Mephedrone (4-MMC) toz saflaştırma

Reaction score
295
Giriş
Mefedron (4-MMC) sentez reaksiyonu bir miktar yan ürün üretimi ile gerçekleştirilir. Ayrıca, reaksiyondan sonra reaksiyon karışımında bir miktar indirgenmemiş öncül kalır. Sağlık risklerini azaltmak için yetersiz saflığa sahip bir 4-MMC ürününün saflaştırılması gerekir.

El Kitabı

Mefedron hidroklorür elde edilir edilmez, karışım sıvı hale getirilmelidir. Çok kalın karışımı süzmek zordur. Ürün Buchner hunisinitıkayabilir . Elde edilen ürün macunu kil gibi görünür, farklı safsızlıklar içerir ve keskin kimyasal kokuya sahiptir. Böyle bir ürün rengi normalden farklıdır. Ayrıca, daha uzun süre katılaşabilir. Bir üründen mümkün olduğunca fazla çözücüyü uzaklaştırmak önemlidir ve 4-MMC ürününü filtre üzerinde bir spatula ile hafifçe karıştırarak ufalanmış bir duruma ulaşmak daha iyidir. Ürün kirli görünüyorsa, filtre üzerinde yıkama için biraz kuru buz soğuk aseton kullanılabilir (aseton ne kadar soğuksa o kadar iyidir). 4-MMC'nin ufalanması ve topaklara yapışmaması için iyice kurutulması önemlidir. Kuru ve sıcak bir odada kurutma için kızılötesi lamba (infrared ısıtıcı) kullanılabilir. Yeterince kuru olduğundan emin olmak için ürün elenmelidir. Toz halinde bir fraksiyon elde edeceksiniz.
2
3
UI43OdYZ6v
33
4-MMC toz kalitesi sudaki bir çözelti ile kontrol edilir: 4-MMC 1 g, 3 ml 100 ºC su içinde çözülür. Bu prosedür, çözelti rengini görebilmeniz için şeffaf bir beherde gerçekleştirilir. Çözelti berrak ve renksiz olmalıdır. Çözünmeyen partiküller veya koyu bir renk (limondan daha koyu) varsa, ürünün ek saflaştırılması gerekir. Çözeltirengi ne kadar koyu olursa, 4-MMC o kadar fazla safsızlık içerir.
IMG 20210719 135204
IMG 20210719 125956

Asetonla yıkama:
Mefedron tozu Buchner filtresine yerleştirilir ve kuru buz soğuk aseton dökülür. Aseton vakum pompası çalışırken dökülür. 4-MMC'nin bir kısmı çözünebileceği için filtre üzerinde aşırı miktarda asetondan kaçınmalısınız. Ürün ufalanmış bir halde filtrelenmeli ve aseton mümkün olduğunca uzaklaştırılmalıdır. En iyi sonuca ulaşmak için 4-MMC'yi bir spatula ile hafifçe karıştırabilirsiniz. Alıcı şişede berrak çözücü elde edilene kadar aseton küçük porsiyonlar halinde eklenir. Daha sonra ürün iyice kurutulur, elenir ve kontrol prosedürü tekrarlanır.

*Buprosedürden önce damıtılmış ve kurutulmuş yüksek kaliteli %99+ aseton, mefedron tozu saflaştırması için uygundur. Bazen asetondan önce az miktarda diklorometan veya etil asetat yıkanır.

İzopropanol içinde yeniden kristalleştirme

Cam veya emaye bir kap elektrikli bir ocağın üzerine yerleştirilir (sadece elektrikli ocak kullanın, izopropanol (IPA) kolay alevlenir). IPA dökülür ve 80 ºC'ye kadar hafif bir ısıtma yapılır. Hafif bir kaynama (küçük kabarcıklar) sıcaklığına ulaşıldığında, tüm ürünün çözünmesi için karıştırılarak küçük porsiyonlar halinde mephedrone eklenmeye başlanır. Karışımın çok fazla kaynamasına izin vermeyin, ürünün bozulmasını önlemek için gerekirse ısıtıcı kapatılır. Ürünün çözünmesi durur durmaz IPA içinde doymuş bir mephedrone çözeltisi elde edilir. Çözelti oda sıcaklığına kadar soğutulur, 8 saat buzdolabında ve 8 saat dondurucuda bekletilir. Sonuç olarak, berrak bir 4-MMC hidroklorür çökeltisi elde edilir, çoğu yan ürün IPA içinde kalır. Çökelti vakum ile süzülür. Elde edilen 4-MMC kütlesini yeniden kristalleştirmeden önceki 4-MMC tuzu ile karşılaştırın. Kayıplar çok yüksekse (>%50), ürünün bir kısmı muhtemelen hala IPA çözeltisindedir. Bu durumda, ~%50 IPA buharlaştırılır, yavaşça soğutulur ve tekrar süzülür.

Diklorometan içinde mefedron çözeltisinin saflaştırılması

Mefedron 1 ml suda 1 g oranında çözülür (+30 ºC), 0,5 hacim DCM eklenir ve çözelti birkaç dakika kuvvetlice karıştırılır. Çözelti karıştırılmadan birkaç dakika bekletilir ve iki tabaka oluşur. Üstteki sulu tabaka mefedron çözeltisi, alttaki tabaka ise yan ürünlerle birlikte DCM'dir. Katmanlar ayrılır, DCM katmanı dışarı atılır. Mefedron sulu çözeltisi buharlaştırılarak saf bir toz haline getirilebilir veya kristal büyütmek için kullanılabilir. Mefedron çözeltisi yıkama işlemi, çözelti renksiz hale gelene kadar birkaç kez yapılabilir.

Bu yöntemler birlikte kullanılabilir. Yüksek kaliteli bir toz elde edeceksiniz, Kristallerin yapılması tavsiye
edilir http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...threads/crystallization-of-mefedrone-4mmc.72/

Last edited by a moderator:

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Suda çözündüğünde ve her iki katmanı bölüp her ikisini de buharlaştırdığında, DCM katmanı olan şey kirli beyaz / sarı toz kristalini çok fazla çökeltti. Sıvı daha önce turuncuydu.
Mefedron kısmen DCM içinde mi çözünmüş? Eğer öyleyse, safsızlıklar da kalacaktır, değil mi?

Reaction score
295
Muhtemelen mefedron tuzunu su ile yeterince iyi ekstrakte edemediniz. Bu yüzden her iki fazda da mefedron vardı. Ne yaptığınızı daha ayrıntılı olarak yazın, mümkünse sonucun bir resmini de ekleyin.

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Marvin "Popcorn" Sutton Bu gönderiyi takip etti, DCM'de saflaştırma. Tarif ettiğiniz saflaştırma tekniğini uygulamadan önce aseton ile yıkadım.

DCM'deki çökelti (soğuk) suda kolayca çözünmüyor. Suyu buharlaştırdım ve neredeyse hiç çökelti kalmadı. Toplam kütlenin %15'i su fazında ve geri kalanı DCM fazında.

Enalainirtselap

Don't buy from me
Member
Reaction score
2
Bu forum sayesinde ilk mephedrone partimi başarıyla yaptım. Mefedronu kristalizasyon için suda çözdüm, ancak su açık kahverengi bir renge sahip. Konunuza göre mefedron safsızlıklar içeriyor ve daha fazla yıkanması gerekiyor. Elimde demi suda çözünmüş mefedron var. Toplam çözelti yaklaşık 800 mL.

DCM aldım ve suyu yaklaşık 4 kez yıkadım, ancak çözeltinin rengi tarif ettiğiniz gibi limon gibi değil, daha çok coca-cola gibi. Asetonla saflaştırmadım, çünkü asitlendirme için suda HCL çözeltisi kullandım.

Nasıl devam edeceğim konusunda bir tavsiyeniz var mı? Çözeltinin yaklaşık 20 mL'sini kristalize ettim, resim aşağıda.
4XcufODTzQ

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Reaction score
30
aseton yardimi sadece şi̇mdi̇

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
67
Deals
7
@marvin
Rahatsız ettiğim için özür dilerim, uzun zaman önce kimyadan ilham aldım, şimdi başlama zamanım.
Sadece bir sorum var. Oradaki konunuzu takip ettim ve sormak istiyorum, eğer aseton pirifikasyonu yaparsam sadece IPA kristalizasyonu yapabilir miyim?
Aşağıdaki konunuzdan bir aseton prifikasyonunu kastetmiştim, asıl yazınızdaki bu 3 adımı mı yoksa sadece IPA kristalizasyonunu mu takip etmek gerekiyor?

Muktika

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Reaction score
2
Bu renk kabul edilebilir kalitede bir ürünmü?
LXYn9cqPyK