NMP çözücüsünde mefedron sentezi (4-MMC). Büyük ölçekli.

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Benzer miktarları kullanabilirsiniz

Lucy123

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Merhaba William. N-metil-2-pirolidon (NMP) katısını aldım. Seyreltmek için su koymalı mıyım? Ne kadar koymalıyım? Çok teşekkürler!

PackMaN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Lütfen söyleyin. Bu sentez için 1-1,5 kg 4-mmc elde etmek için reaktiflerin ve sıvıların oranlarını doğru hesapladım mı? Teşekkür ederim!

1) 2-Bromo-4'-metilpropiofenon (cas 1451-82-7) - [1000g]
2) n-Metil-2-pirolidon (NMP; cas 872-50-4) - [3000ml]
3) Metil amin %40 ak. çözelti (cas 74-89-5) - [2000ml]
4) Benzen - [6000ml]
5) Aseton - [80000ml]
6) Hidroklorik asit kon. aq. çözeltisi (HCl %36) ~ [600ml]
7) Damıtılmış su - [6000ml]

PackMaN

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Üzgünüm. ~ 700 - 800 mg

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
40 dereceye ulaştıktan sonra, 55 dereceyi geçmeyecek şekilde küçük porsiyonlar halinde m40 eklemeye başlıyorum. Sıcaklığı 50-55 C derece aralığında tutuyorum. m40 eklediğim ilk partilerde sıcaklık hemen yükseliyor, otomatik olarak düştüğünde bir porsiyon daha m40 ekliyorum. Yaklaşık 15-20 dakika sonra planlanan m40 dozunun sadece yarısına gelmiş oluyorum, ancak sonraki kısımları eklerken sıcaklık artık yükselmiyor, sadece güçlü bir şekilde düşüyor. Sanki m40'ın yarısını ekledikten ve eklemeye başladıktan sonra 15-20 dakika geçtikten sonra, reaksiyon zaten tam olarak gerçekleşmiş ve m40'ın sonraki her bir kısmı (sadece yarısı eklenmiş) artık sıcaklığı yükseltmiyor, sadece çözeltiyi güçlü bir şekilde soğutuyor gibi görünüyor. Neyi yanlış yapıyorum? Sonunda, performans %20'ye ulaşıyor ve nihai ürün gözleri sıkıyor ve burnu ısırıyor.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Merhaba. Reaksiyondan sonra reaksiyon karışımınızı su ile yıkadınız mı? (adım 4)

View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
Evet, iki kez su hacmine ve bir kez %10'luk sodyum bikarbonat çözeltisine eşit. Kristal üzerinde yaklaşık %53-55 elde ettiğim çok düşük verim beni şaşırttı. Ayrıca, m40'ın yarısını eklediğimde, ikinci yarıda reaksiyonun artık ekzotermik olmaması ve ekleme sırasındaki sıcaklığın sadece düşmesi de garip.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Muhtemelen veriminizi bir yerde kaybedersiniz. Asitleştirmeden sonra hangi pH değerine ulaştınız? Kristalizasyon sırasında buzdolabı kullandınız mı? Video eğitiminde açıklanan tüm koşulları takip etmek önemlidir.

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
Asitleşme her zaman PH'ın 6 civarında olmasına yol açar. Buzdolabı hakkında yazarken, nötralize edilmiş freebazı buzdolabına koyarak tüm ürünün dökülmesini mi kastediyorsunuz? Sizce bu kadar çok ürün çözünmüş olabilir mi? M40'ın yarısını ekledikten sonra sıcaklığın kendi kendine yükselmesinin durması ve her şeyin soğuması normal mi? Yardımlarınız için teşekkür ederim

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
>>> Buzdolabı hakkında yazarken, nötralize edilmiş freebazı buzdolabına koyarak tüm ürünün dökülmesini mi kastediyorsunuz?
evet, kesinlikle
>> Sizce bu kadar çok ürün çözünmüş olabilir mi?
Cevap veremem.
>> m40'ın yarısını ekledikten sonra sıcaklığın kendi kendine yükselmesinin durması ve her şeyin soğuması normal mi?
Evet, normaldir. Reaktiflerin 4-MMC'ye dönüşümünü kontrol etmek istiyorsanız TLC kullanabilirsiniz (Lab SSS'ye bakın).

StarWars

Don't buy from me
New Member
Reaction score
71
Bir sorum var, bu videoları kaydeden kişi muhtemelen ne yaptığını gördü ama yazılanlar doğru değil. videoda pişirme için iki çözücü kullanıldığını ve sadece birinin daha sonra su ve etilen asetat ile freebase ile yıkandığını göremezsiniz ve hepsi bu, peki benzeni kim nerede görüyor?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Videoda benzen yerine EA kullanılmıştır. Sorun nedir? İki çözücü EA ve NMP'dir.

little-flower

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba"" Bu reaksiyonu toluen ile yapmak istiyorum, ancak hepsi şişede süt gibi beyaz,,
Birisi bana bunun normal olup olmadığını söyleyebilir mi?,, Ben sadece 24°C'de toluen kullanıyorum

StarWars

Don't buy from me
New Member
Reaction score
71
Elde edilen benzen içindeki 2-bromo-4-metilpropiofenon temiz şişeye geri dökülür ve 200 ml %40 metilamin (sulu) elde edilir. Reflü kondansatörünü, balonu ve termometreyi (tercihen) balona bağlayın. Kombine karıştırma ve karışımı hafifçe ısıtma (30-40 ºC). Bazal sıcaklığa geldiğinde, 300-400 ml kadar ekleyin (sadece daha fazlasını kullanın). Damlatma hunisinden N-metilpirolidon (damlatma), sıcaklığın 60ºC'yi geçmediğinden emin olun. N-metilpirolidon ekzotermik reaksiyon eklenirken sıcaklık yardımcı olabilir. Eller çok düzse, bu aşırı ısınmanın bir işaretidir, sıcaklığı sağ üst köşede tutmak için karıştırmayı biraz yavaşlatmanız önerilir). Tüm N-metilpirolidon döküldükten sonra, 15 dakika daha karışmasına izin verin. Tüm reaksiyon 15-25 dakika sürer.
Saf toz bk4'e sahip olduğumuzda, sadece NMP ve metilamin kullanarak sadece pişiririz...

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Reaction score
2
Video hakkında birisi şunları söyleyebilir:

1) Hangi mekanik karıştırıcı kullanılıyor? Üst mekanik karıştırıcılar genellikle PTFE yerine metal bir çubuk gibi görünür.

2) Sistemde boşaltma nasıl yapılıyor? Hangi RBF boruları aracılığıyla?
Sistemin negatif basınca sahip olduğunu ve bunu RBF'yi bir hortum aracılığıyla reaktif sıvılarla beslemek için kullandığını görün.

Teşekkürler!

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Merhaba, o kadar da önemli değil. Mümkünse PTFE kullanmanızı tavsiye ederim.
Vakum pompası ve silikon hortum kullanın. Sorun nedir ve neyi anlamıyorsunuz?

View previous replies…

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Reaction score
2
Beş boyunlu RBF kullanıyorlar.
1) mekanik karıştırıcı
2) termometre
3) kondansatör
4) ekleme hunisi
5) Besleme hortumlu valf

Sorum şu: bu kurulumda vakum nasıl yapılır?

zaman ayırdığınız için teşekkürler

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Vakum pompası kullanmanız gerekir. Sıvıları pompalamak için akvaryum pompası kullanabilirsiniz. Ayrıca, Laboratuvar SSS bölümünü okuyun => Laboratuvarda vakumun sağlanması ve uygulanması

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Sorunuza ek olarak, konuyu dikkatlice okuyabileceğinizi söylemek istiyorum. Zaten yazılmış olan ekipman listesi var!

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Reaction score
2
Sadece bu sistemde vakum kaynağının nereye bağlı olduğunu bilmek istedim

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Reaction score
106
Çok iyi sentez.
Bu şekilde hızlı ve kolay çalışmayı seviyorum.

Attachments

• BVQauSmvMW.jpeg
    BVQauSmvMW.jpeg
    5.1 MB · Views: 690
  • VBZWlsuikx.jpg
    VBZWlsuikx.jpg
    4 MB · Views: 292