MDP2P'den Methylamin olmadan MDMA'ya (internetten kopyalanmıştır)

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Metilamine Kim İhtiyaç Duyar ki?
Ritter tarafından, Profesör tarafından düzenlenmiştir, Eleusis'e ithaf edilmiştir
Strike tarafından Total Synthesis II içinde yayınlandı

Aşağıdaki prosedür, MDP2P üretimi için Wacker oksidasyon prosedürünün mükemmelleştirilmesi ve yaygınlaştırılmasından bu yana MDMA kimyası alanındaki en büyük gelişmelerden biri olabilir. Bu reaksiyon, şimdiye kadar bir şekilde yeraltı kimyası tarafından keşfedilmekten kaçan yayınlanmış bir sürece dayanmaktadır. Metilamin artık MDMA üretmek için alüminyum amalgam indirgeyici alkilasyon yönteminde bir engel değildir çünkü bu prosedür, MDP2P'nin çok yaygın nitrometandan MDMA'ya indirgeyici alkilasyonu sırasında bu elde edilmesi imkansız ve kararsız malzemeyi yerinde üretir. Nitrometan en basit indirgeme işlemine tabi tutulduğunda metilamin oluşturur, öyleyse neden metilamini ayrı ayrı yapma zahmetine girmek yerine MDMA üretilirken aynı anda yapmayalım?

Nitrometan çok yaygın bir maddedir. Yerel drag pistinize gidin ve yüksek performanslı arabanızın yakıtını dopinglemek için bir ya da iki galon alın. Ayrıca RC model yakıtlarında %40'a kadar saf olarak mevcuttur. Nitrometanı (bp 101°C) model yakıt karışımından fraksiyonel olarak damıtın ve gitmeye hazırsınız. Yakıt formülasyonunda metanol varsa, bir kısmı nitrometan ile azeotropik olarak damıtılarak kaynama noktasını biraz düşürür, ancak bu bir sorun teşkil etmez.

Peki, tüm bunlar nasıl çalışıyor? Kulağa geldiği kadar basit. Alkollü bir nitrometan ve MDP2P çözeltisi, alkole daldırılmış bir amalgamlı alüminyum kütlesine damlatılır, önce nitrometan metilamine indirgenir, amin ve ketonun Schiff bazının oluşmasına izin verilir ve bu da istenen MDMA'ya indirgenir
2 litrelik iki veya üç boyunlu bir şişeyi bir ekleme hunisi ve bir reflü kondansatörü ile hazırlayın ve bir ısı kaynağı sağlayın. Burada çok fazla ısıya ihtiyaç yoktur, bu nedenle büfe aralığındaki bir su banyosundan bir ısıtma mantosuna kadar her şey iyidir. Şişenin içine 55 gram bir inçlik kare alüminyum folyo doldurun. Burada daha önce kafa karıştırıcı derecede ihmal edilmiş olan önemli bir konuya değinilmelidir - folyonun uygun türü ve kalınlığı. Alüminyum amalgam indirgemelerindeki sorun, reaksiyon hızlarının üç ana faktöre bağlı olmasıdır ve bu faktörlerle nasıl oynadığınıza bağlı olarak ya tam bir başarısızlık ya da bir patlama yaşayabilirsiniz ya da daha iyisi, bu tavsiyeye uyarsanız mükemmel bir verim elde edebilirsiniz! Bu faktörler, bahsedilen folyo tipi, keton ve amin reaksiyona girmeden önce HgCl2 çözeltisinin izin verdiği birleşme derecesi ve son olarak reaksiyonun gerçekleştiği sıcaklıktır. Kalın folyo düşük sıcaklıkta yavaş reaksiyona girme eğilimindedir ve genel gıda sınıfı alüminyum folyo gibi çok ince folyo çok hızlı ve ekzotermik reaksiyona girme eğilimindedir, kelimenin tam anlamıyla altınıza sıçabilirsiniz! En iyi sonuçları veren alüminyum, endüstriyel biyoloji camiasında 4" x 4" ebatlarında, .04 mm kalınlığında ve bir kağıt mendille birbirinden düzgünce ayrılmış tabakalar halinde yaygın olarak bulunmaktadır. Otoklavlanmadan önce şişeleri ve benzerlerini mühürlemek için kullanılır. Bunu bulamayanlar için endişelenmeyin. Ağır Hizmet Reynolds Wrap iyi çalışacaktır, sadece reaksiyon hızına daha dikkatli bakılmalıdır. Diğerleri kesilmiş turta kutuları kullanarak başarılı olduklarını bildirmişlerdir. Ana fikir, gerçekten ince folyo kullanmamaktır.

Ayırma hunisini 50 gram MDP2P ve 200 ml metanol içinde çözülmüş 50 gram veya 39 ml nitrometan ile doldurun. 1 litrelik başka bir kapta, bir litre metanole 1,5 g HgCl2 (merkürik klorür) ekleyin ve tüm katıların çözünmesini bekleyin. Çok dikkatli bir şekilde (HgCl2 ölümcül derecede zehirlidir!) metanolik HgCl2 çözeltisini şişedeki alüminyum folyo parçalarının üzerine dökün ve arkanıza yaslanıp sihrin başlamasını izleyin. Eğer folyonun tamamı metanol ile kaplanmamışsa, kaplanana kadar biraz daha ekleyin. Birkaç dakika içinde efervesans başlayacak ve reaksiyon başlayabilecektir. Yaklaşık 5-10 dakika sonra kabarcıklanma yeterli olacaktır ve nitrometan ve MDP2P'nin metanolik karışımını ayırıcı huniden damla damla eklemeye başlayabilirsiniz. Zaman ilerledikçe reaksiyon kaynama noktasına kadar ısınabilir ve alkolün geri akması meydana gelebilir. Metanolün 65°C kaynama noktası bu reaksiyon için mükemmel olduğundan bu sorun değildir (birçok kişinin aynı fikirde olmadığını biliyorum, ancak bunu hayal edin ve göreceksiniz!) Ekleme işlemi yaklaşık bir saat sürmeli ve karışımın en az 4-6 saat sonra veya tüm alüminyum parçaları gri süspansiyona dönüşene kadar reaksiyona girmesine izin verilmelidir. Sıcaklık kontrolü burada ele alınmalıdır. Reaksiyon ideal koşullar altında ilerlerse, tam olarak yukarıda açıklandığı gibi çalışacaktır. İdealden daha az ve daha yaygınsa, reaksiyon yarı yolda yavaşlamaya başlayacak ve iyi bir reaksiyon hızını korumak için harici ısıtma gerektirecektir. Eğer Büyük Güçler gerçekten size karşı ise, karışıma metanol çözeltisi içinde bir gram daha HgCl2 eklenmesi reaksiyonu tekrar başlatacaktır.
Şimdi işin kolay kısmı - ürününüzü izole etmek. Bu yeni sentezin en çekici özelliklerinden biri, standart Al/(Hg) aminasyon karışımının bu noktada ürünü harcanan alüminyum hidroksit çamurundan ayırmak için sıkıcı bir şekilde filtrelenmesi gerektiğidir. Aşağıdaki yöntem bu en sinir bozucu adımı ortadan kaldırmaktadır ve muhtemelen birçok kişiye Al/(Hg) indirgemesinin potansiyeli hakkında yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.

Yaklaşık 1,5 veya 2 litre %35 NaOH çözeltisini karıştırın ve soğumaya bırakın. İlk reaksiyonda üretilen gri alüminyum yapışkanını yavaşça NaOH çözeltisine ekleyin ve büyük bir ayırma hunisine dökün. Belki bir saat bekledikten sonra iki farklı katman ortaya çıkacaktır; üstte ürünün kırmızımsı alkollü çözeltisi ve altta çöp NaOH/Al(OH)3. Çöp alt katmanı ayırın ve atın. Endişelenmeyin, içinde bağlı bir ürün yoktur ve bu geri kazanım sürecinde diğer sentetiklere kıyasla hiçbir filtrelemeye gerek olmadığını unutmayın! Üst katmanı alın ve metanolü buharlaştırarak inanılmaz bir saf olmayan amin ve biraz su elde edin. Vicdansız ruhlar bu ürünü alıp doğrudan kristalize edebilirler ancak bu noktada içinde gizlenen ölümcül bir zehir vardır - çözünmüş cıva tuzları! Bunlar, ham ürünün yaklaşık bir litre toluen içinde çözülmesi ve bir ayırma hunisinde birkaç porsiyon suyla ve son olarak doymuş NaCl çözeltisiyle yıkanmasıyla kolayca giderilebilir. Tolueni, eczane epsom tuzlarının fırında 400 Fahrenheit derecede bir saat ısıtılmasıyla elde edilen yaklaşık 50 g susuz MgSO4 ile kurutun, soğutun ve ardından toz haline getirin. Bir saat bekledikten sonra veya toluen artık bulanık olmayana kadar, kurutulmuş toluen freebase çözeltisini dondurucuda soğutun ve güzel saf MDMA hidroklorür kristalleri üretmek için HCl gazı ile köpürtün. Eğer biraz renkleri bozulmuşsa, asetonla durulayarak cıva kontaminasyonu olmadan bozulmamış saflığa kadar temizlenebilirler!

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Bunu da buldum:

Pmk
Dondurucuda Kasım sonunda yaptığım bir miktar MDP-2-P vardı ve iki nedenden dolayı ondan gerçekten kurtulmak istiyordum: Bozulmasını istemiyordum ve dondurucumda bir List I öncülünün durmasından gerçekten hoşlanmıyordum. Al/Hg'yi metilaminle yaparken her zaman bazı sorunlar yaşadım, bu yüzden nitrometan Al/Hg'yi denemeye karar verdim. Metil Adam, yakın zamanda Hive'da yayınlanan varyasyonuyla gurur duyuyor gibiydi, bu yüzden reaksiyon için onun parametrelerini seçtim.

Bunun müthiş bir reaksiyon olduğunu söyleyerek başlamalıyım. Metil Adam'ın gururu tamamen haklı. Verimlerim harikaydı ve saflık mükemmeldi. Kristalleşme ile birlikte tüm reaksiyonu bir akşam içinde gerçekleştirdim. İndirgeme sıcaktı ancak tamamen kontrol altındaydı, kolayca karıştırıldı, hızlıydı ve çalışması basitti.

İki litrelik düz tabanlı üç boyunlu bir balon hazırladım ve boyunlardan birini tıkadım. Ortadaki deliğe sıradan bir kondansatör yerleştirdim. Aparat karıştırıcı/sıcak plakamın üzerine yerleştirildi.

Reynolds Heavy Duty alüminyum folyoyu toplam 27,5 g olacak şekilde yaklaşık 1 inçlik kareler halinde kesmeye başladım. Gerçekten kesmeye başlayana kadar ne kadar folyonun 27,5 g olduğunu bilemezsiniz. Neredeyse yarım saat sürmüş olmalı ve makasımı ciddi şekilde köreltti. Küçük bir Braun kahve değirmenine 5 g'lık gruplar halinde koydum ve folyoyu 8-10 saniye boyunca öğüttüm. Folyo gerçekten "öğütülmüyor", ancak Metil Adam'ın dediği gibi, küçük topaklar halinde toplanıyor. Bu inanılmaz derecede işe yaradı. Folyonuzu bir kahve değirmenine koymak kulağa garip gelebilir, ancak bu, Al/Hg için alüminyumun hazırlanmasında şüphesiz bir atılımdır.

Şekil 1: 1 inçlik kareler halinde 5 g folyo
Şekil 2: Braun kahve değirmeninde 8-10 saniye öğütüldükten sonra 5 g folyo

Şekil 3: Folyo topların yakın çekimi
Şekil 4: 2000 mL düz tabanlı şişede 27,5 g folyo
Folyo toplar şişeye boşaltıldı.

Daha sonra, 400 mg HgCl2 750 mL laboratuvar sınıfı MeOH içinde çözüldü. Bu işlem yapılırken, 25 g MDP-2-P ve 20 g ACS nitrometan bir damlatma hunisinde bir miktar (muhtemelen yaklaşık 25 mL) MeOH ile karıştırıldı. MDP-2-P üç aylıktı ve dondurucuda saklanmıştı. Başlangıçta damıtılmıştı, hala iyi kokuyordu ve orta-açık yeşil renkteydi. Damlatma hunisi şişenin yan boynuna yerleştirilmiştir.

Şekil 5: Aparat
MeOH hazır olduğunda (tüm HgCl2 çözündüğünde), o da şişeye boşaltıldı ve kondansatör yerine yerleştirildi. Metil Adam'ın söylediği gibi, her dakika 5-10 saniye kadar karıştırıldı. 10 dakikadan kısa bir süre içinde hafif bir kabarcıklanma görüldü, çözelti griydi ve alüminyum belirgin bir şekilde daha az parlaktı. Bazı parçalar yüzmeye başlamıştı.

Şekil 6: Amalgamasyon tamamlandı
Buzlu su kondansatörden akmaya başladı. 5 galonluk bir boya kovasında 2,5 galon su içinde yaklaşık 4 kilo buz kullanıldı.

Damlatma hunisinin vanası açıldı, böylece karışım saniyede yaklaşık bir damla damlamaya başladı. Yaklaşık her dakika, karıştırıcıyı 5 saniye kadar çalıştırdım. Sadece birkaç dakika sonra şişe ısınmaya başladı ve ben de sürekli karıştırmaya başladım. Bu noktada karışım, Metil Adam'ın tarif ettiği gibi çok belirgin bir çelik mavisi-gri renge sahipti.

Şekil 7: Reaksiyon başlıyor, t+7 dakika
Şekil 8: Reflü sıcaklığına yaklaşma, t+8 dakika
Sonunda reaksiyon kendini etkileyici bir reflüye kadar ısıttı ve MeOH kondansatörden neredeyse sürekli olarak akıyordu. Zaman zaman damlama hızını ayarlamak zorunda kaldım (saniyede bir biraz fazla yavaştı) ve 42 dakika sonra eklemeyi bitirdim. Reaksiyonun en yoğun olduğu dönemde neler olup bittiğini çok yakından izledim, ancak eklemenin her şeyi 40-45 dakika sürecek bir hızda ilerlediğinden emin olmak dışında gerçekten hiçbir şey yapmama gerek yoktu. Geri kalan her şey kendi kendine halloldu.

Şekil 9: Reaksiyon tam gaz devam ediyor, t+15 dakika
Geriye birkaç mililitre MDP-2-P karışımı kaldığında, reaksiyon yavaşlamaya başlamıştı, ancak hala bazı küçük alüminyum pulları görünüyordu. Bu tam olarak Methyl Man'in talimatlarına uygun. Karışım çok viskoz hale gelmeye başlamıştı, bu yüzden kondansatörden aşağı 50-75 mL MeOH daha ekledim, bu da işleri büyük ölçüde iyileştirdi. Daha sonra reaksiyonun kendi kendine bitmesi için yaklaşık bir saat ayrıldım.

Geri döndüğümde her şey oldukça soğumuştu ve karışım çoğunlukla amorf bir gri renkteydi ve içinde sadece küçük beyaz lekeler vardı. Bir beherde 700 mL su ve 262 g NaOH karıştırdım. Bu karışım soğurken, reaksiyon şişesinin içindekileri 4000 mL'lik bir behere boşalttım. Reaksiyon şişesinde biraz daha (belki 50 mL) MeOH kalan çamuru kolayca gevşetti ve bu da behere boşaltıldı. Ardından NaOH çözeltisi çamurla birlikte 4000 mL'lik behere döküldü.

Şekil 10: Beher içindeki çamur
Şekil 11: NaOH ilavesi ve biraz karıştırma sonrası çamur
Beherin içine 3 inçlik bir karıştırma çubuğu konuldu ve iyice karıştırıldı. Önceden gri olan çamur koyulaştı ve NaOH kalan alüminyumla tepkimeye girerek beherde köpüklü, kötü kokulu bir karmaşa yarattı. Hafifçe ısındı ama kayda değer bir şekilde değil. Bu, yaklaşık bir saat boyunca yavaşça karıştırılmaya bırakıldı, bu sırada neredeyse tüm kabarcıklanma bitti ve köpüklenme azaldı.

Devasa bir sep hunim yok, bu yüzden karışımı doğrudan beherin içinde çıkarmaya karar verdim. Bu aslında gerçekten iyi çalışıyor ve bir sep huniyle uğraşmaktan daha kolay olabilir. 500 mL toluen behere boşaltıldı ve karıştırıcı birkaç dakika boyunca çok yüksek seviyede çalıştırıldı. Bu iki fazı iyice karıştırdı. Sonraki 15 dakika boyunca toluen yukarıya doğru ayrıldı.

Şekil 12: NaOH kalan alüminyum ile reaksiyona girerken oluşan kabarcıklar
Şekil 13: Karıştırma sonrası toluen, çoğunlukla ayrışma tamamlandı.
Endişeliydim, çünkü toluenin neredeyse hiç rengi yoktu. Hafif rengiyle bir miktar MDP-2-P kalmasını veya bazı reaksiyon safsızlıklarının da renk vermesini beklerdim. Ancak bu hafif süt beyazı rengindeydi. Toluen bulmak benim için çok zor, bu yüzden bir dahaki sefere onun yerine ksilen denemeyi planlıyorum. Bunun işe yarayacağından şüpheleniyorum.

Toluenin çoğu üstten döküldü. Yaklaşık 100 mL kaldı, çünkü su/çamur tabakasının bir kısmı da dökülmeden tolueni çıkarmak zorlaştı. Beherin içine 250 mL toluen daha boşaltıldı ve iyice karıştırıldı. Bu sonraki ekstraksiyon da bu kez biraz çamur tabakasıyla birlikte döküldü ve sep huniye konuldu. İşim bittiğinde muhtemelen beherdeki çamurun üzerinde yüzen yaklaşık 15 mL'den fazla toluen kalmamıştı. Artık sep hunisindeki çamur tabakasını boşaltmak kolaydı ve geriye sadece toluen kalıyordu. İlk toluen ekstraksiyonu daha sonra sep hunisine eklendi.

Şekil 14: Çamur-suyun en son parçasını boşaltmak üzere
Şekil 15: Yıkama. Hem toluen hem de yıkama çok temizdir ve katmanlar arasındaki ara yüzey resmin 3/4'ünde zar zor görülebilmektedir.
Toluen iki kez doymuş sodyum bikarbonatla, bir kez doymuş NaCl ile ve bir kez de suyla yıkandı. Tüm yıkamalar oldukça temizdi ve toluen öncekinden daha da temiz görünüyordu.

Toluen, yaklaşık 35 g susuz MgSO4 ile yıkanmış, asetonla durulanmış, iyice kurutulmuş bir behere boşaltıldı. Bu yaklaşık 25 dakika bekletildi ve bir spatula ile iki ya da üç kez karıştırıldı. Daha sonra yeni bir behere (yine süper kuru) süzüldü ve filtredeki MgSO4 biraz yeni toluen ile yıkandı.

HCl gazı için standart bir NaCl/H2SO4 jeneratörü kuruldu ve kurutma tüpü olarak CaCl2 (Home Depot'tan Damp-Rid) ile doldurulmuş bir fraksiyonlama kolonu kullanıldı. Kurutma tüpüne gözenekli cam diskli bir gaz dağıtma tüpü takıldı ve H2SO4 damlatılmaya başlandı.

Toluen filtratına daldırdığım dispersiyon tüpünden gaz çıkmaya başladı. Birkaç dakika sonra kesinlikle hiçbir şey olmamıştı ve ben tamamen çuvalladığıma ikna olmuştum. Sonra şurada burada bir tutam beyaz madde belirmeye başladı ve 30 saniye içinde çözeltiden kabarık MDMA HCl bulutları çıkmaya başladı. Neredeyse altıma sıçacaktım.

Şekil 16: HCl gaz dağılım tüpünden çıkarken oluşan kristaller.
Şekil 17: Bu gazlama çalışmasının sonuna yaklaşıyoruz. Kristaller çöküyor ve beherin dibinde kalın bir tabaka oluşturdu.
Kristallerle tıkandığı ve HCl jeneratöründe ciddi bir geri basınç oluşturduğu için bir gaz dağıtma tüpü kullanmamanızı tavsiye ederim. Bir noktada, bir cam tıpa aparattan fırladı, çok fazla basınç vardı. HCl'nizi toluenin içine almak için cam bir tüp kullanın.

Çözelti o kadar bulanıktı ki daha fazla kristalin çökelip çökelmediğini anlayamadım, bu yüzden durmaya karar verdim. Beherin ağzı kapatıldı ve yarım saat boyunca dondurucuda bekletildi. Soğuyunca bir Buchner'de vakumla süzüldü, ardından bir ampulün altında (ısı için) bir ayna üzerinde kurutuldu ve tartıldı. Toplam 8,26 g çıktı.

Sonra tolueni tekrar gaz haline getirdim. Ve bir de ne göreyim, yine büyük miktarda kristal çökelmesi oldu. Toluen soğutuldu, süzüldü ve süzüntü kurutularak 4,72 g daha elde edildi!

Tekrar gaza ayarlayın... gelmeye devam ediyor. Kristallerin çökmesi için biraz zaman verdim ve artık gerçekten çözeltiden çıkan bir şey yok gibi görünüyor. Soğutun, süzün ve kurutun. Bu sefer 6,61 g daha vardı!

Kristallerin hafif (ve çok hoş) bir kök birası kokusu olmasına rağmen, yeniden kristalleştirmemeye karar verdim çünkü kristaller göz kamaştırıcı derecede parlak beyazdı ve açıkça iyi saflıktaydı.

Şekil 18: Kristallerle sıkıca paketlenmiş bir Buchner hunisi
Şekil 19: 8,26 gram MDMA HCl, doğranmış ve bir ayna üzerinde kurutuluyor
Toplam verim: 19,6 gram MDMA HCl - 25 gram ketondan !!!

Biyolojik deney: Niteliksiz başarı.

Metil Adam'ın bu prosedürle, özellikle de amalgam yönetimiyle ciddi bir başarı elde ettiğini söylemeliyim. Karıştırmayı nasıl kolaylaştıracağını, doğru hızda nasıl çalıştıracağını ve şimdiye kadar gördüğümden çok daha kolay nasıl çalıştıracağını bulmuş.

Ve metilamin yapmanıza bile gerek yok!

Bu, Bright Star'ın keton sentezi ve saflaştırma yazısıyla birlikte, Hive'ın şimdiye kadar gördüğü en basit MDMA sentezini oluşturuyor.

Referans: Metil Adam'ın İndirgeyici Aminasyonu
Toluen iki kez doymuş sodyum bikarbonatla, bir kez doymuş NaCl ile ve bir kez de suyla yıkandı. Tüm yıkamalar oldukça temizdi ve toluen öncekinden daha da temiz görünüyordu.

Toluen, yaklaşık 35 g susuz MgSO4 ile yıkanmış, asetonla durulanmış, iyice kurutulmuş bir behere boşaltıldı. Bu yaklaşık 25 dakika bekletildi ve bir spatula ile iki ya da üç kez karıştırıldı. Daha sonra yeni bir behere (yine süper kuru) süzüldü ve filtredeki MgSO4 biraz yeni toluen ile yıkandı.

HCl gazı için standart bir NaCl/H2SO4 jeneratörü kuruldu ve kurutma tüpü olarak CaCl2 (Home Depot'tan Damp-Rid) ile doldurulmuş bir fraksiyonlama kolonu kullanıldı. Kurutma tüpüne gözenekli cam diskli bir gaz dağıtma tüpü takıldı ve H2SO4 damlatılmaya başlandı.

Toluen filtratına daldırdığım dispersiyon tüpünden gaz çıkmaya başladı. Birkaç dakika sonra kesinlikle hiçbir şey olmamıştı ve ben tamamen çuvalladığıma ikna olmuştum. Sonra şurada burada bir tutam beyaz madde belirmeye başladı ve 30 saniye içinde çözeltiden kabarık MDMA HCl bulutları çıkmaya başladı. Neredeyse altıma sıçıyordum.
Kristallerle tıkandığı ve HCl jeneratöründe ciddi bir geri basınç oluşturduğu için bir gaz dağıtma tüpü kullanmamanızı tavsiye ederim. Bir noktada, bir cam tıpa aparattan fırladı, çok fazla basınç vardı. HCl'nizi toluenin içine almak için cam bir tüp kullanın.

Çözelti o kadar bulanıktı ki daha fazla kristalin çökelip çökelmediğini anlayamadım, bu yüzden durmaya karar verdim. Beherin ağzı kapatıldı ve yarım saat boyunca dondurucuda bekletildi. Soğuyunca bir Buchner'de vakumla süzüldü, ardından bir ampulün altında (ısı için) bir ayna üzerinde kurutuldu ve tartıldı. Toplam 8,26 g çıktı.

Sonra tolueni tekrar gaz haline getirdim. Ve bir de ne göreyim, yine büyük miktarda kristal çökelmesi oldu. Toluen soğutuldu, süzüldü ve süzüntü kurutularak 4,72 g daha elde edildi!

Tekrar gaza ayarlayın... gelmeye devam ediyor. Kristallerin çökmesi için biraz zaman verdim ve artık gerçekten çözeltiden çıkan bir şey yok gibi görünüyor. Soğutun, süzün ve kurutun. Bu sefer 6,61 g daha vardı!

Kristallerin hafif (ve çok hoş) bir kök birası kokusu olmasına rağmen, yeniden kristalleştirmemeye karar verdim çünkü kristaller göz kamaştırıcı derecede parlak beyazdı ve açıkça iyi saflıktaydı.

-HgCl2
-MeOH
-ACS nitrometan
-NaOH
-Beaker
-Damlatma hunisi 125ml
-Toluen
-Ksilen
-Sep hunisi
-Doymuş sodyum bikarbonat
-Doymuş NaCl
-Susuz MgSO4
-Spatula
-Reflü kondansatörü
-Ağır Hizmet Reynolds Wrap

Fenster

Don't buy from me
New Member
Reaction score
31
Bu konuya daha fazla ilgi gösterilmemesine şaşırdım.

Metilamin gerektiren pek çok metamfetamin sentezi görüyorum, ancak kimse bunu yerinde yapmayı önermedi. ketonunuzu indirgediğiniz aynı amalgamı kullanarak nitrometanın ilave indirgenmesi yoluyla. MDP2P için işe yarıyorsa P2P için de işe yarayacaktır. Sizi bilmem ama RC yakıtı, Metilamin çözeltisi hazırlayıp içine eklemekten çok daha az uğraştırıcıdır.

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Reaction score
46
Fester'in kitabında yayınlandı, bu yüzden oldukça ünlü olduğunu tahmin ediyorum, ancak bunun dezavantajı, birinin al / hg üzerinden gitmesi gerektiğidir.

RC yakıtları kullanılmadan önce damıtılmalıdır çünkü %10'a kadar yağ içerebilirler! Nitrometanı damıtırken, kısa devre veya benzeri bir şeyden kaynaklanan herhangi bir patlama tehlikesini önlemek için lütfen elektrikli bir vakum pompası değil, bir aspiratör kullanın!

Fenster

Don't buy from me
New Member
Reaction score
31
Bu yüzden öneri NaBH4'e gitmektir, ancak dünyanın bazı bölgelerinde OTC'yi bulmakta iyi şanslar ;)

Nitrometan% 99 konsantrasyonlarda bulunabilir, bu sitedeki tüm videolar Metilamin yapmanızı ve eklemenizi önerir, hiçbiri bu yöntemi takip etmez ve bunun alışkanlık mı yoksa aslında daha pragmatik bir şeyden mi kaynaklandığını merak ediyorum.

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Reaction score
46
NaBH4, al/hg'ye tek alternatif değildir.
Birçok alternatif var.

Ancak genel olarak haklısınız, daha kolay olabilir

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Bunu tüm gerçek resimlerle birlikte görmek isterdim...

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
Bu yöntemlerle yaptım ve her şey çok iyi çalıştı
Wickr : monster466

Sentezle ilgili fotoğraf ve videolarım var

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Lütfen buraya gönderin! (Ben wickr kullanmıyorum)

Fenster

Don't buy from me
New Member
Reaction score
31
Biraz araştırmayla bulunabilir ;)

Fenster

Don't buy from me
New Member
Reaction score
31
Görmek istediğim şey, bu prosedürün P2P'ye uygulanacak şekilde uyarlanması. 100g'ın altındaki keton indirgemelerinde Metilamin ön üretimine olan ihtiyacı ortadan kaldırmak.

bblanco

Don't buy from me
Resident
Reaction score
41
Hepiniz ne yapmalısınız biliyor musunuz? Ne olursa nasıl olur diye düşünmek yerine deney yapmaya başlayın... Sadece 🔥 parmağınızı yakın ve bir kabuk ödüllendirilsin

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
1 kg pmk pişirmek için ne kadar doğranmış alüminyuma ihtiyacım olur? kullanılan girdileri çarpmam gerekir mi?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Bu kadar büyük ölçeklendiremezsiniz, ekzotermiktir ve çıldırır, verim için kötüdür. Meksika'da metilamin ve fenilaseton arasındaki imin ara maddesini azaltmak için gerçekten kullanılır, ancak bu birkaç büyüklükte daha az amalgam gerektirir, çünkü aynı zamanda kolayca indirgenen sadece 1 bileşiği indirgiyorsunuz.

View previous replies…

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
eğer 1 kg yapacak olsaydım bu yöntemi nasıl yapardım? bilmek istediğim de bu

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
Bu yöntemle 250g pişirmek istedim, bu yöntemle zaten 25g yaptım, aynı yöntemle 250g MDP-2-P yapıp yapamayacağımı ve girdilerin oranının ne olacağını bilmek istedim

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
50-100 g'a kadar iyi ölçeklenir, bu yöntem büyük ölçek için uygun değildir. Bunu, eklemeden önce ve sonra tartılan alkollü bir çözeltide metilamin üreterek çalışabilirsiniz, buna uygun miktarda mdp2p + MgSO4 siccum eklenir, karıştırılır.Bu, iminyumunuzu taze bir amalgamda kullanıma hazır hale getirecek, hem MeNH2 oluşumundan kaynaklanan ekzotermiyi hem de iminyum oluşumunu (varsa idk) kesecektir. Sonuç olarak, çok daha az amalagam'a ihtiyacınız var ve bunu bir la cartel yapabilirsiniz, kolay peasy

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
büyük ölçekli̇ üreti̇m yapmak i̇çi̇n bana hangi̇ yöntemi̇ öneri̇rsi̇ni̇z arkadaşim?

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
IBC kutularına kadar ölçeklenebilir ancak oranı bulmanız gerekir çünkü bir noktada ısı bunun içindedir.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
350, 400 gram deneyin, ne kadar ısındığını göreceksiniz, 10L'de gram. Kapaklı 25L/30L beyaz bir kovanın yaklaşık 2/3'ünü alüminyum folyo ile doldurmak zorunda kaldığımı hatırlıyorum. Sonuçta bu çok fazla folyoydu, daha azına ihtiyacınız var ama ne kadar az olduğunu kontrol etmeniz gerekiyor, gramı unuttum. 200L varilde 100 de kullanabilirsiniz, yukarı çıkmayacaktır.
Metilamin dumanını yakalamak istiyorsanız HCL bidonunda ve sonra suda köpürtün.

10L, BMK (freebase meth) ile ph 12 ile 12L oldu

Reaksiyon sadece süpermarket alu kullandığınızda çıldırır, alu'yu daha kalın olan laboratuar dükkanlarından sisha mağazalarından alın.

Cıvayı galium ile değiştirin, kolay yeniden işlenir ve tüm bileşikleri damıtıp yeniden kullanabilirsiniz, ayrıca toksik değildir ve HCL 37 ve yeniden kristalleştirme ile çok kolay yeniden etkinleştirilebilir.

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32
Galyumu klorür halinde mi hazırlıyorsunuz yoksa nitrat kullanılabilir mi? Bazı makalelerde ga/al indirgemeleri gördüm. Bunu deneyen var mı? Bu tür zehirli dumanlarla ve ardından atık bertarafıyla uğraşmak zorunda kalmamak harika olurdu.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Galyumun HCL (su çözeltisi içinde) ile reaksiyona girmesine izin verin. Galyumun kaybolması klorüre dönüştüğü anlamına gelir.
Daha sonra belki de herhangi bir kir için asetonla dondurun veya kaynatarak kurutun.