şey, bunu fark ettiklerinde veya paket içeriği tarandığında genel olarak şüpheli göründüğünde de geçerlidir. Yine de deneyimlerime göre kimyasal madde satıcıları şüphe çekmemek için paketleri başka bir şey olarak etiketlemekte oldukça başarılılar. Bunu yasal kimyasallarda bile yapıyorlar. Şüpheli satıcılardan ve pazar yerlerinden uzak durursanız sorun yaşamazsınız. Bu forumda sorabilirsiniz, genellikle oradan daha önce sipariş vermiş biri meşruiyeti doğrulayabilir. Ben kendi yetki alanım dışından asla kimyasal sipariş etmiyorum ve bu nedenle hiçbir sorun yaşamadım.

Bu kadar küçük bir şey için sizi eleştirmek istemem ama bahsettiğiniz kimyasallar "öncü" değildir. Öncül, nihai veya sondan bir önceki sentezde temel yapı taşı olan bir kimyasaldır (yasadışı bileşiklerin sentezinde doğrudan uygulanabilecek şekilde düzenlenmiş fonksiyonel gruplar ve atomlardan oluşan bileşim). Bir öncül genellikle yasadışı bir bileşik elde etmek için değiştirilir (genişletilir veya indirgenir). NaOH veya IPA gibi maddeler yalnızca öncülün reaksiyona girmesi için gerekli koşulları yaratan çözücülerdir. Prekürsörlerin aksine bunlar genellikle aynı ya da yakın bir sonuç sağlayan birbirlerinin yerine kullanılabilirler. Son derece geniş bir uygulama yelpazesine sahip olan bu tür çözücüler genellikle yasaldır ve tamamen şüphe uyandırmaz. Deneyimlerime dayanarak, sipariş ettiğiniz herhangi bir kimyasalın meşru kullanımı için her zaman bir açıklama hazırlamanızı tavsiye ederim. Daha sonra şüpheli olsanız bile, bunları meşru bir şekilde kullanmış gibi görünürseniz kovuşturmadan kaçınabilirsiniz.

Aramızda başka bir gizli kimyager gördüğüme sevindim. İyi yolculuklar. Sorularınızdan yola çıkarak bu yolculuğa yeni başladığınızı tahmin ediyorum, bu nedenle dostça bir tavsiye olarak işlerin berbat olmasını bekleyin. Tüm hatalardan veya sonuçlardan kaçınabileceğinizi düşünmeyin. Eğer gerçek dışı beklentileriniz yoksa dediğim gibi hayal kırıklığına uğramazsınız.

general

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
18
Her zaman yanıtlarınızı görüyorum, insanlara cevap veriyorum. Şimdiye kadar gördüğüm her şeyde çok mantıklı bir iş çıkardığınızı düşünüyorum. Öğrenmek için buradayım, bu yüzden insanların sorduğu veya söylediği her şeye çok dikkat ediyorum ...

View previous replies…

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Reaction score
158
Faaliyetimin size bir şekilde yardımcı olmasına sevindim. Her zaman yeni başladığım zamanları düşünürüm ve birinin bana bu tür cevaplar vermesini veya rehberlik etmesini dilediğimi hatırlarım, bu yüzden yapmaya çalıştığım şey budur.

general

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
18
Bu harika dostum! Ben de sıfırdan başlıyorum. Biraz kafa karıştırıcı oldu, kafam wikipedia ve msds veri tıkanıklığından lapaya dönüyor. İhtiyacım olan her şeyi satın alıp çalışarak yaklaşık 6 ay daha düşündüm ve olmalıyım? Synth'in bazı bebek adımlarını denemeye hazırım.lol.lanet olsun bunu 30 yıl önce yapmalıydım adamım! Lol.

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Reaction score
158
Ekipmanı zaman içinde bir araya getirmenize bayılıyorum. İlk başta meth yapmak istediğiniz küçük bir proje gibi ama sonra akıllara durgunluk veren her türlü ekipmana sahip bu elit gizli laboratuvara dönüşüyor. İnsanlar gizli laboratuvar deyince akıllarına boktan sahte meth laboratuvarları geliyor ama sonra laboratuvarınıza bakıyorsunuz ve ne? Bu gerçek mi? Nasıl oluyor da bu yasadışı laboratuvar yasal bir laboratuvar gibi görünüyor?

general

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
18
"meth" yapmak istediğimden ya da yeterince zeki olduğumdan bile emin değilim.amazon faturam tavan yaptı ve küçük alanımı bir şeyler sığdırmak için yeniliyorum.her şey bağımlılık yapabilir, "istenen etki" olmasa bile.bunu yıllarca düşündüm ve doğru olduğunu kanıtladım.bu tür şeyleri bir psikiyatriste söyleseydim beni bogas anksiyete bozukluğu ile etiketlerdi.Niyetim başkalarının muhtemelen anlayamayacağı bir yöne odaklanmış durumda.söylediklerinize gelince, belki de bir laboratuara daha üstün bir zihin durumundan yaklaşmak, her şeyi çok daha meşru kılar, gerçekten emin değilim.kesin olan bir şey var, hiçbir pislik beni "gemi yok dolandırıcılığına" götürmüyor.kabul "bir ürünüm yok, ama bir şeye doğru olası bir yönüm var!"kahverengi pirinç çorbası" na cevabımı görürseniz, o zaman benim sorunlu ikilemimi görebilirsiniz.

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Hemen hemen tüm cam eşyalarımı ve laboratuvar ekipmanlarımı amazon'dan ve bazı özel malzemeleri de ebay'den satın aldım. Uzun yıllardır hobi olarak (amatör) kimyagerlik yapıyorum, bunu yapan pek çok insan var, cam eşyaların DEA için bir tehdit oluşturmadığından bahsetmiyorum bile, odaklandıkları kimyasallar. Şimdiye kadar satın aldığım hiçbir şey hakkında kimse soru sormadı.

Ama amazon'dan kimyevi madde almaya gelince, sorun yok. Şüpheli bir şey satmıyorlar, bu yüzden oldukça güvenli. Ebay'de iyot gibi orta derecede yasadışı şeyler var gibi görünüyor ya da bazen LiAlH4 ortaya çıkıyor ya da bunun gibi bir şey ... Size nasıl tavsiyede bulunacağımı bilmiyorum. Yine de iyi olduğundan oldukça eminim. Sanırım bazı şirketler hata yapıyor ya da tecrübelerime göre daha küçük şirketler. Genellikle sadece işletmelere sattıkları ya da ikamet adresine göndermeyecekleri bir şeyi satın almanıza izin veriyorlar. Örneğin bromoetan satın almak için internete girdiğim hemen hemen her yerde lisans almanız gerekiyor, ancak yeterince arama yaptıktan sonra lisans gerektirmeyen veya kötü bir kimya olarak sınıflandırmayan bir tane buldum.... ya da başka bir şey. Onlardan sadece bir kez alıyorum ve kimseyi korkutacak kadar yüksek miktarlarda almıyorum, bu yüzden bir sorun olması muhtemel değil (bir seferde 250-500 ml gibi). Ancak DEA liste 1 kimyasalları gibi ağır şeyler ya da ülkeniz için organizasyon her neyse, unutun..... kendi bokunuzu sentezlemede iyi olursunuz. Kimyasallar söz konusu olduğunda.... işte o zaman daha stratejik olmanız gerekir.

Benzersiz bir durumdayım, yakınlarda eski usul bir kimya malzemeleri mağazası olduğu için yeterince şanslıyım. Öncelikle üniversitelere ve yerel işletmelere satış yapıyorlar. İnternet yaygınlaştığından beri pek yaygın değiller. Ancak orada birkaç yıl geçirdim ve beni sadece bir arka bahçe / amatör / hobi kimyacısı olarak tanıdılar ve bir süredir yasal olarak bunu yapıyordum.... Bu yüzden eğlenceli şeylere girme zamanı geldiğinde, sodyum nitrit, sodyum borohidrit ve hatta potasyum permanganat gibi orta derecede zor şeyler elde etmek kolaydı, "tabii ki işte, iyi eğlenceler, bu sefer ne yapıyorsun?" **iyi düşünülmüş bir yalan ekleyin ve zamanınızı saçma sapan bir şey için boşa harcıyormuşsunuz gibi görünmenizi sağlayan aptal üniversite düzeyinde bir şeyde kullanılacak bir reaksiyon tanımlayın** .... Yolunu bulacaksın.

Ayrıca bazı temel bilgiler için bunu da okuyun. 90'lardan kalma ama yaklaşım hala kesinlikle geçerli olacak kadar benzer.
https://alraziuni.edu.ye/uploads/pdf/Loompanics-The-Construction-And-Operation-Of-Clandestine-Drug-Laboratories.pdf

Last edited:

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Teşekkürler dostum, bazı kimya tedarik mağazaları bulmaya çalışacağım. ABD'de misiniz, çünkü bu tür mağazaları bulmanın benim yaşadığım Avrupa'dan daha kolay olduğunu tahmin ediyorum.

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
evet ben..... çin'de her şey var... özellikle cam eşyalar. ebay'de çok var...

general

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
18
hey cevap i̇çi̇n teşekkür ederi̇m.oğlum forumda kendi̇mi̇ tam bi̇r aptal gi̇bi̇ hi̇ssedi̇yorum ama uzun soluklu bi̇r i̇ş i̇çi̇n buradayim.kafama bi̇r şey koyduğumda boşuna pes etmi̇yorum.... bunu söylemem gerekti̇ği̇nden emi̇n deği̇li̇m??.belki̇ forumdan gülüp geçeri̇m.lol.ama beni̇m hi̇kayem ''''hukuk 2011 yilinda benden i̇şlev görmem i̇çi̇n gerekli̇ olan bi̇r şeyi̇ aldi.Doktorlar hiçbir zaman bir cevap bulamadılar ve ben de onların cahil hallerine karşı sabrımı kaybettim.lol.Onlardan çok daha zekiyim, ama bunun için yeterince zeki olduğumdan emin değilim!.sadece maddenin ne olduğuna dair teorilerim var ve son yıllar "ne olduğuna dair hayaleti kovalamak" için cehennem gibiydi!''her seferinde bir parça satın alıyorum, ama bu benim ülkemde çok zor. zihnim içine çektiğim tüm verilerden pelteye dönüşüyor. gülmek ... ilk önce neyi satın aldığım ve ilk önce neyi incelediğim konusunda çılgınlığım için kesin bir yöntemim var.'''link için teşekkürler adamım'''' bu günlerde her şeyi okuyorum!!!kimyasal bir katır bulmuş olabilirim,''asla uyumamak''ın dediği gibi,bu terimi seviyorum.amazon alımlarım çıldırdı adamım...gülmek son olarak burada soru sormak için gerçek bir ahmak gibi hissediyorum,cehennem gibi büyük bir havuzda çok küçük bir balığım!!!

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Reaction score
158
Aptal olduğunu düşündüğüm bazı insanların neler yapabildiğine şaşıracaksınız. Demek istediğim, basit bir sözde meth aşçısı bile kimya açısından oldukça ilginç ve karmaşıktır.

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
662
Ekipman reaktiflerinin satın alınması, herhangi bir laboratuvarın ana görevidir. Bu, özel ilaç kontrol hizmetlerinin dikkatini çekebileceğiniz çok önemli bir çalışma aşamasıdır. Reaktifler ve ekipmanlar Çin'de sipariş edilebilir veya bölgenizden satın alınabilir. Pek çok şey çalıştığınız ülkeye bağlıdır. Yakın gelecekte laboratuvarın gerekli reaktif ve ekipmanlarla güvenli bir şekilde tedarik edilmesi için talimatlar yazmaya çalışacağım.

dazrich

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
merhaba, yeni üyeyim, ilk mesajım.
İngiltere'de, ebay'de hala mevcut mu bilmiyorum, tanıdığım biri potasyum nitrat, kükürt tozu ve 2 ay sonra top fünyesi satın aldı.
barut yapımı hakkında youtube videoları izlemiş ve malzemeler ebay'de olduğu için, farklı satıcılardan satın aldığı ve başka kullanımlar için ilan edildiği için kimsenin izlemeyeceğini düşünmüş
top fünyesi̇ si̇pari̇ş etti̇ği̇nde, bi̇r hafta sonra poli̇s/bomba i̇mha gi̇bi̇ her türlü yetki̇li̇ kapisina geldi̇ ve 76 gr kara barut buldu.
Patlayıcı madde bulundurmaktan 4 yıl!

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Reaction score
18
Pmk 13605 48 6 kontrollü ise
PMK 28578-16-7 kontrol edilmiyor mu yoksa ediliyor mu?

Macondor

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
28578'in kontrol edilmediğini varsayalım, ancak. bunu ABD'de ABio tedarikçisinden veya 2cb laboratuvarlarından satın almanın güvenli olup olmadığını bilmek istiyorum..vb. sodyumumborohidid de. kaç kilo veya gram ai olabilir ama ABD'de lütfen bunu bilen biri varsa?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Yukarıda okuduklarımın çoğu olgusal olarak yanlış ve yanlış olduğunu düşündüğüm diğer şeyler de fikir. Öncüller demişsiniz ama listenizde çözücüler ve reaksiyonlar var. Saf asetonu Dollar General'dan 3,50 $/ 16 Oz'a nakit olarak satın alıyorum sülfürik asit, hidroklorik asit, sodyum hipoklorit, sodyum hidroksit, ksilen, toululin, petrol eteri ve diğer birçok kimyasal nalburdan, otomobil parçaları mağazasından ve Walmart'tan nakit olarak satın alınabilir. Bazılarının damıtılması veya ekstrakte edilmesi gerekebilir. Amazon yasadışı şeyler satıyor. Geçen ay Amazon'dan bir gram harmalibe hcl aldım. Öncülleri de izliyorlar. Ebay ve Etsy de kaçak mal satıyor. Güvenli olduğunu söylemeyeceğim. Alabildiğiniz her şeyi nakit alın ya da ön ödemeli banka kartı kullanın.

Mynoghra

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Oldukça ucuz! Benim ülkemde sadece %60'ını yaklaşık 15-20 USD/Litre :( ile alabilirsiniz ve muhtemelen bir izleme listesine alınacaksınız.

Mynoghra

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Ben %30 veya daha az OTC Aseton damıtmakla yetiniyorum :( Ne ucuz ne de çok pratik ama elimde olan bu...