İzomerler ve tartarik asit

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
İzomerleri hiç ayırmadım. Bu işlemi yapan biri bunu benim için açıklığa kavuşturabilir mi?
L+ tartarik asit var {deksto izomeri olan, satın alınması kolay olan)
Ve D-tartarik asit (Levo olan, Çin dışında satın alınması zor olan)
Aslında bunu yapmakla ilgili konuları ve makaleleri okurken biraz kafam karıştı. Diyelim ki dekstro izomer olan L+ tartarik asit kullanıyorum ve elimde 1 mol freebase meth/ampt var. Bunu tam mol freebazı kristalize etmek için mi kullanıyorum?
D meth/ampht D tartat ve L meth/ampht D tartat, bu da bu iki izomere farklı çözünürlükler mi verecektir?
Ya da L+ tartar asit seçiciliği, freebazımın D izomerini kristalize edecek mi, bu da 1 mol freebaz için 0,5 mol L+tartarik aside ihtiyacım olduğu anlamına gelir.
Bir sürü çelişkili bilgi okudum, tartarik asit söz konusu olduğunda çok kafa karıştırıcı. Deneyimi olan varsa, çok memnun olurum.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Burada, bunu bir süre önce yaptım, ilk satır "benim" prosedürümü anlatıyor, D-tartarik asit rotası için ayrıntıya girmedim çünkü ilk elden deneyimim yok, ancak tarif edildiği gibi fazla miktarda L-tartrik kullanmak, en azından optik olarak oldukça saf bir ürün ürettiğini düşünüyorum, henüz kanıtlamak için bir yolum yok ama teori kontrol ediyor, farmakolojinin yanı sıra fark edilir derecede daha iyi, daha düşük kalp atış hızı, spazm yok, azaltılmış bruksizm.Ayrıca literatürü takip ederseniz, L-tartarik asidin(ayrım yapıyorlar) düzenli olarak ele geçirildiği gerçeği de var. "Bana güven kardeşim" gibi bir durum ama dediğim gibi, teori sağlam.

Önümüzdeki günlerde sonuçlarımı ve oranlarımı "kayıt altına almak" için biraz çalışacağım ve bulgularımı göstermek için bir başlık açabilirim veya buraya gönderebilirim.

Ayrıca çizimlerin kusuruna bakmayın, en iyi grafik tasarımcı ben değilim

Ij0D3XaBvK

View previous replies…

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Konunun sonunda resimli versiyon bulunmaktadır. İnsanlar neden oraya bakmıyor ve okumuyor bilmiyorum (Resim 17-20)

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
6
Filltrasyon için normal bir kağıt filtre kullanılabilir mi, yoksa bunun yerine borosilikat cam filtre mi kullanılması gerekir? Amfetamin pH değeri yaklaşık 11 olan zayıf bir baz olduğu için.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Ayrıca tartarat ürününün düşük pH'a karşı çok hassas olmadığını belirtmek gerekir, bu nedenle fazla doz gerçekten zarar vermez, çözelti kırmızı olur, bu da atık kısmının tükendiğini ve fazla asidin flokülantınızdan çok daha hızlı dibe çöktüğünü gösterir, ancak katınız tamamen dayanır ve filtrelendiğinde güzel ve beyaz çıkar, diğer suçlular gibi POOF olmaz *ahem*

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
DÜZENLEME: D meth/ampht L tartate
L meth/ampht L tartat

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
teşekkür ederim, yani L+ tartarik asit seçiciliği D freebazı kristalize ediyor, bu doğru değil mi?
rotasyonu kontrol etmek için ürününüzü bir polarimetre altına koyamaz mısınız, bu ürününüzün zıt saflıkta olduğunu doğrulayacaktır. Sanırım meth'in D izomeri için ortalama +12.5 rotasyona ihtiyacınız var, bunu iki kez kontrol etmem gerekecek.
sonuçlarınızı burada yayınlarsanız iyi olur.
sizce yelek çözücüleri vb. kullanmak için en iyisi nedir?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
İdeal olarak bir alkol + serbest baz, ancak genel sürece entegre edildiğinde, sürecin doğası gereği en az 1, bazen 2 asit baz saflaştırması geçireceklerinden, ekstraktları olduğu gibi kullanmak gibi buharla damıtmamak daha mantıklıdır.
Bir polimetreye erişimim yok, kırılma indekslerini karşılaştırmak için rasemik bir tuz çözeltisi hazırlayabilirim, ancak bunun çok kesin olduğundan emin değilim

View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
Rasemik freebazı önceden buharla damıtmalıyız. Muhtemelen bunu çok daha kolay hale getirecektir. Suda tartarik asit ve polar olmayan serbest bazdan oluşan iki fazlı bir sisteme ne dersiniz ve bunları birlikte karıştırın. O zaman D izomer tartat su katmanına geçmeli ve L freebaz olduğu yerde kalmalıdır.
İkisini de deneyeceğim ve size haber vereceğim

Bu yöntemleri denedikten sonra polarimetremde test edeceğim

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Damıtmak benim için tam bir baş belası, ama siz devam edin, önerdiğiniz sistem kulağa çok kötü gelmiyor, itiraz edebileceğim tek şey tartarik asidin sudaki çözünürlüğü olabilir, ancak bunun süreci nasıl etkileyeceğinden veya etkileyip etkilemeyeceğinden emin değilim, bulgularınızı merak ediyorum, bizi haberdar edin

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Tartarik asidin asetondan ziyade alkollerde daha fazla çözündüğü gerekçesiyle aseton yerine bir alkol, asetonda daha iyi çalışabilir, denemedim

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
Diyagramlar çok yardımcı oluyor, güzeldi. Denediğimde sonuçlarımı burada yayınlayacağım

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Grafikte bir sorun olduğunu düşünüyorum.
Eğer L+-tartarik asit kullanırsanız (daha ucuz ve bulunması daha kolay) D enantiyomeri (amph,Meth) göründüğü gibi katı halde değil çözeltide olacaktır.
Eğer D-tartarik asit kullanırsanız (daha pahalı ve bulunması zor) D enantiyomeri (amph,Meth) katı halde olacaktır.
Teşekkürler.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Şeması doğru. Tuz katı halde çökeltilir. Fark yok, d-amfetamin l-tartarik asit tuzu veya l-amfetamin d-tartarik tuzu. Asidi değiştirebilir ve aşağıdaki prosedürlerle katı halde farklı izomer elde edebilirsiniz.

Not: Aynı şey metamfetamin için de geçerlidir.

View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Tamam, ama dediğiniz gibi olsaydı bile, ki öyle olduğunu sanmıyorum, yine de uygun olurdu, BİRİ çökeldiği sürece hangi şekilde olursa olsun ayırma yeteneğine sahip olursunuz

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
"Fark yok, d-amfetamin l-tartarik asit tuzu veya l-amfetamin d-tartarik tuzu"
Demek istediğim L+tartarik (d-tartarik/dextrotartarik/D izomeri) ile D-amph veya D-meth'in katı kısımda değil çözelti kısmında olacağını biliyorum.
Teşekkürler.

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
25
Merhaba, efedrin ve psödoefedrin yönteminden sentezlenen metamfetamin %99 saflıkta d-metamfetamin izomeri verir mi? Vermiyorsa ne kadardır?

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
6
Patton değilim ama: kullanılan efedrin bir bitkiden elde edilmiş olsaydı sadece D-meth üretirdi, çünkü bitkiler doğal olarak sadece L-efedrin üretir (reaksiyondan sonra zıt enantiyomere dönüşür - bu durumda D-meth). Kimyasal olarak sentezlenmiş efedrin kullanılmışsa, rasemik met elde edersiniz, çünkü efedrin sentezi stereospesifik değildir.

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
Evet g.patton, her iki izomer de başka bir şekilde ayrılır, biri çözücüde diğeri tuz olarak