Suda çözünmüş psödoefedrini çıkaramıyorum

Duart77

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Dün eczaneden bir paket psödoefedrin aldım, bu yüzden diğer bileşikleri çıkarmak için suda gördüm, ancak psödoefedrini suda çözdüğümde ve ocağa koyduğumda su buharlaştı ve tencerenin dibinde sadece bir balçık vardı.
Neyi yanlış yaptım? Ateş çok yüksek olabilir mi? Biri bana yardım edebilir mi?

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
36
Saf Susi hapları olmayacaktır, muhtemelen dibinde gak vardır, bir Asit baz ekstraksiyonu yapabilirsiniz ve susi polar olmayan çözücüde koni haline gelecektir, toluen tavsiye ederim.

Duart77

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Araştırıyorum ve beğendiğim bazı yöntemler buldum teşekkürler

View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
36
PH'ı kontrol ettiğinizden emin olmayı unutmayın, eğer Suzi turnusol için alkali değilse, geri akıttığınızda RM karışımınızdan hiçbir şey elde edemezsiniz.

AB'den tolinizi aldıktan sonra genellikle yaptığım şey, hipo/I pişirmeden önce saf ve temiz görünmesi için bir kez daha buharla destile etmektir. Biraz uğraştırır ama buna değer, böylece yolda neyin yanlış gittiğini merak ederek başınızı kaşımazsınız.

Harici süper buharı unutmayın. Liebig'e çeyrek kala.

Duart77

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
anlaşıldı. Sadece bir soru suzi bu psödoefedrin mi?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Sadece su kullanarak haplardan psödoefedrin elde etmeye çalışmak 1990'dan beri pek işe yaramadı. Bunu imkansız hale getirmek için haplara ekledikleri yaklaşık bir düzine farklı kimyasal var. İçerik listesinin bir resmini çekerseniz, bu belirli haplarda hangi yöntemleri kullandıklarını görebilir ve bir ekstraksiyon önerebiliriz. Bu forumda çoğu senaryoda işe yarayan birkaç yöntem sunan bir başlık da var

Duart77

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Bunu duymuştum ama şimdi A/B ekstraksiyonu kullanmayı düşünüyorum

Duart77

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Bu tabletlerin bileşimidir: Triprolidin hidroklorür 2.5 mg tablet + psödoefedrin hidroklorür 60 mg Yardımcı maddeler: laktoz monohidrat, nişasta, magnezyum stearat, povidon ve su.

Bmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Reaction score
1
D3jXKIZJH0

2.5 mg tripro & 30mg PSU Lütfen bu haptan çıkarmam için bana yardım edin çünkü süreçte ilk önce başarılı olamayacağınızdan eminim 🙏

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
10
Öncelikle hap suyunu tercihen NaOH ile alkali hale getirmelisiniz.... PSE solvente yerleşir.... filtreledikten ve her neyse temizledikten sonra PH değeri asit kullanılarak nötr duruma (PH6) getirilir PSE'yi çözücüden buharlaştırmadan sonra elde edilen temiz bir su tabakasına almak için.

Birkaç yöntem olabilir ama bu benimki!

Duart77

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
ama verimli mi? ve bu kadar basit mi?

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
10
Bunu ne kadar sık yaparsanız o kadar çok pratik yaparsınız.... çok basit... ama haplarda saçmalık olup olmadığını kontrol edin cadı bir EPH ekstraksiyonu yapamaz....

Duart77

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
ilacımdaki bileşikler şunlardır: Triprolidin hidroklorür 2.5 mg
Psödoefedrin hidroklorür 60 mg
Yardımcı maddeler: laktoz monohidrat, nişasta, magnezyum stearat, povidon ve su.

Bu yönteminizin işe yaradığını düşünüyor musunuz?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Yöntem 2, ilk denemede gerçekten güzel kristaller ve yaklaşık %75 verimlilikle sonuçlandı. Daha az bira otu ve bunun gibi şeyler muhtemelen birini %90'a yaklaştırabilirdi

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
10
Eğer temiz, stressiz ve kafanızı konuya vererek çalışırsanız iyi sonuçlar alırsınız..... başlangıçta en fazla %60 almıştım ve temizliğin ve dikkatli çalışmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendiğimde en fazla %93 aldım

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Tabletler yerine efedrin içeren diyet takviyelerinden elde etmek mümkün değil mi?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Sanırım öyle, ABD'de böyle bir şey yok. Onları raftan indirdikleri günü hatırlıyorum, hüzünlü ve tembel bir gündü. İstifçiler ve sarı ceketler kahvaltı ve öğle yemeğiydi.

Duart77

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Gecikme için özür dilerim, hesap şifremi unutmuşum.

Duart77

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Tabletlerim şunları içerir: Triprolidin hidroklorür 2.5 mg
Psödoefedrin hidroklorür 60 mg
Yardımcı maddeler: laktoz monohidrat, nişasta, magnezyum stearat, povidon ve su.

Psödoefedrini sadece etanol ekleyip filtreleyerek ve buharlaştırarak çıkarabilir miyim?

wael gano

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
pH 12 olan alkali suda çözün, ardından toluen veya ksilen ile ekstrakte edin
Daha sonra alkalinitenin azalmamasına dikkat ederek tolueni bir kez suyla yıkayın. Daha sonra tolueni ayırın ve toluenin içine hidrojen klorür gazı pompalayın. Psödoefedrin hidroklorür kristalleri düşecektir. Tortuyu süzün ve kurutun.

View previous replies…

wael gano

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
Alkalinite işlemi gerçekleştirildikten sonra psödoefedrin bazı toluen içinde çözülür. Tolueni sudan ayırın, ardından toluene temiz distile su ekleyin ve sodyum partiküllerini çıkarmak için ikinci kez ayırın. Ardından toluene Hcl gazı pompalayın. Psödoefedrin Hcl tuzu ortaya çıkacaktır. Filtre edin.

Duart77

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşım. Bu işlemin ne kadar verim üretebileceğini biliyor musunuz?