Mephedrone (4-MMC) asitleştirme nasıl yapılır?

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Merhaba.

Freeebazı yıkadıktan sonra asitlendirme aşamasında nasıl bir yol izlediğinizi merak ediyordum.

Çalıştıktan ve denedikten sonra şu anda kullandığım yol, HCl çözeltisi 1:5 ila aseton ile baza 1:1 hacimde aseton eklemek.

Bu şekilde sıcaklığı kontrol etmek en kolayı. Ben de 2 kez freebazın kırmızıya döndüğünü gördüm. Bunun çok fazla reaksiyona girmemiş bk nedeniyle olduğunu varsayıyorum ve serbest baz daha konsantre olduğunda daha sık meydana geldiğini fark ettim. Bununla birlikte, diğerlerinin 1:3 kullandığı yerde ben 1:5 bk-solvent oranını tercih ediyorum. Reaksiyon gerçekleştikten sonra her zaman çözücü ekleyebilirsiniz ancak bu ekstra bir adım ekler.

Su altında asitlendirme hakkında da bir şeyler okumuştum. Bu da iyi bir yol, çünkü 4-MMC suda çözünecek ve pişirme yerinizden depolamak/taşımak daha kolay olacak. Ayrıca çoğu ürün organik katmanda kalmayacağı için dondurucu adımını da gerekli kılmaz.

Siz hangi yolu tercih ediyorsunuz ve neden?

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Ayrıca su ile asitleştirdiğinizde, bu sıvının bir sonraki parti için asitleştirmede tekrar kullanılabileceğini merak ediyordum (HCl'yi suya ekleyin ve bir sonraki partiyi ekşitin?

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
50

Örneğin 100 ml bazınız var, 100 ml aseton ekliyorsunuz ve 1:5 hcl/aseton çözeltisi ile asitlendiriyorsunuz mu demek istiyorsunuz yoksa 100 ml aseton ve ardından 20 ml HCl mi ekliyorsunuz?