Kokainin etanol ile yeniden kristalleştirilmesi için maksimum sıcaklık

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Merhaba kimya uzmanları,

Kokaini %96,5 (190) etanol ile yıkadıktan sonra kurutma işlemini ısıtılmış plaka (3D yazıcı yatağı) ve normal bir ev fanı ile hızlandırıyorum. Normalde öğreticiler 24-48 saat kurutma işlemi öneriyor ancak 50-60 ° C ısı ile birkaç saat meselesi. Bu ısı ile kokainimi dejenere edebilir miyim?
HCL'nin erime noktasının 165-195 ° C civarında olduğunu okudum, ancak birisi hcl ile bağın kırılabileceğini ve bundan önce bir noktada ürünümü işe yaramaz hale getirebileceğini belirtti. Bu doğru mu?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Ürünler gerçekten de "yağlanabilir", ancak bunun neden olduğunu tam olarak söyleyemem, belki birileri buraya girebilir, pH ile ilgili olabilir idk
Her neyse, teorik olarak tarif ettiğiniz gibi iyi olmalı

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Tamam, şimdi çok fazla inceleme yaptım ve kokaininizi 70 ° C'nin üzerinde ısıtırsanız kıracağınızı söyleyebilirim. Ancak 60 °C'nin altında kalırsanız kuruma hızını çok artırabilirsiniz. Örneğin, dakikalar içinde bir aseton yıkaması yapabilirim. Sonuç, tüketmek için rahat olacaktır. Önemli olan kısım, kurutulmuş filtreden elde edilen ıslak aseton konkaininizi bir ısıtma plakası üzerindeki bir kırıcıya koymanız gerektiğidir. Kristalleri yönlendirmeye ve ezmeye devam edin, hala hiçbir şey beherin üzerine yapışamaz.
Etanol ile 70 °C'de yıkamayı denedim ve toz ile neredeyse inaktif hale geldi. Yani iki teori var. Görünüşe göre kokain ve etanol 70C'nin üzerindeki sıcaklıklarda birbirleriyle reaksiyona giriyor ve hoş olmayan bir şey oluşturuyor ya da hcl kısmı kırılıyor. Biri nedenini biliyor mu? Ürünüm şekerle kesilebilir mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Kurutmayı hızlandırmak istiyorsanız vakum kullanın. Kokaininiz %100 güvenli ve sağlam olacak =) Etanol ve aseton kokain hidroklorürü çok iyi çözer.
Öyle değiller. Saf kokain HCl'nizi yıkarsınız ve sanırım filtrede bazı yabancı maddeler bırakırsınız.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Kokainle biraz oynadım ve bana göre su burada dostunuz çünkü su H+ ve OH-'dir, tüm bu H+ suyu bir asidin pH bölgesine sokar ve bu da kısmen ayrışmış C+HCl'yi korur. Bir diğer faktör de bir sıvının kaynama noktasına ulaştığında daha fazla ısınmayacağıdır. Sadece tencereden çıkana kadar daha fazla kaynar. Bu, deniz seviyesinin altında olmadığınız sürece genellikle 100°C'de( biraz daha az) gerçekleşir.
Sanırım etanol kokainle reaksiyona giriyor. Bu in vivo olarak kanıtlanmıştır. Vücudunuz kokain ve etanolü etilbenzoilekgonine, yani koketilene dönüştürür.
Buz gibi soğuk suyla ekstraksiyon bence en iyisi. Gram başına yaklaşık 4 mL buz gibi soğuk su, çökmesini bekleyin ve süzün. Kokain suda ÇOK çözünür (1g/1ml), bu yüzden buz gibi soğuk su kullanırsınız, pek çok katkı maddesi suda çözünmez. Daha sonra
3ml'yi buharlaştırmak için saniyeler

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
HCl tuzu değil, kokain serbest bazı (in vivo) vardır.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Doğru. Koketilen de bir Lewis asidi değil, kokain bazı ve etanol. Metil esteri alıp yerine etil esteri koyan bir "transesterfikasyon". Aradaki fark bu.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
"Yağın dışarı çıkması" konusunda, bunun basitçe ayrışmak anlamına geldiğini düşünüyorum. Örneğin suda, konka HCL %50 oranında ayrışır, yani moleküllerin yarısı parçalanır ve kokain 1+ ve Cl- haline gelir. Kokain 1+, yolda okuyabileceğiniz bir şeydir. Baz kokain değildir ve asit tuzu da değildir. Bir Lewis asidinin eşlenik bazıdır.

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Bir dahaki sefere su yolunu deneyeceğim. Teşekkürler :)

Bir şey fark ettim. Tam kristalleşme için beklememe gerek yok. Etanol buharlaşır buharlaşmaz kazımaya başlayabilirsiniz. Ben bunun için 55 °C kullanıyorum. İlk başta her şey yapış yapış olacak ama kısa sürede kristaller ve toz oluşturmaya başlayacak. Etanol insan tüketimi için üretildiğinden, üründe bir miktar etanol kalması o kadar da kötü değildir.

Daha fazla bilgi için bu konuya bakın: https://drugs-forum.com/threads/coc...llization-alternative-to-acetone-wash.169203/
Konuya dönecek olursak. Bugün çözünmüş HCL'yi geri almak için 85 °C sıcak su kullandım. Bundan sonra ürünün içinde hala aktif bir şeyler vardı. Yani sıcaklık ile kokainin dejenerasyonu arasındaki ilişki hakkında hala bir fikrim yok.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Bir keresinde aptallık ettim ve onu çıkarmak için buz gibi soğuk su yerine sıcak su kullandım. Sıcak suda başka bir şey de çözündü. Biraz kesilmiş. Şeker ya da bebek maması gibi görünüyordu, ancak buharlaştırdığımda neredeyse karamel ya da erimiş emici gibi çamura dönüştü. İçindeki kokaini çıkarmaya çalışırken hiç şansım olmadı ve bir gram kokain kaybettim. Soğuk su kullanın

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Aynı şey benim de başıma geldi. Bir noktadan sonra kahverengi yapışkan madde elde ederseniz, bunu asetona bulamanız gerekir. Bunun için mutfak kazıyıcımı ve bir diş kazmasını kullanıyorum. Aseton, yapışkan maddeyi neredeyse anında sert ve kristal görünümlü hale getirecektir. Her şeyi ince ve toz haline getirmek için asetonun içindeyken katı bloğu ezin. Bu, beherde kum veya talaş gibi görünecektir. Kalıntıları süzün ve asetonun buharlaşmasına izin verin. Katı madde oluşturan her şeyi tekrar ezin. Rengin daha parlak ama hala kar beyazı olmayan bir renge dönüştüğünü fark edeceksiniz. Atılan asetonunuz kehribar gibi görünecektir.
Artık elinizde tekrar asetonla yıkanabilecek ya da alkolle yeniden kristalleştirilebilecek ama en önemlisi kaybolmayacak bir toz var. Ben alkolle yeniden kristalleştirmeye karar verdim. Nihai sonucum saf beyaz değildi ama yine de kokain içeriyordu. Eminim daha fazla asetonla tekrarlarsam ya da sizin su şeyinizi yaparsam, tekrar beyaz güç elde etme şansım vardı.

Ben hala bunun ısı yoluyla karamel oluşturan bir çeşit şeker olduğunu düşünüyorum.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Kokain asetonda az çözünür, bu yüzden her seferinde bir miktar kaybedersiniz. Sonunda kurtardığınızdan daha fazlasını kaybedersiniz. Yıllar boyunca kokaini saflaştırmak ya da temizlemek için farklı yollar denerken 1000 dolar kaybettim. Ben de çok başarılı oldum, ancak içinde ne olduğunu bilmediğinizde, yanlış çözücüyü seçmek kolaydır. Bir keresinde buz gibi soğuk suyla bile bir katı battı, diğeri yüzdü, ben de bir şırınga kullandım ve ortadaki suyu emdim. Bu, küçük bir frit buchner hunisi ve vakum pompasına sahip olmadan önceydi. Bu şey arkadaşlarınızı şaşırtacak 😂 insanlar boklarını getirip buchner'den geçirmem karşılığında benimle paylaşıyorlar. Kokain için buz gibi soğuk su, meth için kaynar izopropil. Sonra saçmalıkları tezgahın üzerine dökebiliyorum ve tam olarak ne miktarda ve kıvamda olduğunu görebiliyorsunuz. Birkaç ay önce bir adam 5 gr meth getirdi ve ben de 1,5 gr sofra tuzunu süzdüm. Birkaç kızgın telefon görüşmesi yaptı.

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Kısa bir süre önce bir frit buchner aldım. Bir şeyleri saflaştırmak gerçekten insanları cam eşya satın almaya götürüyor :D
Eğer sizi doğru anladıysam, aseton yıkama, A / B ekstraksiyonları vb. gibi diğer tekniklere ihtiyacım yok. ? Sadece soğuk suyla işleme konusunda ustalaşmam mı gerekiyor?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
A/B ekstraksiyonu, işte bu ciddi bir iştir. 😂 Bunu yapabilmek ayakkabı bağlamak gibidir, zorunludur, ama ben bundan kaçınıyorum. Geçen ay bir miktar meth üzerinde A)B yaptım ve sülfürik asit içine damlatılmış hcl ile çökelttim ve çözücü naptha idi. Bunu her seferinde pipodan döktüğüm 5 gr içilmiş kahverengi madde üzerinde yaptım. Daha önce hiç yapmadığım gazlama için sadece ev işiydi. Bununla birlikte, A/B olmadan kokainden her şeyi elde edebileceğimi söyledim. Kloroform metilen klorür ile üçlü yıkama, levamizolü nötralize etmeye gerek kalmadan hcl'den bile çıkarır

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Bu belge web'den silinmiş gibi görünüyor. Belki de hakem denetiminden geçememiştir. Ne yazık. Bu belgenin yokluğunda size herkesin levamizol/kokain ayrımı hakkında konuşurken "Microgram dergisi "nden alıntı yaptığı bu belgeyi sunacağım. Tablo 1 özellikle
QQYxT13ELB

Şimdi size Journal of Analytic toxicology'den PTHIT (levamisole/ dekstramisole) içeren yasadışı kokain örneklerinin %79'unun ağırlıkça %30 veya daha az PTHIT içerdiğini ve %93'ünün kokain hcl'ye oranla %40 veya daha az PTHIT içerdiğini belirten bu belgeyi sunacağım.
IgcPwL5AB6

Dolayısıyla numunelerin %79'u %4,1 veya daha az PTHIT içerecek ve HCL'nin kloroformla sadece 1 kez yıkanmasından sonra %30-40'tan başlandıktan sonra numunelerin %93'ü muhtemelen %8'den az PTHIT içerecektir. Bu veri noktası, %40 noktasını tahmin etmek için %30 ve %50 veri noktaları arasındaki medyan rakamları hesaplanarak elde edilmiştir.
Aynı belgede yer alan 5 hekzan yıkamasına ilişkin veriler karşılaştırıldığında, sonraki kloroform yıkamalarının bu rakamları daha da iyileştireceği sonucuna varılabilir.
Dolayısıyla, kokainin hcl tuzu üzerinde kloroform/su yıkamasının, ondan levamizol elde etmek için uygun bir yöntem olduğu yönündeki görüşümü koruyorum.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Mesele şu ki, -kokainin 5 sentezini okudum ve okuduklarıma göre, psödoekgonin ekgoninden daha düşük enerjili bir moity, bu yüzden yeniden düzenlemek istiyor ama sterik olarak engelleniyor. ANCAK yeterince enerji eklerseniz konfigürasyonunu değiştirecektir, bu da boku yediği anlamına gelir. Bunların hepsi biraz kimya eğitimine dayanıyor ama kokain üzerine kimya dersleri çok pahalı. Geçen yıl buchner'dan geçirdiğim bir miktar (2 gram) kokaini buharlaştırıyordum ve kafam iyiydi. Lanet bir aptal gibi pyrex turta kabımı ocaktan alıp lavaboya götürdüm ve soğutmak için üzerine biraz soğuk su döktüm. Güle güle 200 dolar. Patladı, sikime çarptı ve 1/4g'ı kurtaramadım.

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Üzücü Hikaye :(
A/B'yi kolaylaştırmak için 3D-Baskı yapılabilecek bazı parçalar tasarlamayı düşünüyorum. Şu anda yaptığım bazı deneyleri zaten yapmışsınız gibi görünüyor. Hangi kokain saflaştırma tekslerini önerebilirsiniz?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Gerçekten zorunlu olması gerektiğini söylediğim tek şey, buz gibi soğuk (tercihen damıtılmış) suda çözülmesidir. Sadece birkaç veya 3 ml/g. Ezin (ben derin bir priz ya da AA pili seviyorum) biraz çalkalayın ve oklava ile ezin (bir poşet içinde) içine suyu koyun, iyice karıştırın. Bir dakika bekletin ve çamuru bırakarak suyu pyrex bir kaba boşaltın ve ocakta buharlaştırın. Bu çok kolay, gerçek bir kimyaya gerek yok. Sadece 5 dakika kadar sürer. Aynı şey meth için de çok işe yarar. Her ikisi de suda yüksek oranda çözünür (1g/ml'nin üzerinde), bu yüzden buz gibi soğuk su hala onu çözer. Suda çözünen pek çok şey buzlu suda iyi çözünmez. Gerekirse her damlayı almak için bir şırınga veya pipet kullanabilirsiniz. Deneyin. Öncesi ve sonrasını tartın. Genelde %30 kaybederim ve bu, kimya olmadan çıkarılacak çok fazla kesik demektir.
Bundan daha iyisini yapmak isteseydim, 1. adımdaki suyu alır, kabartma tozu ile nötralize eder (çatlatır) ezer, bir filtrede soğuk suyla yıkar, polar olmayan içinde çözer ve hcl'yi çökeltmek için H2SO4 ve hcl+h20 ile gazlaştırırdım.

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
141
Bir sorum var, belki sizler uzmanlığınızla beni aydınlatabilirsiniz. Bir zamanlar elimde gerçekten olağanüstü kalitede bir kok vardı. Balık pulundan daha iyi olduğu kesindi, ancak bu muhtemelen öznel olabilir. Karayipler'deki bir kaynaktan geldiğini biliyorum. Soluk sarı renkteydi. Kuruydu ama kıvamı nemli gibiydi, yumuşak kar gibiydi, topaklar halinde bastırabilirdiniz. İçinde kurumuş kil kıvamında topaklar vardı. Pudramsı/tanecikli ama aynı zamanda tereyağı gibiydi - üzgünüm tarif etmesi zor, bir daha böyle bir şey görmedim. Hatta içinde küçük toprak parçacıkları ve telli bitki sapları bile vardı - "ham" hakkında konuşun. Şimdi, karıştırılmış olamaz demiyorum, ama bundan ciddi olarak şüpheliyim.

Ben de meraklı bir kedi gibi onunla oynuyordum. Bir kaşığa biraz su koyup taş pişirmeye karar verdim. Karbonat kullanmadım. Bok hemen eşit bir şekilde yağlandı ve daha da hızlı bir şekilde bir kayaya dönüştü, bir kuruşla gruplamaya çalışmayı veya soğuk bir şeyle şok etmeyi düşünecek zamanım bile olmadı. Her neyse, molekülün kırılması / aşırı ısıyla "yağlanması" hakkında söyledikleriniz konusunda kafam biraz karıştı. Böyle oldu ve bir kısmı suyun içinde HCl tuzu olarak mı kaldı? Çünkü içine baz eklemedim mi? Bu hep kafamı karıştırmıştır. Size minnettarım çocuklar, teşekkür ederim.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Yağa dönüşmesi ve sudan ayrılması, baz kokain olduğunun açık bir kanıtıdır. Kir ve bitki materyali, temelde bu ürün olması gerektiği anlamına gelir. Kimin adı olduğu nerede olduğunuza bağlı.https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cocaine_paste

View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
141
Kok HCl idi, sodasız bir miktar H2O içinde ısıttım ve olan buydu. Ham macun değildi, bundan eminim. Eğer kastettiğiniz buysa.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Yine de kesinlikle bazdı ya da kokaine kıyasla hcl'nin ağırlığı olan %10 ya da daha iyi bir baz ile karıştırılmıştı. Şey, ben kayboldum. Onlar pişirmek zorundaydı ama sen yapmadın. Ama siz baz olmadan pişirdiğinizi söylediniz. Bir insan içmek için onu ısıtmak zorunda. AMA! İçtiğinizde, ilk yaptığınız şey onu ısıtmak olur. 🤔

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
141
" Şey, ben kayboldum. Onlar pişirmek zorundaydı ama sen pişirmedin. Ama bir baz olmadan pişirdiğinizi söylediniz, yani... Bir insan tütsülemek için onu ısıtmak zorunda. AMA! Tüttürdüğünüzde, ilk yaptığınız şey onu ısıtmak 🤔 " WOT?

Bana da çok mantıklı geliyor. Dediğim gibi, suda çözünüyor. Koklayabilir ya da ateş edebilirsin. Suda çözdüm, ısıttım ve herhangi bir baz eklemeden hemen çıktı ve anında yükseldi.
Pişirmeden içemezdiniz, demek istediğim bu. Ben tüttürmedim ama tüttüren tanıdıklarım onu diğer tozlar gibi pişirmek zorundaydı ve genellikle içine biraz soda ekliyorlardı. Belki de bir baz ile karıştırılmıştı ve ben bilmiyordum - peki ya sülfat formu?